Zlý časy v El Royale

• Nový Zéland

Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 142 min

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jak to, že jste poznala, že nejsem vzor upřímnosti?" - "Když vás celej život šiděj, tak se to naučíte." - "To je z nějaký písničky? Kdybyste se spletla, tak jste bezdůvodně majzla kněze do hlavy." - "Našla bych způsob, jak si odpustit." Černoška s krásným hlasem, šílená slečna Steelová s brokovnicí, zapomětlivý kněz a zlomyslný zabiják, kterého si střihl Thor. Více než polovina filmu, se odehrává v jedné místnosti. Vládne tu dialog, takže zíváčka. Trvá to 2,5 hodiny, takže u toho nejde nezívat. Styl filmu, kde se to věčně stříhá ( střídá ) mi nesedl. Nic neříkající drama. - 30%.(24.1.2019)

Po dekonstrukci slasheru přichází na řadu Agatha s Quentinem. Tenká červená linie mezi Nevadou a Kalifornii je jako napnutý provaz, na kterém Goddard balancuje mezi seriózním retro thrillerem a s chronologií si zlehka pohrávající černou komedií. Škoda, že se zneutralizoval zbytečně dlouhou expozicí a nepříliš údernými dialogy, tohle soulové hotelové zúčtování s feministickým ocasem mohlo mít náběh na kultovní status. P.S.: Hemsworth jako Charles Manson s fitcentra nepřekročil svůj krátký stín. Bez létajícího kladiva to prostě není on..(7.1.2019)

• Morien

Když pominu ten absolutní clusterfuck, tedy chci říci galimatyáš, kterým je scénář/děj/pointa/plynutí/syžet, tak jako zásadní chybu vidím vedení herců a fakt, že vůbec z nikoho rejža nedokázal vytřískat patřičně charismatický výkon, který by mě jako diváka dokázal udržet v pozornosti a ulpět mi aspoň mírně v paměti.(12.1.2019)

Předsudek byl ten, že jsem se od začátku bál toho, že půjde o film plný nudných dialogů a o partičce, která se náhodou sejde v hotelu a vyprávějí si životní moudra. Od začátku to tak vypadalo, že půjde o natahovaný film delšími střihy, ve kterých se nic moc neděje, ale nějaký náznak změny se projevil už po chvíli, kdy vyprávění skočilo od jedné postavy k druhé a navíc trochu v čase, aby nám byl nastíněn příběh jednotlivých postav. Film poté začne bavit a všechno to do sebe postupně a krásně zapadne a je z toho další překvapení. Jediná vada na kráse tohoto filmu je ta, že by bylo dost nepravděpodobné, aby se tyto postavy takto sešly a navíc aby to dopadlo tak jak to dopadlo. :D(27.2.2019)

• SeBig

Nač dobrej námět, když dialogy jsou uplně k ničemu? Nač narvat každé postavě backstory, když 99% postav lezou na nervy? A nejzbytečnější věc.. proč to kurva bylo rozdělený na kapitoly? Já vim, já vim.. tady někdo zkoušel styl jedinečnýho režiséra, ale tohle umí udělat málokdo. Hudba.. dejme tomu oká.. ale mám pocit, že ty songy ze 70tek cpou ted leckam. Jediný co chválim.. nemá to hlavní postavu, která tam všechny vobídakuje, děj mě vtáhl.. ale prostě jak už jsem psal scénář a totalně debilní nesympatický postavy..ugdákaná černoška, nehodící se thor, parodie na Holanda, dvě nesympatický píči, rádoby vtipnej týpeček s kvádýrkem..všichni mě strašně vytáčeli, až na toho senilního kněze.(3.1.2019)

• - Postava Jeffa Bridgese má příjmení Flynn. Stejné příjmení má i postava, kterou herec ztvárnil ve filmech Tron (1982) a TRON: Legacy 3D (2010). (Adasin)

• - Natáčelo se v Kanadě (Vancouver) a v Los Angeles v Kalifornii (USA). (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 27. září 2018 v Austinu na Fantastic Festu. (Varan)