Zlý časy v El Royale

• Nový Zéland

Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 142 min

• SeBig

Nač dobrej námět, když dialogy jsou uplně k ničemu? Nač narvat každé postavě backstory, když 99% postav lezou na nervy? A nejzbytečnější věc.. proč to kurva bylo rozdělený na kapitoly? Já vim, já vim.. tady někdo zkoušel styl jedinečnýho režiséra, ale tohle umí udělat málokdo. Hudba.. dejme tomu oká.. ale mám pocit, že ty songy ze 70tek cpou ted leckam. Jediný co chválim.. nemá to hlavní postavu, která tam všechny vobídakuje, děj mě vtáhl.. ale prostě jak už jsem psal scénář a totalně debilní nesympatický postavy..ugdákaná černoška, nehodící se thor, parodie na Holanda, dvě nesympatický píči, rádoby vtipnej týpeček s kvádýrkem..všichni mě strašně vytáčeli, až na toho senilního kněze.(3.1.2019)

Tak tento snímek se mi trefil jak do nálady, tak do vkusu. Svým pojetím opravdu připomíná Quentina Tarantina a není to vůbec na škodu. Neřekl bych, že je snímek příliš rozvláčný a dialogy zbytečné či o ničem, tedy i nudné. Naopak. Nejsou možná tak perfektní jako od zmíněného Tarantina, ale i tak velice dobře fungují, seznamují nás s postavami, pomáhají budovat atmosféru a často dobře oddalují finální rozuzlení. Rozčlenění vyprávění na příběhy ohledně jednotlivých pokojů, resp. postav, které se prolínají, je zdařilé a když přihlédnu k celkové atmosféře, nemohu hodnotit menším počtem hvězdiček.(21.1.2019)

• Morien

Když pominu ten absolutní clusterfuck, tedy chci říci galimatyáš, kterým je scénář/děj/pointa/plynutí/syžet, tak jako zásadní chybu vidím vedení herců a fakt, že vůbec z nikoho rejža nedokázal vytřískat patřičně charismatický výkon, který by mě jako diváka dokázal udržet v pozornosti a ulpět mi aspoň mírně v paměti.(12.1.2019)

Nepovedená hra na Tarantina. Tohle se opravdu snaží být hustým kultovním filmem a má v sobě hodně aspektů, které by mu v tom měly pomoct - stylová hudba, originální prostředí se zajímavým vizuálem, občasné nečekané násilí a pitoreskní postavičky, na který sehnali opravdu působivý herecký ansábl. Jenže všechny tyhle zajímavé přísady tady dohromady nefungují. Scénář není žádná velká pecka. Postavy jsou sice zajímavě ujetý na první pohled, ale nemají nakonec nic moc co nabídnout, a mnoho z nich je pak vyloženě otravných. Oceňuju, že tam těch divných postav je mnoho a umírají tam rychleji než hloupí teenageři ve slasherech, ale když mně jsou všechny postavy buřt, tak to je těžký... A především - je to strašně roztahané a nudné. Dlouhé záběry a dialogy si může dovolit Tarantino, kterej ví jak na to, ale tadytenhle scénář s tadytěmi postavami prostě tu rozvláčnost neutáhnou, takže je tohle film s ujetýma postavama, husťáckým násilím a stylovou hudbou, který je povětšinu času N-U-D-A. (5/10)(15.7.2019)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jak to, že jste poznala, že nejsem vzor upřímnosti?" - "Když vás celej život šiděj, tak se to naučíte." - "To je z nějaký písničky? Kdybyste se spletla, tak jste bezdůvodně majzla kněze do hlavy." - "Našla bych způsob, jak si odpustit." Černoška s krásným hlasem, šílená slečna Steelová s brokovnicí, zapomětlivý kněz a zlomyslný zabiják, kterého si střihl Thor. Více než polovina filmu, se odehrává v jedné místnosti. Vládne tu dialog, takže zíváčka. Trvá to 2,5 hodiny, takže u toho nejde nezívat. Styl filmu, kde se to věčně stříhá ( střídá ) mi nesedl. Nic neříkající drama. - 30%.(24.1.2019)

• - Tento film môže byť tiež alegóriou na limbo, t.j. miesto medzi nebom a peklom, kam stratené duše prichádzajú očakávať konečný súd. Kalifornia a Nevada tak môžu predstavovať nebo a peklo (nie nutne v tomto poradí). (Astonko)

• - Nabízení scénáře filmovým studiím probíhal v utajení. Potencionální kupci si scénář mohli přečíst pouze na tabletu, který po přečtení museli okamžitě vrátit. (tedvidek94)

• - Celosvětová premiéra proběhla 27. září 2018 v Austinu na Fantastic Festu. (Varan)