Kostýmní výtvarnice Eva (Eliška Balzerová) nečekaně ovdověla.  Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a přátel (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc... (CinemArt)

andreas_tool

2 1/2 * hvězdy...slabší. Takže zaokrouhlím dolů. Vejdělkova filmografie mě nechává chladným, asi vyjma Mužů v naději. Bude to asi tím, že nejsem žena 35+. České hvězdné obsazení, ale celý děj by byl zajímavý tak při stopáži 30 minut. Tj. vystříhat všechny dialogy (?) a nechat záběry na krajinu. ()

adaben

Nápad vtipný, ale nějak to zůstalo na půl cesty. Chvílemi to docela drhlo, chvílemi naopak to mělo pěkné okamžiky a dialogy. Herecky obstojné, zejména se líbila Vilhelmová(Dyková) a některé herecké spíše miniatury Maciuchové, Myšičky a určitě Polívka. A má to velmi svěží hudbu. ()

tomini

Český filmařský průmysl by měl také projít chemoterapií. Kamera místy divná (asi Smutný byl při natáčení opravdu smutný), hudba naprosto otřesná. Až na pár vtípků byl film nudný, předvídatelný a nezáživný. ()

Killbilly

Ale jo, příjemná nenáročná oddechovka na nedělní televizní večer, je to pěkně zahrané a krásně barevné a veterán v A1 stavu tam dostává fakt hodně prostoru, kdyby to nebylo auto co se už 50 let nedělá, člověk by si řekl, že je to snad reklama. Líbil se mi product placement jednoho nejmenovaného deníku + dokonce jeho internetového serveru ve spojitosti s epizodkou z prostředí totální spodiny, ke které toto periodikum patří jak sojový párek a lahváč v akci. Pěkný vtípek. Ovšem teda film byl vlastně celý o neviděném zesnulém, který byl opěvován, milován a zbožňován tak, jak se asi žádnému skutečnému chlapovi nikdy povést nemůže. Jestli takové vztahy se ženami, které žijí jen proto, aby uctívaly pana božského ještě existují ve 21. století nebo zda vlastně nebyly mýtem červené knihovny už před 200 lety asi nemá cenu řešit. ()

JasiraEk

Po zklamání z Hastrmana jsem se přece jen odhodlala opět se podívat na český film a byla jsem příjemně překvapená. Je to prostě milý film, nečekejte nic, na co byste ještě dlouho po zhlédnutí vzpomínali, na druhou stranu jako oddechovku to můžu vřele doporučit. Film má pěkný spád, nic moc dramatického neřeší a končí tak nějak přirozeně bez velkého dramatu. 65% ()

Y3K_Alien

Průměrný český film s useknutým koncem. Proč? Došel rozpočet? Jinak trocha srandy. Nejlepší výkon měl v závěru Polívka. ()

Cacorka_eliz

Rozhodně lepší než aristokratka... Super Balzerová, ucházející Dyková i Myšička. Film s příjemnou atmosférou - road movie styl, hudba a kamera dodáva filmu šmrnc, i když místy nudí. Jsem moc ráda za epizodní přítomnost H. Maciuchové ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Tátova Volha z roku 2018 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato česká a poněkud hořká komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme se seznámili s kostýmní výtvarnicí Evou (Eliška Balzerová), která nečekaně ovdověla, přičemž její bývalý manžel Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), měl ještě stejně starého nemanželského syna Tomáše. Tento fakt naznačovala pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva byla rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sypal pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upnula. S vlastním manželem Petrem (Martin Myšička) totiž děti neměla a když onemocněla rakovinou, přestali si rozumět, i když se o ni vzorně staral. A tak se společně s matkou vydali Ludvíkovým veteránem Volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek a přátel, čímž  konečně začala nejzajímavější část filmu. Žánr road movie jsem měl totiž vždy rád a tak jsem se těšil, jak děj bude dále pokračovat. První známou byla Kamila (Vilma Cibulková), která žila v obří vile s nejmodernějšími vymoženostmi, ale žádné děti neměla. Další známá Vlasta (Eva Holubová) sice dítě měla, ale byla to dcera a tak holky musely jet dál. U následující známé Hany Zelenkové (Hana Maciuchová) našli jejího syna Tomáše, přičemž ona sama žila v domově důchodců. Zajeli za ní a při nenápadném vyzvídání je Hana ujistila, že sice s Ludvíkem někam zašli, ale nikdy spolu nic neměli, takže její Tomáš nebyl jeho syn. Po této návštěvě volal Terezce její lékař kvůli výsledkům testů, které měly napovědět, zda bude mít naději žít dál, nebo ne. S rakovinou to dopadlo dobře, zato stařičký vůz vypověděl službu a musel pro ně přijet Tereziin manžel. Při té příležitosti mu oznámila, že plánuje rozvod, což pro něj jako vzorného partnera bylo velké překvapení. Následoval odjezd k dalším známým Jindrovi a Anně (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc. Stránoucí Jindra však byl zcela mimo reálné dění a jen občas měl světlé chvilky. A ta naštěstí přišla právě včas, jelikož si Jindra dobře pamatoval, že Ludvík syna měl, a dal také k dobru další informace, které byly velmi zajímavé. A tak se objevily dopisy, které Tomáš Ludvíkovi psal. Ty pomáhal číst Petr, protože byly špatně čitelné. Jenže tu byla drobnost, která Tereze nějak neseděla a na tu se musela zeptat matky. Fakta, která jí matka sdělila, postavily věc do zcela jiného světla, což už však prozrazovat nebudu. Bylo to trochu překvapení i pro mne, ale to už se blížil závěr 90 minutového filmu a jelikož jsem se nudil jen na začátku děje, byl jsem s jeho dosavadním průběhem docela spokojen. Nechyběla špetka humoru, hojně zastoupeného formou ironie, ale to mi vlastně nevadilo. Také děj byl zajímavý, hlavní herecká dvojice Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová mi byla velmi sympatická, protože obě herečky jsem měl vždy rád. A Eva Holubová na plátně nestrávila moc času, takže u mě dobrý. Zkrátka to nebyl vůbec špatný film a dokonale zapadl do televizního programu u nás doma. Suma sumárum, hořká komedie Tátova Volha ode mne získala tři hvězdy na Volze ***. () (méně) (více)

Ron_F

Tento film, mimo jiné, řeší téma rakoviny, takže to není typ komedie, u které byste řvali smíchy. Ale vtipných míst tam je dost a je to herecký koncert dvou skvělých českých hereček – Elišky Balzerové a Táni Dykové. Nutno ale říci, že i Holubová, Cibulková, Maciuchová, Polívka a Vašáryová byli úžasní. Příběh byl zajímavý a celkem i překvapivé rozuzlení. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová