Elixír a Halíbela (TV film)

Komedie / Rodinný

Česko, 2001, 57 min

Houby s octem. Na kyselo! Ne, že by ty vtípky byly třeskutě originální, ale to neznamená, že se člověk nesměje, nebo aspoň neusmívá. Čarodějka, která si sem tam jde trošku slopnout, aby nikdo nevěděl a její synek, který snad chodil do skauta (i když vzhledem k roku narození spíš do pionýra). Po králi Hyacintovi se v princi Upolínovi do pohádek dostala další květina.(29.10.2010)

Vcelku zábavná a milá pohádka..To auto bylo velkou nadsázkou ale o tom to je, neotřelost hraje prim ..Halíbela je skvělá a Abrhám s Dlouhým taky, Strach je takový nemastný/neslaný ale odpovídá to charakteru role..Co se dá vytknout, to jsou "princové" ..to už tak úplně neklaplo ale na celkovém dojmu to mnoho neubírá ..(18.11.2015)

Jedna ze slabších moderních pohádek, kde hraje duo Šafránková - Abrhám. Vladimíra Dlouhého jsem málem nepoznal a Barboru Seidlovou už vůbec ne :-) Exteriéry byly natáčeny v zámeckém parku v Hrádku u Nechanic, o to více zamrzí lacinost interiérů a bydliště Halíbely. Princ a jeho sluha pro jistotu neměli hrad/zámek vůbec a zastihneme je vždy jen v lese.(17.11.2010)

Co víc chtít od televizní pohádky. Najdou se mnohem horší. Elixír a Halíbela je správná dvojka. Škodolibá čarodějnice a její dobrosrdečný syn. Okolo je párek dalších lesních nadpřirozených bytostí a vedle v zámku je král nešťastný ze svých dvou rozmazlených a protivných princezen. Elixír vidí všechno pozitivně a věří, že láskou se mu podaří princezny přivést na správnou cestu. Hlavním plusem je herecký výběr, jen šikovní známí čeští herci, jeden sympaťák/sympaťačka vedle druhé. Pitvořili se, na což jsem si musela chvíli zvykat, už jsem televizním pohádkám odvykla, ale pro děti to aspoň není nuda. Hlavně je roztomilý pohublý Jiří Strach jako hodný Elixír. A moc se mi líbí to sdělení, že láska je "mocná čarodějka".(22.11.2015)

Pokud "se někdy najdou někteří, co na pohádky nevěří", pak vězte, že i přes modernější pojetí si scénář Markéty Zinnerové v režii Dušana Kleina uchovává pohádkový šmrnc, a to herectvím, jazykovou pohotovostí v dialozích, přiměřeně studiovou výpravou a hudbou Jaroslava Uhlíře. Už písnička v podání Libuše Šafránkové během úvodních titulků navodí pohádkovost.(17.11.2010)

• - Pohádka byla natočena na zámku Hrádek u Nechanic. (Monyfik)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1999 v režii Karla Weinlicha i stejnojmenná rozhlasová pohádka. (Miggi90)