Studený jak kámen

Studený ako kameň

Akční / Krimi / Drama

USA, 1991, 95 min

• Tommassi3

"Lepší je bejt první v pekle, než druhej v nebi.." ;) Nablblé béčko plné brutality a jalového humoru jako další důkaz toho, jak moc se jinak výbornému režisérovi Craigu Baxleymu na poli akčních filmů nedaří.. Ačkoli ten k téhle šmudle přišel jako slepej k houslím.. Henriksen se snaží, co může, mánička Forsythe k nepoznání a ten Lorenzo Lamas tady taky vypadá nějak divně..;)(23.3.2016)

Název této nekompromisní jednohubky přesně vystihuje charakter filmu. Je zbytečné hledat zde nějaké hlubší poselství, režijní zdatnost či snad dokonce scenáristický kumšt. Místo toho lze očekávat naturalistické pojetí námětu, sympatického hrdinu s varanem a v neposlední řadě realistické působení Bratrstva. Akční klasika mého dětství se šarmem sobě vlastním.(6.7.2013)

Uz sem tetoval kozy zvadly prdele ale uriznuty ucho to jeste nikdy! kultovni zalezitost meho mladi A ma prvni vhs od intersonicu jejiz hrdym majitelem sem se stal film je tak nacpanej krutyma hlaskama ze je nedokazu ani vyjmenovat a ten zaverecnej masakr v soudni budove je kazdopadne ultimatni a film neztraci ze svyho kouzla ani po dvaceti letech od natoceni a kdo na to bude pyskovat z toho stahnu kuzi posranym nozem!(13.11.2011)

Je zaujímavé, že vo svojej dobe sa mi tento "kameňák" veľmi nepáčil. Po rokoch na to znenazdajky narazím a divím sa že je to značne slušné, musím povedať že teraz som si to vlastne naozaj užil. Hneď na úvod veselý masaker v obchode a potom motorkári začnú robiť strašný bordel. Ich vodca Lance Henriksen s mušketierskymi fúzikmi si strihol ďalšieho ikonického zloducha. Horšie je na tom hlavný hrdina, čo sa má votrieť do "Bratstva". Brian Bosworth je skôr hruda než človek, až komicky drsný depilovaný grizzly s príšerným účesom, debilnou náušnicou a koženým imidžom homosexuálneho striptéra v akcii. Scenár je 100 percent klišé, ale ktorý akčák nie je, že? Našťastie akcia je rovnako drsná ako postavy, takže ak tu niekto schytá olovený dážď, trhá ho to na kusy, výbuchy nešetria veľkosťou a kozy ukáže nielen Bosworth. Plus zábavná Motorkárska kremácia zosnulého kolegu. Finále s prepadnutím budovy súdu je bez preháňania úplne parádne a už len kvôli tomu je výsledný dojem pozitívny. Úplne tupá 90-tková mlátičko-strieľačka, to je jeho hlavný klad i zápor zároveň.(25.3.2016)

Brian Bosworth - budoucí to hvězda akčního světa - hlásal tendejší nápis na obalu videokazety. Těžko říct, pro se tak nestalo, rozhodně tenhle hráč fotbalu mohl mít dobrou kariéru bouchače a tvrďáka, nejspíš pech na scénáře ( agenta ). Mně se to tehdá líbilo moc, dneska už samozřejmě s úsměvem, ale to ostatně jako u většiny tehdejších akčních šlupek, Stone Cold té akce měl dost a navíc všechno potřebné, co tehdy frčelo tam bylo - záporák jak má být ( Henrikssen ), drsnej polda undercover v gangu motorkářů, hezký ( nahý ) baby, akce a střílení dostatek, kdo na tom nevyrostl, nepochopí - 60 %(15.2.2013)

• - Původní originální název filmu byl The Brotherhood. (Fenk)

• - Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)

• - Brian Bosworth v jednom interview uvedl, že jako motocyklový nadšenec si motorku, na které jezdí ve filmu, postavil už dříve. Byl na ni zvyklý a předpokládal, že se ve filmu objeví právě ona. (džanik)