Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dewil21
  **

  Pro mě za mě můžou všichni takový básníci klidně pojít. Možná má film co říct, možná je hlubší než Macocha a možná je to fakt učebnicový, ale mě to spíš než za srdce chytilo za žlučník a to, uznejte, neni úplně nejlepší zážitek. Navíc jsem spíš na sígry a drsný chlapy, takže Štěpán mě nebere ani v nejmenším a v reálu bych se naštěstí nikdy jeho zájmu o naivní a miloučký křehulinky netěšila a kdyby náhodou, dostal by nevybíravě košem (odpad!kovým). Přesto ho takového hodnocení ušetřím, přeci jen je to snesitelnější než dnešní rádoby komedie o zamilovaných náctiletých.(18.10.2012)

 • Sdoom
  ***

  Jednička je pro mě osobně jednoznačně nejslabším dílem původní trilogie. A to i přes asi nejlepší Štěpánkovu osudovou lásku Borůvku. Ale zbytek nic moc, celý film se točí okolo příprav divadla a Kříž tu nemá moc jak vyniknout. Každopádně kouká se na to příjemně, s nostalgií po gymnaziálních letech a 3 hvězdičky tomu i přes občasnou nudu a absenci většího množství vtipných scének dám.(21.4.2011)

 • rakovnik
  ****

  Příjemná komedie o středoškolských studentech, dnes již legendární dvojce Štěpán - Kendy, kteří vymyslí projekt, jímž rozehrají příběh o životě na malém městě, jejich postavách a postavičkách, vztazích, prvních láskách, radostech i strastech těchto obyčejných lidí. Spousta skvělých hlášek, vynikající herci i v menších rolích (Kopřiva, Filipovský, Kodet, Somr) a hezký příběh jako ze života, učinili tento film dnes již téměř klasickým dílem naší kinematografie.(27.12.2012)

 • Eddard
  ****

  Moje nejmilejší série českých filmů. Měl jsem je rád, když jsem byl malý capart (i když si teď nedokážu představit co mě na nich mohlo zajímat:-) ), miloval jsem je na střední a rád si je pustím i kdykoli teď, jako vysokoškolák. Nechci srovnávat kvalitu prvních tří dílů, každý je o trochu jiném období života, všechny však podané nezapomenutelně poeticky a laskavě vtipně. Prolézání gymnázia mám ještě stále v živé paměti... Nechci do toho plést režii, musím jenom pochválit Kleina, za to, jak vedl mladé herce Kříže a Matáska a mnoho malých roliček velkých herců. Nashledanou Štěpáne a Kendy, uvidíme se na vysoké... 80%(23.6.2006)

 • fantoci
  ****

  Celá básnická trilogie je jednou velkou poetikou. Jsou to nádherné snímky plné přirozeného humoru. Ve své době měly snímky ještě větší kouzlo než dnes. Úmyslně jsem psal o trilogii, i když jsou natočeny další díly a vznikla tak pentalogie. Ale dva novější filmy považují za slabší. Už to není ono, už v nich chybí onen nadhled.(20.6.2006)

 • - Shodou okolností ztvárnila ve filmu přítelkyni Šafránka (Pavel Kříž) Miroslava Šafránková. (M.B)

 • - Komunistické noviny Rudé právo pozvali do kín divákov titulkom recenzie "Jenom legrácky nemohou stačit". Toto slovné spojenie režisér použil v pokračovaní Ako básnici prichádzajú o ilúzie (1984), kde Štěpán (Pavel Kříž) hodnotí Kendyho (David Matásek) snímku natočenú ako študentskú prácu na FAMU. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)

 • - Honorář pro Pavla Kříže činil 120 Kčs na den a celkově si vydělal 2400 korun. (hot_spot)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace