poster

Studený jak kámen

 • český

  Studený jako kámen

 • USA

  Stone Cold

 • slovenský

  Studený ako kameň

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 95 min

 • Homer.p
  ****

  Náhodou velice dobrý akční film, který jsem jako malý kluk doslova hltal. Pro mne zcela neznámý Brian Bosworth (s výborným dabingem Marka Vašuta) se pro roli v tomto filmu doslova narodil.. Film je plný skvělých hlášek (př. Víš jaká byla poslední slova mýho otce? .......) a hlavně, spoustu darebáků zde nezabije sám hlavní hrdina, tak jak to bylo v době vzniku filmu zcela běžné u jiných typově podobných filmů, ale pomuže mu v tom armáda a policie, což je velice sympatické. Faktu dobrý akční film.(6.2.2012)

 • Tommassi3
  **

  "Lepší je bejt první v pekle, než druhej v nebi.." ;) Nablblé béčko plné brutality a jalového humoru jako další důkaz toho, jak moc se jinak výbornému režisérovi Craigu Baxleymu na poli akčních filmů nedaří.. Ačkoli ten k téhle šmudle přišel jako slepej k houslím.. Henriksen se snaží, co může, mánička Forsythe k nepoznání a ten Lorenzo Lamas tady taky vypadá nějak divně..;)(23.3.2016)

 • Wacoslav1
  *****

  Uz sem tetoval kozy zvadly prdele ale uriznuty ucho to jeste nikdy! kultovni zalezitost meho mladi A ma prvni vhs od intersonicu jejiz hrdym majitelem sem se stal film je tak nacpanej krutyma hlaskama ze je nedokazu ani vyjmenovat a ten zaverecnej masakr v soudni budove je kazdopadne ultimatni a film neztraci ze svyho kouzla ani po dvaceti letech od natoceni a kdo na to bude pyskovat z toho stahnu kuzi posranym nozem!(13.11.2011)

 • genetique
  ***

  Veľká nostalgia akčných klasík s úplne plytkým príbehom, kde stačí šupnúť hrdinu, ktorý má svaly, záporákov s nepríjemným ksochtom a o zápletku je postarané. Takéto filmy boli kedysi vyrábané ako na pásovej výrobe a ľudia to žrali. Dnes je to už len prebytok, o ktorý nik nezakopne. Kto na tom nevyrastal, nepochopí. 60%.(31.1.2011)

 • FOCKE_WULF
  *****

  Děj jednou větou - drsňácký detektiv s neskutečným účesem se přifaří k motorkářskému gangu, aby je načapal při obchodování se zbraněma nebo drogama a mohl proti nim svědčit u soudu. Stoprocentně testosteronový film s odsýpajícím dějem a různými vizuálními špeky, líbila se mi třeba explodující srážka motorky s vrtulníkem. 100%(13.6.2013)

 • - Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)

 • - Brian Bosworth v jednom interview uvedl, že jako motocyklový nadšenec si motorku, na které jezdí ve filmu, postavil už dříve. Byl na ni zvyklý a předpokládal, že se ve filmu objeví právě ona. (džanik)

 • - Na režisérské křeslo byl dosazen Bruce Malmuth. Ten ale nepochopil, že se má jednat o čistokrevný akční snímek a v jedné scéně měl dokonce nechat Joa Huffa (Brian Bosworth) plakat. Rychle ho nahradil Craig R. Baxley. (Fenk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace