Kostýmní výtvarnice Eva (Eliška Balzerová) nečekaně ovdověla.  Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a přátel (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc... (Cinemart)

Slepejsek

Zklamání s kopou výhrad. 1. Ten film neví, co chce. Býti ani říci. 2. Scénář. Jeden nápad (poslat čerstvou vdovu s dcerou za manželovými milenkami) nestačí. Zápletka je bohužel jaksi křečovitě zašmodrchaná nejspíš jenom proto, aby se mohla - stejně křečovitě - rozšmodrchávat. A vedle toho je spousta vaty (auto v kraji či pouťové mimikry). 3. Průměrné výkony hereček. Balzerová místy příliš sklouzává do své postavy z Žen v pokušení; Vilhelmová je bez výrazu jako mluvicí panenka. 4. Světlým bodem je naopak výkon (i postava) Myšičky. To je síla, láska i naděje. ()

lekorice007

Byla jsem velmi příjemně překvapená. Vejdělkovy filmy jsem neviděla všechny, ale u některých mi vadil trochu morálně pokroucený pohled na svět. To z tohoto filmu necítím, naopak, příběh neni povrchní a kdo chce, najde si v něm i hlubší otázky. Některé scény jsou pro mě už teď legendární (obzvláště ta s Vilmou Cibulkovou). Vejdělek je výborný řemeslník, ví, co se publiku líbí a umí mu to dát bez toho, aby jeho filmy ztrácely vkus - a to rozhodně není málo. ()

Cheriladynka

Oceňuji parádní lokace ve filmu.Extremni rozdíl mezi životem Vilmy a životem Evy je jak z opravdového života. Člověk se při filmu opravdu hezky zasměje. ()

DavidWark

Mí tůůů! Tenhle film mě sexisticky obtěžuje, protože chlapy vykresluje jako hovada. Tento pocit byl bohužel jedinou emocí, kterou ze mě film dostal. Nezajímavá tuctovka, o které tak leda můžou tlachat dámy u kávy a dortíku.Tím myslím celý film, nejen Vilhelmovou a její výkon. (44. LFŠ, LK Masarykovo nám., 27.7.18) ()

Vodomilec

Dobrý odpolední zákusek v kině Lucerna. Na konci nepříjemné překvapení v podobě autora hudby. Grandhotel už je schován ve stínu. ()

foils

[Spoiler] Nutno uznat, že motiv ženy (nota bene těhotné) která se dozví, že jiná čeká dítě s jejím mužem, a snaží se to za každou cenu manželovi a rodině utajit má slušný potenciál, jak komediální, tak dramatický. Vejdělek bohužel tuto myšlenku nedokázal rozvinout jinak, než ji obalit pár sitcomově rádobyvtipnými dialogy a rádobygagy. Zajímavý film, který o stejném tématu mohl vzniknout, si tak divák může maximálně představovat... ()

Fracek odpad!

Film požírající sám sebe neutuchající nudou lákající k sledování něčeho, co snad uplně vším jen uspává do jedné velké depky .... ()

Pavelkedar

Nevím, koho to byl nápad, jestli Vejdělka,nebo Jestřábové. Ale pravděpodobně se jeden z nich zhlédl v americké produkci na téma "rakovina v rodině", které se začalo objevovat jako houby po dešti po vynikajícím seriálu Breaking Bad a stalo se to následně velkou módou, která k nám jak vidno dorazila asi až nyní. Zřejmě,kdo toto téma, které nás bohužel beze sporu čím dál častěji obklopuje i v našem nejbližším okolí, nezařadí do svého snímku, jako by asi nebyl. Celkově to mělo pár světlých chvilek,tedy asi dvě a to domov důchodců a statek na Kokořínsjku. Vynikající a sqělá Eliška Balzerová spolu s dalšími třemi (Maciuchová,Cibulková a Vašáryová) našimi největšími hereckýmy dámami drží celý snímek nad vodou, chvílemi jsem se prostě nudil. ()

camomilla

Ctyri hvezdicky pro Elisku Balzerovou, ktera kazdym dnem ziskava vice smrncu a charisma. A nejen ona. Rozhovory s Cibulkovou, Holubovou, Maciuchovou a Vasaryovou jsou perfektni a "stek" Plodkove me pobavil. Asi uz navzdy ziskala punc "kravy Single Lady". P.S.: Vyhlidka, kde si holky daly rizky je ma oblibena v Tetine :-) ()

ajaxx

Jeden z klasických "vejdělkovských" filmů s určitým morálním poselstvím a lehkým, nadneseným humorem, který se těšil ještě nedávno u českých diváků celkové popularitě. Ta už lehce klesla, ale i tak se dá říct, že jde o film zdařilý, o film vypovídající, o film, který nabízí náhled do dvou různých částí duše a to ještě ve dvojitém trápení. Film a jeho tvorba se zdají být průměrná, ale povyšuje jí výkon paní herečky Elišky Balzerové, která je poslední léta velmi dobře a často obsazována do podobných rolí a jí sekunduje svým osobitým (a pro mě suchým) stylem Táňa Vilhelmová. Pokud se soustředíte jen na tuto dvojici, pak to může někomu přijít obyčejné, ale v součinnosti s ostatními hvězdami a stálicemi českého filmu to dá se říci funguje dobře. Za mě 80%, líbilo se. ()

amalia

Celkem prijemny film, oddechovy, to jsem od nej ocekavala, a od hlavnich protagonistek cekala to, co predvedly...konec tedy vselijaky, jako kdyby reziserovi dosla invence ()

Berta

Dobře natočený film, dává prostor i k vlastnímu prožitku, krásné scény, jednoduchý pochopitelný děj, to by celkem bylo za čtyři hvězdy. Bohužel však jsem nepochopila proč je obsazen sice výbornými a výborně sehranými herečkami paní Vilhelmovou a Eliškou Balzerovou, které se prolínají už mnoha dalšími filmy z poslední doby na podobné rodinné téma. Možná to byl záměr autora ale mne to rušilo a poslední dobou si připadám u českých filmů jako v krásné restauraci, sice s výbornými kuchaři a servírkami ale na jídlelním lístku jsou stále míchaná vajíčka, střídaná vajíčkem nahniličko a vaječnou omeletou případně ztracenými vejci. Ať se podívám na jakkýkoliv film tak se tam poslední dobou opakují stále stejní herci. Bolek Polivka, Vilhelmová, Balzerová, ostatní herci mají smůlu ale smůlu má i divák, který dokáže číst těmto hercům z tváře a zná už jejich gesta z poslední doby tak dobře že si může v pohodě vypnout zvuk, a posleze snad i ztmavit obraz a stejně bude přesně vědět o co ve filmu jde a jak to dopadne. Stačí se podívat na herecké obsazení. Proto dávám je dvě hvězdy. ()

JJaannee

Taková jednorázová odpočinková chvilka..žádné hloubavé zamyšlení, spíš jen zírání a výmaz..na nedělní večer při vínku.. ()

ABC1

Bohužel potkalo Vejdělka totéž, co Hřebejka: jeho filmy jsou také horší a horší. Nechápu, proč tohle dílko vůbec natočil a pro se tak dobří herci uvolili v něm hrát...není to ani tragédie, ani komedie, jen nuda k uzoufání. Jediná dobrá scéna je s VIlmou Cibulkovou, ostatní setkání jsou trapná až ubohá: Holubová, Maciuchová i Vášáryová. Kamera je jediné plus tohoto snímku a režisér ji využívá až zneužívá, jak to jen jde, až člověka napadne, zda se nedívá na dokument. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová