Studený jak kámen

• slovenský

Studený ako kameň

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 95 min

Děj jednou větou - drsňácký detektiv s neskutečným účesem se přifaří k motorkářskému gangu, aby je načapal při obchodování se zbraněma nebo drogama a mohl proti nim svědčit u soudu. Stoprocentně testosteronový film s odsýpajícím dějem a různými vizuálními špeky, líbila se mi třeba explodující srážka motorky s vrtulníkem. 100%(13.6.2013)

„Stáhnu z tebe kůži posranym nožem.“ Ano, i po letech jsem byl okouzlen. Stylové béčko s hlavním hrdinou tak „chladným“, že by na stupnici tvrdosti musel diamant ustoupit položkám „Brian Bosworth“ a „Brian Bosworth, když ho dabuje Marek Vašut“. Prvních patnáct minut by mohlo bez sebemenšího zásahu střihače sloužit jako encyklopedie žánrových klišé a drsňáctví je často k smíchu, ale film rozhodně není zábavný pouze nechtěně – má švih, šlapající soundtrack, šlapající holky, zapamatovatelné (a zapamatováníhodné) scény a hlavně skvěle vybrané typy v rolích výfuky ošlehaných členů Bratrstva – Henriksenův psychopatický čtverák je neodolatelný, ale i Forsythe (stejně jako v Nemilosrdné spravedlnosti) a další stojí za to. Zkrátka pecka.(19.2.2012)

Akční klasika let 90., je zvláštní, že Bosworth už se prakticky více neprosadil, přitom tady zahral jak se na akčního hrdinu sluší a patří opravdu dobře. Skvěla úvodní scéna v samoobsluze prostě nemá chybu, i když je dá se říct vykradená z Cobry nebo z Těžko ho zabít. Taky bych vyzkoušel ten Snickersový koktejl:)(3.6.2006)

Pořád dobrej, docela kvalitní, svižnej a zábavnej akčnák. Spíš nadprůměrnej, až na hlavního "hrdinu" Boswortha, kterej mi opravdu nebyl ve filmu moc sympatickej a navíc spíš filmem jen projel na motorce a prošel, než aby něco zahrál ... Jako samozřejmě tradiční akční "borci" hrát neuměli, ale Bosworth konkuruje v tomto filmu i Norrisovi a to je co říct. Naštěstí má kolem sebe spoustu perfektních herců, kteří ten film utáhnou za něj. Henriksen je samozřejmě perfektní charismatickej záporák. Akce je docela dost a závěrečná střílečková čístka je fakt perfektní, tady film vyloženě graduje a boduje. Takže se změní z běžnýho béčka na slušnej kvalitní akční film. Bosworth byl naštěstí hvězda jednoho filmu a u toho taky zůstalo. U tohoto "herce" jsem docela i rád, opravdu mi zvlášť nijak nesedl.(11.8.2008)

Drsnej polda, který žije drsný život s bandou, aby vyřešil případ. Nejde o nic světovýho, ale čas od času vidět filmy ve stylu Komanda nebo něčeho takového neuškodí. Tenhle film je taková celkem sympatická žánrovka. Otázkou je, jak dokážou např. ženy zkousnout hlavního představile, jestli jim připadá sexy nebo co, protože na jeho místě bych si dokázal asi představit někoho jinýho.(18.7.2009)

• - Brian Bosworth v jednom interview uvedl, že jako motocyklový nadšenec si motorku, na které jezdí ve filmu, postavil už dříve. Byl na ni zvyklý a předpokládal, že se ve filmu objeví právě ona. (džanik)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 45. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na režisérské křeslo byl dosazen Bruce Malmuth. Ten ale nepochopil, že se má jednat o čistokrevný akční snímek a v jedné scéně měl dokonce nechat Joa Huffa (Brian Bosworth) plakat. Rychle ho nahradil Craig R. Baxley. (Fenk)