Reklama

Reklama

Americký vandal

(seriál)
  • USA American Vandal
Trailer
USA, (2017–2018), 8 h 53 min (Minutáž: 27–42 min)

Režie:

Tony Yacenda

Kamera:

Adam Bricker

Hrají:

Tyler Alvarez, Gabriela Fresquez, Griffin Gluck, Camille Hyde, Calum Worthy, Jimmy Tatro, Genevieve Hannelius, Dendrie Taylor, Larry Joe Campbell (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Těsně po úspěchu jejich prvního dokumentu hledají Peter a Sam nový případ a vyberou si znepokojivou záhadu z Washingtonské střední školy. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

KillerZeli 

všechny recenze uživatele

Takhle se mají dělat parodie. S citem, propracovanými charaktery, chytlavým příběhem, skvělými vtipy, ale i vykreslením střední školy lepším než třeba další teenagerské seriály, které se snaží tvářit seriozně jako 13 Reasons Why apod. Po druhé sérii jsem přihodil hvězdičku, protože je velmi těžké navázat na první sérii a zopakovat kvalitu, ale zde se to tvůtcům povedlo. ()

fallanga 

všechny recenze uživatele

Mockumentary, který je parodií na klasické krimi dokumenty. Místo vražd se tady ovšem řeší kdo nasprejoval péra na auta učitelů a kdo dal do limonády při školním obědě projímadlo. Tyto puberťácké pranky jsou brány extrémně vážně a jsou pokryty ve stejném gardu jako teroristické útoky. Což je asi největší síla seriálu. Když se hlavní postavy s velice vážnou tváří baví o tom, jestli má obviněný obřezaný penis, či jestli korunnímu svědkovi vyhonila sexy slečna, tak to vytváří atmosféru, která je na jednu stranu velice vtipná (a je brilantně dokreslená slovními hříčkami a velice jemně fekálním humorem), a na druhou stranu je fakt napínavá, protože si až do samého konce říkáte, kdo teda nakreslil ty čůráky na auta. Během sledování jsem se přistihl, že se dokonce i bojím o hlavní postavy, tak hustou atmosféru dokázali autoři vytvořit z velice juvenilního tématu. Krom toho, seriál má i přesah. Když jsem si mezi neustálým uchichtáváním našel čas na přemýšlení o tom co se tam vlastně děje, tak jsem byl překvapen, že ten děj vysílá velkou hromadu (hihi) zpráv. V prvé řadě se jedná o skvělou propagaci kriminalistiky a investigativní novinařiny (řešit vraždy je přeci jenom nuda, řešit kdo nakreslil ty dicky je mnohem zábavnější), ale tvůrci také komentují předsudky, školství, sociální sítě, (kyber)šikanu, justiční systém, atd... Rozhodně se nejedná jen o dobrou, ale myšlenkově prázdnou zábavu, jak by se mohlo na první pohled zdát. ()

Reklama

Kulda24 

všechny recenze uživatele

Seriál, který si dělá sranda ze všech těch amerických konspiračních či věděckých dokumentů. Funguje to celé pohromadě naprosto skvěle. Hned od prvního dílu se do toho zažerete a budete sami zjišťovat, kdo vlastně ty penisy nakreslil. Já jsem sjel celou sérii najednou, protože to je návykové a já jsem to zkrátka musel vědět. Díly jsou dlouhé okolo 30 minut, což je u tohoto žánru naprosto ideální. S veškerou tou nadsázkou a ironií se dost nasmějete a je to proložené skrze celý seriál. Jeden díl je oproti ostatním opravdu špičkový, ale to nebudu spoilerovat. Jako správnému dokumentu tu nechybí ani rozhovory, několik možných řešení, které stejně většinou nejsou pravdivé, či nějaké "malé, velké" odhalení se kterým většinou skončí jeden díl. Sami budete detektivové a dokud to nedokoukáte, nedá vám to spát. 1. série je super a uvidíme jak dopadne druhá. 85% ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

zábavný a kupodivu i celkem napínavý mockument o jednom středoškolském "zločinu".Trošku zavádějící je ta komedie v popisu,protože komedie to není zcela určitě.Největší zábavnost tu tkví v tom jak si tvůrci hrají s různými klišé a postupy,které provází jiné "detektivní" seriály.Velkým plusem je i civilnost a uvěřitelnost toho,že může jít o realitu...70% ()

mr.twizta 

všechny recenze uživatele

27 aut na skolnim parkovisti bylo zvandalizovano, nekdo na ne nasprejoval penisy. Vsechny indicie ukazuje na problemoveho tupouna Dylana, ten ale zarputile trva na sve nevine. Kdo je skutecnym vinikem? Vypil Alex na vecirku jedenact piv? Kdo se s kym vyspal na tabore? American Vandal je fiktivni dokument, detektivka a stredoskolska mozaika v jednom a me neprestava fascinovat, ze se tvurcum povedlo takhle banalni premisu rozhybat a rozvetvit tak, ze jsem nemohl jit spat, dokud se nedozvim, jak to s tema curakama teda bylo. Svizna, vtipna a zaroven dumyslna podivana, plna sikovnych grafickych reseni a prekvapive sympatickych mladych hercu. Coby mistni expert na Psychora akorat musim dat hvezdu dolu za zaver, ktery ne zcela naplnil ma ocekavani (ale ktery dodal cele serii netusenou hloubku). ()

Galerie (177)

Zajímavosti (2)

  • Strednú školu, v ktorej sa natáčalo, sme už mohli vidieť (pod iným menom) vo filme Projekt X (2012). (Astonko)

Související novinky

Nicolas Cage si zahraje Tiger Kinga

Nicolas Cage si zahraje Tiger Kinga

06.05.2020

O nové dokumentární sérii Tiger King od Netflixu už jste asi slyšeli, možná ji dokonce i viděli. V případě toho druhého už tudíž víte, že má tenhle námět velký narativní potenciál. Uvědomují si to i… (více)

Reklama

Reklama