Ticho před bouří

• USA Serenity (více)

Všechna tajemství jednou vyplují na povrch. Baker (Matthew McConaughey) toho má asi dost za sebou. Svoje životni rány si léčí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diane Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu jednoho milionu dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům. Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Výčitky a strach o syna ho začnou ještě více pronásledovat a začne o návrhu přemýšlet. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství. (Bontonfilm)

BOURQUE

Určite znáte filmy, kde ani tie najväčšie herecké esá nedokážu zachrániť zaváhanie režiséra prípadne nedokážu poradiť s takmer „nepoužiteľným“ scenárom. V roku 2019 do takého zoznamu môžeme presunúť snímok Sirenity. Ani sa nedivím, že M. McConaugheyho tu viac baví ukazovať svoje (opäť) solídne vpadajúce telo. Na druhej strane ani A. Hathaway nepriniesla tú úroveň, ktorú od neho očakávame. A nechcem nikoho uraziť, ale (tajná zbraň) D. Lane tu viac leží ako stojí. Lov na rybu v štýlu „The Old Man and the Sea“, romantický trojuholník, atď. Len 2 príklady, ktoré sú absolútne nevyužité. Škoda za ten film, už len kvôli spomínanej trojici. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

Ombak▼Penari

Nejdříve průměrně zábavný snímek, od poloviny velké WTF a trochu problém přijmout na co se to vlastně dívám. Matthew standardně dobrý výkon, jinak ale v zásadě zapomenutelné přes jistou originalitu příběhu. ()

anatheman

Co k tomuto filmu říct? Já opravdu nevím. Snad jenom to, že mám po jeho zhlédnutí pocit, jako by mi někdo nasral do hlavy... Co to kurva mělo být?! :D ()

Enceladus

Počul som už od známych, že film nie je bohviečo, avšak až takým sklamaním, na ktoré som bol pripravovaný to nebolo. Matthew McConaughey bol skvelý, veril som mu každý pohyb svalu na tvári avšak na slabo navodenú atmosféru to jednoducho nestačilo. Myslím, že najväčšou chybou je neschopnosť vyvolať pocit mysticizmu. Nepomohlo ani, keď hlavný problém bol prezradený skôr, ako bolo vhodné. Skazilo to už dosť utrápenú náladu. Osobne mi dosť vadilo, že po prezradení celej simulácie sa stratili všetky morálne zábrany tak zásadového človeka, ako bol Matt. K jeho dlho budovanému imidžu to nesedelo. Pokus o hlbší zmysel jednoducho nevyšiel... ()

Hpatrik

Základní premisa je víceméně zajímavá, ale to provedení je naprosto katastrofální. Steven Knight, dle jeho bohaté filmografie, je velmi dobrý scénárista, ale s režií to evidentně tak horké nebude. Herci se sice snaží, ale Knight to táhne nekompromisně níž a níž. Úlet. ()

DAPDO

Po šedesáti minutách jsem se ptal, proč to má tak nízký hodnocení, na konci jsem se ptal, proč to má tak vysoký hodnocení...Fakt to nevypadalo tak úplně zle, sice několikrát ztvárněná zápletka, ale zase v zajímavý destinaci. Jenže potom začal hlavní mořský vlk blouznit a kalit a já zbytek filmu nepobral. A ani ho pobrat nechci, mám pocit, že i kdybych si pustil závěr víckrát, budu z toho stejně jelen. ()

Torgal

Na papieri toto muselo vyzerať bohovsky, keď sa tomuto filmu upísali také herecké esá, no výsledok je k smiechu. Úvodná zápletka sľubuje klasický, nijak originálny thriller o tom, že panička sa chce zbaviť svojho muža, čo má zariadiť McConaughey. Ten je ale skôr posadnutý lovom veľkého tuniaka (lol). Z tohto mohol byť síce celkom tuctový, no aspoň nie dementný film. No bohužiaľ sa tu nachádza zásadný zvrat, ktorý je natoľko pritiahnutý za vlasy a tak zle podaný, že celý film sa kvôli nemu mení na frašku. Nebudem ho tu vypisovať, v iných komentároch je popísaný dostatočne, ale je dosť absurdný. Režisér Steven Knight si ako scenárista dosť naložil a vôbec to nezvládol. Verím, že v iných rukách to mohlo aspoň ako tak fungovať. 4-/10 ()

