Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kruh je příběh desetileté dívky Fanynky, která se vyrovnává s novou rodinnou a osobní životní realitou – úraz ji rázem odsunul z výsluní slávy nadějné sportovní gymnastky na invalidní vozíček a její matka, která odešla od rodiny a znovu se vdala, čeká dítě… Ačkoliv příběh nekončí klasickým happy endem – pocit radosti a pocit vítězství nad nepřízní osudu je jeho hlavním poselstvím. (Česká televize)

(více)

Recenze (17)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Co se snažili autoři filmem říct je zřejmé. Tragédie zasáhne do života holčičky, která ale díky tomu poznává nový svět, ale též top, kdo všechno jsou její přátelé. A objeví i zcela nové. Bohužel je příběh plný nepřesvědčivých epizod z života Fanynky, ale i jejích přátel. Všemu kralují hrozné dětské herecké výkony, kdy děti prostě jen odříkávají text, navíc totálně nelogický. Ani v době před dvaceti lety byste určitě neslyšeli dítě říct: „Děláš jednu hovadinu za druhou." Nebo: „Co jsem to provedla?" A do třetice: „Neboj, nožičky procitnou." Mimochodem, část použité hudby už jsem slyšel v seriálu Náměstíčko. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Příjemný rodinný film pro děti, myšlený možná jako varování malým sportovkyním před úrazem a zbytečným hazardem se zdravím v touze vyniknout. Mám stejně starou vnučku gymnastku a tenhle film oceňuji jako podporu mého výchovného nabádání k opatrnosti, aby se nezranila při tomto krásném holčičím sportu. Nerada bych ji jednou nosila v náručí jako Fanynku její filmová babička Emília Vášáryová. ()

Reklama

Facillitant 

všechny recenze uživatele

V dětském věku mi to mělo co říct, a to kouzlo vnímám doposud. Je to mj. první film, který jsem viděla, nepočítajíc pohádky. Dokážu ale pochopit, že dospělý, přesycený dnešními propracovanými filmy, v Kruhu nenajde zalíbení. Opravdu to není kdovíjak kvalitní film, je v něm plno pitomostí a technických nedostatků, ale nejen perfektním provedením lze vytvořit pěkné. A co se týče hudební složky, ta je bezpochyby skvělá. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Asi jsem na tenhle film příliš stará. Přišel mi hodně zvláštní a přišla mi divná mluva dětských herců. Takhle děti mluví? Tedy pokud opomenu slovní výlevy děcek vypuštěných po vyučování ze školy. Ten stojí kolikrát opravdu za to. Ale tady ty děti mluvily hrozně strojeně, možná až jako roboti. Natáčelo se na naší hořejší základní škole. Ten marťanský Pegas tam je pořád. ()

Cesty timem 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězda navíc za hudební složku. Pro fandy filmové hudby taková lahůdka a vzpomínka na geniálního Z. Lišku. My jistě oceníme a poznáme co je Hapkovo a co Liškovo. Nevím, zda to byla od Hapky taková poklona svému dávno zesnulému kolegovi, či za inspiraci a nebo zda krok použít archivní materiály Liškovy pochází od někoho z tvůrců. Našel jsem na Idnes toto: Zajímavou kapitolu Kruhu představuje hudba. Dělí se o ni dva autoři, Petr Hapka, který pracoval na osmi z šestnácti filmů Plívové-Šimkové, a dávno již zesnulý Zdeněk Liška, podepsaný pod prvními třemi díly téže režisérky včetně slavného titulu Lišáci-Myšáci a Šibeničák. Liškovy motivy objevily filmařky v archivu a na otázku, zda už někdy byly použity, reagují smíchem. Kukal pak vysvětluje: "Ano, ta hudba už zněla; víte kde? V Íránu, jako někdejší zakázka pro slavností otevření teheránského pavilonu." ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Předpremiéra filmu proběhla v Moskvě na České ambasádě, kde byl film promítán dětem, které zde chodili na základní školu. Předpremiéry se zúčastnily i obě režisérky. (Dlee)
  • Část filmu se natáčela v Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé v Košumberku. Část filmu se pak natáčela v gymnastické hale TJ Bohemians v pražských Vinohradech. (Facillitant)

Reklama

Reklama