Studený jak kámen

Stone Cold

Studený ako kameň

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 95 min

Tenhle snímek měl udělat z Briana Boswortha akční hvězdu. Nestalo se tak, nutno ovšem podotknout, že tahle jeho prvotina určitě neurazí, naopak je to skvělé béčko. Zručně natočené akční scény, skvělej Henriksen jako záporák a dobový feeling. Musím říct, že ten závěr v budově soudu je pořádná řezničina. První film shlédnutý na AMC HD.(11.7.2017)

Aja 90. léta z toho úplně čiší, čisté střihy, plynulá kamera a charismatický hl. hrdina. Naušnice, svalnatá postava, dlouhé háro a tvrdácký hlas to je John Stone. Film má dost skvělých hlášek, akční scény jsou kvalitní, ale je jich málo. Dále jsou tu asi 4 výbuchy, které se také povedly. Nejvíc mě dostalo jak si John Stone dělal, koktejl z brambůrek a tyčinky mars a nakonec to dal svému leguánovi. Film má fanouškům starších časů a akčních filmů dost co nabídnout a stojí za pozornost.(28.8.2010)

"VŽDYCKY SI VZPOMENU NA POSLEDNÍ SLOVA MÝHO OTCE. ŘEK: NEDĚLEJ TO HOCHU, JE TO NABITÝ." Svižný spotřební akčňák od režiséra TEMNÉHO ANDĚLA s Lundgrenem, se kterým to má společného namakaného blonďáka v hlavní roli a ten pekelnej sapík, co používali mimozemšťani v TA. Má to slušnou akci, tvrďácké hlášky a spoustu koz, debutující ex-fotbalista Bosworth je celkem sympaťák (za svůj výkon obdržel Zlatou malinu) a Henriksen s Forsythem skvělí záporáci, je to příjemně brutální a finále v soudní budově festovní. Vytknul bych snad jen to, jak úporně se scenárista drží klišé filmů o policajtech infiltrovaných do zločineckého gangu (každý, koho si v něm hrdina nakloní zemře, jeho tajná identita je předčasně vyzrazena) a klišé akčních filmů jako takových (hrdina na konci padoucha nezabije, ten se dostane k pistoli a chce hrdinu zatřelit, ale zasáhne hrdinův parťák, to přímo nenávidím). Velmi dobrou, podstatně méně akční ale i klišovitou alternativu k tomuhle filmu představuje VE STÍNU GANGU s Charlie Sheenem.(7.5.2007)

• ondrula

Vzpomínka na mé útrpné mládí. Listoval jsem časopisem Cinema, donekonečně si četl o filmech jako je Stone Cold nebo Martial Law a byl tak nějak stále v zajetí atmošky 80. let. Pak jsem si půjčil VHS v půjčovně od týpka, kterej vypadal jako ghůl a všechny tyhle sračky uměl očividně nazpamět a s vytřeštěnýma očima jsem se na ten spektákl podíval. Zajímavý je, že ačkoliv jsem tehdy ve svém otroubeném dětství neměl žádný velký kvalitativní nároky, vzbudil ve mně Stone Cold odpor, protože to bylo třeba ve srovnání s filmem Ve stínu gangu dost špatný. Myslím, že dneska bych se asi nepodíval na film, kde je na posteru odbarvenej týpek s odhalenou hrudí, za nímž kuriozně hoří Kapitol. Byla holt jiná doba a zaplaťpámbu, že je pryč.(16.5.2012)

Pořád dobrej, docela kvalitní, svižnej a zábavnej akčnák. Spíš nadprůměrnej, až na hlavního "hrdinu" Boswortha, kterej mi opravdu nebyl ve filmu moc sympatickej a navíc spíš filmem jen projel na motorce a prošel, než aby něco zahrál ... Jako samozřejmě tradiční akční "borci" hrát neuměli, ale Bosworth konkuruje v tomto filmu i Norrisovi a to je co říct. Naštěstí má kolem sebe spoustu perfektních herců, kteří ten film utáhnou za něj. Henriksen je samozřejmě perfektní charismatickej záporák. Akce je docela dost a závěrečná střílečková čístka je fakt perfektní, tady film vyloženě graduje a boduje. Takže se změní z běžnýho béčka na slušnej kvalitní akční film. Bosworth byl naštěstí hvězda jednoho filmu a u toho taky zůstalo. U tohoto "herce" jsem docela i rád, opravdu mi zvlášť nijak nesedl.(11.8.2008)

• - Na režisérské křeslo byl dosazen Bruce Malmuth. Ten ale nepochopil, že se má jednat o čistokrevný akční snímek a v jedné scéně měl dokonce nechat Joa Huffa (Brian Bosworth) plakat. Rychle ho nahradil Craig R. Baxley. (Fenk)

• - Brian Bosworth v jednom interview uvedl, že jako motocyklový nadšenec si motorku, na které jezdí ve filmu, postavil už dříve. Byl na ni zvyklý a předpokládal, že se ve filmu objeví právě ona. (džanik)

• - Původní originální název filmu byl The Brotherhood. (Fenk)