Mohlo to být i lepší. Je to celé dost neuvěřitelné, ale místy i zábavné, i když předvídatelné. Ústřední dvojice malých "čarodějek" je snesitelná. Co se týče chytlavého soundtracku, i ten již odezněl za ta léta, co jsem vyrostl. Navíc to má ještě takový nádech normalizačních filmů z betonové džingle jako Panelstory nebo Discopříběh, vážně mi to tak přišlo. Reňáková točila i lepší filmy. Je to takový průměr, který vás nenadchne, pokud vám není pět. A to asi není, jak tak čtu.(22.12.2013)

• kajda.l

Celkem milá ptákovinka pro děti plná zvířátek,rozdováděných děcek a stupidních výkonů dospělých herců. A přijde mi,že je celkem škoda,že Česká televize ve své tvorbě na dětské publikum trošku pozapomíná. 80tá léta a první polovina let devadesátých byla plná různých dětských filmů i lepších než toto a aspoň jsme se nenudili. "Čáry,máry,podkočáry"(17.8.2008)

Nechápu odůvodnění některých hodnotících odpadem, protože odpad je podle mě slátanina největšího kalibru bez špetky logiky, příběhu,vtipu a dalších kritérií což tahle rodinná pohádka rozhodně není! Pro děti vyrůstající ve městech bude určitě zajímavý tygr, medvěd v paneláku a další zvířata, chytlavá ústřední melodie i další věci. Prostě slušné tři hvězdy. Čtvrou přidávám z důvodu, že v okolí Luka, kde byla pohádka z velké části natáčena jsem vyrůstal a denně chodil. Zajímavé sledovat, jak moc se to tam od té doby změnilo :-)(14.7.2013)

Musím se veřejně přiznat, že od malička mám slabost a (zvrácené?) zalíbení v dětských seriálech a filmech zasazených do současných reálií města. Rytíři, hrady a skřítci jsou super, ale vždy mi takový svět přišel příliš vzdálený mým vlastním dětským zážitkům. Asi proto mám tak rád Kaňku do pohádky, zlobivou Lucii nebo Ivoše se Sleponěm (od stejné režisérky), fascinuje mě pravděpodobně kontrast odtažité a šedé reality s dětskou fantasií. A platí to i pro malé čarodějky, i když jejich příběh je z těch slabších, přesto jsem jim vždy moc fandil a tajně doufal, že nějaké to kouzlo se vyloupne i z mých dětských fantazií a zážitků.(11.10.2013)

Režisérka Králová točila lepšie, keď jej do toho nekafrala kolegyňa Plívová. ČzP sú skvelou ukážkou toho, ako môže socialistický film oživiť Nežná revolúcia. Petra a Veronika sú neposlušné voči autoritám všeho druhu. A nie len ony. Pán učiteľ ukradne auto a po príchode policajtov neomylne žiačkam zavelí, utekajme! Namiesto výchovnej morality, tu tak máme rodinný film vystavaný na individuálnom vyčnievaní z radu a beztrestnom, hoci hravom ubližovaní druhým. Ono to vtipné nebolo skoro vôbec, ale na svoju dobu dosť originálne.(17.6.2017)

• - Natáčení probíhalo na pražském Jihozápadním Městě, v okolí stanice metra Luka. (Stejšn)