Všechny prachy světa

• Irsko

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 135 min

• sotek

Hrozně nesourodý film, který není jen o vystřižení Spaceyho. On nefunguje téměř v žádném ohledu. Emoce působí hrozně strojené a celý dojem je takový umělý. Jen si všichni prostě všechno odříkají a hotovo. Výsledkem je více než dvouhodinová nuda. Jinak film viděn v rámci krátké návštěvy Velké Británie. To píšu jen proto, že jsem se dozvěděl, že se zde mazají negativní ohlasy na tento film. To asi proto aby neměl zlou reklamu před blížící se projekcí :)(21.1.2018)

Mluvi se o pretackach s Plummerem (jenz je tu mimochodem celkem asi tak 10 minut), ale pretacet se toho melo mnohem vic. Zhruba do poloviny je to totiz poradny prusvih s nepochopitelne neobratnymi vypravecskymi tahy (flashbacky, voiceover), jehoz neustale casove i geograficke preskakovani vede k absenci sebemensiho napeti. Jeste vice zarazejici jsou ovsem postavy, at uz svou podezrelou absenci (ostatni clenove Gettyho rodiny), prebytecnosti (Chase), ci celkovou plochosti. Teprve s pribyvajicim casem to nabere tempo alespon jako thriller, coz vsak nic nemeni na tom za zaverecna Gettyho katarze je ponekud neveryhodna a neuspokojiva.(18.1.2018)

All the Money in the World je filmom u ktorého vôbec nebudem prekvapený, keď bude žať ocenenia jedno za druhým. Jedná sa totiž o vysoko kvalitný film, a keď zoberiem do perspektívy že Scott za deväť dní bol schopný nahradiť Spaceyho bez akéhokoľvek odrazu na kvalite filmu - tak to si zaslúži potlesk. A práve Christopher Plummer ktorý je fantastický posúva tento film o úroveň vyššie (aspoň pre mňa). Keď tak nad tým rozmýšľam, nemám čo tomuto filmu vytknúť. Všetko je na tej najvyššej úrovni - réžia, scenár, vizuál, herecké výkony, atď. - jednoducho všetko dosahuje najvyšších štandardov. No chýbalo mi tam niečo extra, čo by podčiarklo tieto kvality, a umocnilo môj filmový zážitok. Ale ako som povedal, ocenenia pravdepodobne budú a ja absolútne nič proti tomu mať nebudem.(5.1.2018)

• JohnnyV

To co Scott s tímhle udělal je fakt debilita. Zbavit se Spaceyho jen kvůli nějakým trapným MeToo pomluvám, je ubohost těžkýho kalibru. A přetočit všechny jeho scény před zeleným plátnem je fakt umění. Chtěl jsem vidět, jak to dopadlo, tak jsem si to stáhl, ale prach a bída. Nedoporučuji! A kdo tomuto tleská jako drake, ať si nafackuje.(19.1.2018)

• Kuča

Měl jsem možnost tenhle film zhlédnout na dovolené v Austrálii. Bohužel je to pro mě celkem velké zklamání. Děj je neuspořádaný, filmu chybí hlavní myšlenka a tak trochu skáče od jednoho k druhému, aniž by přinášel nějaký hlavní význam. Postava Gettyho jako nejbohatšího člověka všech dob je naprosto nevyužitá, stejně jako jeho příběh, na který film na začátku evidentně láká. To samé s postavou, kterou hraje Mark Wahlberg – o té člověk vůbec netuší, co si má myslet. Občas se tam vynoří, něco vymyslí a pak zase zmizí, aniž by měla nějaký charakter. Nevyčnívá ani autenticita prostředí, zločinci mluví celkem dobře anglicky, prostory v Itálii nejsou moc zajímavé, i když by určitě být mohly. Konec očekávatelný podle ohraného scénáře. Nepřivede vás to ani k moc velkému strachu, napětí, čemukoliv, co trochu rozvíří emoce. Velká škoda nevyužitého námětu.(10.1.2018)