Reklama

Reklama

Dobrodruzi

(neoficiální název)
  • Hongkong The Adventurers (více)
Trailer

Obsahy(1)

Třídílný náhrdelník, mistrovské dílo známé pod názvem GAIA, je uložen v muzeu Louvre. Skládá se ze tří artefaktů: Oka lesa, Křídla osudu a Šňůry života. Někdo se pokusí Oko lesa odcizit. Za tuto krádež je odsouzen zloděj Zhang (Andy Lau), kterého do vězení poslal komisař Pierre (Jean Reno). Po pěti letech je Zhang propuštěn a plánuje ukrást i další části náhrdelníku pro svého strýčka Konga (Eric Tsang). Se svým týmem se vydá do Cannes, kde se draží Křídla osudu, aby výtěžek mohl být věnován na stavbu zoo. Špičkový hacker Po (Tony Yang), zlodějka Red (Qi Shu) a Zhang jdou na věc. Další akce je naplánována na odcizení Šňůry života, kterou vlastní Law (Yi Sha) a která je uložena na zámku, kde je nejmodernější vybavení proti krádežím. Podaří se partičce zlodějů dát dohromady celý náhrdelník a poslat ho zpátky tam, kam patří? (PROCESOR)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Stephen Fung přijel točit část svého filmu i do ČR, takže kromě Prahy uvidíte i Bouzov, počátek filmu je ve Francii. Zápletka, jak je výborný zloděj Zhang Dan (Andy Lau) puštěn z vězení, aby se pomstil a dokončil sérii krádeží diamantů působí příliš průhledně a ploše. Film má být sice akční krimi, ale většina scén nepůsobí nějak extra vychytaně (na to, že je rejža z Hong Kongu, bývalý akční herec), nebo adrenalinově, spíše je to krotké. Tohle by udělalo dojem v 90.letech, ne dnes, herci se sice snaží, ale mají jen lehce načrtnuté charaktery, takže ani elita jako Andy, Qi Shu, Tony Yang, Zhang Jingchu, Jean Reno to prostě nevytrhnou. Přitom v jednotlivostech je ten film nadpůrměrný, hudba, kamera, některé akční scény jsou pěkně vypiplané do detailu, zejména ty s mechanickým pavoukem, ale je to prostě málo. Nedaří se vyvolat větší napětí a nějaké výrazné zvraty. Škoda, ale umím si představit, že s lepším scénářem a troškou více invence a odvahy v akčních scénách dovede ten samý tým udělat mnohem lepší počin. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Jedná se o takovou čínskou "Mission: Impossible", tedy film s velmi podobným vizuálem, navíc se děj částečně také odehrává v České republice, takže Marek Vašut zase dostal práci a dokonce i něco řekl, i když to vypadal na němou roli. Andy Lau ani Jean Reno však nebyli pro role pořádně využiti, což je velká škoda. ()

Reklama

mortak 

všechny recenze uživatele

Škoda Auto se snaží proniknout na čínský trh. A tak se za volantem vystřídá důchodce Jean Reno (kterému viditelně dělá problém každý krok), i zatím vcelku udržovaný Andy Lau. Bohužel vzhledem k věku většiny zúčastněných se nějaká akce nedá moc očekávat, a tak povětšinou sledujeme hezké obrázky, a nic moc příběh, ve kterém se všichni snaží přečůrat druhého, až se jim to v závěru naprosto doslovně podaří. Finále mizerné (Karel Dobrý vyšuměl do ztracena) a nikdo z herců se nijak nesnaží. Fungovi a Qi Shu ten film zaplatil svatební cestu, a asi o nic moc jiného nešlo. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

V pohodě záležitost,ale vzhledem ke cástingu se dalo vytěžit více.Vidět v jednom filmu roztomilou Qi Shu, Jeana Rena a Andy Laue je fajn, ale ničím jiným to nemá snahu zaujmout. Akce moc není a je spíš průměrná, alespoň je to zábavně natočené a k nudě film vyloženě nesklouzne. Plusem jsou i scény z Prahy za doprovodu Smetanovy Vltavy,což jsem v Hongkongsém filmu opravdu nečekal. Korejští Zloději byli promakanější. 60% ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Priemerny heist film, ktory sa po sviznom uvode dost rychlo zadrhne a nadobro prestane slapat az to vyusti v trapne finale. Vsetky tie pikle, ktore na seba vsetci kuju su rovnako nezaujimave ako postavy. Samozrejme sa dockame sokujucich dvojitych az trojitych nezmyselnych podrazov od takmer vsetkych zucastnenych. Akcie je minimum a je priemerna. Lupeze tiez nejakou sofistikovanou vynaliezavostou nevynikaju. Takze nakoniec zaujme snad len medzinarodne herecke obsadenie (chudak Reno je zase za policajta s ktorym kazdy vydrbava) a ceske lokacie, ale cestiny sa bohuzial nedockame. Z tohto by hit nebol v 90tych, 80tych ani ziadnych inych rokoch. 5/10. ()

Galerie (120)

Zajímavosti (5)

  • Při natáčení filmu hrozila pokuta 100 000 Kč, pokud někdo z komparzistů vyndal telefon a chtěl si popř. něco/někoho vyfotit. (TheSlezy)
  • Některé scény se natáčeli v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Pronájem celého Grandhotelu Pupp stálo 1 000 000 Kč na den. (TheSlezy)
  • Film stříhali ve střižně 6 měsíců. (TheSlezy)

Reklama

Reklama