Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

(více)

Videa (10)

Trailer 8

Recenze (335)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Podobné filmy sa už v čínskej produkcii prakticky nevyskytujú, odmyslias si tie extrémne predigitalizované, na ktoré sa už nedá pozerať a veľmi mi chýbajú, preto som sa tešil aj na tento americký prírastok do žánru a Mulan ma teda nesklamal. Animovanú Disneyho verziu nepoznám, skôr tie jeho čínske verzie, takže absencia niektorých známych prvkov mi vôbec nevadila, skôr naopak, ale zase pribudli ďašie, niektoré lepšie, ale aj horšie. Príbeh je klasika a nielen pri tejto legende, tu nechýba žiadne klišé všetkých podobných filmov, ale mňa si to hneď získalo. Hlavne prvá polovica, v ktorej sa vlastne ešte nedeje to hlavné je výborná, postavu Mulan som si hneď obľúbil, od útleho detstva až do dospelosti, udeje sa tu toho dosť, život v civile a hlavne v armáde, k tomu atraktívny tréning, má to skvelú atmosféru a sympatické postavy, toto kľudne mohlo byť aj dvakrát dlhšie, užíval som si to. Druhá polovica je už akčnejšia, ale predsa len béčkovejšia, než by bolo vhodné, ale stále si to drží úroveň a nudiť to rozhodne nezačne. A poteší aj pekné finále, už po samotnej akcii. Obsadeniu nemám veľa výhrad, Yifei Liu je skvelá, sympatická, fandil som jej celý čas, Donnie Yen v úlohe inštruktora, mohol mať aj viac priestoru, ale vo všetkých svojich scénach je to ten sympaťák, ktorého som si už dávno obľúbil a trochu sa predvedie aj v akcii, Jet Li ako vládca je tu skôr z úcty k jeho osobe, nemá tu čo hrať, ale som rád, že som ho po dlhšej dobe zase chvíľu videl. Gong Li mám rád, ale táto jej čarodejnica bola dosť zbytočná a Jason Scott Lee sa tu vôbec nehodil, to je záporák vhodný do menších béčkových akčných filmov, nie do takéhoto veľkofilmu. Ale hlavne kladné postavy sú dobre obsadené a plné sympaťákov, ktorých som si hneď obľúbil. Pri akcii treba brať v prvom rade do úvahy, že je to vlastne rozprávka, nie žiadny historický veľkofilm, preto určite nemôžem byť sklamaný. Absencia krvi tým pádom neprekáža, súboje sú solídne, vizuálne, aj choreografiou a ani tá väčšia akcia nie je taká zlá. Len tú časť s lavínou by som vystrihol, prišlo mi to navyše a dosť mimo. Ale je to rozprávka, videl som aj horšie scény v serióznejších filmoch. Niki Caro to zvládla, dodala filmu presne tú atmosféru, ktorú som chcel, vizuál je pekný, výprava veľkolepá a veľmi pekná a je to ten kompromis medzi realitou a digitálom ktorý ešte znesiem. Takže ja som sa na Mulan tešil a aj keď je tu toho dosť, čo by sa dalo zlepšiť, dúfal som, že to dopadne aspoň takto. Pekný film a nevidel som ho posledný krát. 77% ()

somnar 

všechny recenze uživatele

Tentorát to umrtvuje nejen povaha věci (další hraná předělávka disneyovky se všemi tradičními neduhy), ale i pravděpodobná snaha potěšit čínské cenzory. Vůbec v tom vlastně nejsou normální dialogy, jen se pořád mudruje o věrnosti, statečnosti a cti a všichni se dorozumívají větami typu "tvá lež je má hanba". Nevím, zda je fér to tomu vyčítat, když je to vlastně od 30. minuty (vykostěný) válečný film, přesto mi přijde, že by téhle Mulan pomohlo, kdyby si víc dokázala užít svoje čchi. Tohle je totální filmová mrtvola, přitom to mohla být třeba zábavná převleková komedie. ()

Reklama

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Velké zklamání. Nějaké odchylky od původní předlohy bych asi přežil, ale takto pokonit celou Mulan, to mě fakt mrzí. Když už něco předělávám, tak pořádně, prosím. Přitom to má potenciál. Alespoň ze začátku, kdy poznáváme rodinu Mulan, okolí, vesnici, tradice. Pak ale Mulan odejde do války a film spadne z průměru do podprůměru. Finále jedna velká sranda pro diváka. Nic epického, jak slibovali, se nestalo. Akční sekvence jsou spíše k smíchu a reakce některých postav taktéž nedává smysl. Původně jsem si myslel, že takto podhodnocená zde na webu si Mulan nezaslouží, ale když jsem uviděl, pochopil jsem. A fakt nechápu, co na tom mohlo stát cca 250 mega... ()

maverick10 

všechny recenze uživatele

Tolik nevyužitého potenciálu v podobě legend Donnieho a Jeta bylo vyhozeno oknem na hnůj obyčejného růžového patosu. Takřka amatérský přístup ve většině filmařské profese, je až zarážející, když vezmu v potaz co s tímto dílem chtěl Disney vše dokázat. Verze z roku 2009 je o tolik lepší, že jsem až sám překvapen kolik je studio ochotno utratit, aniž by si to pohlídalo. přitom vše muselo být jasné už na začátku, po přečtení scénáře! Vezměte si už jenom tu drzost, vyprávět východní legendu od cizákům ze západu, kteří znají maximálně tak čínské nudle. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Tema rodina, povinnost a cest. Film viditelne dychti potesit divaky. Vypravou, postoji apod. Rozpocet ma 200 milionu dolaru, takze angazoval slavne herce.Snazi se kopirovat Marweluv styl. Jeste chybi zpev, romance, komedie a draci s velkymi hubami. Oproti puvodni dysneyovce ma tento remake minimalni vztahy. Akcni sceny nejsou zadna spicka a magicno se vytratilo. Film alespon motivuje k cviceni. Tyto filmy drtí diváka digitálními triky a tak ztrácejí prvotní kouzlo fantazie. Na druhé straně vcelku slušně účinkuje čistě akční paráda, jaká se od nákladného projektu očekává. Když se Mulan od vtipné dětské honby po střechách za slepicí přes vleklé rozhodování plné pouček konečně dostane do armády a svůj dar posiluje výcvikem se zbraněmi i výstupem s plnými vědry na vysokou horu, efektní podívaná se dostaví – přestože smršť šípů, bílá lavina nebo vskutku zdařilá choreografie závěrečného souboje na lešení už byly k vidění jinde a jindy. Obratně zvládnutá bojová umění Dálného východu i velkolepost bitevních scén se zkrátka dávno pokládají za samozřejmost, k níž Mulan nepřidala nic vlastního navíc. Kromě dalšího plakátu na téma podpory ženské rovnoprávnosti při vší úctě k rodinným tradicím. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (15)

  • První plány k realizaci tohoto filmu započaly v roce 2010. O šest let později došlo k přepsání scénáře, který měl být inspirován i originální čínskou Baladou o Mulan. (ČSFD)
  • Pro film bylo vyrobeno zhruba 4 000 zbraní a 1 114 různých kostýmů, na kterých pracovalo během tří měsíců asi 40 lidí. (Duoscop)

Související novinky

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (více)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (více)

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát… (více)

Reklama

Reklama