Nenasytná Tiffany

• angličtina The Greedy Tiffany

Pepa (Leoš Noha) tráví většinu času vysedáváním po hospodách. Aby si vydělal na skromné živobytí, vykrádá chaty a ukradené předměty prodává v zastavárně. Při jednom ze svých lupičských výpadů je málem chycen při činu a během následného útěku náhodou objeví starou videokameru. Ta skrývá záznam, který odhaluje cestu k netušenému pokladu. Pepa je ohromen a okamžitě po něm zatouží. Brzy však pochopí, že aby ho získal celý, nebude muset podstoupit jen dlouhé hodiny kopání. Cena bude mnohonásobně vyšší... (A-Company CZ)

XXXXXXXX

Hippísák Karol měl zase jeden z těch svých dní. Detektor kovu zapípal a Karol v duchu zajásal. O to menší bylo jeho překvapení, když se z nálezu vyklubalo pouze hovínko ve staniolu, s kouskem kovu uvnitř. "Zase to nevyšlo", pomyslel si a pokračoval v hledání. Když tu se najednou hledačka kovu rozezněla se vší parádou. »Ha, asi jsem narazil na pohřebiště drahých kovů«, ušklíbl si natěšeně. A už o něm nikdo nikdy neslyšel. O několik týdnů až let později, našel takhle jednou ožrala Demeter na zemi, uprostřed pole, zdrhaje před vymahačkou svých nejnovějších antikoncepčních nedodělků, kameru. ‚Ta by se určitě dala otočit‘, pochrochtal si a zapnul video. Na videu se chvástal náš známý Karol, a těsně předtím, než byl pohlcen obřím rozmnožovacím orgánem, vyhrabal ze země docela slušné množství šrotu. „Ty pitcho, to by bylo cigaretek„ rozvášnil se při pohledu na video Déma. A tak nelenil, ulehčil kořistnickému zastavárníkovi o hledačku min, a vydal se na místo Karolova posledního odpočinku. A orgán dal orgán a oba (on i ten v zemi) uzavřeli oboustranně výhodnou dohodu. Demoš bude do země posílat čerstvé masíčko a hned bude z čeho platit alimenty. No a to je vlastně f podstatě fšechno. Jen tak docela netuším, zda ono neidentifikovatelné pohlaví, patřilo nějaké Tiffany, či to snad dokonce bylo úsměvné pomrknutí směrem k bývalé družce. Jedno je jisté, tento film opět prohloubil dno českého filmového septiku. Orgány pryč!!! ()

nula87

Debut jak má být - malý, skoro až amatérský film, ale natočený hodně dobře. Kombinace nenásilného humoru a zároveň skoro až horroru funguje moc dobře, stejně jako sladění herců s neherci. Těším se na další režisérův kousek... 70% ()

adakraj

Na české poměry film docela ušel. Občas mi to, ale připadalo, jako by režisér zkopíroval některé pasáže ze zahraničí. To mi ale vůbec nevadí, když to není okatý a tady to nebylo. Ochlasta Pepa si chtěl přilepšit zabíjením svých "kamarádů" bezdomovců, ale nějak se mu to moc nevyvedlo. Pěkný konec, ovšem mi tam chyběla podstatná část, která by vysvětlovala to tajemno, které vtáhne své oběti. Kdyby to bylo "dotočené", abych zjistil za jakým účelem si je bere a kam a proč. Jediné, co bych ještě vytkl, je herečka za kamerou, podle mého na mě působila moc nepřirozeně. Dobrý film, který stojí za zhlédnutí. ()

Mamlas odpad!

Amatérský film té nejnižší dosažitelné kvality natočený na ruční kameru, podle kvality asi na VHS. S takovým výblujkem se jen tak nesetkáte... ()

Stejšn

Velké překvapení. Perfektní režie, výborné (ne)herecké výkony i dobrá kamera a to celé podložené kvalitním scénářem. Noha skvělý, stejně jako Čtvrtníček (tradičně) a překvapení pro mě Pjeer van Eck (viděl jsem ho hrát asi poprvé). Stylem mi to připomíná některé epizody Příběhů ze záhrobí, ale s trojnásobnou stopáží (což tady ale není na škodu). No a navíc srdcovka zámek Jezeří. Andy Fehu má obrovský talent a těším se na jeho další tvorbu. ()

