Všechny prachy světa

• Austrálie

• Kanada

Mysteriózní / Životopisný / Krimi / Thriller / Drama

USA / Itálie / Velká Británie, 2017, 132 min

Opravdu se divím Ridleyho hysterickému kroku přeobsadit Spaceyho. Já si myslel, že je jeho postava marginální a ne jedna z hlavních. Myslím, že to svědčí o tom, že už mu nějakou dobu kape na karbid... Každopádně mne jeho nejnovější počin nenadchl. Přišlo mi, že se Ridley nedokáže celou stopáž rozhodnout, co vlastně za film to má být, tak je to tak trochu všechno... a tak hodně nic... 60%(6.2.2018)

10. července 1973 je v Římě unesen John Paul Getty III (Charlie Plummer) a únosci požadují výkupné 17 milionů dolarů. Jeho zdrcená matka Gail Harris (Michelle Williams) se snaží peníze získat, ale vnukův bohatý děda Jean Paul Getty (Christopher Plummer) odmítá zaplatit cokoliv... Jean Paul Getty měl v příběhu dostat více prostoru a hlavní roli, protože byl to nejlepší z celého filmu. All the Money in the World (2017) si budou všichni pamatovat hlavně kvůli přetáčkám, kde Christopher Plummer nahradil Kevina Spaceyho z již dotočeného filmu několik týdnů před premiérou. Snad vyjde i původní verze, protože Kevin Spacey patří mezi talentované herce.(8.4.2018)

• Scalpelexis

Ridleymu se to už pomale ale jistě rozpadá pod rukama; nedokáže jak udržet nit tak vymáčknout ze scén i mírnější nadprůměr. Krimi? Na to je tu šíleně málo napětí. Thriller? O žádné akci nemůže být řeč. Životopis miliardáře Gettyho? Trestuhodně nevyužitý! Hlavní trojice postav je velmi slabě napsána: Michelle Williams je zahnána do kouta, aby v tom koutě víceméně bez možnosti úniku zůstala, skvělý Christopher Plummer má až moc málo času na plátně na to, kolik by si býval zasloužil a Wahlbergova postava je úplně mimo a víceméně zbytečná. Ono žánrové přeskakování rozrušuje děj, nedá mu nikdy příležitost se soustředit a zakousnout do diváka a postrádá jakoukoliv pospolitost. Emocionálně na takovou to událost je to strohý a chladný, scénáristé dělají z postav blbce a závěr byl vyloženě na ručník. Hvězdy udělím jen za Ch. Plummera, zajímavější postavu Romaina Durise a výpravě/exteriérům. Ridley, mám tě rád, ale už stačí.(25.1.2018)

Další kousek ze Scottova rukopisu, který není vůbec špatný, ale je příšerně rozvleklý. Úplně zbytečná stopáž, která by mohla být o dobrých 30 minut kratších. Některé dialogy bych úplně vypustil a naopak závěrečné scény mohli být více propracovanější a i v rámci celého kontextu děje i více akčnější. Bohužel tomu tak není a proto dávám jen nadprůměrné hodnocení, které jsem zvolil o fous. Navíc mi celkem solidně vadila Michelle. Ten její skoro až arogantní výraz jsem nemohl furt sledovat. Pouze mírně doporučuji.(29.1.2018)

Perfektní námět, hezké zpracování. Film má kupodivu náboj navzdory hodnocení a zápletka uneseného syna vs nikdy nekončící touha vlastnit každý cent na světě je dobrá. Scott pokládá filmem otázku, kdo je zde větším zlem, jestli únosci, nebo děd, který odmítá zaplatit výkupné, jehož částku by ani ve svém bohatství nepoznal. Jenže, kdyby byl charakterem člověka ochotný zaplatit, nikdy by ty peníze nevydělal.(7.10.2018)

• - Gary Oldman a Jack Nicholson boli zvažovaní do role J. Paula Gettyho. (WalterIK7)

• - Fletcher Chase (Mark Wahlberg) nosí hodinky Rolex Submariner. (Liqid)

• - Film způsobil kontroverzi ohledně „gender pay gap“, když vyplula na povrch informace, že za přetáčení bylo Marku Wahlbergovi vyplaceno 1 500 000 amerických dolarů, zatímco honorář Michelle Williams činil pouhých 1 000 dolarů. Oba přitom hráli hlavní role. Mark Wahlberg se následně rozhodl svůj honorář věnovat hnutí Time's Up. (hansel97)