Lepší sněžný muž, nežli žádný muž... Asi čtyřicetiletá žena (Jiřina Bohdalová) žije navzdory své inteligenci a hezkému vzhledu sama. Občas na ni dolehne „tesknice“ a ona zatouží po společnosti muže. Jednoho dne se jí telefonem ozve přítel z mládí, Ing. Bohouš Čert (Vladimír Menšík), kterého si ona pamatuje jako štíhlého mladíka. Pozve ho na večeři, kterou připraví s mimořádnou péčí. Stejně tak si dá záležet na svém vzhledu. Jaké je její překvapení, když se ukáže, že ing. Čert ztloustnul a stal se z něj zanedbaný, drzý, poživačný a nevychovaný sobec. Delikátní večeři zhltne s hlasitým mlaskáním a srkáním a nadto sní i veškeré zásoby z ledničky. Ona mu však všechno odpouští, neboť doufá, že Čert se jednou vyjádří a požádá o její ruku. Jenže ani ženská trpělivost není nekonečná… (Česká televize)

tatortik

Abych řekl pravdu moc jsem se nenajedl... Vladimír Menšík v roli pekelníka ing.Čerta, který si žije sám a sám pro sebe a téměř vždy si jen tak pro sebe přemýšlí a Jiřina Bohdalová o které ing.Čert neví zda ho dokáže pochopit, protože je to přeci jenom žena nic víc. Doporučuji mít při sledování po ruce dostatek jídla. ()

tranquill

"Poslyš, víš, že jsi docela inteligentní? .. To ne, to nikdy!" - "Já jsem totiž povstal z opice, ano! Ale Ty jsi povstala už jen z mého žebra!" ()

Vladajsoucna

Jediný hraný film přední osobnosti českého filmu. Její výtvarně pestrou konverzační hříčku samozřejmě nelze srovnávat s vrcholnými snímky 60.let, na kterých měla Krumbachová lví podíl ať už jako scénáristka nebo jako autorka výtvarné koncepce (Démanty noci, Sedmikrásky, Kladivo na čarodějnice). Přesto je film poněkud nespravedlivě podceňován - má co říci nejen jeho silně stylizované vizuální pojetí (jen škoda, že zanesené pouze do komorního ateliérového prostředí, čímž působí na celovečerní metráž trošku násilně), tak i na groteskní nadsázce postavení herectví Menšíka a Bohdalové, které velmi dobře kontrastně souzní se spíše intelektuálním textem. Takový Menšík zvládne dokonale jak gastronomické scény a'la Bohouš, tak i démonickou polohu své postavy. Interpretka titulní písně Marta Kubišová se už nemohla objevit v titulcích, stejně jako její tehdejší manžel (a exmanžel Krumbachové) Jan Němec, který u filmu dělal uměleckého poradce. ()

quixote

Skvělý Menšík s Bohadalovou ve vrcholné formě a v herecké poloze, na kterou u nich nejsme zvyklí. Ester Krumbachová tentokrát nejen jako výtvarnice, ale i režisérka, obstála velmi dobře, i když nevznikl film pro to nejširší publikum, ale spíše pro fajnšmekry. Chytrá „bajka“, na kterou je příjemno se dívat. ()

Fidsta

Na tuzemské poměry nevšední záležitost, připomínající svým surrealismem a poutavou okázalostí Čtyři pokoje (1995). Zvláštní, zajímavé. Značně feminní téma, stejně jako téma nenasytnosti, narcisismu a egoismu zřetelné. Vyšší smysl, jehož přítomnost byla cítit, mi ale nejspíše unikl. ()

Rodin

Vždycky při sledování tohoto filmu dostávám strašlivý hlad (tedy spíš chuť). Chraňbůh, aby doma nebylo něco na zub, to bych to musel vypnout. Ten Menšík byl fakt naprostý živel. ()

