Epizody(10)

Všechno běží jako na drátkách? Ani náhodou. Marty a Wendy se hádají, jestli mají expandovat, a nečekaný návštěvník zatím obrátí jejich osobní život vzhůru nohama. (Netflix)

Chen

Pro mě zatím nejlepší řada, ať už díky Helen nebo komplikovanému vztahu ústřední dvojky. V prvních dvou řadách se seriál hledal (i tak byl skvělý), teď konečně našel správný směr. Vadil mi tedy bratr Wendy, sice jsem si říkal, že je psychicky nemocný, takže musím jeho chování tolerovat, ale nedalo se to, nicméně to byl zřejmě záměr filmařů, udělat z něj postavu, která bude mít na diváka takový vliv, takže jim nemůžu vyčítat, že mě vytáčel doběla. Jinak nemám snad žádnou větší výtku. ()

Davies182

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ozark zmutoval do ultimátně napínavýho seriálu (díl od dílu lepší). Bere si dobrý věci z pecek jako Breaking Bad, Homeland nebo Ray Donovan, a přitom se nebojí ukázat svůj vlastní ksicht ve scénách, kdy se o slovo hlásí hutný drama s prvky černého humoru. Pět hvězd je skoro málo, oproti minulý sezóně je to velkej krok kupředu. ()

DwayneJohnson

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Celkem zklamání, i přes mé vysoké hodnocení. Vlastně až do posledního, našláplého dílu se to pořád motalo v předešlých sériích. Neskutečně mě vytáčel bratr Wendy a vlastně jeho celá, dějová linka. Co naopak potěšilo, bylo kromě ústřední dvojice možné, další dodavatelsko-odběratelské vztahy navázané v Ozarku úplně na konci a pak hlavně závěrečná dvouminutovka, která do slova a do písmene rozstřelila střet, ke kterému to v poslední třetině celé směřovalo. Jasná pozvánka na další pokračování, ve kterém bude určitě na co navázat a k čemu se vracet. (oblíbené postavy: Marty, Wendy, Charlotte, Darlene a psycholožka, jejíž "ending scene", byla možná úplně to nejlepší z celé, třetí série) ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

„Ak chcete ísť do vojny... viete, kde bývam.“ Po dopozeraní druhej série Ozarku som si sľúbil, že do tretej sa pustím len ak v nej bude Arnold Schwarzenegger. No, lenže tron mieni a manželka mení. Tretia sezóna je lepšia, ako druhá, ale i ona si so sebou nesie prekliatie celého seriálu – šialené dĺžky; ak má niektorý diel pod 55 minút, dá sa o ňom hovoriť ako o podozrivo krátkom. Vďaka vysokej minutáži je všetkých 10 epizód po atmosférickej a hereckej stránke neskutočne vyladených. Bez debaty sa bavíme o nadštandardnej práci. Toto má proste k priemeru ukrutne ďaleko. Problém je v tom, že (paradoxne znova kvôli vysokej minutáži) sú diely naťahované. Čo sa scenárov týka, platí to isté, čo pri prvých dvoch sériách – za mnohé prúsery si postavy môžu samé a iné problémy sú narýchlo vycucané z prsta, nevraviac o rôznych Deus Ex Machina. Celé je to škoda, lebo vo chvíľach, kedy sa Ozark rozbehne a postavy začnú radikálne konať, je to fantastická jazda. Bohužiaľ, to sa stáva veľmi nečasto. Dole klobúk za finálny cliffhanger. Čakal som všeličo, ale toto nie. Hoci to dáva logiku. A to si na Ozarku vážim – nezabúda na to, čo sa stalo v tretej časti prvej série. Naopak, neustále je to brané do úvahy a kedykoľvek z toho nečakane môžu vyplynúť desivé konzekvencie a sú vyvodzované drsné a pekne temné následky. Niektoré postavy sú v 3. sérii na prvý pohľad zbytočné (a daktoré scény šumia do prázdna – prvý bozk), ale keď už to prestanete čakať, tak sa zrazu ukáže ich miesto/pointa v deji a poviete si „wow!“. Najväčšiu pozornosť v 3. sérii zrejme strhne Wendyn tragický brat, ktorý môže iritovať, ale najmä ku koncu ide o fakt dobre napísanú (a zahranú) postavu psychicky ťažko chorého muža. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ako sa to už spomína v ďalšom dobrom komentári k sérii tretia bola napriek slabšiemu rozbehu doteraz jednoznačne tou najlepšou. po slabšou rozbehu so zamilovaným Jonahom cez čoraz sebavedomejšiu Ruth sme sa cez čoraz väčšie nezhody medzi Wendy a Martym a zvláštny vzťah Darlene s Wyattom prepracovali ku skvelému finále, ktoré však prišlo už v 9 epizóde. Posledná bola prísľubom nádejnej štvrtej série, ale...niekedy je lepšie v najlepšom prestať. ()