Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hrdinkami moderní pohádky jsou dvě malé školačky Petra a Veronika, které bydlí na jednom pražském sídlišti a ze všeho nejraději si chodí hrát k tetě Emě, žijící v malém domku se zahradou poblíž sídliště. Právě tady najdou ve sběru starou knihu plnou receptů a když podle jednoho z nich vaří, zjistí, že to není jen tak obyčejná kuchařka, ale čarodějnická kniha plná receptů na kouzelné lektvary. Navaří tedy do zásoby různá zvětšovadla, zmenšovadla a měnidla a pustí se do experimentování, které v okolí způsobí pořádný zmatek. Zatímco holky kouzlí, teta Ema má starosti, protože její domek má být zbourán, aby ustoupil nové zástavbě. Zabránit likvidaci domku se snaží nejen ona, ale také její bývalý nápadník, pan učitel František. Podaří se jim to ovšem až za pomoci kouzelných lektvarů Veroniky a Petry. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (93)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Já dávám spíš palec nahoru. Sice ta úvodní melodie je hodně vtíravá a hraje na sto způsobů v celém filmu (včetně té metalové kytary), ale výkony obou dětských představitelek jsou hodně dobré, hlavně Lucie Čechová exceluje. Linda Rybová nemůže uniknout pozornosti, je tu hodně mladá a už ne bez půvabu. Sympatický mi byl i pan učitel Rudolf Pellar, akorát se nemůžu zbavit dojmu, že ho možná předaboval Adamíra (ale zřejmě se pletu, měli jen podobný hlas). Rozrůstající se sídliště a proti němu původní zástavba, taková základka pro sídliště byla před a po revoluci snad v každém větším městě. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Slušná porce humoru a netriviální scénář, které zdobily například film Ranní ptáče dál doskáče od stejné režisérky Drahomíry Reňákové – Králové, se naprosto vytratily. Milý film pro děti a mládež si představuji jinak, než jaká je tahle uřvaná a podivná záležitost, které lehce pomáhá Uhlířova hudba, a nepomáhají ani ty kouzelné lektvary. Nelze si ale nevšimnout patnáctileté Lindy Rybové.. ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Filmový hřích z raných devadesátek, na který když jsem narazil v telce, tak jsem jen nevěřícně zíral, co to má jako být. Přišlo mi to jako scenáristická slátanina s nesnesitelnými uřvanými dětskými herci (a celkově krajně nesympatickým obsazením) a vrcholně stupidním a nudným dějem, kde nic nedává smysl. Vydávat tuhle nevtipnou sračku za rodinnou komedii, to je zlý vtip. ()

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Celkem milá ptákovinka pro děti plná zvířátek,rozdováděných děcek a stupidních výkonů dospělých herců. A přijde mi,že je celkem škoda,že Česká televize ve své tvorbě na dětské publikum trošku pozapomíná. 80tá léta a první polovina let devadesátých byla plná různých dětských filmů i lepších než toto a aspoň jsme se nenudili. "Čáry,máry,podkočáry" ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Nevím no, viděl jsem už tedy mnohem lepší a zábavnější rodinné komedie než bylo tohle. Pár vtipných momentů by se tu našlo, ty dvě malé čarodějky občas dokázaly slušně „zabrnkat na nervy a způsobit neplechy“, nicméně popravdě zas až tolik jsem se u sledování nebavil – jak jsem si představoval. Asi nejvíc jsem se zadíval na mladou Lindu Rybovou, ale to hlavně protože jí mám jako herečku docela rád a svého času se mi i dost líbila vzhledově, co se však hereckého výkonu týče, tak tady taky žádná sláva. Hudební doprovod byl ale slušný, to musím uznat. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo na pražském Jihozápadním Městě, v okolí dnešní stanice metra Luka. (Stejšn)

Reklama

Reklama