Hodně nenápadný film s luxusním hereckým obsazením, který světem prosvištěl bez diváckého zájmu. Je celkem záhada, jak se podařilo sehnat takovou sestavu, obzvláště s malinkým 14 milionovým rozpočtem. Jedná se o zajímavou událost z 2. světové války, o které jsem vůbec nevěděl a lidem, kteří se o tuto část historie zajímají, by se film mohl docela líbit.(16.5.2020)

Samá herecká zahraniční esa, Praha opět potvrdila, že jí to na plátně neskutečně sluší. Polorozpadlá ruina bývalého cukrovaru, která již posloužila tolika válečným filmům, mi poprvé připadala kamerově trochu kýčovitá a umělá. Jsem ráda, že jsem mohla vidět Paula Rudda ve vážnější herecké podobě. Je užitečné, když se do povědomí dostanou příběhy historických osob ne tak známých. Do análů filmových kritiků se zajisté nezapomenutelně vryje scéna pouze slovní šachové hry, odehrávající se mezi klíčovými protagonisty. Pro mě z hereckého hlediska bude také nezapomenutelná závěrečná scéna a ano, scéna "na klavíru" ;o). Scénář příběhu měl švih, hudba, byť si soundtrack speciálně nevyhledám, byla zcela na pozadí a jen lehce dotvářela náladu, nevyčnívala, nepřebíjela příběh, nevadila, a tak je to v pořádku. Pěkný film, u kterého jsem hrdá, že se natáčel převážně v České republice.(28.12.2018)

Baseballový catcher Moe Berg se na sklonku kariéry dává do služeb americké tajné služby a poté je vyslán do Evropy, aby zjistil, jak daleko jsou nacisté s výrobou atomové bomby a případně jim v tom zabránil za jakoukoliv cenu. Ono to takhle působí trochu lacině, ale Berg byl vysokoškolsky vzdělaný člověk hovořící sedmi jazyky a navíc ve výborné fyzické kondici, takže pro roli agenta byl jako stvořený. Takže téma výborné. Parádní bylo i obsazení a příjemně překvapil Paul Rudd, od kterého jsem v tom zástupu velkých jmen moc nečekal. To ostatní bylo horší. Předně tohle téma by si zasloužilo velkou produkci a plné kinosály s čímž souvisí i jméno režiséra. Nic proti Lewinovi, ale tímhle filmem udělal pořádný úkrok vedle od toho, co normálně točí. A bylo to znát. Jeho podání se úzkostlivě drží faktů, nedovoluje si žádnou autorskou odbočku, postrádá výraznější emoce a když dojde na válečné scény, působí poněkud neohrabaně. Sem tam se zablýskne na lepší časy a třeba šachová konverzace mě hodně bavila, ale celek na mě působil suchopárným dojmem. Nebylo to úplně zlé, ale o promarněnou příležitost se jedná určitě. 60%(24.7.2018)

Zajímavý příběh, že jsem předtím neznal jméno Moe Berga ( ve 20. a 30. letech hrál za Boston Red Sox, zemřel 1972) nebylo až tak překvapující, ale ani postava německého fyzika Heisenberga mi z historie nebyla až tak známá. V první půli filmu může být trochu handlcapem, že ne každý český divák zná pravidla baseballu. Ale jinak scenérie Prahy příjemně potěšily , ve výborném denním i nočním nasvícení.(4.6.2020)

V dnešní době hodně nenápadná a skromná záležitost, o to víc překvapí, že se spousta scén natáčela v Praze a přilehlém okolí (a taky, že je eRková, ale... jo, ta scéna skoro na začátku, piáno v bytě by nemělo chybět :). Catcher určitě má co nabídnout už svým námětem a hereckým obsazením, ale ve scénáři šlape nesměle jako mravenec v kádi se zelím, chtělo by to trochu fortelnější a přitom umnější úchop. Nejlepších je bezpochyby posledních dvacet minut, šachová partie odehrávající se pouze v hlavách dvou důstojných protihráčů a pak závěr (ne že budete jako já a vyspoilerujete si to sami sobě na wiki ;-). Dnes za tři a půl (tady musím dát 4, protože 53% není adekvátních) a opět potvrzeno, že čím méně očekávání, tím líp.(25.9.2018)

• - Film se natáčel v Praze a Bostonu. (Yardak)