Studený jak kámen

• slovenský

Studený ako kameň

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 95 min

Náhodou velice dobrý akční film, který jsem jako malý kluk doslova hltal. Pro mne zcela neznámý Brian Bosworth (s výborným dabingem Marka Vašuta) se pro roli v tomto filmu doslova narodil.. Film je plný skvělých hlášek (př. Víš jaká byla poslední slova mýho otce? .......) a hlavně, spoustu darebáků zde nezabije sám hlavní hrdina, tak jak to bylo v době vzniku filmu zcela běžné u jiných typově podobných filmů, ale pomuže mu v tom armáda a policie, což je velice sympatické. Faktu dobrý akční film.(6.2.2012)

• Tommassi3

"Lepší je bejt první v pekle, než druhej v nebi.." ;) Nablblé béčko plné brutality a jalového humoru jako další důkaz toho, jak moc se jinak výbornému režisérovi Craigu Baxleymu na poli akčních filmů nedaří.. Ačkoli ten k téhle šmudle přišel jako slepej k houslím.. Henriksen se snaží, co může, mánička Forsythe k nepoznání a ten Lorenzo Lamas tady taky vypadá nějak divně..;)(23.3.2016)

Uz sem tetoval kozy zvadly prdele ale uriznuty ucho to jeste nikdy! kultovni zalezitost meho mladi A ma prvni vhs od intersonicu jejiz hrdym majitelem sem se stal film je tak nacpanej krutyma hlaskama ze je nedokazu ani vyjmenovat a ten zaverecnej masakr v soudni budove je kazdopadne ultimatni a film neztraci ze svyho kouzla ani po dvaceti letech od natoceni a kdo na to bude pyskovat z toho stahnu kuzi posranym nozem!(13.11.2011)

Veľká nostalgia akčných klasík s úplne plytkým príbehom, kde stačí šupnúť hrdinu, ktorý má svaly, záporákov s nepríjemným ksochtom a o zápletku je postarané. Takéto filmy boli kedysi vyrábané ako na pásovej výrobe a ľudia to žrali. Dnes je to už len prebytok, o ktorý nik nezakopne. Kto na tom nevyrastal, nepochopí. 60%.(31.1.2011)

Děj jednou větou - drsňácký detektiv s neskutečným účesem se přifaří k motorkářskému gangu, aby je načapal při obchodování se zbraněma nebo drogama a mohl proti nim svědčit u soudu. Stoprocentně testosteronový film s odsýpajícím dějem a různými vizuálními špeky, líbila se mi třeba explodující srážka motorky s vrtulníkem. 100%(13.6.2013)

• - Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)

• - Brian Bosworth v jednom interview uvedl, že jako motocyklový nadšenec si motorku, na které jezdí ve filmu, postavil už dříve. Byl na ni zvyklý a předpokládal, že se ve filmu objeví právě ona. (džanik)

• - Na režisérské křeslo byl dosazen Bruce Malmuth. Ten ale nepochopil, že se má jednat o čistokrevný akční snímek a v jedné scéně měl dokonce nechat Joa Huffa (Brian Bosworth) plakat. Rychle ho nahradil Craig R. Baxley. (Fenk)