Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

(více)

Videa (10)

Trailer 5

Recenze (333)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

K hrané verzi Mulan jsem přistupoval s čistým štítem, a proto jsem se ("pro klid na duši") rozhodl zhlédnout i původní film, abych měl nějaké srovnání. Na rozdíl od nové Knihy džunglí a Lvího krále je hraná adaptace Mulan v mnohém jiná než její animovaný předchůdce, což má svoje plusy i mínusy. Humorně-pohádková linie filmu byla vcelku nenásilným způsobem nahrazena především válečně-dramaticko-akčním rozměrem a došlo i na jistou obměnu obsazení (zde jsem velmi ocenil přítomnost čarodějnice). Snímek nabízí několik audiovizuálně působivých sekvencí (lavina či setkání Mulan s čarodějnicí), zatímco dějově je poněkud střízlivější a místy je až příliš okatě protkán feministickým nádechem. Na druhou stranu však oceňuji práci s kamerou a příjemný hudební doprovod. Osobně si myslím, že si nová Mulan rozhodně zaslouží příznivější ohodnocení. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Na úvod bych chtěla zmínit, že navzdory dost negativním recenzím jsem s výsledkem byla vcelku spokojená. Hodnotila bych dokonce ještě lépe, kdyby se jednalo o "pouhou" adaptaci čínské legendy o dívce, která jde do bitvy místo svého nemocného otce. Herci jsou v rámci možností dobří, akční scény na mě působily přehledně, zaujmou i kostýmy a výprava. Bohužel ale této Mulan škodí právě odkaz na Disneyho film pro děti. Chybí v ní totiž několik známých vedlejších postav (Mushu, fňuk fňuk) a díky absenci písní a humorných scén snímek prakticky nemá dětským divákům co nabídnout. To není pochopitelně nutně špatně, ale znovu opakuji, že pokud je film všude prezentován jako hraná předělávka pohádky, působí výsledek trochu zvláštně. Novou Mulan režírovala žena a logicky tak do svého díla zakomponovala množství odkazů na ženskou emancipaci a sílu. Fakt, že Mulan má od narození zvláštní schopnost, která z ní dělá rovnocenného protivníka zlých nájezdníků, jde absolutně proti emancipačnímu poselství. V původní pohádce totiž Mulan vůbec neumí bojovat, ale poctivým tréninkem a ctižádostivostí se z ní stane schopná bojovnice - to měl být ten správný vzkaz divákům a divačkám. Takže ano, slušné, ale znovu se už asi nepodívám. ()

Reklama

Nevka 

všechny recenze uživatele

Kdybych měl každý film hodnotit na základě toho, jestli se hlavní herec/herečka chová v reálném životě jako idiot, asi bych musel odstřelit celou Mission Impossible... Pravdou ale je, že ani tak není Mulan žádnou skvostnou či epickou podívanou. Nutno však dodat, že ani animák není svou příběhovou zkratkovitostí ničím extra zázračným. Hlavním problémem tak zůstává slabá režie, která moc netuší, co vlastně chce. Mulan totiž na jednu stranu dokáže zaujmout svými souboji, ale na stranu druhou už to moc přehání s větším, a mnohdy absurdnějším, zapojením čchi. Být tam písničky z animáku a Mushu, byly by spokojené aspoň děti. Takhle se jedná maximálně o průměrné čínské dobrodružství, na které se brzy zapomene. Nezbývá než zkusit verzi z roku 2009. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

To, že sa zmenil oproti animovanej Disney verzii z roku 1998 štýl prednesu, čiže sa minimalizovala rozprávkovosť a fantasy motívy, možno brať aj ako plus, ale aj mínus. Plus v tom, že sa nešlo ako cez kopirák ( KRÁSKA A ZVIERA, LEVÍ KRÁĽ, ALADIN ) a snímok si vytvoril vlastný pohľad ( v tomto prípade je to skôr pohľad historického veľkofilmu ). Mínus v tom, že v tomto prípade by ani možno nevadilo, že by sa išlo cez kopírku a dostali by sme humorné fantasy dobrodružstvo pre celú rodinu. Takže kadiaľ cesta vedie? Ono, je to dobre tak ako to je. Je to veľkolepý spektákel s nákladnými scénami, a nákladným moralizovaním ( hlavne v závere si človek uvedomí, že žije v roku 2020, keď sa tu rieši viac politická korektnosť, ako hladomor ). ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Originálu neznalej, nemůžu tady trousit stížnosti, jak byla nová verze okleštěná o všechno, kvůli čemu byla původní verze zábavná. Faktem ale je, že tady žádnou zábavu hledat nelze. Mulan je špatně sestříhaná a místy vyloženě mizerně nasnímaná fantasy "pohádka", která v honbě za realističností poztrácela všechno, co jí mohlo činit kouzelnou. A tak to ve výsledku působí jako historický drama podle skutečný události, která se nikdy nestala, odehrávající se ve světě, kde nefungují fyzikální zákony. Film nemá ani žádnou rovinu, přes kterou by probíhala charakterizace postav, nebo jejich vzájemná interakce, je proto nemožný si kteroukoli postavu oblíbit (ani Mulan!). Celý to pak zaobaluje soundtrack jak z céčkovýho rodinnýho filmu za pár dolarů. Příběh o vyvolených už tady byl stokrát a stokrát líp. Dejte si raději Klan létajících dýk, Hrdinu nebo klasiku žánru Tygr a Drak (filmy, který přesně ví, čím jsou) ()

Galerie (82)

Zajímavosti (15)

  • Krycím názvom filmu počas natáčania bol názov "Phoenix". (MikaelSVK)
  • S rozpočtem 200 milionů amerických dolarů se jednalo o do té doby nejdražší snímek režírovaný ženou. (SONY_)
  • Představitelka hlavní role Liu Yifei podpořila před uvedením filmu tvrdé zásahy hongkongské policie proti protestantům v Hongkongu. Na Twitteru se ihned objevila výzva k bojkotu celého filmu. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (Ragimiri)

Související novinky

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (více)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (více)

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát… (více)

Reklama

Reklama