Zlý časy v El Royale

• USA Bad Times at the El Royale (více)
Trailer 1

Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu. Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů bude mít každý z přítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastní vykoupení. Než se vše odebere do horoucích pekel. (CinemArt)

Trailer 1

Malarkey

Nebejt některých momentů ve scénáři, dal bych plný počet a ještě bych tu halekal nad návratem k ponurým devadesátým létům a zřejmě bych se tu rozplýval nad nejlepším filmem roku 2018. Takhle je to "jenom" hodně slušná žánrovka, která mi připomněla všechny ty nejlepší kriminálky devadesátých let s naprosto ultimátní rozpršenou atmosférou jak filmu Sedm. Všimli jste si, jak déšť v podobných filmech krásně dotváří atmosféru? Škoda, že takového deště jako měli ve filmu, jsem se já letos v reálu snad skoro vůbec nedočkal. Za chvíli budou filmy ty, kteří mi budou připomínat, co to vlastně je déšť. Každopádně filmařsky jsou Zlý časy v El Royale pecka. Chvílemi jsem oním uzavřeným prostředím hotelu měl pocit, jak kdybych koukal na zfilmovanou detektivku od Agathy Christie. U dobře napsaných postav a skvělých dialogů jsem si občas připomínal Quentina Tarantina. Zde ale naštěstí nezacházeli do nekonečných diskuzí o ničem a opravdu takřka dvě a půl hodiny jednali. Herecky byli všichni naprosto skvostní, ale Jeff Bridges je prostě jen jeden! ()

Tosim

Drew Goddard vynikajícně zadaptoval Daredevila, při tomhle filmu se ovšem moc nevycajchnoval. Tajemství je přítomno jen chvíli, pak už se jen dlouze mluví, hrajou písně šedesátých let, film zbytečně skáče v časových rovinách a je to nuda. Herci potěší, Michael Giacchino také občas dodá nějakou tu nervní skladbu, ale tím to končí. ()

Enšpígl

Ani na chvíli nepochybuji, že se Drew Goddard inspiroval v režisérovi s iniciály QT. Hodně dobře napsaný postavy, který se starý nejen o gradaci děje, ale i mnohá dějová překvápka. Speciálně konečná fáze předvede dějový výmyk hodný olympiády. Jeff je sympaťák od kolíbky i tady mu role "kněze" seděla, kdo ale překvapil byli herci od kterých jsem toho zase tolik nečekal. Dakota Johnson měla konečně správný sexy odstín a Chris když odloží kladivo je ještě víc cool. ()

verbal

Někdo tady moc chtěl být Kventýn, ale zcela postrádá jeho dialogovou dickci i jakýkoliv sysel pro nějakou solidní pointu. A je z toho sice vcelku hlavopatoidní, ovšem předvídatelná, vleklá a ničím extra zajímavá žvanivka se zcela nevyužitým potenciálem solidního nápadu hraniční čáry mezi dvěma státy. Mohlo to být alespoň herecky bezchybné, kdyby nebyli výborný Tahoun junior, mimochodem je vidět, že ho Bill asi neadoptoval, a jako vždy famózní Džef Mosty téměř vymazáni odporným, prkenným a dokonale depilovaným metrobukanýrem Homotórem a peklotyčně slizkou a neméně „talentovanou“ Dakokotou, jež by udělala nejlépe, kdyby nadále výhradně setrvala s jezdeckým bitchíkem jen v šedi telenovelizovaných masturbačních fantazií otylých padesátek. Takže co s tím? Ve Zlejch časech mezi El filmy to byl vcelku jednooký král, nicméně je nutno být přísný, ale spravedlivý, a v krizích nesnižovat kulturní etalon. Hnusná znuděná trojka. ()

Tom Hardy

Je v tom hodně dobrého, ale k čemu to, když pointa vesměs žádná, dějové kličky (až na rychlé likvidace) často čitelné dopředu a fantastický setup vůbec k ničemu neslouží. Kdyby se ten příběh odehrával v České vesnici v dnešní době, na základní kostře příběhu by se vlastně vůbec nic měnit nemuselo. Goddard má cit pro filmovost a umí vytvořit cool momenty, ale tady zůstalo jen u stylizovaných okamžiků, ze kterých se dělají pěkné fotky a trailery. Ale filmově to nešlape. 50% ()

• Natáčelo se v Kanadě (Vancouver) a v Los Angeles v Kalifornii (USA). (Varan)
  • Nabízení scénáře filmovým studiím probíhal v utajení. Potencionální kupci si scénář mohli přečíst pouze na tabletu, který po přečtení museli okamžitě vrátit. (tedvidek94)