Mandžuská říše se chystá napadnout korejskou. Výkonnou rukou připravované agrese je princův bratranec. Jeho velvyslanecká mise v Koreji využívá obchod s lidmi a braní šlechtických dcer za rukojmí jako jednu z cest k nastolení nové moci. Nikdo však nepočítá s poloslepým šermířem. Do příběhu navíc vstupuje starý čin zrady bývalého korejského císaře. Kdo vyhraje tento propletený boj? (PP66)

Kalidor_

Nenudil jsem se, a to se počítá. Nikterak složitý děj svižně odsýpá, akční scény jsem si užil, lepší čtyři. ()

Sayge

Svižná a oku lahodící akce s OP hlavním hrdinou, který dokáže mrštně běhat po bojišti a vyhýbat se kulkám a přesto v tak věrohodném podání. Je hřích, že Joe Taslim se objevil na scéně jen na krátko, podívaná kterou nám předvedl ovšem je špičkové kvality. Na souboje i hlavního hrdinu byla radost pohledět, na příběh už tak moc ne. Určitě doporučuji každému, koho láká parta cápků, řezajících se katanama v ladném a velmi rychlém stylu. ()

Hollohlaway

Příběh celkem slabý, ale silně nadstandardní choreografie šermířských soubojů a výborná kamera a střih dělá z tohoto filmu věc která určitě stojí za shlédnutí. ()

Daddko odpad!

Chobotina Made in Korea. Ťaman so šedým zákalom a belmom pobije nekonečno bojovníkov a ani čata strelcov ho na 10 m netrafí. Kto toto aj žere a dáva 4-5 * !!! ()

Torako.chan

Ačkoli bojové scény vypadaly opravdu dobře, bylo to slabší. Joe Taslim v roli záporáka společně Lee Minhyukem v roli mladého Tae-yula mi byli strašně nesympatičtí. V podstatě je to obyčejná "mečovačka" jako všechny ostatní, nic revolučního, což je škoda. Potěšilo mě ovšem zařazení do období Joseonu. Slabší 3* ()

KoRner

Príbeh ako z hry PS4. Skoro slepý majster sa musí prebojovať až k hlavnému bossovi, aby zachranil dcéru...  Taslimovi, ako najvýraznejšiemu ázijskému hercovi súčasnosti, by už aj v tej Ázii mohli dať aj nejakú hlavnú rolu sakra.... Inak pohodovka na jedno pozretie, ale bohužiaľ ani súboje ma veľmi nenadchli. ()

petikacka

Celkem dobře dívatelný korejský akční history film. Za opravdu velké + považuju velice tlumený asijský projev bez všech těch pazvuků a šílené akrobacie a taky, že tu netekly kýble krve z obrazovky. To jsem fuckt ocenila. Příběh je taková běžnětuctová oddanost svému pánovi a ochrana jeho dcery, ale to mi vůbec nevadilo. Hlavně, že to mělo spád a nebylo to vůbec blbé. Za mě 75% ()

Flopik

Tak Kórea opäť boduje na plno. Jednoduchý príbeh, kde Japonci unesú dcéru bojovníkovi v dôchodku a ten sa samozrejme rozhodne ju zachrániť. Rozdiel oproti iným filmom je však ten, že hlavný hrdina sa nemá problém postaviť 30 naraz a rozsekať ich ako sa patrí. Tá akcia je delikatesa, natočená naozaj bravúrne + do toho skvelý soundtrack. Čistá polhodinka akcie s finálnym súbojom ktorý stojí zato. Hlavný hrdina sympaťák aj keď nemá žiadnu mimiku. Ja som sa skvelo bavil, dĺžka akurát u mňa za 5*. ()

dannyyy

Divoký západ východu! Díky za Koreu, kdyby to byla Čína, tak by tam zase všichni lítali a ječeli. Film mě velmi mile překvapil a souboje byly perfektně propracované, radost to sledovat. 80% ()

warrenur

Nemozem si pomoct, ale mal som obcas, zvlast pri zapornych charakteroch flashbacky z Azumi. ;) Najma kvoli tej teatralnosti a grimasach. To je vsak zial v juhokorejskom podani prevazne uz standard . Necakajte, ako som to urobil i ja, ze som totiz ocakaval kusok v trochu vaznejsom - dobovom duchu, bez prikras a v sedivom have, typu Zatoichi, 40 Ronin atd. Kamera, triky a rekvizity su na moj vkus az prilis v tomto novodobejsom "zabavnom", ale lacnom style...nastastie to neuletelo az do fantasy. Ale ako takmer vo vacsine jk filmov, i tentokrat sa na nas pozeraju hrdinovia zvacsa spoza vlasov uhrancivym lahostajnym pohladom s uskrnom na protistranu. :) Konstrukciu cepele by asi ziaden "sermiar" neakceptoval, presne z dovodu konstrukcnej pevnosti, ale to je len taka blbostka pre niekoho, kto si i vsimol, s cim to typek maval v ruke. :) Inak je pribeh jednoduchy, ale chytlavy a zabavny. Choreografia sa mi tiez celkom pacila, hoci mala rezervy. Obcas to mal na svedomi strihac, obcas kameraman. Pekny priemer. Ako som pisal vyssie, zmiatol ma ten genialny BW plagat, ktory je ozaj paradny a vzbudzuje ocakavania. 60% ()

