Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

JohnMiller

Jeden s ďalších VHSkových kultov môjho detstva. Na smolu ako väčšina kaziet sa mi ani tento kúsok nedochoval takže som po ňom pátral nesmierne dlho keďže na názov som úplne zabudol. Avšak, našťastie, sa mi to po dlhom, čase podarilo a tak som si opäť osviežil pamäť. Osvieženie však viedlo k rozplynutiu detského sna. Už ma to tak nebavilo ako keď som bol decko. Ide o svižný akčňák deväťdesiatych rokov v ktorom vybuchuje všetko čo má nádrž (aj čo nemá). V roli motorkárskeho bossa ma nesmierne prekvapil (opäť po rokoch) Lance Henriksen. Je to outlaw biker film ako sa patrí, lacná hudba, akcia, nič moc, všetky akčné klišé scénky sveta a hlášky Českého INTERSONIC dabingu sú proste tie správne ingrediencie na zábavu tejto kadencie. Ale už som s toho vyrástol. ()

sedm.1

Počkejte,nesmějte se!V těhle letech se tyhle filmy opravdu točily a braly se velmi vážně8D!Ale teď vážně i já.Myslím si,že můžeme být opravdu rádi,že Bosworth nás dále neobšťástňuje svým hereckým uměním,a hrát v tom někdo jiný hlavního hrdinu,troufl bych si možná i napsat,že to je dobrej film.Jako akční béčko to totiž neni vůbec špatný,a ikdyž dneska by už asi nikdo nic takovýho nenatočil(tedy aspoň myslím,co?),mají tyhle snímky svoje kouzlo i po letech. ()

Expendable

Aja 90. léta z toho úplně čiší, čisté střihy, plynulá kamera a charismatický hl. hrdina. Naušnice, svalnatá postava, dlouhé háro a tvrdácký hlas to je John Stone. Film má dost skvělých hlášek, akční scény jsou kvalitní, ale je jich málo. Dále jsou tu asi 4 výbuchy, které se také povedly. Nejvíc mě dostalo jak si John Stone dělal, koktejl z brambůrek a tyčinky mars a nakonec to dal svému leguánovi. Film má fanouškům starších časů a akčních filmů dost co nabídnout a stojí za pozornost. ()

MáŠa

Drsnej polda, který žije drsný život s bandou, aby vyřešil případ. Nejde o nic světovýho, ale čas od času vidět filmy ve stylu Komanda nebo něčeho takového neuškodí. Tenhle film je taková celkem sympatická žánrovka. Otázkou je, jak dokážou např. ženy zkousnout hlavního představile, jestli jim připadá sexy nebo co, protože na jeho místě bych si dokázal asi představit někoho jinýho. ()

LEATHERFAC odpad!

Fuj tak tohle bych si hodil do kolonky "nechci vidět"... Bohužel už se stalo. Asi nejubožejší varianta akčního filmu co si člověk dokáže představit. Brian se svým mužným účesem a sexy slipama je akční hero desetiletí. Dementní story a ještě dementnější dialogy zlodušských motorkářů na úrovni starýho Mad Maxa - to fakt chceš... Tenhle film i božský Brian naštěstí zcela poprávu zmizeli v propadlišti dějin a je to moc dobře, protože to alespoň trochu budí dojem, že nějaká spravedlnost na tomhle nuzném světě přeci jen existuje... ()

• Jedním z výkonných producentů filmu je Michael Douglas, ale jeho jméno ve filmu nenajdeme, protože si nepřál být uveden v titulcích. (HellFire)
  • Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)