Zlý časy v El Royale

• Austrálie

• Kanada

Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 142 min

Film je něco mezi Identitou a The Hateful Eight. Relativně komorní záležitost o pár hlavních postavách, kde se postupným vyvražďováním v krásně atmosferické náladě balancující mezi napětím a artem propracujeme až k jakémusi rozuzlování pravdy. Nicméně nástup Billyho Lee byl smuténka. Chris Hemsworth zklamal. Jeho herecký výkon vedle "obyčejné" černošské zpěvačky byla pouze odvedená práce, nic víc. Bez charismatu a snahy. Ten konec sundal pátou hvězdičku.(1.1.2019)

Někdo tady moc chtěl být Kventýn, ale zcela postrádá jeho dialogovou dickci i jakýkoliv sysel pro nějakou solidní pointu. A je z toho sice vcelku hlavopatoidní, ovšem předvídatelná, vleklá a ničím extra zajímavá žvanivka se zcela nevyužitým potenciálem solidního nápadu hraniční čáry mezi dvěma státy. Mohlo to být alespoň herecky bezchybné, kdyby nebyli výborný Tahoun junior, mimochodem je vidět, že ho Bill asi neadoptoval, a jako vždy famózní Džef Mosty téměř vymazáni odporným, prkenným a dokonale depilovaným metrobukanýrem Homotórem a peklotyčně slizkou a neméně „talentovanou“ Dakokotou, jež by udělala nejlépe, kdyby nadále výhradně setrvala s jezdeckým bitchíkem jen v šedi telenovelizovaných masturbačních fantazií otylých padesátek. Takže co s tím? Ve Zlejch časech mezi El filmy to byl vcelku jednooký král, nicméně je nutno být přísný, ale spravedlivý, a v krizích nesnižovat kulturní etalon. Hnusná znuděná trojka.(12.1.2019)

Delikatesní lahůdka. Už dlouho jsem neviděl vizuálně i dějově tak opojnou záležitost, srovnatelnou třeba s pro mě podobně opojnými záležitostmi jako Million Dollar Hotel nebo Magnolia. Slastně klidná a precizní kamera, příjemná hudba, výborný scénář s několika nečekanými zvraty a skvěle vygradovaný děj, který diváka po celou dobu udržuje v pozornosti a zvědavosti i přes nadprůměrnou stopáž (mch. její délku u tohohle druhu filmů beru jako klad). Rejžovi se skvěle podařilo vtáhnout mě dovnitř do hotelu i do oné doby. 60.léta, hippies, válka ve Vietnamu, Manson, Hoover, Kennedy... Film komorní, minimalistický, v podstatě statický a především hodně pomalý, kterážto kombinace mi naprosto dokonale sedla. Film, jehož jakýs takýs happyend mě vůbec neurazil. Film, jehož účinek je srovnatelný se šlehnutím si dávky prvotřídního heráku. No, tedy aspoň myslím.(29.12.2018)

"Bad Times At El Royale" sa nakoniec ukázal byť vskutku dobre napísaným filmom s dobrými postavami, ktoré som mal záujem sledovať od začiatku do konca. V mnohom mi to pripomínalo film Quentina Tarantina "The Hateful Eight". Spracovaním, dialógmi a musím povedať aj spôsobom, akým sme spoznávali jednotlivé postavy. Možno je pravda, že tentokrát sa neocitajú všetky postavy v jednej miestnosti počas celého času, no iné paralely tam viditeľné pre mňa sú. Už len minimálne faktom, že tu máme postavu, ktorá viac-menej všetko pre našich hrdinov pošle do skutočných pekiel. Keď sa s postavami stretneme prvýkrát mal som strach, či ma budú baviť a ako na mňa zapôsobia. Dakota Johnson vyzerala byť nič moc, no nakoniec mám pocit, že všetci mali niečo do seba, každý z nich podal skvelý výkon a všetci naši hrdinovia sa ukázali byť veľmi zaujímaví. Miesto, kde sa môžem záujem o film začal trošku rozpadať prichádza ku koncu, kedy na scénku prichádza Chris Hemsworth. A nechápte ma zle. Skvelý herec, vynikajúci výkon a skutočne zaujímavá rola, do ktorej sa dostal. No môj problém s jeho prítomnosťou je ten, že zrazu ma z toho konceptu tých šiestich postáv, na ktoré sme sa sústredili kompletne vyhodil. Zrazu sme tu miesto toho mali veľmi sebavedomého manipulátora, ktorý si užíva byť veľkým zloduchom a má radosť zo svojich činov. A úprimne hovorím, že nemal pre mňa toho moc čo ponúknuť. Skutočne by som si prial, aby ten film bol len o tých hrdinoch, ktorých sme mali, ktorých sme spoznali, a dali do toho všetko čo sme potrebovali. A obišiel by som sa bez toho ruletového finále. Ale na druhú stranu je to spracované dostatočne dobre a je tu pár momentiek, ktoré z toho tiež pre mňa veľmi dobre vyplynú. Najmä posledné momentky s Milesom sú veľmi silné a dobre spracované. A dáva to tomu všetkému význam a aj nejaké posolstvo. Všetci sa bojíme pekla. A nikto nechce odísť z tohto sveta s pocitom, že ho na konci čaká peklo. Takže to bolo super. Nebudem sa už opakovať, všetko čo som chcel k tomu povedať som už povedal a reálne film odporúčam na zhliadnutie, len mám pocit, že mohol mi ulahodiť aj o niečo viac, keby to ostalo v tom tóne, aký sme mali pred tým veľkým ohnivým finále. Čo ale na filme ešte musím vyzdvihnúť je jeho nádherné vizuálne spracovanie a skvelá hudba, ktorá to neustále dokáže posúvať vpred. Hodnotenie: B+(19.12.2018)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jak to, že jste poznala, že nejsem vzor upřímnosti?" - "Když vás celej život šiděj, tak se to naučíte." - "To je z nějaký písničky? Kdybyste se spletla, tak jste bezdůvodně majzla kněze do hlavy." - "Našla bych způsob, jak si odpustit." Černoška s krásným hlasem, šílená slečna Steelová s brokovnicí, zapomětlivý kněz a zlomyslný zabiják, kterého si střihl Thor. Více než polovina filmu, se odehrává v jedné místnosti. Vládne tu dialog, takže zíváčka. Trvá to 2,5 hodiny, takže u toho nejde nezívat. Styl filmu, kde se to věčně stříhá ( střídá ) mi nesedl. Nic neříkající drama. - 30%.(24.1.2019)

• - Chris Hemsworth musel kvůli roli zhubnout až 13 kilo svalů, které měl kvůli natáčení Avengers 4 (2019). (NiWi)

• - Natáčelo se v Kanadě (Vancouver) a v Los Angeles v Kalifornii (USA). (Varan)

• - Film bol do kín posielaný v rovnaký deň ako Prvý človek (2018). Oba filmy sa odohrávajú v roku 1969 a v oboch filmoch hrá Shea Whigham. (Astonko)