Americký vandal

• USA American Vandal
USA, (2017–2018), 8 h 53 min (Minutáž: 27–42 min)

Režie:

Tony Yacenda

Kamera:

Adam Bricker

Tyler Alvarez, Gabriela Fresquez, Griffin Gluck, Camille Hyde, Calum Worthy, Jimmy Tatro, Genevieve Hannelius, Dendrie Taylor, Larry Joe Campbell (více)

Série(2) / Epizody(16)

Těsně po úspěchu jejich prvního dokumentu hledají Peter a Sam nový případ a vyberou si znepokojivou záhadu z Washingtonské střední školy. (Netflix)

mr.twizta

27 aut na skolnim parkovisti bylo zvandalizovano, nekdo na ne nasprejoval penisy. Vsechny indicie ukazuje na problemoveho tupouna Dylana, ten ale zarputile trva na sve nevine. Kdo je skutecnym vinikem? Vypil Alex na vecirku jedenact piv? Kdo se s kym vyspal na tabore? American Vandal je fiktivni dokument, detektivka a stredoskolska mozaika v jednom a me neprestava fascinovat, ze se tvurcum povedlo takhle banalni premisu rozhybat a rozvetvit tak, ze jsem nemohl jit spat, dokud se nedozvim, jak to s tema curakama teda bylo. Svizna, vtipna a zaroven dumyslna podivana, plna sikovnych grafickych reseni a prekvapive sympatickych mladych hercu. Coby mistni expert na Psychora akorat musim dat hvezdu dolu za zaver, ktery ne zcela naplnil ma ocekavani (ale ktery dodal cele serii netusenou hloubku). ()

Astonko

Prekvapivo ma to bavilo, až do takej miery, že som to nevedel prestať pozerať, aj keď mi teda chvíľu trvalo si na to zvyknúť. Ide o ten typ zábavy kde sa síce príliš nenasmejete, celková absurdnosť však vo vás vyvolá dobrú náladu a tak už teda len pobavene čakáte ako to vlastne celé je (či bolo...), pričom tie rozuzlenia majú hlavu aj pätu a za mňa väčšinou ani nie sú ľahko odhaliteľné. 7/10 ()

Rathe

Nemám ponětí, proč je tento seriál pod štítkem komedie, když vtipný není ani náhodou (teda pokud se nelámete smíchy pokaždé, když řeknou slovo "dick". Ale je parádní, jak vlastně celý příběh, zločin a důkazy postupně odkrývají a vytváří různé teorie, kdo, proč a jak to udělal. Strašně mě zklamal 4. díl, který celému seriálu ubral přesně ty 2 hvězdičky. Absolutně zbytečná vsuvka, která možná měla dát seriálu ten nádech komedie, ale pravdou je, že to celý jen podkopla. Rozuzlení celého příběhu mě opravdu baví. Nevím, co říct ke 2. sérii, protože tvůrci si vybírají opravdu pikantní případy, které sice vypadají jako vtípek, ale je za tím vždycky něco víc. ()

Nicolas Cage si zahraje Tiger Kinga

Nicolas Cage si zahraje Tiger Kinga

06.05.2020

O nové dokumentární sérii Tiger King od Netflixu už jste asi slyšeli, možná ji dokonce i viděli. V případě toho druhého už tudíž víte, že má tenhle námět velký narativní potenciál. Uvědomují si to i… (více)