Americký akční thriller o poldovi v nesnázích a padouchovi, který chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou. Jericho Jackson je horlivý ale bezcitný policista. Je na stopě nepoctivého průmyslníka a než vyřeší případ, bude mít spousta lidí zlámané kosti. (oficiální text distributora)

matestlust

Předpisová béčková záležitost osmdesátých let. Přešpikovaná všemi klišé, odpovídajícím rukopisu tehdejších akčních pecek. Není co popisovat, tehdy se to takhle točilo a mělo to svoje kouzlo, které dnešním akčňákům chybí. Já mám tyhle filmy rád, i když je pravda, že v té době vzniklo hodně povedenějších kousků tohoto žánru. ()

blazir1 odpad!

Tak tohle bylo spatne, strasne spatne az primo otresne. Nefungovalo tu vubec nic. Scenar neuveritelne blby, hudebni podklad k smichu, upalovani je zrejme uchylka rezisera(ze by vzdaleny pribuzny Tarantina?), Carl hrat neumi - coz ho moc trapit nemusi, ti ostatni az na vyjimky(Craig T. Nelson) taky ne. Zrejme tu byl plan vytvorit novou akcni hvezdu - a ukazalo se ze hlavni hvezda neumi hrat, a bicaky na uspech nestaci. Mam rad 80ky a akcnaky z nich, obcas maji nektere smesne spatne hodnoceni a pritom jsou to dobre veci. No, toto zelbohu neni ten pripad. Tady odpad bohuzel naprosto sedi, neni to ani tak rozkosne blbe aby to byl kult. ()

5150

Propojení akce a zábavy zde funguje naprosto bezvadně. Počínaje razantním intrem se pořád něco dějě, film hezky sype a místo se najde i na písničkové prostřihy ("Faraway Eyes" a "Undress" zazpívá herečka Vanity). Vůbec písničkový doprovod je opravdu povedený ("He Turned Me Out" od The Pointer Sisters, titulka "Action Jackson" od Madame X, atd.) a hodně tak podpoří celkový dojem. Carl Weathers v hlavní roli je sympaťák, umí se ohánět a sype ze sebe hlášky. Craig T. Nelson v roli záporáka taky nemá chybu a i zbytek herecké sestavy je fajn. Výborně jsem se pobavil a někdy se k téhle pohodové akční komedii 80. let rád vrátím..)) ()

J.Connor

Nadupaná klišovitá jízda odpovídající po všech stránkách naturelu 80. let, za niž se, čert ví proč, alespoň weathersovi a baxleymu nedostalo většího uznání (v rámci svých mantinelů pochopitelně). Ambicióznost snímku dokládá i angažmá legend Michaela Kamena a především v té době už nejen jazzového experimentátora Herbie Hancocka coby tvůrců hudebního doprovodu. Jako bonus zde všichni milovníci béčkových filmů dostanou ranec profláklých ksichtů, ať už se jedná o partičku z Predátora (Landham, Duke), zfetovaného Roberta Daviho, asi 15 vteřin žijícího záporáka Eda O´Rosse, Bobbyho Sixkillera a aby toho nebylo málo tak dojde i na Ala Leonga (jen si ho vygooglujte, garantuju, že jste s ním viděli aspoň pět filmů), kterej v 80. let hrál enemyho s krátkou životností v každym druhym akčňáku. ()

TERRORDROME

Carla Weathersa poznáme všetci z Rockyho a Predátora a okrem toho už je tu viac-menej len ten Akčný Džexon. Mala to byť jeho prvá veľká sólovka, ale všetci na to v tej dobe zrejme hodili bobkovým listom, takže kariéra akčného hrdinu hneď aj skončila. Možno to bolo práve tým, že tento film je paradoxne totálne symptomatický akčák 80-tych rokov so všetkým čo k tomu patrí. Hlavný hrdina je svalnatý búchač s drsnými metódami, vďaka čomu ho nadriadený neznášajú a poverujú len kancelárskymi prkotinami ako počítanie spiniek na papier aby ho udržali mimo ulíc kde by mohol narobiť nejakú paseku. Problémom sa ale vyhnúť nedá. Napriek názvu nie je Akčný Džexon až taký akčný ako by sa mohlo zdať, ale nenudí. O zábavu v neakčných sekvenciách sa stará hafo hlášok či už samotného hrdinu, alebo trebárs tej dvojice policajtov čo tomu blbému chmatákovi v úvode hneď skraja nakecajú že seržant Jackson je krvilačný mutant ktorého matku znásilnil Yetty a on potom stále omdlieval už len pri vyslovení toho mena. Samozrejme dôjde aj na slušne spracované bitky a prestrelky kde náš svalnáč láme kosti a záporáci umierajú v bolestiach a plameňoch. Nechýba ani porcia supermanských blbovín aké musel mať osemdesiatkový hrdina v repertoári, napr. keď Jackson preskočí saltom auto čo sa na neho rúti, alebo holou rukou rozbije predné sklo na tom istom aute zatiaľ čo na ňom visí počas naháňačky. To boli vtedy štandardné kúsky. Podobne aj záber kde hodí zloducha o nejaký prístrojový pult, z ktorého hneď začnú sršať iskry a milióny voltov zapália chudáka špatoša ako fakľu. Osobne ma najviac pobavila scéna bitky so šialeným drogovým dílerom v podaní Sonny Landhama, kolegu z predátora, ktorého prehodí do okna vedľajšej budovy. Weathersovi sa dajú silácke výčiny tolerovať, je to korba, naproti tomu prezentácia bojového umenia hlavného čuramedána je skôr komická a je jasné že nič také nevedel. Prihoďme ešte kozy kamennej Sharon a istej vanity a vychádza z toho slušná osemdesiatková akčná komédia s hláškami, svalmi a nezmyslami. ()

• Počas záverečnej bitky medzi čínskym bodyguardom a černošským boxerom je bodyguard nakoniec zastrelený, avšak hoci padne iba jeden výstrel, bodyguard ma v tele dva priestrely. (johnsnow)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers