• castor

Slušná porce humoru a netriviální scénář, které zdobily například film Ranní ptáče dál doskáče od stejné režisérky Drahomíry Reňákové – Králové, se naprosto vytratily. Milý film pro děti a mládež si představuji jinak, než jaká je tahle uřvaná a podivná záležitost, které lehce pomáhá Uhlířova hudba, a nepomáhají ani ty kouzelné lektvary. Nelze si ale nevšimnout patnáctileté Lindy Rybové..(27.12.2012)

• Khotzilla

Spíše slabší rodinný film, vhodný hlavně pro děti. Děti ovšem nepoznají, že scénář je hodně odfláknutý, spousta dějových scén není domyšlená, lidi se tu chovají v lepším případě předvídatelně, v horším zcela nelogicky, navíc jsou postavy neskutečně černobílé a ploché. Režisérka naprosto nezvládla obsazení - slušní herci hrají epizodní role (Nový, Juřičková), zatímco ty zásadní trumfne svým výkonem i Zdeněk Srstka. Rudolf Pellar byl sice výborný šansonier, ale herecky jde o třetí ligu, a jeho učitel působí neskutečně senilně a popleteně. Což je taky dost ukázkový problém - fandit kladným postavám tady prostě nejde, neb se chovají spíš pomateně. Ty dvě malé holčičky jsou skvělé, ale samy to neutáhnou (navíc jim je od pohledu tak osm, ale paní režisérka je bůhvíproč nechala chovat, přemýšlet a jednat, jako by jim bylo třináct). Zamýšlená výchovná rovina ("zvířátkové" tety versus byrokracie) se také nepovedla. Povedenou melodii titulní písně zas shazuje dementní text. Rozpačitým výsledkem je pohádka, která by chtěla být moderní, ale není úplně stejně, jako není moderní to příšerné sídliště na pražském Jihozápadním městě. Ze zlého Metráčka a jejího manžela jsou houby a kácení vyřeší cedulka "chráněný strom".(23.11.2014)

Mohlo to být i lepší. Je to celé dost neuvěřitelné, ale místy i zábavné, i když předvídatelné. Ústřední dvojice malých "čarodějek" je snesitelná. Co se týče chytlavého soundtracku, i ten již odezněl za ta léta, co jsem vyrostl. Navíc to má ještě takový nádech normalizačních filmů z betonové džingle jako Panelstory nebo Discopříběh, vážně mi to tak přišlo. Reňáková točila i lepší filmy. Je to takový průměr, který vás nenadchne, pokud vám není pět. A to asi není, jak tak čtu.(22.12.2013)

Musím se veřejně přiznat, že od malička mám slabost a (zvrácené?) zalíbení v dětských seriálech a filmech zasazených do současných reálií města. Rytíři, hrady a skřítci jsou super, ale vždy mi takový svět přišel příliš vzdálený mým vlastním dětským zážitkům. Asi proto mám tak rád Kaňku do pohádky, zlobivou Lucii nebo Ivoše se Sleponěm (od stejné režisérky), fascinuje mě pravděpodobně kontrast odtažité a šedé reality s dětskou fantasií. A platí to i pro malé čarodějky, i když jejich příběh je z těch slabších, přesto jsem jim vždy moc fandil a tajně doufal, že nějaké to kouzlo se vyloupne i z mých dětských fantazií a zážitků.(11.10.2013)

• Caelos

Jestliže mám hodnotit objektivně, musím dát odpad, tohle opravdu za moc nestojí a myslím že by mne to nebavilo i kdybych byl dítě. A dnešní děcka už vůbec ne. Nejvíce mi na tomhle díle vadili herci, bylo to jako amatérský film. A ty dvě holky byly teda taky dost hrozné, vždycky jako by čekaly na pokyn, až poté začaly reagovat. A žádné skvěĺé písně jsem si nevšiml.(3.5.2009)

• - Natáčení probíhalo na pražském Jihozápadním Městě, v okolí stanice metra Luka. (Stejšn)