• cross

Dle mého názoru nepříliš povedený dětský film o nelehkých úskalích osudu. Herci mi připadnou většinou příliš toporní, příběh je místy až moc vypočítavý a naprosto si nedokážu představit třeba desetiletého chlapce, jak vydrží sledovat celý film, i když má jen 70 minut...(9.12.2002)

• blackrain

Asi jsem na tenhle film příliš stará. Přišel mi hodně zvláštní a přišla mi divná mluva dětských herců. Takhle děti mluví? Tedy pokud opomenu slovní výlevy děcek vypuštěných po vyučování ze školy. Ten stojí kolikrát opravdu za to. Ale tady ty děti mluvily hrozně strojeně, možná až jako roboti. Natáčelo se na naší hořejší základní škole. Ten marťanský Pegas tam je pořád.(10.6.2013)

Příjemný rodinný film pro děti, myšlený možná jako varování malým sportovkyním před úrazem a zbytečným hazardem se zdravím v touze vyniknout. Mám stejně starou vnučku gymnastku a tenhle film oceňuji jako podporu mého výchovného nabádání k opatrnosti, aby se nezranila při tomto krásném holčičím sportu. Nerada bych ji jednou nosila v náručí jako Fanynku její filmová babička Emília Vášáryová.(11.6.2013)

• honajz

Až zoufalá snaha NĚCO sdělit, ale tenhle film nefunguje dramaturgicky, scenáristicky, herecky, načasováním, jde jen o prvoplánovou agitku bez nějakého uvěřitelného vývoje postav. A tentokrát i vedení dětí a jejich herectví je děsivé, takhle se možná mluvilo a jednalo v dětských třídách Krkonoš před sto lety, le ne dnes.(10.7.2006)

• Trucker

Zajímavé téma, ale zpracované naprosto nezáživnou formou. Vše dokresluje bezúčelná retrospektiva, která je zřejmě pokusem o dramatické vyznění situací, které jsou v každodenním životě naprosto běžné. Dětské herecké výkony ve vedlejších rolích jsou naprosto příšerné (není to ani herectví, ani výkony), je to buď mluvení jako když dvouleté dítě čte z papíru text napsaný nečitelným písmem, nebo hysterické řvaní, která má za následek, že film místy připomíná splašený roj hyperaktivních blech. Celkově to je hrozná nuda.(19.7.2014)

• - Předpremiéra filmu proběhla v Moskvě na České ambasádě, kde byl film promítán dětem, které zde chodili na základní školu. Předpremiery se zúčastnily i obě režisérky. (Dlee)