Majitel cirkusu Max Medici (Danny DeVito) pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera (Colin Farrell) a jeho děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Zároveň se o Dumba velmi zajímá podnikatel V.A. Vandevere (Michael Keaton), který angažuje „podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství. (Falcon)

CatherineDL

Vůbec jsem v tom Tima Burtona nepoznala, až díky závěrečných titulků... Brutálně přecitlivělej film, vám nedá za celou dobu klidu.. ()

BretaKiller

Jako pohádka pěkné, ale oproti animované verzi jsem nadšený nebyl. Ačkoli se to dle názvu nezdá, ale film není tak úplně o slůněti s velkými ušima, ale je to taková klasická snůška fádních klišé. Nebýt velmi, opravdu velmi málo humorných situacích, asi bych u filmu usnul. Nic extra.... ()

HMTD

Burton potřebuje konečně film kde by mohl předvést hodně kreativity. Ideálně něco co není podle známé předlohy, protože u toho mi přijde, že u filmů podle předlohy se drží v poslední době zkrátka a dá tomu jen tak 10% svého stylu. Škoda, že se nezopakuje situace kdy ho Disny na začátku kariéry vyhodil, protože netočil podle jejich představ, teď jim slušně nese a drží se při zemi. Taky je taková škoda, že se sešli Keaton, DeVito a Green a není z toho poklad, i když jako pohádka pro dnešní děti je to dobré. ()

soukyd33

Blbost. Hrozná animace, blbý příběh o ničem. Sobectví a opět politika nadevše. 👎 Měl jsem co dělat, abych to vůbec dokoukal. Nedoporučuji! 👎 Hvězdiček 1 ()

Mark1983

Přiznám se, byl jsem na zfilmovaného Dumba docela zvědavý a nějaké zklamání se nedostavilo. A i když to mělo dobrou atmosféru, animovaný originál ho předčí. ()

ssarka

Burtonovské kouzlo zabila digitalizace a paradoxně to,že svou fantazii díky ní může naplno ztvárnit...oč větší duši mají staré hrané filmy,kde šlo jen herce namaskovat a vytvořit interiéry...nemastné neslané,ale hlavně že na PC jsou i herecké tváře naleštěné a digitální krajina je opravdu dreamland.. ()

VSpaca

Zpracování průměrné, příběh je to hezký, ale hodně smutný. Není to žádná pecka, ale neurazí, odpočinková pohádka. Děti fakt budou plakát 😃 Dávám tak 55% a 3 hvězdy za roztomilé zpracování ušatýho sloníka a taky za to, že na konci filmu pan principál oznámí rozhodnutí o tom, že v jejich cirkuse už nejsou divoká zvířata 👍😁 Jo a nejlepší na filmu je zjištění, že stačí trocha peří a lítáš! ()

Camel91

Všechny zvířata jsou digitálně udělaný moc pěkně, Dumbo je samozřejmě nejkrásnější, nejroztomilejší slůně světa - ňuňán. Herci sympatický vesměs, děj vlastně očekávaný jenom přece to je remake, mě se to velmi líbilo. Po shlédnutí toho filmu jsem si uvědomil, jak brilantně byl natočen animovaný originál, který dokázal zachytit emoce celkem slušně, opravdu na poli animovaných pohádek byl Disney špička. V dnešní době digitálních triků, je tento film krásný, Dumba mi bylo taktéž líto jako v animáku, má všechno co má mít, ale nemá to to kouzlo. Přesto je to pěkná rodinná podívaná a ve svém žánru to hodnotím velice kladně a nebudu porovnávat s jinými filmy založených na digitálních tricích. Musím uznat, že z posledních digi remaků se mi po lvím králi líbil nejvíce. PS: ve chvíli kdy jsem dopsal komentář, jsem si všiml, na základě kritiky komentujicích, že film točil Burton, absolutně mě to netankuje a je mi to jedno. ()

draxxi

V prvni rade ano, je to kyc a patos. Pribeh jasny od zacatku, ale.... ....ale ono je to fakt hezky... 25/10/2020 73% ()

