Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (333)

Toren 

všechny recenze uživatele

5,5/10. Většina změn k horšímu... přesto nejde o průšvih. Vztah otce a dcery překvapivým tahounem, stejně tak solidní orientální nádech a nakouknutí do jiné kultury. Čína se tu projevila extrémně... akční scény působí spíš směšně, než epicky. A lze vypozorovat, že tvůrci moc nevěděli kudy kam. Myslím si, že rodinky budou spoko... a o to asi jde v konečném důsledku nejvíc. Jinak, Aladin s Knihou džunglí jsou o dva řády nápaditější. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Moc jsem od filmové Mulan nečekala, nebyla jsem tedy až tak rozčarovaná. Šla jsem do toho kvůli děcek, ty to tedy odseděly, ale žádná hitparáda se nekonala. Ale ruku na srdce, mě neoslovila ani verze animovaná. Pohádky typu Tygr a drak mě baví, tohle bylo slabé a obávám se, že z předlohy ani víc vyrazit nešlo. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Řadíte-li se k ignorantům existující animované verze, máte vyhráno. Ještě lépe holdujete-li v pučícím jaru poetickým básnickým sbírkám, na které film svým způsobem odkazuje. Pak už můžete dobrodružství čínské dívky Mulan zvládnout v příjemném čínském starověkém ovzduší, v němž ještě nepoletoval covid-19, bez větší újmy. Zásadní problém může vyvstat snad jen s vizáží hlavní hrdinky, kdy v počátečních fázích, kdy namísto svého otce tajně narukuje coby mladý jinoch do císařské armády, jenž je hnuskou, která posléze rozkvete do žluté krásy. Pak už se můžete těšit na cirkusové přemety a salta Yifei Liu, která si divácké sympatie získává velmi urputně. Čelí krutým a obávaným nájezdníkům ze severu, které vede krásně zestárlý Jason Scott Lee. A co by to bylo za pořádné uzurpátorské zmetky, kdyby ve svých řadách neměli čarodějnici. Představitelka hlavní hrdinky už má přes třicet let a měla představovat dívku podstatně mladší. Její genová výbava je na solidní úrovni, takže ač byl vyvíjen nesporný tlak na mé genitálie, dalo se to ustát. Holka je pružná na koni, okamžitě u mě vyvstala asociace se sexuální polohou, načež jsem čelil i nemilému faktu, že se mně dosud nepodařilo přemluvit žádnou šikmookou dívku z asijské tržnice k milostným hrátkám. Upustil jsem i od pravidelné četby čínských horoskopů a pověstný Rok (na) draka nikterak neohrozil mé libido. Dobrodružné tažení proti hordě nájezdníků je nasnímáno příslušně kvalitně a výpravně, nicméně choreografie soubojů zaostává a nevypadá to, že by připadalo v potaz řešit propracovanost soubojů. Závěrečné zúčtování není rovněž nikterak oslnivé. Na litý souboj s čarodějnicí ani nedojde, démoničnost Jasona Scotta Leeho postupně začne ztrácet na jiskře, což se i ve výsledku projeví v souboji s ním. Bez obav můžu tenhle filmový počin zařadit mezi fajn rodinnou zábavu, kde na kapku krve nenarazíte a brutalita, kterou to horentně zavání, v podstatě vzala za své. Niki Caro ve svém nekomplikovaném a trochu předvídatelném režijním duchu představila sympatickou a udatnou hrdinku, která dělá své rodné hroudě, rodině i císaři náležitou čest. 7/10 ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„Z DÍVKY SE STAL VOJÁK. Z VOJÁKA VŮDCE. A Z VŮDCE LEGENDA...“ /// Pohádka plná „čhi“, kung-fu, mouder, staročínský poetiky a mrtvol. Mulan a její příběh o záchraně Dynastie, šel dosud mimo mě. A asi jsem dlouho neviděl žádnou pohádku… Samo, je to kravina. Navíc ani triky nejsou nějak úchvatný. Ale nakonec to všechno (bacha spoiler!) dobře dopadne. Páč bojovník… prostě pozná bojovníka! A že hrajou na ženskou emancipaci a city? Kurva je to vo ženský! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mulan? Neznám!. (Ale na tohle se podívám!) 2.) Miluju frajery, co běhaj po zdi. 3.) Thx za titule „JustMeeKatie“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Na úvod bych chtěla zmínit, že navzdory dost negativním recenzím jsem s výsledkem byla vcelku spokojená. Hodnotila bych dokonce ještě lépe, kdyby se jednalo o "pouhou" adaptaci čínské legendy o dívce, která jde do bitvy místo svého nemocného otce. Herci jsou v rámci možností dobří, akční scény na mě působily přehledně, zaujmou i kostýmy a výprava. Bohužel ale této Mulan škodí právě odkaz na Disneyho film pro děti. Chybí v ní totiž několik známých vedlejších postav (Mushu, fňuk fňuk) a díky absenci písní a humorných scén snímek prakticky nemá dětským divákům co nabídnout. To není pochopitelně nutně špatně, ale znovu opakuji, že pokud je film všude prezentován jako hraná předělávka pohádky, působí výsledek trochu zvláštně. Novou Mulan režírovala žena a logicky tak do svého díla zakomponovala množství odkazů na ženskou emancipaci a sílu. Fakt, že Mulan má od narození zvláštní schopnost, která z ní dělá rovnocenného protivníka zlých nájezdníků, jde absolutně proti emancipačnímu poselství. V původní pohádce totiž Mulan vůbec neumí bojovat, ale poctivým tréninkem a ctižádostivostí se z ní stane schopná bojovnice - to měl být ten správný vzkaz divákům a divačkám. Takže ano, slušné, ale znovu se už asi nepodívám. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (15)

  • Oproti kreslené verzi z roku 1998 se v tomto snímku neobjeví dráček Mushu – ten čelil kritice ze stran čínských diváků, kteří jej brali jako výsměch a urážku čínské kultury. (fiLLthe3DD)
  • Natáčení probíhalo na Novém Zélandu a v Číně. Natáčelo se od 13. srpna 2018 do 25. listopadu 2018. (ČSFD)
  • S rozpočtem 200 milionů amerických dolarů se jednalo o do té doby nejdražší snímek režírovaný ženou. (SONY_)

Související novinky

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (více)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (více)

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát… (více)

Reklama

Reklama