Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kolikrát by se nám hodil elixír, co druhému úplně změní letoru – tedy povahu, co říkáte? Pro jistotu ale svěřme raději čáry odbornici – fešné čarodějnici Halíbele! My, lidé, si přece vystačíme s kouzlem docela prostým, říká se mu láska. I když u dvou nesnesitelných princezen to zprvu zdaleka tak jisté není… Půvabná čarodějnice Halíbela (L. Šafránková) uzavře sázku se svým čarodějnickým synkem Elixírem (J. Strach) o to, zda je láska skutečně tak mocná, že dokáže změnit lidi k lepšímu. Elixír totiž věří, že s lidmi to není zdaleka tak špatné a že lidská láska ještě nevymizela. To jeho maminka Halíbela je zcela opačného názoru. A nedaleko na zámku má hned dva živé důkazy svého tvrzení. Princezna Anýzka (A. Elsnerová) a princezna Jája (M. Maurerová) jsou rozmazlené holky, které dělají svému královskému tatínkovi (J. Abrhám) jen samé vrásky… Kdo vyhraje – Elixír, nebo Halíbela? (Česká televize)

(více)

Recenze (38)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Kdyby alespoň takhle vypadaly všechny novodobé pohádky, jsem spokojená. A stěžovat si na novodobost je blbost, vždycky šlo jen o variace na veškeré doby minulé, tady to holt šmrncli 20. léty, stejně častá byla secese nebo pseudonovověk. Středověk vnímám více až v pozdějších pohádkách, ty předlistopadové se většinou nepouštěli až tak daleko, ale fakticky neexistuje důvod toto jakkoli sešněrovávat. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jen stíny. Stín Uhlířových trháků, stín Libušky, která se zde ale snaží snad ze všech nejvíc. Když nepočítám přehnanou hysterii princezen. Má to dokonce jakýsi stín slušného scénáře a stíny nějakých vtipů. A furt se tu zpívá, i když k tomu není důvod - za co?! Ale tak na holky se pěkně kouká, Strach se Šafránkovou jsou slušná čarodějnická dvojka, řekněme průměr. ()

Reklama

triatlet 

všechny recenze uživatele

Pokud "se někdy najdou někteří, co na pohádky nevěří", pak vězte, že i přes modernější pojetí si scénář Markéty Zinnerové v režii Dušana Kleina uchovává pohádkový šmrnc, a to herectvím, jazykovou pohotovostí v dialozích, přiměřeně studiovou výpravou a hudbou Jaroslava Uhlíře. Už písnička v podání Libuše Šafránkové během úvodních titulků navodí pohádkovost. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Houby s octem. Na kyselo! Ne, že by ty vtípky byly třeskutě originální, ale to neznamená, že se člověk nesměje, nebo aspoň neusmívá. Čarodějka, která si sem tam jde trošku slopnout, aby nikdo nevěděl a její synek, který snad chodil do skauta (i když vzhledem k roku narození spíš do pionýra). Po králi Hyacintovi se v princi Upolínovi do pohádek dostala další květina. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Jedna ze slabších moderních pohádek, kde hraje duo Šafránková - Abrhám. Vladimíra Dlouhého jsem málem nepoznal a Barboru Seidlovou už vůbec ne :-) Exteriéry byly natáčeny v zámeckém parku v Hrádku u Nechanic, o to více zamrzí lacinost interiérů a bydliště Halíbely. Princ a jeho sluha pro jistotu neměli hrad/zámek vůbec a zastihneme je vždy jen v lese. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Podle stejného scénáře vznikla v roce 1999 v režii Karla Weinlicha i stejnojmenná rozhlasová pohádka. (Miggi90)
  • Pohádka byla natočena na zámku Hrádek u Nechanic. (Monyfik)

Reklama

Reklama