poster

Zlý časy v El Royale

 • USA

  Bad Times at the El Royale

 • Slovensko

  Zlé časy v El Royale

 • Nový Zéland

  Bad Times at the El Royale

 • Velká Británie

  Bad Times at the El Royale

 • Nizozemsko

  Bad Times at the El Royale

 • Austrálie

  Bad Times at the El Royale

 • Kanada

  Bad Times at the El Royale

Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tft
  ****

  Trailer tvrdil, že Bad Times at the El Royale nebude mít jen jednu hlavní postavu, ale že všichni zúčastnění budou hlavní postavou. A překvapivě tentokrát opravdu nekecal, Bad times dává každé ze svých postav čas zazářit (některým pravda trochu víc) a většina z nich, především díky svým hereckým představitelům, opravdu září. Tahle struktura filmu se sebou nese menší problémy, jako jsou rozjeté a nedokončené dějové linky některých postav a hlavně nedostatek času, na to odvyprávět úplně všechno, co by bylo potřeba, bez toho aby se z filmu stal tří a půl hodinový moloch. Drew Goddard přeci jen není takové ostřílené režisérské eso, aby dokázal natočit druhou Hateful Eight. Co je věc druhá, on se o to ani nesnaží, na rozdíl od Tarantina, kterého mu všichni chtě nechtě předhazují, se trochu víc zaměřuje na postavy samotné a nepoužívá je pouze jako figurky na šachovnici, aby dosáhl cíle. Tím se nestavím na stranu ani jednoho z režisérů, ale myslím si, že porovnávat Tarantina a Goddarda je tady trošku mimo mísu, při hlubším prozkoumání jsou Hateful Eight a Bad Times naprosto odlišné filmy a to nejen z očividných důvodů, jako že se odehrávají v jiné době a na jiném místě. Jedná se o Goddardův teprve druhý film a o to víc je potřeba ocenit jeho snahy, které po většinou dotáhl do konce. Bad Times jsou potěšením sledovat, díky rozmanitosti postav a dějovým zvratům film nemá hluché místo a když už se schyluje k útlumu, vstoupí na scénu Chris Hemsworth a kompletně si ukradne celou show. Tím nejlepším hereckým duem je ovšem Jeff Bridges a Cynthia Erivo, kteří jsou přeci jen trochu víc hlavnější postavy než všechny ostatní hlavní postavy. Zbytek ansámblu za nimi ale nezaostává a sledovat rozuzlení celého filmu skrze různé pohledy a z jiných úhlů je čirá filmová zábava. Bad Times at the El Royale je film opředený záhadami, skvělými hereckými výkony, stylovou režií, nádhernými kulisami, velmi povedenou kamerou a doplněn o parádní dobový soundtrack. Dokazuje, že Goddard je výborný scénárista, který dokáže svůj námět i zrežírovat a že Cabin in the Woods nebyla pouhá náhoda. Je to jedna z mála povedených neo-noirových žánrovek, kterých není nikdy dost, především v poslední době. Jestli si chcete užít skvělý časy v El Roayale, na hranicích Kalifornie a Nevady a k tomu ve společnosti opravdu kvalitních herců, tohle je ta pravá příležitost. 81%(17.10.2018)

 • Ruprechtos
  ***

  Krásné v jednotlivostech, pokulhávající jako celek. Trochu neohrabaný způsob vyprávění, plný flashbacků v rámci jedné sekvence skrze subjektivní hlediska postav a flashbacků plných dovysvětlujících informací, a často i naprosto zbytečných pro narativní vývoj a dobrých jen pro prohloubení určité postavy(a místy možná ani to ne). Plus plno hluchých míst uprostřed filmu. ALE první půlhodina plná dokonalých dialogů a monologů, ve které naprosto exceluje John Hamm navnadí dokonale a poslední třicetiminutovka se kvalitou přiblíží úvodu, jen vymění humor za napětí a trochu toho nasílí. Škoda toho mezi tím. Škoda té kostrbatosti. Škoda hodně věcí. Taková osvěžení bych ale určitě v kině rád potkával častěji. Zatím bohužel jen za 3*.(13.10.2018)

 • Folky
  *****

  Goddard si prostě po zhlédnutí Tarantinových Osmi hrozných řekl, že to zkusí trochu po svém a i když to Tarantino zvládl líp, Goddard se rozhodně stydět nemusí. Perfektní herci (jen Hamm se mohl na plátně ohřát o něco déle), jimž bez pochyby kraluje Hemssworth, který si svého magora neuvěřitelně užívá a předvádí zatím nejlepší výkon svojí kariéry, efektivní režie, která dává vzniknout řadě úžasných momentů (odhalení funkce zrcadel vládne) a samozřejmě přesný scénář, který sice nechrlí tolik zvratů jak slibuje distributorský text, ale překvapit určitě umí. To vše doplňuje dobový soundtrack, který sem sedne jako prdel na hrnec. Zkrátka trefa do černého a i když jsem si Chatu v horách užil o něco víc, těch 140 minut (které utekly jako voda) rozhodně nelituju.(15.10.2018)