JosefTomas

To je neskutečný. Český film, který chápe pravidla žánru, obměnit ho a přitom si zachovat svou tvář. Člověk nevěřícně hledí, co za málo peněz dokázali tvůrci udělat. Je to skvěle zahrané, natočené a zrežírované. Tenhle film mi dává naděje, že to česká kinematografie opět někam směřuje. A komu to tak nepřijde, tak ať mi teda řekne, co od českého filmu chce? ()

iz67

Příjemná věc, sice natočená trošku jako TV film, ale tipuju, že peněz bylo tak tak. Hezký vhled do mikrosvěta spodiny, který vlastně žádným mikrosvětem není. ()

ESNYR

( 29.10.2015 - Halloween na Streamu ) Na to že je to česká tvorba to nebylo úplně špatný a i ty herci byly vesměs v pohodě. Látka horroru není mému srdci blízká, takže je tady malinko v mém očku film znevýhodněn. Nebudu vyloženě nějaký škarohlíd jen kvůli tomu že mě horrory nebaví a dám to slabší 3 hvězdy. Docela překvapení na to kdo to má na svědomí. ()

silak_xup

No hele, jsem příjemně ovíněn a skoro celej film jsem si říkal, že by bylo (nebudu psát lepší čumět do stěny, to už jsem tu k něčemu psal), tak že by kupříkladu bylo lepší místo toho filmu koukat hodinu dvacet do zdi v místnosti, kde je zhasnuto a žasnout nad tou krásnou rovnou zdí bez puklin, kterou nevidím. Jakožto uznávaný filmový kritik bych si to dovolil shrnout následovně: chlastejte božkov, ale s mírou!!! Nemyslím Topolánkem (páč ty vole ten když leje, tak je lepší se mu vyhnout), myslím matematický či geometrický pojem - míra. ()

Gromnir23

Mladý režisér a jeho první velký film, na kterém dokážu nejvíc ocenit realističnost chování lidí, které je autentické. V kontextu s českou mentalitou je tohle vlastně realita obohacená o nadpřirozeno. Chybělo mi jen, abych se u filmu bál, když už je to ten horor. ()

djbarrel

Kdyby ten film natočili někde v Americe dal bych 3 hvězdy, ale protože je náš dám 4 . Ne snad proto, že bych byl zapálený patriot, ale ten film je na naše poměry dost dobrej. Asi první Český horor, který se mi fakt líbil. Takže palec hore. 70 % ()

Vasyl

Mě to nebavilo. Nevtipná komedie a chlupy neježící horor. To není dobré. Asi budu muset ten svůj náhled na nový český filmy a jejich ignorování znovu přehodnotit, tomuhle jsem věřil... Ale Leoš je somrák jak vyšitej, to se mu hrálo samo. ()

Alden_Larson

Celkem povedený film. Hororové aspekty byly moc dobré, šepot příšery mi ale přišel trochu trapný. Protagonista filmu byl velmi zajímavý, Leoš Noha tuto postavu ztrvárnil výborně. Film je celkem slušně natočený, bylo tam ale několik záběrů, které mi přišly vyloženě ošklivé. 7/10 ()

ThereskaD

Po přečtení synopse jsem se trochu bála, ale nakonec mě celá ta "nádražácká partička" vtáhla a film jsme si fakt užila. Moc se mi líbily herecké výkony a ze všeho nejvíc pán ze zastavárny, ten je nejlepší. Rozhodně doporučuji shlédnout v kině, je super vidět zas jednou český film o něčem jiném než jsou vztahy v rodině :) ()

blekekeke

Klasika v lidské chamtivosti, ... pro kapku rumu kámoše do díry hodí sám sobě si však stejně škodí, neb jak již bylo nezpočetněkrát praveno, že tak dlouho se s batohem pro zlaťáky chodí, až stejně do díry spadne ... Jako dobrý no :o) ()

endrix

Spíš než horor připomíná tenhle počin hraný sociální dokument říznutý moderní pověstí s prvky hodně černé městské legendy. Některé scény jsou téměř geniální (vyprázdněné ulice, Pepův postupný sociální vzestup), jiné, zejména ty akčnější a "strašidelné", jsou spíš k smíchu. Je škoda, že místy si film hraje na to, co není a neměl být. Kdyby tak nečinil, klidně bych přihodil ještě jednu hvězdu. Takhle je to jen milý průměr. ()

Luq

Dlouho jsem váhal ale ano, dávám pět hvězdiček! Primárně jsem se neskutečně bavil od začátku do konce :-) Postavičky jsou tam přesné, výborně zahrané, film si drží celou dobu výbornou úroveň. Sociální kritika není nijak násilně tlačená, ale jen se zlehka otírá (prodavač v zastavárně, hoši z ulice i pomalá proměna hlavního hrdiny v pánovačného parchanta využívajícího ostatní). Dobrá práce a díky za minci! Viděno na CinemaOpen. ()

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (více)