Lu (Ellen Page) nemá skutočný domov. Jej príbytkom je jej stará dodávka, v ktorej cestuje spolu so svojim priateľom Nickom (Evan Jonigkeit) krížom-krážom po celej krajine. Avšak Nico to už ďalej nevydrží a jedného dňa zmizne. Lu sa rozhodne vyhľadať jeho matku Margo (Allison Janney), ktorá, po tom, čo ju opustil jej muž, žije sama v obrovskom apartmáne na Manhattane v New Yorku. Ich prvé stretnutie neprebehne veľmi šťastne, a kedže je Lu na mizine, snaží sa prežiť, ako sa len dá. Dojedajúc zbytky jedla po hosťoch na chodbe v jednom hoteli stretne ženu (Tammy Blanchard), ktorá si ju omylom spletie s hotelovou službou, a požiada ju, aby sa jednu noc postarala o jej ročnú dcérku Maddison. Ani vo sne ju však nenapadne, čo nakoniec za svoje peniaze dostane... (sochoking)

Morholt

Zápletka je trošku netradiční, ale jak už to tak v podobně laděných dramatech bývá, v zásadě jde o to, aby si jednotlivé postavy uvědomily, co je vlastně v životě důležité. A ta neobvyklá forma v tomto případě působí docela svěže. Herecky velmi slušné, přičemž co se Ellen Page týče, tak v jednu chvíli člověk musí obdivovat, jak celkem náročnou roli zvládá a v té druhé je veškerý obdiv zapomenut a zůstává jen chuť její postavu zabít. Ale tak to asi mělo být. 75% ()

Radko

Ako únos jedného roztomilého blonďavého dievčatka pohne k náprave beznádejného hipíckeho túlania sa Amerikou nihilistické dievča Tallulah. Rovnako pohne k činu aj podobne sa chovajúceho frajera, túžiaceho po mamičke. No nielen ich dvoch. Čosi sa pohne i v chlapcovej mamine, zúfalo sa trápiacej sa odchodom manžela aj syna bez rozlúčky vo veľkom, opustenom obrovskom byte. Nuž a túžba po náprave vecí opanuje aj zúfalú a osamotene sa cítiacu matku uneseného dievčatka - inak takto sebeckú a výstrednú alkoholičku. Obvykle takéto príliš nemusím, no uznávam civilné herectvo i dobrú réžiu. A mimochodom: páči sa mi úvod filmu, ktorý film Krajina Nomádov, idealizujúci život karavanových pustovníkov dáva do takých realistickejších medzí. Ukazuje totiž, že spústa auto cestovateľov, ktorým je dodávka aj príbytok v skutočnosti netúžia po žiadnej práci, žobrú od kamionistov lístky na sprchovanie a živia sa vyhodenými potravinami zo supermarketov v kontajneroch alebo nedojedenými bagetami. Prácu majú na háku, najradšej vegetujú, hulia a milujú sa. ()

venison

Americké drama "Tallulah" je film o tom, že zoufalé ženy dělají zoufalé věci.. Toulavou duši Ellen Page, která nikdy nepoznala zázemí, opouští přítel.. Zahořklá Allison Janney, žije sama v luxusním apartmá a je opuštěna dospělým synem a manželem, který na stará kolena přiznal svou homosexualitu.. Alkoholička Tammy Blanchard, která je velmi silně labilní, nemá ráda své stárnoucí tělo a má manžela, který jí bere jako póvl.. Všechny spojuje jen jedno - malá holčička, která všem ženám otevírá oči a upravuje žebříček jejich hodnot.. Křehce, ale silně natočeno.. ()

tomik99

Ellen Page si ukradla film pro sebe a ze zdánlivé krádeže dítěte vyčarovala z filmu napínavé drama, i když si nemyslím, že to byl původně záměr herečky či snad tvůrců samotných. Page jako napůl bezdomovec v otrhaných, smradlavých šatech a bez umytých vlasů působila naprosto věrohodným dojmem náctileté nicky, která neví, co se životem, přesto má dobré srdce. Jednu hvězdu srážím za konec (a to nejen za poslední a poměrně zvláštní scénu), ale za to, že jsem chtěl vědět, jak to s Tallulah dopadne. Indícií, že to dobře dopadne, bylo v průběhu více než dost, možná nám mohli dopřát aspoň soud. ()

Martin741

Moj vztah k lesbabam ako je Ellen Page je amibivalentny - vacsinou /pokial nestrkaju prsteky do mojich telesnych otvorov/ som zmierlivy a - sak nech si skusaju vzajomne vsetky telesne otvory a kludne aj vsetky telesne tekutiny. Sak to su ich telesne otvory, mne je to jedno, mna sa to netyka. Kapku problem mam ked na mna zacinaju ziapat z telky aki su oni normalni, vobec to nie je choroba, bolo to vynate zo zoznamu chorob, je to vec tak marginalna, ze sa o nej ani neoplati hovorit. Vtedy sa zo mna stava spoolocnost s rucenim obmedzenym - ludovo rucim za seba len obmedzene. No a samozrejme gejovia a lesby nemozu a nesmu pocitat s mojou podporou. Nepodporim ich ani picu kurvu, opakujem , ani za picu kurvu - jo aj s vulgarnymi vyrazmi to musi byt. Kazdopadne film plany, pribeh je cira umelina, ktora sa moze stat kedykolvek a nicim to nedokaze oslovit. Rezia amaterska, tempo plane, kulisy tiez ...... tak na 1 projekciu maximalne . 5 % ()

• Během scény v metru je vidět plakát, poutající na nadcházející fotbalový zápas Mistrovství Ameriky mezi Chile a Peru. Film se tedy odehrává kolem data 29.6.2015. (Hal_Moore)
  • Timeline: V květnu 2006 byl natočen krátký film Mother. O devět let později, v květnu 2015 byly do spin-offu zmíněného kraťasu obsazeny dvě hlavní ženské role (Ellen Page a Allison Janney). Natáčet se začalo v červnu 2015 převážně na Manhattanu. Světovou premiéru si drama odbylo 23. ledna 2016 na filmovém festivalu Sundance. Film byl následně odkoupen společností Netflix a vydán 29. července 2016. (Hal_Moore)