animario

Slušná historická bojovka. Příběh dost přímočarej(takový korejský Taken), orientovanej na západního diváka,ale tentokrát to nebylo na škodu,bavil jsem se.Taslim ve mně evokoval padouchy ze starých kung-fu fláků. Až do závěrečnýho fightu v ringu,kterej u mě dost ztratil na autenticitě a syrovosti předchozích soubojů jsem počítal s jistou 4*. 3,5* bude fér. ()

Rathalos

Priznavam sa,ze ked som siel do tohto filmu,tak som mal obavy,ci to nebude dalsi z tych,kde kung-fu bojovnici doslova lietaju,skacu niekolko metrov do vysky,to neznasam,ale chvalabohu sa to nekonalo,prave naopak,myslim,ze Juzna Korea opat boduje na plnej ciare a serviruje akcnu pecku,pri ktorej som si uzival hlavne suboje s mecmi,to bola parada,pacil sa mi aj pribeh ci herecke vykony a preto nemam o com rozmyslat,zasluzi si to plne hodnotenie...:⁠-⁠) ()

bararich8

Hlavní hrdina sice hovno vidí, ale mávat mečem umí obstojně. A jak to tak bývá místo klidného života se připlete tam, kam nemá a musí zase usekat pár hlav. Klasický snímek, kde se mnoho nemluví, hlavní hrdina kromě finále moc neukáže, jelikož má své pohůnky a k tomu sekundují neasijší herci, kteří tam působí jako pěst na oko. Takže co se týče akce a chorea, plný počet. Příběh je tisíckrát viděný šedý průměr. Takže 4* ()

Fungore

To jediné, co mi chybělo k plnému hodnocení, bylo, že jsem chtěl víc akce, protože ta byla famózní. Všechno tu bylo správně.. sympaťák v hlavní roli, zaporák Joe Taslim jako vždy skvělý, líbivý vizuál, krev a jednoduchá zápletka, která dle mého názoru dávala prostor pro více potyček. Akce byla tak moc super, že mi prostě a jednoduše nestačila, chtěl jsem VÍC, protože tenhle frajer to s mečem umí i po slepu. Finále pecka. ()

xxmurphyxx

Občas som sa v tom trošku strácal aj keď príbeh nie je žiadna motanica, ale inak spracovaním film na vysokej úrovni. Choreografia naozaj namakaná, kamera pekne sníma čo treba a človek nestráca prehľad o dianí, osobne ma potešil aj Joe Taslim. Videl som už podstatne silnejšie historické snímky z Korei ako je tento, ale napriek tomu sa jedna a kvalitný nadpriemer a človek pri ňom nespraví chybu. ()

srolyma

Korejský historický film ve stylu starých kung-fu rubanic. Stárnoucí poloslepý šermíř ve snaze chránit svou dceru vyřídí nejprve hůlkou a posléze i mečem několikanásobnou přesilu cvičených bojovníků. A to opakovaně. Asijsky přehnané, ale velmi slušné. ()

HanzoBureshi

Tento snímek je takový zvláštní. Má to úplně jednoduchý příběh, ale přesto to stačí, někdy v nějakých momentech mi to kvalitou připadá jako bych koukal na TV film, ale přesto to bylo i tak něčím dobré. Takže v tomhle ohledu je to docela zajímavé. Jediný problém je to, že se chce film více soustředit na postavy než na akci, jenomže ty postavy toho moc nemohou nabídnout. Hyeok Jang jako hlavní šermíř je naprosto v pohodě a Joe Taslim je stará klasika. Úvod mi trochu dělal problém v představení několika vůdců, strážců, což mi přišlo trochu moc a cítil jsem se pomalu ztracen a první polovina filmu je takové seznamování s místním prostředím. V druhé polovině začíná ta akční stránka a šermíř ukáže, co všechno umí. Není to nic, z čeho bych si sednul na zadek, ale je to v poho. Mé hodnocení: 7/10 ()

montelie

Dal bych i víc, pokud by muži v kloboucích šli rozeznat aspoň barvou, ( klobouků, jako ve westernech ), a bylo tak jasné, kdo za koho kope. A pokud by bylo jasnější proč se vlastně kopalo. ()