Režisérka Králová točila lepšie, keď jej do toho nekafrala kolegyňa Plívová. ČzP sú skvelou ukážkou toho, ako môže socialistický film oživiť Nežná revolúcia. Petra a Veronika sú neposlušné voči autoritám všeho druhu. A nie len ony. Pán učiteľ ukradne auto a po príchode policajtov neomylne žiačkam zavelí, utekajme! Namiesto výchovnej morality, tu tak máme rodinný film vystavaný na individuálnom vyčnievaní z radu a beztrestnom, hoci hravom ubližovaní druhým. Ono to vtipné nebolo skoro vôbec, ale na svoju dobu dosť originálne.(17.6.2017)

Já dávám spíš palec nahoru. Sice ta úvodní melodie je hodně vtíravá a hraje na sto způsobů v celém filmu (včetně té metalové kytary), ale výkony obou dětských představitelek jsou hodně dobré, hlavně Lucie Čechová exceluje. Linda Rybová nemůže uniknout pozornosti, je tu hodně mladá a už ne bez půvabu. Sympatický mi byl i pan učitel Rudolf Pellar, akorát se nemůžu zbavit dojmu, že ho možná předaboval Adamíra (ale zřejmě se pletu, měli jen podobný hlas). Rozrůstající se sídliště a proti němu původní zástavba, taková základka pro sídliště byla před a po revoluci snad v každém větším městě.(31.1.2017)

Film sám o sobě určitě není nijak perfektní, ale osobně mě fascinovalo, jak si ty dvě malé slečny pobíhaly po sídlišti - ráno, odpoledne, večer a nikdo z rodičů neřešil, jak je to nebezpečné (a to nemluvím o tom, že běhaly v podstatě po staveništi). V dnešní době, kdy se kolem mě čím dál víc objevují lidé, kteří by po setmění nevyšli sami ven, natož aby tam pustili děti, protože svět je neuvěřitelně nebezpečný, příjemná ukázka toho, že to tak nebylo vždy.(25.3.2015)

Musím se veřejně přiznat, že od malička mám slabost a (zvrácené?) zalíbení v dětských seriálech a filmech zasazených do současných reálií města. Rytíři, hrady a skřítci jsou super, ale vždy mi takový svět přišel příliš vzdálený mým vlastním dětským zážitkům. Asi proto mám tak rád Kaňku do pohádky, zlobivou Lucii nebo Ivoše se Sleponěm (od stejné režisérky), fascinuje mě pravděpodobně kontrast odtažité a šedé reality s dětskou fantasií. A platí to i pro malé čarodějky, i když jejich příběh je z těch slabších, přesto jsem jim vždy moc fandil a tajně doufal, že nějaké to kouzlo se vyloupne i z mých dětských fantazií a zážitků.(11.10.2013)

Nechápu odůvodnění některých hodnotících odpadem, protože odpad je podle mě slátanina největšího kalibru bez špetky logiky, příběhu,vtipu a dalších kritérií což tahle rodinná pohádka rozhodně není! Pro děti vyrůstající ve městech bude určitě zajímavý tygr, medvěd v paneláku a další zvířata, chytlavá ústřední melodie i další věci. Prostě slušné tři hvězdy. Čtvrou přidávám z důvodu, že v okolí Luka, kde byla pohádka z velké části natáčena jsem vyrůstal a denně chodil. Zajímavé sledovat, jak moc se to tam od té doby změnilo :-)(14.7.2013)

• - Natáčení probíhalo na pražském Jihozápadním Městě, v okolí stanice metra Luka. (Stejšn)