poster

Elixír a Halíbela (TV film)

Komedie / Rodinný

Česko, 2001, 57 min

 • triatlet
  ****

  Pokud "se někdy najdou někteří, co na pohádky nevěří", pak vězte, že i přes modernější pojetí si scénář Markéty Zinnerové v režii Dušana Kleina uchovává pohádkový šmrnc, a to herectvím, jazykovou pohotovostí v dialozích, přiměřeně studiovou výpravou a hudbou Jaroslava Uhlíře. Už písnička v podání Libuše Šafránkové během úvodních titulků navodí pohádkovost.(17.11.2010)

 • Nocturno culto
  ***

  Vcelku zábavná a milá pohádka..To auto bylo velkou nadsázkou ale o tom to je, neotřelost hraje prim ..Halíbela je skvělá a Abrhám s Dlouhým taky, Strach je takový nemastný/neslaný ale odpovídá to charakteru role..Co se dá vytknout, to jsou "princové" ..to už tak úplně neklaplo ale na celkovém dojmu to mnoho neubírá ..(18.11.2015)

 • rakovnik
  ***

  Jedna ze slabších moderních pohádek, kde hraje duo Šafránková - Abrhám. Vladimíra Dlouhého jsem málem nepoznal a Barboru Seidlovou už vůbec ne :-) Exteriéry byly natáčeny v zámeckém parku v Hrádku u Nechanic, o to více zamrzí lacinost interiérů a bydliště Halíbely. Princ a jeho sluha pro jistotu neměli hrad/zámek vůbec a zastihneme je vždy jen v lese.(17.11.2010)

 • honajz
  ***

  Jen stíny. Stín Uhlířových trháků, stín Libušky, která se zde ale snaží snad ze všech nejvíc. Když nepočítám přehnanou hysterii princezen. Má to dokonce jakýsi stín slušného scénáře a stíny nějakých vtipů. A furt se tu zpívá, i když k tomu není důvod - za co?! Ale tak na holky se pěkně kouká, Strach se Šafránkovou jsou slušná čarodějnická dvojka, řekněme průměr.(5.6.2018)

 • NinadeL
  ****

  Kdyby alespoň takhle vypadaly všechny novodobé pohádky, jsem spokojená. A stěžovat si na novodobost je blbost, vždycky šlo jen o variace na veškeré doby minulé, tady to holt šmrncli 20. léty, stejně častá byla secese nebo pseudonovověk. Středověk vnímám více až v pozdějších pohádkách, ty předlistopadové se většinou nepouštěli až tak daleko, ale fakticky neexistuje důvod toto jakkoli sešněrovávat.(12.6.2009)

 • - Pohádka byla natočena na zámku Hrádek u Nechanic. (Monyfik)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1999 v režii Karla Weinlicha i stejnojmenná rozhlasová pohádka. (Miggi90)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace