Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

(více)

Recenze (173)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Uz sem tetoval kozy zvadly prdele ale uriznuty ucho to jeste nikdy! kultovni zalezitost meho mladi A ma prvni vhs od intersonicu jejiz hrdym majitelem sem se stal film je tak nacpanej krutyma hlaskama ze je nedokazu ani vyjmenovat a ten zaverecnej masakr v soudni budove je kazdopadne ultimatni a film neztraci ze svyho kouzla ani po dvaceti letech od natoceni a kdo na to bude pyskovat z toho stahnu kuzi posranym nozem! ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Bývalý hráč amerického fotbalu Brian Bosworth to po konci své kariéry zkusil u filmu. Výsledkem byl akcí nabitý snímek o motorkářích, který se s tím nemazal. Určitě nejlepší jeho film. Předně se hrál v kinech, dobrého záporáka ztvárnil tehdy šlachovitý vůdce gangu Lance Henriksen a tvůrci udělali dobře, že Bosworthovi dali minimum prostoru k hraní a naopak kvantum prostoru k předvedení svých bicepsů. Akcí se nešetří a nuda nehrozí. Na filmu není ani znát střídání režisérů a zkušený Craig R.Baxley byl tehdy příslibem pro dobrého akčního režiséra, ale postupem času zabředl do slabých filmů, převážně z televizní produkce, a už z toho nevyvázl. Tady byl spolu s Bosworthem a Henriksenem ještě v oslnivé formě. Skvělá akční jízda. ()

Reklama

LEATHERFAC odpad!

všechny recenze uživatele

Fuj tak tohle bych si hodil do kolonky "nechci vidět"... Bohužel už se stalo. Asi nejubožejší varianta akčního filmu co si člověk dokáže představit. Brian se svým mužným účesem a sexy slipama je akční hero desetiletí. Dementní story a ještě dementnější dialogy zlodušských motorkářů na úrovni starýho Mad Maxa - to fakt chceš... Tenhle film i božský Brian naštěstí zcela poprávu zmizeli v propadlišti dějin a je to moc dobře, protože to alespoň trochu budí dojem, že nějaká spravedlnost na tomhle nuzném světě přeci jen existuje... ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Craig R. Baxley si na přelomu osmdesátek a devadesátek jel svou osobní trilogii, v níž se pokoušel udělat z namakaných hovad akční hvězdy. Action Jackson neuspěl, Temný Anděl uspěl a Stone Cold naopak uspěl až moc, protože způsobil, že Brian Bosworth vypadal jako ucházející herec. Pochopitelně to byla jen náhoda, protože po tomhle jediném kvalitním kusu zamířila jeho kariéra strmě dolů, a on sám zmizel kdesi ve stokách Hollywoodu. Naštěstí po něm zůstal tenhle malý kult s luxusní závěrečnou přestřelkou a skvělým Lancem Henriksenem. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Snímok "Studený ako kameň" (Stone Cold), ktorý v roku 1991 natočil režisér Craig R. Baxley, mal byť mrazivou sondou do drsného prostredia amerických motorkárskych gangov. Nápad to bol zaujímavý, ale celkové spracovanie nakoniec nedopadlo nijak zvášť predsvedčivo. Nemalo to potrebnú atmosféru, chýbala tomu energia, po technickej stránke je to celé výrazne podpriemerné a ani herecké výkony hlavných postáv nedosiahli očakávanej úrovne. Brian Bosworth a Lance Henriksen to proste neutiahli. Takže z proklamovanej krimi drámy sa vykľula len nezáživná, miestami dosť nudná, béčková akčná story o slizkom tajnom policajtovi, ktorý sa infiltroval do zločineckého motorkárskeho gangu. To čo malo potenciál nadupaného harleya, skončilo ako zadrhávajúci sa skúter. ** ()

Galerie (51)

Zajímavosti (9)

  • Jedním z výkonných producentů filmu je Michael Douglas, ale jeho jméno ve filmu nenajdeme, protože si nepřál být uveden v titulcích. (HellFire)
  • Film původně obdržel rating NC-17 (nepřístupné mládeži do 17 let), proto musel být sestříhán, aby dosáhl alespoň na rating R (dostupné mládeži do 17 let pouze v doprovodu rodičů). (HellFire)

Reklama

Reklama