Romanstekl

asi se vymykám všemu co zde kdo píše, ale Bohdalky a Menšíkovo snad nejhorší kus...jedna hvězda za jména, jinak jsem ani nedokoukal, to je na mě moc...nebaví, nudí, není to vtipné...děkuji nechci... ()

krokodlak

Geniální surrealistická analýza genderových stereotypů je skvělou ukázkou mistrovství Ester Krumbachové. Bohdalová s Menšíkem tu podávají perfektní výkony, jež obzvláště vynikají v kontextu jejich rolí ve znormalizované kinematografii. ()

Rattlehead

Vlastně je to hrozná blbost, ovšem vizuálně se jedná o jedinečný snímek. Škoda, že paní Krumbachová nedostala na režisérské židli více příležitostí. Stylově jeden z posledních filmů šedesátých let, který ovšem uvízl až v letech sedmdesátých (podobně jako "Valérie a týden divů" či třeba "Ucho"). ()

dawid

Jeden z nejvíc feministických filmů konce zlatýho věku ČS kinematografie. Ester Krumbachová pečlivě postavila náramnej byt (hipsteři 21. století by se mohli inspirovat). Do toho bytu, kterej vybudovala inspirativní žena vstoupí neomalenej muž. Sežere co může, poučuje lacinýma frázema, devastuje vybavení i duši zamilovaný ženský. Ester K. nechává vystajlovanej interiér v rukou hulváta a vyslance pekla všechno likvidovat. Než přijdou hrozinky. Hrozné! Skvělé!!! ()

pekas

Chvíli to vypadalo, že to bude bomba - drsné vtípky, nádherně připravené stoly. Ale postupně to ztrácelo na dechu a konec byl už úplně pro někoho jiného. Škoda, ale víc než dvě tomu nedám. ()

Behind

Zatímco na mě během sledování filmu dýchalo jeho výrazné divadelní aroma, já se nestačil divit, jak mi něco takového mohlo až do téhle chvíle unikat. Vladimír Menšík s Jiřinou Bohdalovou tu rozehrávají bizarní herecký koncert, při kterém se leckomu může snadno zamotat hlava. První dvě třetiny filmu nemají chybu, potom ale (s odhalování nadpřirozena) film jakoby ztrácí na síle i komičnosti zároveň. Není to ale tak prudký pokles a pro podobně naladěné diváky zůstává Vražda Ing. Čerta skvělým filmem. ()

Bendiys

Z prvni poloviny se sbihaji sliny, pri druhe polovine by se meli sbihat lide u dveri, aby opustili projekcni mistnost... ()

Slunik

Rozporuplný film, u kterého se tu a tam velmi dobře zasmějete, jinak máte pocit, že je to kravina, ale přitom se nedokážete odtrhnout. ()

Pitryx odpad!

Pokud tohle mělo děj, naprosto mi unikl. Je to vlastně první komedie s paní Bohdalovou a panem Menšíkem, kdy jsem se silně nudil. Hodně podprůměrná odpadová ptákovina. Navíc to celé zdržují a sundávají monology. Hrozinky mi rvaly uši ještě víc než střešně. 201107296840/6851 ()

iz67

Stylizované věci nemám moc rád, ale tohle je úžasná záležitost. Studie vztahu a tradičních rolí, symboly, a tak. Zacatek ma uzasny tempo, ktery ke konci trochu ztrati, ale presto ... ()

ostravak30

Ne já opravdu miluji paní Bohdalovou a zvláště pak pana Menšíka, který je bezpochyby jeden z nejlepších herců naší historie nicméně...tady jsem musel dát uvedené hodnocení a nemohl jsem jinak. Kromě toho, že ve snímku pan Menšík neustále jen žere a žere, čímž zároveň vyslovuji protest proti vysílání po desáté hodině, čímž se výrazně přispívá k obezitě v ČR, zde nenajdeme mnoho zajímavého. A to má být prosím komedie. A já se ani příliš nezasmál. Spíš jsem měl pocit, že brzo usnu. Neuslyšíte ani nějaká vznostná moudra či přehnané životní pravdy. Ostatně, sám manžel režisérky řekl, že nezná blbější film. Tak to vyjádřil trochu za mě. ()