poster

Elixír a Halíbela (TV film)

Komedie / Rodinný

Česko, 2001, 57 min

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Houby s octem. Na kyselo! Ne, že by ty vtípky byly třeskutě originální, ale to neznamená, že se člověk nesměje, nebo aspoň neusmívá. Čarodějka, která si sem tam jde trošku slopnout, aby nikdo nevěděl a její synek, který snad chodil do skauta (i když vzhledem k roku narození spíš do pionýra). Po králi Hyacintovi se v princi Upolínovi do pohádek dostala další květina.(29.10.2010)

 • otík
  **

  Pro mně osobně docela hloupá a nezábavná pohádka s naivními písničkami Jaroslava Uhlíře. Určité kouzlo se Šafránkové a nakonec i Strachovi upřít nedá, ale všechny ostatní postavy včetně princezen, pana krále i prince se svým řidičem jsou zcela ujeté. Jediné plus vidím v hezkých exteriérech, kde se točila část pohádky. Zklamání.(29.4.2015)

 • triatlet
  ****

  Pokud "se někdy najdou někteří, co na pohádky nevěří", pak vězte, že i přes modernější pojetí si scénář Markéty Zinnerové v režii Dušana Kleina uchovává pohádkový šmrnc, a to herectvím, jazykovou pohotovostí v dialozích, přiměřeně studiovou výpravou a hudbou Jaroslava Uhlíře. Už písnička v podání Libuše Šafránkové během úvodních titulků navodí pohádkovost.(17.11.2010)

 • Nocturno culto
  ***

  Vcelku zábavná a milá pohádka..To auto bylo velkou nadsázkou ale o tom to je, neotřelost hraje prim ..Halíbela je skvělá a Abrhám s Dlouhým taky, Strach je takový nemastný/neslaný ale odpovídá to charakteru role..Co se dá vytknout, to jsou "princové" ..to už tak úplně neklaplo ale na celkovém dojmu to mnoho neubírá ..(18.11.2015)

 • honajz
  ***

  Jen stíny. Stín Uhlířových trháků, stín Libušky, která se zde ale snaží snad ze všech nejvíc. Když nepočítám přehnanou hysterii princezen. Má to dokonce jakýsi stín slušného scénáře a stíny nějakých vtipů. A furt se tu zpívá, i když k tomu není důvod - za co?! Ale tak na holky se pěkně kouká, Strach se Šafránkovou jsou slušná čarodějnická dvojka, řekněme průměr.(5.6.2018)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1999 v režii Karla Weinlicha i stejnojmenná rozhlasová pohádka. (Miggi90)

 • - Pohádka byla natočena na zámku Hrádek u Nechanic. (Monyfik)