Sala1

Vzhľadom k aktuálnym komentárom na tomto portáli pre istotu podotknem, že naše hodnotenie nie je samoúčelná revolta. :) Je pravda, že Serenity je jedným z tých filmov, na ktorý treba ísť oddýchnutý a pripravený. Spočiatku jednoduchý príbeh sa chytro zamotáva a ústi do dejového zvratu, ktorý definuje film ako celok. V prvej časti sa predstavia hlavné postavy, konflikt, ktorý v zásade neprináša veľa nového. Čím je ale film jedinečný, je scenár a snaha a úspechy réžie. Jednoznačne hovoríme v tejto snímke o poetike. O obrazoch metafor, personifikácii. Je to ako keď sledujete Aronofskeho, Jarmuscha, zdanlivo jednoduchá a pre niekoho nudná scéna v sebe obsahuje silnú symboliku tém ďaleko presahujúcich tento film, čo považujem za obrovský úspech. Všetko má svoj význam a scénu za scénou si v hlave postupne skladáte ako šifru, ktorá vás má priviesť do očakávaného finále. Tu sa však o slovo hlási dejový zvrat, ktorý nás ako divákov zneistil a podkopal nohy celej snímke. Tak výrazný zásah v rámci pomyselnej nepravdepodobnosti, ktorá mení ako prostredie tak aj samotných aktérov, je prílišný a privádza film na ostré skaliská. Matthew McConaughey drží celý film a jeho Baker je pre koncepčnú snímku skvelým ťahúňom. Pokiaľ chcel Steven Knight úspešne nadviazať na poetiku predvedenú v seriáli Taboo, podarilo sa mu to len čiastočne. Viac tu: https://youtu.be/PnZ8h-jFZSw ()

pirulka

Ak si v kine počas filmu ľahnete na voľné sedačky vedľa vás a pozvoľna sa vám zatvárajú oči, asi to nie je najlepšie znamenie. Nevravím, že ten film nemá nejakú myšlienku, no mňa vonkoncom nezaujala..práveže mi to ku koncu prišlo otravné a o ničom..a pri úplnom závere, ktorý mal diváka chytiť za srdce som si náhlivo obliekala kabát a snažila sa vyhrať boj so zipsom..Neviem prečo, ale Matthew McConaughey a "jeho filmy" zrejme nebrnkajú na moju strunu... ()

Maximilianus

Prvých 45 minút pôsobí film tajomno a má celkom dobrú atmosféru. Po odhalení zápletky, ktorá je celkom zaujímavá, nie som si ale istý, či až tak originálna, príde mierne vychladnutie. Nie je to zlé, len sa film tvári byť strašne cool a vážny a dojímavý a originálny a jednoducho to nefunguje. Ku koncu je to už taký B-čkový mišmaš. 6,4/10. ()

Acrobat

Ono to možno dozreje a Knight sa ocení, viacmenej ale tak nejako je otázka, či sociálna dráma domáceho násilia sa dá povedať aj iným, než "herným" poňatím. Faunov labyrint fungoval trochu lepšie, i keď to bolo viac mimózne. Knightovi sluší viac ulica a skutočné reálie. Tieto veci nech nechá iným bláznom. Bizarný film s vyšumelým pocitom na konci a vlastne aj v priebehu. (videné 06.03.2019, BDrip) ()

waska

No... Super herecké obsazení, slibný začátek, ale v co se to potom promění, tak to je vážně sračka... ()

bearmeedek

Ó, jaká škoda. Děj nebyl špatný a kdyby se filmařsky i scénáristicky přitvrdilo, mohlo to být dobré. Jakmile se někde v půlce začalo hovořit o "hře", tušil jsem průšvih. A závěr byl jasný. Film patří do kategorie, kde jde jen o jednou. Udělat z diváka blbce!!! Přitom výkon Mathewa byl slušný a bavil. ()

E lan

Trochu zdlouhavé, ne moc, ale přeci. Vše ale nahrazeno povedeným námětem a příběhem. Herecké příběhy jsou tak tak dostatečné, takže nevyčnívají. Slušný odpočinkový počin. ()

mira.l

Nějak nemám úplně rád, když se z filmu, který vypadá docela zajímavě, vyklube ke konci totální hovadina, která nemá hlavu ani patu a zcela popírá zákonitosti normálního uvažování. ()

Akaja

Naprosto tragická Anne Hathaway, zasloužila by za to Zlatou malinu a tříletý zákaz činnosti. O 30 minuz míň by tomu filmu výrazně prospělo. ()

Likan7

Tohle fakt mohlo nějaké studio odklepnout? Nemysleli si při čtení scénáře, že Steven Knight jede na něčem hodně divokým? První polovina je zajímavé drama, celkem funkční, nikterak zajímavé nebo originální, ale Hathaway i McConaughey jsou fajn a dokážou to prodat. Co se ale stane potom je jedna velká ulítlotina, kterou bych nedoporučil vůbec nikomu. Absurdní utržení z řetězů nějakých konvencí. Bylo by to možná dobře a teď bych tu tleskal, jak parádní twist si tvůrci na mě připravili a jak skvěle to funguje. Jenže místo wow efektu přichází totální wtf pocit. Nejspíš jsem to nepochopil, nikdy to už neuvídím víc zabitou první polovinu bych těžko hledal. ()

Psycho.R

Ticho pred bouří, dlouhá onanie sebeuvědomění a vykřikování, že je to film, ktery musíte pochopit. Bohužel jsem zvrat pochopil, vyzněl do ztracena a v žádném případě nebyl tak chytrý, jak se prezentuje. Obe hlavní role přehrávají a za celou dobu se nedokáže vytvořit jakákoliv atmosféra. ()

Dantte..

Film fakt nudí a po prozrazení pointy (která fakt není moc extra a po filmu si řeknete "to je jako všechno"), kterou už nějaký čas tušíte se zdá být nekonečný. Vztahy nefungují a emoce nepřicházejí. Jen tak mimochodem; Diane Lane je i ve svých 54 letech fakt neskutečně sexy. ()