Všechny prachy světa

• Irsko

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 135 min

• Wacoslav1

Všechna nuda světa. Film s tak nevyužitým potencionálem se jenom tak nevidí a to neříkám jako slepý fanoušek Spaceyho. Jehož vystřižení je sice na pěst, ale co už, ale říkám to jako člověk který má něco o tomto jednom z nejznámějších únosů jaký se kdy stal nastudováno. Takže jsem marně doufal, že když má film přes dvě hodiny, tak tvůrci využijí ten čas k tomu, aby pořádně vykreslili vztahy v Gettyho rodině, aby jsme pak mohli pochopit proč se některé postavy chovají tak jak se chovají, ale to nehrozí. Scott nám tu spolu s omezeným studiem cpe naprosto okázale totální nedodělek ve kterým všichni jednají bez jakýchkoliv emocí naprosto chladně odměřeně a úplně samozřejmě aniž bychom věděli co za tím je. Jestli to měl být drásavý psychologický thriller tak selhává na všech frontách. Každá rádoby dramatická scéna místo toho aby vygradovala, tak vyšumí naprosto do ztracena a když už jsem si říkal, že této sterilní a naprosto rutinní nudě dám aspoň ty 2*, tak ten konec to zazdil maximálně. Jediný kdo se po celý film aspoň trochu snažil je Wahlberg, ale to je dost málo. Zbytek jsou najatí ochotníci navíc chovající se v rámci podtextu celého filmu jako prodejný děvky. Nikdy víc.20%(24.1.2018)

Pořád jsem přemýšlel, co se mi na těch postavách ve filmu nelíbilo. Jasně, byly trochu schematické (starý Getty je sice fascinující, ale působí spíš jako karikatura zlého kapitalisty než skutečná osoba), ale herci se jich ujali slušně a nějaká hloubka a myšlenka tam byla. Pak mi to došlo. Nikdo se nikam neposunul. Kromě únosce s lidovým jménem Padesátka, který začal někde a skončil jako docela jiný člověk, si všichni jeli svoje. Getty byl hajzl od začátku do konce, mladý Paul zůstal ňoumou, jen o maličko méně namachrovaným, staré Harrisové záleželo jen a jen na dětech v první scéně, ve flashbacích i v poslední "naháněčce". Marky Markův Ex Ej Džnt Sí Aj Ej sice něco jakože procitnutí prožil, ale vzhledem k tomu, že byl ve filmu celou dobu jen tak nějak do počtu, na tom vlastně nezáleželo. Takže asi takhle: Není to vyloženě špatný film, ale chybí mu cokoli jako vrcholy. Neusnete u něho, ale tepovku vám nezvedne ani o promile.(26.1.2018)

Mluvi se o pretackach s Plummerem (jenz je tu mimochodem celkem asi tak 10 minut), ale pretacet se toho melo mnohem vic. Zhruba do poloviny je to totiz poradny prusvih s nepochopitelne neobratnymi vypravecskymi tahy (flashbacky, voiceover), jehoz neustale casove i geograficke preskakovani vede k absenci sebemensiho napeti. Jeste vice zarazejici jsou ovsem postavy, at uz svou podezrelou absenci (ostatni clenove Gettyho rodiny), prebytecnosti (Chase), ci celkovou plochosti. Teprve s pribyvajicim casem to nabere tempo alespon jako thriller, coz vsak nic nemeni na tom za zaverecna Gettyho katarze je ponekud neveryhodna a neuspokojiva.(18.1.2018)

Spočiatku zoširoka rozprávaný príbeh s dôležitou pomocou monológu uneseného chlapca bol nutným zlom, aby sa divák čo najrýchlejšie zorientoval. Potom už prichádza napínavá story, pri ktorej nie je vôbec jasné, či sú najväčší záporáci únoscovia, alebo miliardár Getty, starý otec chlapca, ktorý má zaplatiť výkupné. Jedno je isté. Precízne vypilovaný dej udržuje diváka v napätí a dáva mu neustále možnosť premýšľať ako to celé dopadne. Christopher Plummer síce nemal hrať v tomto filme, ale jeho angažovanie po nedobrovoľne odídenom Kevinovi Spaceym, bola vynikajúca voľba. Dal svojej postave charizmu nenásytného bezohľadného starca, a záverečná pointa túto skutočnosť len umocnila.(17.4.2018)

• luka4615

Snímku All the Money in the World se nedá upřít jedna věc. Je to vážně jedna velká nuda. Upřímně, nějak mi nejde na rozum, jakým způsobem se režisérovi formátu Ridleyho Scotta podařilo natočit dvě hodiny trvající nudnou a odtažitou záležitost s topornými dialogy a "rozpadající se" výpravou. Jediným "highlightem" tedy zůstává herecký výkon Christophera Plummera. Nenastal již vážně čas odejít do režisérského důchodu Ridley? „When a man gets wealthy, he has to deal with the problems of freedom. All the choices he could possibly want. An abyss opens up. Well, I watched that abyss. I watched it ruin men, marriages, but most of all, it ruins the children.“ (8.4.2018)

• - John Paul Getty III si pár let po událostech popisovaných ve filmu zahrál roli scénáristy ve filmu Wima Wenderse Stav věcí (1982). (Vitex)

• - Gary Oldman a Jack Nicholson boli považovaní do role J. Paula Gettyho. (WalterIK7)

• - Film způsobil kontroverzi ohledně „gender pay gap“, když vyplula na povrch informace, že za přetáčení bylo Marku Wahlbergovi  vyplaceno 1 500 000 amerických dolarů, zatímco honorář Michelle Williams činil pouhých 1 000 dolarů. Oba přitom hráli hlavní role. Mark Wahlberg se následně rozhodl svůj honorář věnovat hnutí Time's Up. (hansel97)