Princip domina

• Československo Domino (více)

Vietnamský veterán Roy byl nevině odsouzen za vraždu. Jedhono dne se ve vězení objeví mysteriózní osoba - Tagge - a navrhne mu obchod: Roy má vyřídit příkaz tajné organizace a za to dostane svobodu. Spolupracuje tedy s nimi, když však zjistí, že má odstranit špičkového politika, odmítne. Jenomže organizace má dlouhé prsty... (oficiální text distributora)

smajly

Netradiční snímek, který vznikl v době hlubokého propadu nedůvěry ve vládu a věci s ní spojené v USA 70. let, takže za vznikem tohoto filmu je nutno hledat historické reálie jako válka ve Vietnamu, nevyjasněná smrt JFK a aféra Watergate. Tomu, kdo holduje spíše konvenčnějším "detektivkám", film dost možná nesedne. Po několika minutách od začátku filmu začnete být napjatí, jak to asi skončí, v tomto stavu vydržíte asi do tří čtvrtin filmu, kdy začnete tušit, že to dopadne nějak divně, abyste si při závěrečných titulcích uvědomili, že to vlastně nedopadlo skoro nijak :-). Pointa tohoto filmu se hledá jen opravdu těžko, ale děj vás slušně vtáhne i když přesně nevíte co co jde. Spojit notnou dávku konspirace s těžko zpochybnitelnou realitou není vůbec špatný nápad. Vše se navíc točí kolem Hackmana, který zahrál jak je jeho dobrým zvykem na výbornou a role mu sedla jako ušitá. Dávám 60%. ()

Rattlehead

Prvních pět minut  je vynikajících, ale zbytek se bohužel dost utápí v nevýraznosti, včetně G. Hackmana. Jeden z filmů, na kterých se zub času podepsal. ()

cinema_cz

Zub času si ukousl svůj díl, zejména co se tempa vyprávění týče, zatímco polopatistické odkazy na Kafku i závěrečné "překvapení" dnes vyvolávají spíš úsměv. Přesto nelze Dominu upřít zručnost v zachycení bezmoci jedince vůči libovůli mocné společnosti. (Ondřej Novák, Ci 05/2008) ()

Phex

Zájímavý nápad, ale s logickými dírami jak vrata. Celkově působí v dnešní době hodně zastarale, děj plyne pomalu a o nějakém mrazení nemůže být ani řeč. Možná to bylo aktuální když se amerika začla probouzet z Vietnamu a Watergate ale dnes je to spíš trapné. Dvě hvězdy za zajímavý nápad - dal se ale rozvinout líp a jinak. ()

Docentus

Nemůžu si pomoct, ale tento film mě dostal hlavně svou atmosférou, ta je skutečně hustá. Skoro bych se nebál srovnání s Mzdou strachu. Nebýt poslední třetiny dám i 5*. Na druhou stranu, pokud se člověk nechá unášet a nerýpe se v nelogičnosti scénáře, může čekat kvalitní zážitek. ()

andy60

Úvod dost zdlouhavý, od poloviny se tempo zvýší a je na co koukat. Trochu jsem měl problém s uvěřitelností celého příběhu a bylo celkem snadné předvídat, jak se bude děj vyvíjet. I přes to, film nenudil a navíc mně vnukl otázku, do jaké míry jsme ovlivňováni a řízeni těmi nahoře. ()