poster

Studený jak kámen

 • český

  Studený jako kámen

 • USA

  Stone Cold

 • slovenský

  Studený ako kameň

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 95 min

 • MáŠa
  ***

  Drsnej polda, který žije drsný život s bandou, aby vyřešil případ. Nejde o nic světovýho, ale čas od času vidět filmy ve stylu Komanda nebo něčeho takového neuškodí. Tenhle film je taková celkem sympatická žánrovka. Otázkou je, jak dokážou např. ženy zkousnout hlavního představile, jestli jim připadá sexy nebo co, protože na jeho místě bych si dokázal asi představit někoho jinýho.(18.7.2009)

 • topi
  *****

  Motorkářská klasika devadesátých let. Perfektně nadabovaný John Stone Markem Vašutem, (oni si jsou aji trochu podobní ) a perfektně nadabovanej Chains (Vynikající Lance Henriksen) Borisem Rosnerem. Nenudící akční béčkovej snímek, na kterým jsme hodně moc s kámošama ujížděli. Konec filmu v soudním domě je perfektní a dá se říct, že pro některé i kultovní! Film je spíš na 3 *, ale vzhledem k tomu, že mě i po létech pobavil a nenudil jsem se u něho, musím dát za plnej počet. BŮH ODPOUŠTÍ, BRATRSTVO NE!!!(9.10.2011)

 • genetique
  ***

  Veľká nostalgia akčných klasík s úplne plytkým príbehom, kde stačí šupnúť hrdinu, ktorý má svaly, záporákov s nepríjemným ksochtom a o zápletku je postarané. Takéto filmy boli kedysi vyrábané ako na pásovej výrobe a ľudia to žrali. Dnes je to už len prebytok, o ktorý nik nezakopne. Kto na tom nevyrastal, nepochopí. 60%.(31.1.2011)

 • Haymar
  *****

  "Chainsi! Chainsi! Trochu to tu hází..." Drsnej film, drsná hudba, drsný lidi... Pro mnohé děsná kravina (což naprosto chápu), pro mě kult a film mého mládí (P.S.: a stejně jsem vždycky fandil Forsythovi s Henriksenem, namísto hereckého polena - Boswortha)... Update 12/2010: Trochu sem se bál, co to se mnou udělá po tolika letech, ale tahle pecka prostě vůbec nezestárla - naopak! Je to pořád stejnej nářez jako v době svého vzniku. Nemůžu si pomoct a (i přes hromadu technickejch kixů a úděsných klišé) jdu do plnejch!!(10.10.2008)

 • choze
  ****

  "VŽDYCKY SI VZPOMENU NA POSLEDNÍ SLOVA MÝHO OTCE. ŘEK: NEDĚLEJ TO HOCHU, JE TO NABITÝ." Svižný spotřební akčňák od režiséra TEMNÉHO ANDĚLA s Lundgrenem, se kterým to má společného namakaného blonďáka v hlavní roli a ten pekelnej sapík, co používali mimozemšťani v TA. Má to slušnou akci, tvrďácké hlášky a spoustu koz, debutující ex-fotbalista Bosworth je celkem sympaťák (za svůj výkon obdržel Zlatou malinu) a Henriksen s Forsythem skvělí záporáci, je to příjemně brutální a finále v soudní budově festovní. Vytknul bych snad jen to, jak úporně se scenárista drží klišé filmů o policajtech infiltrovaných do zločineckého gangu (každý, koho si v něm hrdina nakloní zemře, jeho tajná identita je předčasně vyzrazena) a klišé akčních filmů jako takových (hrdina na konci padoucha nezabije, ten se dostane k pistoli a chce hrdinu zatřelit, ale zasáhne hrdinův parťák, to přímo nenávidím). Velmi dobrou, podstatně méně akční ale i klišovitou alternativu k tomuhle filmu představuje VE STÍNU GANGU s Charlie Sheenem.(7.5.2007)

 • - Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)

 • - Brian Bosworth v jednom interview uvedl, že jako motocyklový nadšenec si motorku, na které jezdí ve filmu, postavil už dříve. Byl na ni zvyklý a předpokládal, že se ve filmu objeví právě ona. (džanik)

 • - Na režisérské křeslo byl dosazen Bruce Malmuth. Ten ale nepochopil, že se má jednat o čistokrevný akční snímek a v jedné scéně měl dokonce nechat Joa Huffa (Brian Bosworth) plakat. Rychle ho nahradil Craig R. Baxley. (Fenk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace