Zlý časy v El Royale

• Austrálie

• Kanada

Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 142 min

Po dekonstrukci slasheru přichází na řadu Agatha s Quentinem. Tenká červená linie mezi Nevadou a Kalifornii je jako napnutý provaz, na kterém Goddard balancuje mezi seriózním retro thrillerem a s chronologií si zlehka pohrávající černou komedií. Škoda, že se zneutralizoval zbytečně dlouhou expozicí a nepříliš údernými dialogy, tohle soulové hotelové zúčtování s feministickým ocasem mohlo mít náběh na kultovní status. P.S.: Hemsworth jako Charles Manson s fitcentra nepřekročil svůj krátký stín. Bez létajícího kladiva to prostě není on..(7.1.2019)

Do malého hotelu uprostřed ničeho přijelo několik lidí. Nemají spolu na první pohled nic společného, ale už za pár hodin bude většina z nich po smrti. A ti ostatní pořádně rozhození. Drew Goddard natočil chytrou tarantinovku se zajímavými hrdiny, dobrými herci i zábavnou režií. Ke konci jí sice malinko dochází dech, ale celkově dovede díky nápadům, postavám a pár drsným zvratům hodně příjemně pobavit. Žánrová klasika jako z Cabin in the Woods z toho ale nejspíš nebude.(12.10.2018)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jak to, že jste poznala, že nejsem vzor upřímnosti?" - "Když vás celej život šiděj, tak se to naučíte." - "To je z nějaký písničky? Kdybyste se spletla, tak jste bezdůvodně majzla kněze do hlavy." - "Našla bych způsob, jak si odpustit." Černoška s krásným hlasem, šílená slečna Steelová s brokovnicí, zapomětlivý kněz a zlomyslný zabiják, kterého si střihl Thor. Více než polovina filmu, se odehrává v jedné místnosti. Vládne tu dialog, takže zíváčka. Trvá to 2,5 hodiny, takže u toho nejde nezívat. Styl filmu, kde se to věčně stříhá ( střídá ) mi nesedl. Nic neříkající drama. - 30%.(24.1.2019)

Škoda té zbytečné a utahané délky a mnoha vycpávek, z nichž nejvíc mě už časem fakt hodně lezl na nervy jakýkoliv zpěv - jak ten černošky, tak z jukeboxu. Ok ok, 60. léta, ale to stačilo říct jednou. Jinak slušné zvraty, dobré charaktery postav, postavy se navíc nechovají jak debilové jen ze scenáristického musu. Dobré je, že se o každém dozvíme pozadí jeho příběhu a že některé postavy, které se nezdají, dovedou ke konci překvapit. Je fakt, že některé zvraty mne hodně překvapily. I kamera je slušná. Vážně škoda hluchých míst, být to střižené do hodiny čtyřicet, řekněme, dám klidně pět hvězd. Protože on ten film má ještě jedno poselství, které naplno řekne černošská zpěvačka krátce před koncem tomu bláznivému kazateli a které je řečeno v tom druhém významu věty "Pomoz mu". Díky tomu stojí ten film o vyšinutých lidech za to zhlédnout a dává něco navíc, co podobné střílečky jinak nedávají.(17.3.2019)

Nastávají dobré filmové časy, tenhle film, který v mnohém připomene Tarantina, ale přitom to neni od něho, je zářným příkladem, těchto časů. Hned v úvodu, si dovolím udělat, malý (velký) SPOILER - Režisér velice šikovně a zkušeně, odvede pozornost od úvodní scény, které dle mého je stěžejní a minimálně pro dvě postavy velice důležitá a rozhodující, v tom jak dál. Každá z postav, je něčím unikátní a každý její tajemství, je dobře schováno a některá tajemství, sou hodně temná, jiné je zase naprosto normální, ale v kontrastu s tím vším okolo, tak dotyčná osoba, působí že skrývá něco víc a jedno tajemství, u jedné z postav, nad kterou sem ohrnoval nos a smýšlel sem o ni, že je prostě slabošská, má tak smutné tajemství, že mění úplně od základu, pohled na onu postavu. A pak je tady hlavní příběh, který se dotýká všech postav, ať už chtějí nebo ne, a to je příchod samotného boha hromu........tady jenom někoho kdo si hraje na boha, ale je to šílený psychopat, který má v sobě kousek Charlese Mansona. A byť to neni tak krvavé, jako (jiné) Tarantinovky. a možná někdo i bude namítat, že to nemá tak temný konec, tak si vzpomeňte na úvodní scénu, na kterou jste málem zapomněli. A to všechno podtrhuje, naprosto dynamický a famózní soundtrack. Cynthia Erivo šup šup Oscar a každý film s Jeffem Bridgesem, je vždycky z neznámého důvodu cítit po whisky, tabáku a střelném prachu.(17.10.2018)

• - Nabízení scénáře filmovým studiím probíhal v utajení. Potencionální kupci si scénář mohli přečíst pouze na tabletu, který po přečtení museli okamžitě vrátit. (tedvidek94)

• - Celosvětová premiéra proběhla 27. září 2018 v Austinu na Fantastic Festu. (Varan)

• - Film bol do kín posielaný v rovnaký deň ako Prvý človek (2018). Oba filmy sa odohrávajú v roku 1969 a v oboch filmoch hrá Shea Whigham. (Astonko)