Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kolikrát by se nám hodil elixír, co druhému úplně změní letoru – tedy povahu, co říkáte? Pro jistotu ale svěřme raději čáry odbornici – fešné čarodějnici Halíbele! My, lidé, si přece vystačíme s kouzlem docela prostým, říká se mu láska. I když u dvou nesnesitelných princezen to zprvu zdaleka tak jisté není… Půvabná čarodějnice Halíbela (L. Šafránková) uzavře sázku se svým čarodějnickým synkem Elixírem (J. Strach) o to, zda je láska skutečně tak mocná, že dokáže změnit lidi k lepšímu. Elixír totiž věří, že s lidmi to není zdaleka tak špatné a že lidská láska ještě nevymizela. To jeho maminka Halíbela je zcela opačného názoru. A nedaleko na zámku má hned dva živé důkazy svého tvrzení. Princezna Anýzka (A. Elsnerová) a princezna Jája (M. Maurerová) jsou rozmazlené holky, které dělají svému královskému tatínkovi (J. Abrhám) jen samé vrásky… Kdo vyhraje – Elixír, nebo Halíbela? (Česká televize)

(více)

Recenze (39)

otík 

všechny recenze uživatele

Pro mně osobně docela hloupá a nezábavná pohádka s naivními písničkami Jaroslava Uhlíře. Určité kouzlo se Šafránkové a nakonec i Strachovi upřít nedá, ale všechny ostatní postavy včetně princezen, pana krále i prince se svým řidičem jsou zcela ujeté. Jediné plus vidím v hezkých exteriérech, kde se točila část pohádky. Zklamání. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Kdyby alespoň takhle vypadaly všechny novodobé pohádky, jsem spokojená. A stěžovat si na novodobost je blbost, vždycky šlo jen o variace na veškeré doby minulé, tady to holt šmrncli 20. léty, stejně častá byla secese nebo pseudonovověk. Středověk vnímám více až v pozdějších pohádkách, ty předlistopadové se většinou nepouštěli až tak daleko, ale fakticky neexistuje důvod toto jakkoli sešněrovávat. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Jedna ze slabších moderních pohádek, kde hraje duo Šafránková - Abrhám. Vladimíra Dlouhého jsem málem nepoznal a Barboru Seidlovou už vůbec ne :-) Exteriéry byly natáčeny v zámeckém parku v Hrádku u Nechanic, o to více zamrzí lacinost interiérů a bydliště Halíbely. Princ a jeho sluha pro jistotu neměli hrad/zámek vůbec a zastihneme je vždy jen v lese. ()

Nocturno culto 

všechny recenze uživatele

Vcelku zábavná a milá pohádka..To auto bylo velkou nadsázkou ale o tom to je, neotřelost hraje prim ..Halíbela je skvělá a Abrhám s Dlouhým taky, Strach je takový nemastný/neslaný ale odpovídá to charakteru role..Co se dá vytknout, to jsou "princové" ..to už tak úplně neklaplo ale na celkovém dojmu to mnoho neubírá .. ()

LencaN 

všechny recenze uživatele

Co víc chtít od televizní pohádky. Najdou se mnohem horší. Elixír a Halíbela je správná dvojka. Škodolibá čarodějnice a její dobrosrdečný syn. Okolo je párek dalších lesních nadpřirozených bytostí a vedle v zámku je král nešťastný ze svých dvou rozmazlených a protivných princezen. Elixír vidí všechno pozitivně a věří, že láskou se mu podaří princezny přivést na správnou cestu. Hlavním plusem je herecký výběr, jen šikovní známí čeští herci, jeden sympaťák/sympaťačka vedle druhé. Pitvořili se, na což jsem si musela chvíli zvykat, už jsem televizním pohádkám odvykla, ale pro děti to aspoň není nuda. Hlavně je roztomilý pohublý Jiří Strach jako hodný Elixír. A moc se mi líbí to sdělení, že láska je "mocná čarodějka". ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Podle stejného scénáře vznikla v roce 1999 v režii Karla Weinlicha i stejnojmenná rozhlasová pohádka. (Miggi90)
  • Pohádka byla natočena na zámku Hrádek u Nechanic. (Monyfik)

Reklama

Reklama