• Ducharme

První a rozhodně nejkvalitnější "díl" serie, která nikdy neměla mít tolik pokračování, kolik má - svět měl prostě jednou pro vždy přijít o básníky a už never more. To, co bylo ze začátku alespoň místy vtipné, bylo stokrát vykradeno a opakováno a to, co vtipné nebylo bohužel taky. 2 za Ulicí nezpustošeného Pavla Kříže.(24.9.2009)

Ano, první a také zároveň nejlepší ze všech filmů o básnících. Navíc skvělý Oldřich Navrátil (nepíšu to jen proto, že je z Třebíče) v roli otravného Nádeníčka (to jsem jen vyzdvihl jednu z vedlejších rolí, ostatní se také ukázali v dobrém světle). Avšak žádný z příběhů o Štěpánovi Šafránkovi si u mě nezískal plný počet, tudíž jen 4*.(17.12.2007)

Stoprocentní to asi nebylo, nicméně v té době jednoznačný nářez a soda. Už počáteční rozhovory (a vnitřní hlasy) s ředitelkou, Holého animace a obrázky, prsa v klíčové dírce a morální ponaučení Míly Myslíkové a Josefa Somra - tehdy jsem řval smíchy a dodnes se bavím, i se svými dětičkami, které jsou postupně zhruba v tom správném věku, jako já tehdy. A je třeba říci, že Kleinovi se podařilo příběh natočit téměř tak, že z něj není zcela zřejmé, kdy vznikl, protože ideologický nános to naprosto postrádá a těch pár velmi jemných zmínek a poznámek dnešní teenageři naprosto přehlédnou. Skoro se mi chce film označit až za nadčasový, ale to už bych byl opravdu vizionář. Poctivých 85%.(22.3.2010)

Jako prvním dílem se to hodně nakoplo, což pak voto :o). Ale já když tam vidím toho Matáska, tak se musím smát, páč o pár leto pozdějc se tenhle týpek spřáhnul s Ladnou do Orlíku a tam už se to zvesela hajlovalo jako by se nechumelilo :o). Ale tohle mu nezazlívám, páč Orlík a jejich debutové CD Oi! sem slyšel nejednou a musím říct, že je to i takle po letech pecka :o). No, ale to sme trošku odbočili. Štěpánek mi nikdy nepřišel jako sympaťák, ale je to jeho životní role, kterou respektuju. V tomhle díle zazní nejvíc hitovek, který už teď mají jisté místo v filmovo-hudební síni slávy :o). Šůbydůby amerika... Tak to je samozřejmě největší pecka! Jo a nepřišla mi moc sexy jeho první holka, ale tak je to už starej film no :o)(12.9.2017)

Nevidím na téhle komedii nic tak mimořádného, abych ji vychvaloval do nebes, přesto pobaví. Děj se točí kolem amatérského divadelního muzikálu a gagy kolem toho jsou dobré. Kříž s Matáskem vytvořili výraznou hereckou dvojici, na které je česká kinematografie poměrně bohatá. Nevyhledávám tenhle druh "intelektuálního" humoru, ani nijak tuhle sérii, i když uznávám, že ty starší díly jsou povedenější než ty porevoluční. 60%(6.1.2012)

• - Film videlo v kinách 1,6 miliónov divákov. (Raccoon.city)

• - Děj je sice zasazen do fiktivního města Hradiště, ale na jedné z cedulí si můžeme všimnout nápisu "Okresní muzeum Mělník". Filmovalo se také v Psychiatrické nemocnici Bohnice. (hippyman)

• - Při schvalovací projekci Klein zažil horké chvilky, protože se nikdo ani nezasmál. (hot_spot)