Dobrodruzi (neoficiální název)

Xia dao lian meng

• Čína

侠盗联盟

Dobrodružný / Akční / Krimi / Drama

Hong Kong / Čína / Česko, 2017, 140 min (Alternativní: 108 min)

Mnohem lepší než bych očekával soudě dle hodnocení. Ne úplně typický čínský film v tom smyslu, že se celý odehrává v Evropě, a to včetně několika lokací v Česku, a je v něm velké množství evropských herců. Líbil se mi hlavně vizuál. Co lokalita, to nádhera. Ale i akční scény pěkně odsejpaly, že jsem si je užíval i přesto, že akční trháky moc nemusím.(6.1.2018)

Příjemná, akční, dobrodružná oddychovka, které se dá málo co vyčíst. Sice se u těchto filmů asi už nedá počítat s nějakou extra kreativitou, protože originální nápady už jsou vybrané, ale mělo to svoje příjemné kouzlo, navíc to bylo točené v Česku s českými herci. Celou dobu jsem se opravdu nenudil a fakt si u toho odpočinul. Příběh dobře dopadl a tak to mám rád. 60%(31.10.2017)

• DavidS.

Jeden z nejhorších filmů, ve kterých se Reno i Lau objevili...Zrůdnost ve všech ohledech a zejména té jazykové, kdy se spolu francouzští policisté na francouzské půdě baví anglicky, přestože ten druhý je Čech v podání "Kyslíka"...Tohle nemůže nalákat do Varů, Prahy, hradů a zámků ani poblázněné čínské turisty...(8.11.2017)

Jedná se o takovou čínskou "Mission: Impossible", tedy film s velmi podobným vizuálem, navíc se děj částečně také odehrává v České republice, takže Marek Vašut zase dostal práci a dokonce i něco řekl, i když to vypadal na němou roli. Andy Lau ani Jean Reno však nebyli pro role pořádně využiti, což je velká škoda.(17.3.2018)

V pohodě záležitost,ale vzhledem ke cástingu se dalo vytěžit více.Vidět v jednom filmu roztomilou Qi Shu, Jeana Rena a Andy Laue je fajn, ale ničím jiným to nemá snahu zaujmout. Akce moc není a je spíš průměrná, alespoň je to zábavně natočené a k nudě film vyloženě nesklouzne. Plusem jsou i scény z Prahy za doprovodu Smetanovy Vltavy,což jsem v Hongkongsém filmu opravdu nečekal. Korejští Zloději byli promakanější. 60%(17.10.2017)

• - V České republice se film natáčel celkem 13 týdnů, a to v Prague Studios, v Praze a okolí, Karlových Varech, Lednici, Bouzově a v dalších atraktivních lokalitách. Podle údajů Státního fondu kinematografie zahraniční produkce za tento projekt v Česku utratila minimálně 200 milionů Kč. (Zdroj: 2media.cz)