Americký vandal (TV seriál)

American Vandal

Komedie

USA, 2017–2018, 8 h 53 min (Minutáž: 27–42 min)

Tony Yacenda

Adam Bricker

Tyler Alvarez, Gabriela Fresquez, Griffin Gluck, Camille Hyde, Calum Worthy, Jimmy Tatro, Genevieve Hannelius, Dendrie Taylor, Larry Joe Campbell, Jayne Taini, Bill Kottkamp, Sean Carrigan, Caleb Emery, Eduardo Franco, Aylin Bayaromoglu, Dana Millican, Jalon Howard, Dan Perrault, Saxon Sharbino, Lou Wilson, Jessica Juarez, Camille Ramsey, Andy Sandoval, Molly Jackson, Tanner Kimberly, Karly Rothenberg, Andrew Caldwell, Todd Robert Anderson, Elise Robertson, Tucker Albrizzi, Ryan O'Flanagan, Lukas Gage, Cody Wai-Ho Lee, Jacob Houston, Ashlyn Pearce, Daeg Faerch, PJ McCabe, Joe Hardesty, Chris Markle, Aaron Takahashi, Josh Duvendeck, Evan Arnold, Taylor Dearden, Bellina Logan, Susan Ruttan, Jeanine Jackson, Cynthy Wu, Trevor Noah, Ayanna Berkshire, Victor Morris, Matt Bennett, Shannon Dang, Connor Williams, Travis Tope, Melvin Gregg, Jay Lee, Jeremy Culhane, Sarah Burns, DeRon Horton, Elisha Henig, Tierra Valentine, Adam Ray, Miles J. Harvey, Barbara Deering, Phelan Davis, Kiah Butts, Nicole McCullough, Jeff Joseph, Jessica Lynn Skinner, Olivia Norman, Roni Akurati, Haley Talbot, Ted Rooney, Dan Patrick, Kiah Stern, Erica Shaffer, Stephanie Styles, Cayleb Long, Joyce Greenleaf, Tim True, Greg Vrotsos, Isaac Salzman, Hunter Clowdus, Joshua Bitton, Natalie Shershow, Xaria Dotson, Isaac Lamb, Michael Cojocaru, Pat Janowski, Taylor Misiak, Yelena Friedman, Nathaniel J. Potvin, Samuel Su, Roxana Ortega

Prekvapivo ma to bavilo, až do takej miery, že som to nevedel prestať pozerať, aj keď mi teda chvíľu trvalo si na to zvyknúť. Ide o ten typ zábavy kde sa síce príliš nenasmejete, celková absurdnosť však vo vás vyvolá dobrú náladu a tak už teda len pobavene čakáte ako to vlastne celé je (či bolo...), pričom tie rozuzlenia majú hlavu aj pätu a za mňa väčšinou ani nie sú ľahko odhaliteľné. 7/10(8.5.2019)

zábavný a kupodivu i celkem napínavý mockument o jednom středoškolském "zločinu".Trošku zavádějící je ta komedie v popisu,protože komedie to není zcela určitě.Největší zábavnost tu tkví v tom jak si tvůrci hrají s různými klišé a postupy,které provází jiné "detektivní" seriály.Velkým plusem je i civilnost a uvěřitelnost toho,že může jít o realitu...70%(4.12.2019)

American Vandal je mockumentary klenot, jehož kouzlo spočívá v prezentování ujetého a velice vtipného námětu naprosto vážným a profesionálním způsobem, z čehož vzniká spousta hysterických momentů, nad kterými zůstává rozum stát, jak mohl někdo něco takového vymyslet. Je škoda, že na ploše osmi epizod se nedaří udržet vyrovnanou kvalitu po celou dobu a občas je materiál slabší, ale výrazně převládají povedené části, které negativa zakryjí. Je příjemné, že vyšetřovací linka neslouží pouze jako záminka k vtipům, ale funguje i sama o sobě a přináší detailní pohled na titulní kauzu a je solidně rozluštěna. Bavil jsem se velmi a jsem zvědav, kam se seriál posune dál.(9.3.2018)

Návyková detektivka, mockumentary, ve kterém se humor neláme přes koleno, a v závěru i silné teenagerovské drama. American Vandal s až chirurgickou přesností napodobuje postupy kriminalistických dokumentů (hlavně těch z Netflixu). Každá epizoda se zabývá jedním z aspektů zločinu (rekonstrukce, zpochybňování korunního svědka, jiní podezřelí), ke kterému vás vždy naláká dobře umístěná udička na konci předchozího dílu. Není to vůbec absurdní, jak se to jevilo z ukázek, humor je velmi uměřený. Vlastně celé to působí, jako by se to opravdu mohlo odehrát, na čemž má zásluhu propracovaný mikrosvět střední školy. Pozdější díly navíc dokazují, že tvůrci by si poradili i s klasičtějším vyprávěním. Co se dříve jevilo jako legrácka, se v závěru ukáže jako připravování si půdy pro scenáristicky velmi vyspělé drama o školních vztazích a škatulkování.(17.9.2017)

Žánrově originální komedie, kde se parodování daného žánru velmi povedlo. Obě série tohoto mockumentary skvěle reflektují středoškolské malichernosti stylizované do závažných zločinů, v druhé sérii máme více hluchých míst, ale i přes perverznost a odpornost těch kousků si udržuje podivně humorné vyznění.(26.12.2018)

• - Strednú školu, v ktorej sa natáčalo, sme už mohli vidieť (pod iným menom) vo filme Projekt X (2012). (Astonko)