 • classic
  ****

  Čím to je, že na veľmi dobrý film príde do kina tak málo divákov, že si to v skutočnosti táto novinka Drewa Goddarda, ktorý nemá nič spoločné so Jeanom-Lucom Godardom, vôbec nezaslúži ? Na jednej strane mi to vyhovuje, lebo aspoň nezaznamenávam hocaké rušivé elementy, ktoré s väčším počtom divákov pridávajú na vyššej pravdepodobnosti, že sa tak aj udeje_ Režiséra a scenáristu v jednej osobe mám už dávno zafixovaného z čias legendárneho seriálu- Nezvestní, ktorým som venoval strašne veľa času, keď na nich spolupracoval, a odniesol si z neho veľký dôraz a cit pre vizuálnu stránku a retrospektívu-flashbacky. A to je pre Zlé časy v El Royale skrátka zásadné ! Niekoľko postáv príde do jedného HOTELA, ktorý ukrýva viacero hádaniek, a s príchodom týchto charakterov sa situácia začína čoraz viac vyhrocovať, stupňovať, znepríjemňovať, keď NAJLEPŠIE na všetkom je to, že nikdy nedokážete poriadne odhadnúť, čo sa ďalej stane, je to nepredvídateľné ! Títo ľudia, ktorí tu strávia jednu noc, sú samy o sebe obalení rúškom tajomstva. A klasický, nočný spánok nepripadá v úvahu. Film perfektne funguje v prítomnosti, ale i v spomienkach_ Herci. Sú viac, než dobrí, najmä Jeff Bridges a Cynthia Erivo. „Príde i THOR, ktorý bude za takéto tchora” . Prekvapila Dakota i jej filmová sestra Cailee Spaeny. Celé to ma taký retro nádych, a la 60. roky, čiže kostýmy a výprava sú tomu aj patrične upravené a prispôsobené. Kameraman Seamus McGarvey vytvoril parádne zábery_ Spočiatku som ani netušil, že zhliadnem v kine konečne obstojný film, pretože riadiť sa podľa iných recenzií, komentárov, názorov, nie je občas najlepší nápad, lebo aj tak si to musím nakoniec pozrieť sám, a podľa toho si vytvorím svoj ucelený obraz o tom, čo som videl. Nenechávam sa ovplyvňovať úvahami druhých, vtedy by som ani nevedel rozlíšiť, čo je dobré, a čo je naopak veľmi zlé !!!(14.10.2018)

 • Yoshitsune
  *****

  Nastávají dobré filmové časy, tenhle film, který v mnohém připomene Tarantina, ale přitom to neni od něho, je zářným příkladem, těchto časů. Hned v úvodu, si dovolím udělat, malý (velký) SPOILER - Režisér velice šikovně a zkušeně, odvede pozornost od úvodní scény, které dle mého je stěžejní a minimálně pro dvě postavy velice důležitá a rozhodující, v tom jak dál. Každá z postav, je něčím unikátní a každý její tajemství, je dobře schováno a některá tajemství, sou hodně temná, jiné je zase naprosto normální, ale v kontrastu s tím vším okolo, tak dotyčná osoba, působí že skrývá něco víc a jedno tajemství, u jedné z postav, nad kterou sem ohrnoval nos a smýšlel sem o ni, že je prostě slabošská, má tak smutné tajemství, že mění úplně od základu, pohled na onu postavu. A pak je tady hlavní příběh, který se dotýká všech postav, ať už chtějí nebo ne, a to je příchod samotného boha hromu........tady jenom někoho kdo si hraje na boha, ale je to šílený psychopat, který má v sobě kousek Charlese Mansona. A byť to neni tak krvavé, jako (jiné) Tarantinovky. a možná někdo i bude namítat, že to nemá tak temný konec, tak si vzpomeňte na úvodní scénu, na kterou jste málem zapomněli. A to všechno podtrhuje, naprosto dynamický a famózní soundtrack. Cynthia Erivo šup šup Oscar a každý film s Jeffem Bridgesem, je vždycky z neznámého důvodu cítit po whisky, tabáku a střelném prachu.(17.10.2018)

 • - Hotel El Royale je inspirovaný slavným resortem a kasínem Cal Neva, který vlastnil Frank Sinatra. (NiWi)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 27. září 2018 v Austinu na Fantastic Festu. (Varan)

 • - Russell Crowe figuroval v původním obsazení. Projekt však opustil a jeho role připadla Jonu Hammovi. (tedvidek94)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace