Lesní rituál

• Velká Británie The Ritual

Po tragické události, při které zemře jejich kamarád, se parta čtyř kamarádů vydává do švédské přírody uctít jeho památku a zároveň upevnit narušená přátelství. Po úrazu jednoho z nich a nepřízni počasí se zpátky do civilizace vydávají "zkratkou". Jak řekne jeden z nich - kdyby zkratka byla cesta, dávno by se jí říkalo cesta. A má pravdu - na co skupina v lese narazí, neexistuje příliš racionální vysvětlení a všichni musí bojovat s démony - ať už s těmi, na které nyní narazí, tak s těmi, které mají hluboko uvnitř po smrti kamaráda... (kery-)

Holly_Molly

Atmosférickej minimalistickej horor, selhávající až ve svym závěru, kdy se dost neúmyslně zvrhne do jakýsi fantasy komedie a ačkoliv je hlavní monstrum originální a záběr na něj s hořícím barákem v pozadí je vrcholem celýho filmu, tak konfrontace s vidlákama a předevšim přímej direct bábě na držku byl tak k posrání vtipnej, že film v ten moment ztratil veškerou hororovou auru co do tý doby vybudoval :-D ()

chad

Démoni minulosti môžu byť často desivejší, ako nadprirodzené monštrá súčasnosti. A s nimi bojujú aj hlavní hrdinovia, ktorí na počesť mŕtveho kamoša absolvujú túru v škandinávskych lesoch. Každého z nich trápia vlastní démoni a v prostredí lesa sa ich paranoja prejaví naplno...Videl som všetky filmy pána Brucknera a tento sa mi zdá najlepší. Výborná parta hercov a originálna zápletka. Jeden z top hororov roku 2017. ()

Vena69

Naprosto typický horor se vším všudy. Skvělý začátek - děsivá atmosféra, pár strašidelných a výborně zpracovaných scén, velké napětí a ještě větší očekávání, krásné prostředí,..... a pak se to nějak zhroutilo samo do sebe. V momentě, kdy film vyžaduje rozuzlení a nějaké odpovědi na mysteriózní začátek, ukáže se, že scénář vlastně není dostatečně promyšlený a je příliš jednoduchý. Závěrečné rozuzlení tedy představuje zklamání, stejně jako u spousty hororů. Osobně mi tady trochu vadily i postavy - na můj vkus jsou až příliš britské, chvíli mi trvalo, než jsem si zvyknul na ten přízvuk, typicky britský ,,banter" a s ním spojené hlášky. Psychologická stránka filmu mě docela bavila, ale celkově The Ritual opravdu není nijak vyjímečný. 55 % ()

Turbina

Jo jo, sice nechám kámoše zdechnout v sámošce, když se zeseru za regálem, ale pak sem frajer a "kámoše" se zničenym kolenem seřežu jak psa... Navíc už nejsou kamarádi, protože mu jedinej řekl pravdu do ksichtu? Celý mě to přišlo, že jsou jen parta známých z kanclu, než opravdoví kamarádi. Jedna hveždička za strašáka. ()

ajmdzizis

Tak toto nebyl horor.. Čekal jsem nějakou super podívanou a dostal jsem h*vno a to jsem ani neviděl trailer.. Konec byl dlouhý a chvílemi spíš komický. Pozitvní byla hudba a tajuplná nestvůrka. ()

karmalat

Konecne dobry horror, idealni na romanticky vecer pri svickach...:o)) Jednoznacne doporuceni, a trochu akcni zaver filmarum odpustim. ()

Fiffty

Skupina chlapov sa počas turistiky rozhodne si cestu skrátiť cez tajuplný les, čo bolo veľmi zlé rozhodnutie. To čo ich čakalo v lese nečakal nikto z nich a ani ja, nevedel som čo očakávať a čo to v lesoch na nich číha. Atmosféra a napätie bolo skvelé a od okamihu, keď sa dostali do lesa, človek nevedel čo čakať. Spojenie čarodejníctva, obradu obety a monštra v lese fungovali a také tajomno pretrvávalo počas celého filmu. Za poslednú dobu určite jeden z lepších hororov, ktorý naozaj potešil. ()

