Zlý časy v El Royale

• USA Bad Times at the El Royale (více)

Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu. Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů bude mít každý z přítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastní vykoupení. Než se vše odebere do horoucích pekel. (Cinemart)

alexwill

To je tak, když má Trivágo špatnej den a doporučí vám ten nejhorší možný hotel. Netvrdím že jsem se nudil, atmosféra byla skvělá a postavy jako takové taky nebyly špatné. Ale chtě nechtě je za tím Tarantinův stín, co si budeme povídat. Ať už jde o násilí, dialogovou snahu, rozdělení na kapitoly, nebo koncepci děje. Ale co z toho, když vím, že Tarantino by to udělal o úroveň lepší. Baví mě Jeff Bridges, baví mě stylizace hotelu na pomezí států. Baví mě hudba, která ale zase svádí ke srovnávačkám s QT. Ale budeme ji věřit, že není tak samoúčelná, jak působí. Co mě štve, je trochu toporná vsuvka hoteliéra co byl ve válce a chce se vyzpovídat. A co mě sere, je psychopat Chris Hermsworth. Klasický, nudný magor. ()

notozjano

Pozvolným začátkem krásně naladí diváky na pohodovou notu a potom opět pozvolna přidává na síle, až by se dalo i říct, že napětím nemůže být film lepší. Společně s parádními scénami, které se doslova mohou chlubit svou barvitostí, je radost se na tento film dívat. Obsazením je naprosto vynikající a hudba k tomu film místy slušně vede. Skvělé. ()

moriero

Naprosto bizarní panoptikální záležitost v tarantinovském duchu s pozvolna gradujícím násilím a končící v ohnivém infernu. Moc se mi líbila scéna s kamuflážním zpěvem a tleskáním do rytmu úderů kladiva. ()

mouzi

Trochu chapu tady ty narky, ze se to strasne snazi byt Tarantinovske, ale ja jsem se snazil odprostit se od vsech techto komentaru, a tak se mi celkem slusne podarilo ponorit se do toho bez predsudku. Je to dlouhe, o tom zadna. Je to desne jednoduche a primocare. Uz proto vubec nechapu, proc to tu nekdo srovnava s Tarantinem. Asi proto, ze jsou jednotlive akty rozdeleny podle pokoju. Ale to je asi tak vse. Libi se mi tady Chris Hemsworth, ktery mi hrozne pripomina Brada Pitta a pokud zapracuje na svem hereckem podani, pravdepodobne bude jeho nastupcem, nebot ta podoba je nezpochybnitelna. A Lewis Pullman byl naprosto famozni, ten tomu daval grady. P. S. Drew Goddard je predevsim scenarista a jako takovy ma na konte spoustu kvalitnich kousku, tudiz tento jeho prakticky prvni poradny rezisersky pocin muzeme brat trochu s rezervou. P. P. S. Spousta lidi tady pise o jakesi Dakote, ale dej se preci odehraval na hranici Kalifornie a Nevady, ne? ()

hony23

Nevím, jaké zlé časy měli tvůrci na mysli, já zažil v El Royale 2 a čtvrt hodiny dobrých časů. Konečně zase jednou originální film, kde si každá postava sebou do hotelu přiveze zajímavou minulost a tak o překvapivé zápletky není nouze. Škoda jen, že střihač nestlačil stopáž pod dvě hodiny, mělo by to větší spád a já bych dal za 5. ()

tomino28

Premisa je v případě Bad Times at the El Royale originální, tím pádem i potenciál nebyl vůbec malý. Ovšem pohřbila ho snaha vypadat až moc "cool", dlouhá stopáž filmu a překomplikovanost scénáře. Na mě měly snahy tvůrců o originalitu za každou cenu spíše odrazující efekt, zkrátka jsem jim to moc nesežral. Pokud ale hned na začátku přistoupíte na jejich pravidla hry, nejspíš budete mít z filmu o něco lepší zážitek. ()

Brk

Kapitolování, trocha 4 pokojů, náznak Jackie Brownové, pokus o originální Soundtrack, jedna scéna z několika perspektiv.. už chyběl jen záběr z kufru auta na sklánějící se postavy a vykradení Quentina bylo komplet. To se mi teda pranic nelíbí. Nápad dobrej, ale hodně nedotaženej. ()

Kozlowski8

Tarantinovsky laděná žánrovka - parádně napsaná, stylizovaná a natočená. Poutavý, napínavý a tajemný snímek s mnoha nečekanými zvraty, perfektně vyprofilovanými postavami (představenými i prostřednictvím správně a nerušivě vložených flashbacků), propracovanými dialogy, s mnoha nápaditými a originálními prvky (jako samotný hotel s hraniční čarou uprostřed), s parádní atmosférou jedinečného hotelu, v němž se vlastně odehrává celý příběh a v neposlední řadě s výbornými herci v čele s Jeffem Bridgesem (vcelku dobře zapadli i často kritizovaní Dakota Johnson a Chris Hemsworth). Komplexní, po všech stránkách vydařené menu, které nám uvařil šéfkuchař Drew Goddard. 90%. ()

CaptNemo

První půlka parádní - vymazlená stylizace, nadhled, spád. Pak se to lehce zaseklo a finální megadlouhá scéna doplněná válečným traumatem se táhla jak pracovní tejden. Herci slušní, výrazný objev - Cynthia Erivo. Za její zpěv dávám hvězdičku navíc. ()

smetak30

Ukážka toho že vynikajúci tarantinovku zatial dokáže natočiť len Tarantino :) . Postavy a prostredie hotela sú zo začiatku načrtnuté veľmi zaujimavo, avšak nasledný vývoj scenáru, dialógy postáv a aj finále na mna pôsobia trochu plocho a kŕčovito. Proste tomu chýba nejaký šmrnc a údernosť akú poznáme z Tarantinovych filmov. Nemôžem však povedať že by som mal pri pozeraní "zlé časy" a to najmä vďaka famóznej kamere + strihu a prijemnému retro soundtracku. Zázrak to nie je ale mohlo to dopadnúť aj omnoho horšie ;) ()

bonovox

Slušná tarantinovka bez Tarantina a to je najväčší problém filmu. Miestami je to totiž veľmi slušné ale miestami aj dosť nudné, hlavne dialógy a celkový scenár nie je tak vypiplaný ako od Quentina čo sa prejavuje hlavne v záverečnej tretine filmu. Po hereckej stránke dobré.60%. ()

Katjushkator

Zábava od začátku až do konce. Propracované propletení různých lidí tvoří koncepční děj, ve kterém jsem nevydechla ani na chvíli. Strukturou zpracování mi El Royal připomínal Kill Billa, což mi vůbec nevadilo. Více takových filmů. ()

Rian_witcher

Setkání nesourodých návštěvníků hotelu od počátku vyvolává spousty otazníků. Odpovědi se postupně vynořují z temnoty jejich duší a proplétají se ke konci v němž o pravdě a spravedlnosti rozhodne snad sám Bůh. Výborný Jeff Bridges nepatří do starého železa, Dakota Johnson dokazuje že umí hrát i oblečená a slavný Avengers Thor jsi jistě užil skvěle zahranou zápornou roli. ()

brasek

Priatelia! Keby tento snímok zrežíroval Tarantino tak je to absolútny grc, bez hlavy a päty, s pochybnou pointou ak by náhodou nejaká bola. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Bylo to takřka nevyhnutelné. Velké filmové značky jen tak nekončí a s Matrixem tomu u Warner Bros. nebude jinak. Hollywoodské studio totiž nově oznámilo, že v přípravách je aktuálně pátý díl. Zatím… (více)

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (více)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)