Bogrant

Vtieravo-prdelková továreň na sny, ktorá všetko vsádza len na supercute výzor malého slona a pritom sa paradoxne z prevažnej časti zameriava iba na nesympatické postavy a samotného Dumba odsúva na vedľajšiu kolaj. Jediné, čo ju zachraňuje od ešte nižšieho hodnotenia je pekný vizuál za veľký rozpočet a z toho vyžarujúci dojem, že nejde tak úplne o triviálne béčko. Burton je tentokrát až príliš mäkký a málo vyhraný, širšie publikum tým zrovna neohúri. ()

nudlis

Za mě jde o jeden z nejslabších filmů z díly Tima Burtona, co jsem viděl. Navzdory celkem hvězdnýmu obsazení to prostě nemělo švih ani ty správný "Burtonovský koule". Natočit to někdo jinej, bez uzardění dám odpad. ()

Dupac

Dodávka na klíč až k Disneyho vratům. S profesionalitou, která - ruku na srdce - u Burtona není úplně samozřejmá (stačí se podívat na Big Eyes nebo Planetu opic, kde to režijně úplně neukočíroval). Zatímco jeho srdcovky byly jako malá rodinná firma, tohle je korporát se vším všudy, takže těžko očekávat nějakou zásadní citovou zaangažovanost, i když některé trademarky Burtonova výtvarného stylu vypozorovat lze (osazenstvo cirkusu, celá stylizace Keatonovy postavy). Herecky to táhnou spíše tradiční opory Timova ansámblu (de Vito, už zmíněný Keaton), naopak obsazení Colina Farella (jinak skoro vždy výborného) byl castingový omyl - kdyby režisér trochu přitlačil na pilu, trval by na tom, že postava má mít ruku jednu, ale koule obě. Kdyby mě někdo z producentů nutil si vybrat, jestli se vrátit do Říše divů za Alenkou nebo do cirkusu, pojedu si raději podruhé šňupnout peříčko s CGI slůnětem. ()

DenyK

Pěkná další pohádka od Tima Burtona. Byl jsem na tom dnes v kině a byl jsem v sále úplně sám. Škoda, moc se mi to líbilo.Nádherná je hudba ve stylu epic music/dobrodružná. Zvířátka roztomilá, herci super, kulisy nádherné. Ve 3D bomba. ()

agent_R.M.

Film který není jenom o tom že sluně umí létat ale spíše o rodině, o zázemí, o sebedůvěře a překonávání sebe sama. A s tím bojuje nejen samotný Dumbo ale i ostatní....Protože ono udělat jenom hranou kopii slavného animáku by podle mě nikam nevedlo.. ()

Erufael

Čtyři hvězdy, protože jsem očekával podprůměr. Dostal jsem naservírované příjemné překvapení. A leč se kino hemžilo rodiny s dětmi, tak mám pocit, že děti si z toho tolik neodnesou. Hlavně po stránce humoru to dost pokulhává. Ale nemá to být komedie. Tak ani občasné náznaky vtipu nepadají na úrodnou půdu a ve filmu to působí příliš na sílu. Celý film umí udržet takovou dojemnou notu, citlivější povahy budou mít místy slzy v jednom či druhém oku. Michael Keaton hrál skvěle. Na Evu Greenovou se dalo dívat. A Colin Farrell jako vždy fajn. Tak protože jsem nakonec byl příjemně překvapený dávám tu čtvrtou hvězdu místo tří. Kdyby byl lépe (čtěte velmi dobře) využitý potenciál vedlejších postav tak by to bylo i rozhodování mezi 4/5 hvězdami. Protože celý film trpí nevyužitými možnostmi herců. Postavy působí plytce, moc jim jejich roli nevěříte a jsou tam někdy dost do počtu. A jak říkám - průměrný film má v mých očích lepší hodnocení jen kvůli tomu mému očekávání horšího zážitku. Takže ano, líbilo. ()

Lukas222

Pekný vizuál, ale príbeh oničom. Samozrejme nesmie chýbať presladený happy-end. Deti to zabaví, ja som sa nudil, už som asi na podobné záležitosti pristarý. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018