BranuliQ

Slušný hororový zážitok. Ľakačky, búchanie dverami či vŕzganie podlahy nech nikto nečaká. Film stojí najmä na geniálnej atmosfére vytvorenej fakt ponurými lesnými zábermi. Štyria hlavní predstavitelia taktiež odvádzajú presvedčivé herecké výkony a aj keď sú pre mňa celkom neznámi, veril som im každé slovo. Mal som strach, veľa krát ma úprimne zamrazilo. Napomohol tomu najmä fakt, že ústredné zlo skrátka nevidieť a tvorcovia milo prekvapili s tým, že vyslyšali všetkých, ktorí už dávno tvrdia, že v hororoch funguje najviac to skryté. Sklamali tak hlavne posledné minúty, ktoré tú dokonalú atmosféru skazili hlavne vysvetleniami. Tie tu ozaj neboli potrebné. No i tak milé prekvapenie a určite silné želiezko v boji o najlepší film tohto žánru v roku. 75% ()

BStone

Výborný horor, skvělá práce se zvuky i s kamerou. První polovina v podstatě bez chyby. Ve druhé půli už trochu ubývá sil, konec už je lehce slabší. Přesto se jedná o velice intenzivní zážitek a pro milovníky lesních "dobrodružství" a nefalšovaného napětí je možno film jedině doporučit. 80% ()

dunbar

Hory, lesy nádherné. Takže asi toľko. Nič nové tento film nepriniesol. Je to škoda. Flashbacky na úvodnú tragédiu v obchode mi nakoniec nedali to vysvetlenie, ktoré sa ponúkalo. Hrdina nám proste neprešiel takou epikrízou, aby s nasadením života zachránil niekoho iného než sám seba. Tretia hviezda za posledné vandrácke zábery. ()

lineker

Švédští lesní trollové a skřítkové jsou již pasé. Tím střídajícím je jakýsi Velesob, který se stal modlou pro malou lesní subkulturku. No a když se tyhle husté severské hvozdy rozhodně navštívit skupinka londýnských barových týpků s lehce nevyřešenou minulostí je o zábavu postaráno. Tak jako většinu mne více bavili první dvě třetiny filmu. ()

Tobyseq

Horror s krásným ozvučením, celý film na vás dýchá opravdu dobrou atmosférou, hlavně díky tomu zvuku. Herci hrají dobře, sem tam udělají nějakou nesmyslnou věc, ale to se dá omluvit, s postavama si uděláte dobrý vztah, hlavně tím, jak reálné dialogy vedou. Monstrum jim tam provádí celkem velký záhul a funguje to celé hezky a efektivně, ale bohužel... to končí tím finále. Finále totiž vysvětluje a ukazuje to celé monstrum, a to je ten moment, kdy se prostě přestanete bát a celý ten konec působí zbytečně. Finále celkem tento film sráží dolů, ale i tak se jedná o opravdu povedený horror. Potlesk by si to možná zasloužilo. *Clap* ()

AlexPol

Až na ten podivný konec, super. Připomíná mi to moje milované BlairWitch. Výtečná atmosféra po celou dobu filmu. ()

Maratonec

Velmi sympaticky se rozvíjející horor z V.Británie, dobře herecky obsazený a zahraný. Z většího nadšení a i hodnocení mě však srazil moment odhalení a závěr, pro který klasicky v tomto případě platí - že někdy méně je více! Jinak rozhodně doporučuji, pro mě 3 a půl. ()

mikomus

Natočit dobrý horor v dnešní době, to chce teda nápad, tady se to docela povedlo, né že by to bylo originální, ale tak nějak to všechno funguje jak má. Má to napětí, které vás vtáhne do děje. Čeká vás hororový zážitek ()

Jirka83

Naslapnuto to melo dobre,prvni tretina fajn, prostorovy zvuk to tmneho lesa byl fajn. Pak to bylo ale dost blbe, dokonce jsem u toho usnul.. A to by asi nemelo byt. Skoda. ()

C.A.T.

Velmi milé překvapení. Mělo to hlavu i patu, chvílemi dost nepříjemné a ta hlavní potvora se teda fakt povedla! ()