Nevidím na téhle komedii nic tak mimořádného, abych ji vychvaloval do nebes, přesto pobaví. Děj se točí kolem amatérského divadelního muzikálu a gagy kolem toho jsou dobré. Kříž s Matáskem vytvořili výraznou hereckou dvojici, na které je česká kinematografie poměrně bohatá. Nevyhledávám tenhle druh "intelektuálního" humoru, ani nijak tuhle sérii, i když uznávám, že ty starší díly jsou povedenější než ty porevoluční. 60%(6.1.2012)

Neotřelý pokus propojit dobově oblíbenou českou teenagerskou komedii (která svého pomyslného vrcholu dosáhla o rok později ve Smyczekových Sněženkách a machrech) a normalizační všelidovou filmovou zábavu se Dušanu Kleinovi povedl bezezbytku - volná série o osudech mladých (později zrajících a ještě později stárnoucích) básníků života se stala velmi oblíbenou a mnohé z ní zlidovělo. Jestliže ale v amerických blockbusterových komiksových adaptacích platí pravidlo, že každý nový díl je lepší předchozího (Hellboy atd.), tak v případě básníků platí pravý opak - každý nový díl znamená kvalitativní sešup dolů... ,,Jó, šuby duby Amerika..." Podobné filmy: Sněženky a machři, Jen si tak trochu písknout(1.11.2008)

• lekr

Studentská komedie po česku!! Češi to ale moc neumějí!! Pár dobrých hlášek byse našlo ale to je asi tak všechno protože příběh i divadelní hra o jejíž zpracování se ve snímku snaží je totálně o hovně..promiňte ale dívat na bandu blbců který dělaj píčoviny na divadelních prknech se dívat nebudu a nazávat to klasikou už vůbec ne!!!(7.10.2009)

• Andronikos

S umanutou snahou zaujať diváka príbehom maturanta, umanuto baliaceho nie jednoznačne sympatickú slečnu, bezmála bez nápadu a šťavy, neschopný poriadne využiť nosnú líniu príbehu (príprava "alternatívneho" spracovania klasického divadelného kusu) predstúpil pred československých filmových divákov roku pána 1982 kolektív súdruha rejžu D. Kleina - a zožal potlesk! Nie však o tridsať rokov neskôr u mňa. - Aby som len nekritizoval: toto považujem za zaujímavé momenty filmu: výsmech z vtedy bežnej vyprázdnenej oficióznej frazeológie (aplikovateľný mutatis mutandis i dnes), vcelku pôvabné, miestami až éterické rýmovačky a... no... až si na niečo ďalšie spomeniem, dopíšem. :)(28.8.2012)

Kdyby nebyl František Filipovský, tak dám tři, jenže díky němu to naprosto parádně vzrostlo a tak vlastně i jemu můžou Kříž a Matásek děkovat, protože bez něj by v tomhle filmu byly poloviční. Ta scéna, jak tam vycucne ty tři piva naráz, ta je snad i legendární. Já bych ho chtěl vidět dneska, jak tam ty tři piva vyžahne během tří obyčejnejch střihů. Já na to nemám...(21.10.2014)

• - Ve scéně, kdy přijde Šafránek (Pavel Kříž) s Kendym (David Matásek) do restaurace, kde pracuje Vránová (Lenka Kořínková) jako servírka, hraje z rádia skladba, kterou zpívá Naďa Urbánková. (artcha)

• - Pri schvaľovacej projekcii riaditeľ českého filmu, slovenský básnik Milan Lajčiak, po oneskorenom príchode hneď tvrdo zaspal. Následne film zhodnotil slovami, že je mu z toho zle a niečo, čo hanobí spoločnosť, nemôžu pustiť do kín. Nakoniec rozhodnutie zmenili, keď režisér súhlasil, že vystrihne dve básničky, ktoré v zastúpení Štefana Šafránka (Pavel Kříž) zložil MUDr. Pecháček. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)

• - Nápad k filmu sa zrodil tak, že Dušan Klein bol ako porotca vyslaný na súťažný festival filmových komédií do Nového mesta nad Metují. Nebol to vtedy dobrý rok na veselé filmy a porotcovia sa po ňom vyčítavo a smutne pozerali. Klein kolegov bránil, že nie sú dobré námety. Jeden z miestnych usporiadateľov mu následné požičal Pecháčkovú novelu. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)