Reklama

Reklama

Mulan

  • USA Mulan (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

(více)

Videa (10)

Trailer 4

Recenze (316)

Toren 

všechny recenze uživatele

5,5/10. Většina změn k horšímu... přesto nejde o průšvih. Vztah otce a dcery překvapivým tahounem, stejně tak solidní orientální nádech a nakouknutí do jiné kultury. Čína se tu projevila extrémně... akční scény působí spíš směšně, než epicky. A lze vypozorovat, že tvůrci moc nevěděli kudy kam. Myslím si, že rodinky budou spoko... a o to asi jde v konečném důsledku nejvíc. Jinak, Aladin s Knihou džunglí jsou o dva řády nápaditější. Více: https://www.youtube.com/watch?v=Y3kQPAMmpG0&ab_channel=TorenCZ ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Mulan přišla o svou pohádkovost a zároveň se nedovedla proměnit v epické dobrodružství pro celou rodinu. Spousta scén na sebe absolutně nenavazuje, charaktery, motivace a cíle jednotlivých postav se mění podle toho, jak to zrovna film potřebuje, akční scény jsou mizerné a velkolepá bitva vyloženě směšná. Yifei Liu není charismatická ani zvlášť přesvědčivá, Jet Li by evidentně byl rád někde úplně jinde a Donnie Yen tu prakticky být nemusel. A jako bonus typicky směšný asijský patos. Špatný film. A pokud fakt stál 200 milionů, měli by si u Disneyho najmout nějakého šikovného auditora, protože je vlastně i docela ošklivý. Ta hvězdička je za kostýmy. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Takže jestli jsem to správně pochopil, tak žena v mužském světě uspěje jen tehdy, pokud má nějakou speciální schopnost, protože "normální" dřinou by toho nemohla dosáhnout? Inu, to je odvaha přijít v roce 2020 s takovým poselstvím. I když přejdu tenhle absurdní posun oproti originálu, zůstane vykastrovaný film s uměle působícími kulisami, zmateným střihem (Jak že se to Mulan dostala za padouchy u té sněžné hory?), nevýraznými vedlejšími charaktery, nevyužitými bojovými legendami v obsazení a hlavně s mdlou režií Niki Caro, která se evidentně k podobně velkému projektu nikdy neměla dostat. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nemyslím si, že to byl od Disneye dobrý nápad, aby zfilmoval všechny pohádky, kterými se v devadesátých letech proslavil. Na některé to funguje, na některé ne. Asi záleží i na tvůrcích. Tady nejenom, že chyběl mluvící drak, ale navíc jsem měl pocit, že tu je všechno špatně a popírá to svojí pohádkovou myšlenkou všechny podobně laděné čínské dobové filmy. Navíc je to feministické až běda a nejhorší je, že já už ani nedokážu určit, jestli to vnímám proto, že mě to nutí vnímat doba nebo proto, že to točila režisérka a toho feministického tam narvala po kokos...což je vlastně to samý. No, vidíte, jaký má na mě Mulan vliv. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $200miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $66,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Animák je u mňa dosť oblúbený. Hrané "remake" filmy klasických animovaných hitov to u Disney majú dosť ľahké. Málo čo skutočne zažiari (Jungle Book, Lion King) a tento dopadol tak asi na pol plynu. Mňa osobne nejak nenaštval, pozrel som v pohode ale má to svoje limity, nedostatky. Jednoznačne mi u takýchto projektoch chýba lepšia režisérska vyspelosť, nápaditosť, hravosť, málo kto sa dnes dokáže predať. Obsadenie dosť dobré, rovnako tak aj technická stránka. /70%/ ()

Galerie (81)

Zajímavosti (15)

  • Castingu na roli Mulan (Yifei Liu) se zúčastnilo více než tisíc hereček, přičemž požadavky tvůrců zahrnovaly znalost bojového umění a angličtiny. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní…

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm…

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát…

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Špatné zprávy pro kina, dobré zprávy pro nedočkavé diváky. Studio Disney čerstvě oznámilo, že vedle tradiční premiéry v kinech dorazí snímky Cruella a Black Widow rovněž ve stejný den i na…

Reklama

Reklama