Zlý časy v El Royale

• Austrálie

• Kanada

Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 142 min

,,Tarantinovsky" natočený retro biják, který má hvězdné obsazení a pár skvělých nápadů, ale na rozdíl od QT tady ta dlouhá stopáž je trochu na škodu, stejně jako zbytečně slátané životní příběhy jednotlivých postav. Jejich pospojení během filmu tím není ani šokující, ale nikterak dechberoucí, prostě jen OK. Je to docela škoda, jinak by to byl moc povedený kousek.(6.8.2019)

Docela prijemny prekvapeni. Dej by se sice dal shrnout jako o hovne, ale zaroven to ma paradoxne fakt promakanej scenar, kdy skoro az do konce clovek netusi, o co vlastne komu jde, neni nouze o spoustu zvratu a hlavne naprosto nepredvidatelny umirani postav. S nejakou pristupnosti si tvurci hlavu taky nelamou, takze je to zaroven spravne drsny. Co se tyce hercu, vsichni hrajou obstojne a jsou sympataci, ale samozrejme herecky i charismatem je o nekolik urovni prevysuje Bridges. Na druhou stranu, obsazeni Hemswortha tu je asi jen z toho duvodu, aby meli zensky na co koukat, neni snad ani vterina, aby mel zaplou kosili. Je fakt, ze na tuhle vicemene konverzacku je 140 minut docela dost, ale nestalo se, ze bych se nudil, i kdyz by se dal asi dej stahnout na nakejch 100 minut. Takze za me spokojenost, pripomnelo mi to zacatky Tarantina nebo Rodrigueze.(20.5.2019)

Tak tento snímek se mi trefil jak do nálady, tak do vkusu. Svým pojetím opravdu připomíná Quentina Tarantina a není to vůbec na škodu. Neřekl bych, že je snímek příliš rozvláčný a dialogy zbytečné či o ničem, tedy i nudné. Naopak. Nejsou možná tak perfektní jako od zmíněného Tarantina, ale i tak velice dobře fungují, seznamují nás s postavami, pomáhají budovat atmosféru a často dobře oddalují finální rozuzlení. Rozčlenění vyprávění na příběhy ohledně jednotlivých pokojů, resp. postav, které se prolínají, je zdařilé a když přihlédnu k celkové atmosféře, nemohu hodnotit menším počtem hvězdiček.(21.1.2019)

První půlhodina navnadí tarantinovskou atmosférou. Ani poté to není zlé, ovšem jakmile se na scéně objeví Thor, tak film upadá. Prostě zpočátku je ten koncept tajemného odlehlého hotelu s partou návštěvníků, kteří nejsou ani náhodou těmi za které se vydávají fajn. Škoda že to Goddard nedotáhl celé lépe. 60%(26.1.2019)

• Tom Hardy

Je v tom hodně dobrého, ale k čemu to, když pointa vesměs žádná, dějové kličky (až na rychlé likvidace) často čitelné dopředu a fantastický setup vůbec k ničemu neslouží. Kdyby se ten příběh odehrával v České vesnici v dnešní době, na základní kostře příběhu by se vlastně vůbec nic měnit nemuselo. Goddard má cit pro filmovost a umí vytvořit cool momenty, ale tady zůstalo jen u stylizovaných okamžiků, ze kterých se dělají pěkné fotky a trailery. Ale filmově to nešlape. 50%(13.1.2019)

• - Chris Hemsworth musel kvůli roli zhubnout až 13 kilo svalů, které měl kvůli natáčení Avengers 4 (2019). (NiWi)

• - Natáčelo se v Kanadě (Vancouver) a v Los Angeles v Kalifornii (USA). (Varan)

• - Tento film môže byť tiež alegóriou na limbo, t.j. miesto medzi nebom a peklom, kam stratené duše prichádzajú očakávať konečný súd. Kalifornia a Nevada tak môžu predstavovať nebo a peklo (nie nutne v tomto poradí). (Astonko)