Spalující touha

• Česko Eyes Wide Shut (více)

alica009

malo sexu, malo haluzi, malo psycho, malo zamotane, priserna nicole kidman (este dobre, ze dlho sa tam neukazala), znesitelny tom cruise, mierne zaujimava zapletka kdesi uprostred, vizualne ok - ale celkovy dojem slabe. akoze da sa to pozriet, ale clovek furt nieco caka, ze sa tam bude diat a ono to akosi vysumi doprazdna cele.. a to moralizovanie na zaciatku a na konci - no neviem. mozno je to hlavne tym ze fakt nemam rada nicole kidman a tu mala este taku odpudivu rolu. ale myslim, ze skor je to tym, ze film je dost slaby. ()

FreddyKrueger

silne nesympaticky Tom Cruise. atmosfera velmi pomalu se budujici a dej plynouci skutecne pozvolna, a presto me film Eyes Wide Shut upoutal a skutecne moc libil. ()

Mr. Movie

Koukám 2,5 hodiny na film a celkem nic co by mě mělo říci něco co nevím, o čem bych mohl přemýšlet či snad o něm tvrdě polemizovat. Tak jsem to dal ještě jednou. Jo objevil jsem několik nových a příjemných pocitů z hudby, barev či smylu pro detail. Opravdu snaha vyšperkovat film do posledních maličkostí. Až bych řekl, že za touto honbou po dokonalosti bylo tak trochu zapomenuto na obsah. A ten mi ani na podruhý neřekl nic novýho, vlastně vůbec nic. Poslední věta Nicole Kidman vystihla celý obsah 2,5 hodinového rozboru. Tak tedy za brilantní zpracování poslední věty za 3. ()

KillMe

Filmový klenot Stanleyho Kubricka, který mě vtáhl do děje, a donutil mne ještě dlouho po skončení přemýšlet (jak už to tak u jeho tvorby bývá). Velmi detailně a precizně odvedená práce. Ve filmu záleží na každém dialogu, každé grimase jednoho z herců (není divu, že se snímek natáčel 400 dní.) Pohnutky v ději na sebe dokonale navazují a minimum střihu způsobuje, že divák prožívá s Billem Hardfordem každý okamžik. Oba hlavní představitelé hráli naprosto špičkově, zkrátka souhra, která stoprocentně funguje. Za zmínku určitě také stojí psychedelický hudební doprovod - stejný, opakovaný tón klavíru opravdu přidá na atmosféře. "Fidelio!" ()

wray

asi sa nezaradim k fanusikom kubricka, po vesmirnej odysee - aj eyes wide shut ostavaju pre mna nepochopene... Teda - nie je to tazky film, da sa tomu pekne rozumiet, nejaka ta studia ludskych charakterov s troskou surealna, ale preco? To co som nejak nevedel prijat boli obe hlavne postavy - jednoducho obe jednali zvlastne - akoby, len pre ten film, herecky mozno vyborne ale - tie postavy boli proste zvlastne (v kontraste k vedlajsim postavam, ktore boli "normalne") Film ma cez dve hodiny, nie je nudny ale - skoncil tiez nejak nevyrazne. Jednoducho tomu chybalo vyvrcholenie, alebo prave naopak - ako pisu aj nizsie, to bolo ono vyvrcholenie, myslienka toho ze cele to stejne nema zmysel a pointa je len v zaverecnych 10 sekundach. Mozno si to len musim este raz pozriet aby som to poriadne ocenil, ale myslim ze pri tej dlzke filmu to tak skoro nebude. Zatial teda iba 2 :/ ()

topvideo

Toto dielko som vzhliadol po 12 rokoch od jeho vzniku. Na to, že som očakával veľa, som dostal veľmi málo. Vznešenosť sa stratila kdesi v sexuálnych hrátkach na všetky spôsoby. Ale to je údel nepochopených autorov. Alebo ja som menej chápavý. ()

Sidon

Filmu se musí nechat skvělé technické zpracování. Výborně je vykonstruovaná i atmosféra která drží napětí a to jak erotické, tak dramatické snad v průběhu celého filmu. Snad mi trochu překážely mysteriózní tóny, snad některé psychologické linky a postupy, ale film hodnotím "jen" jako slušný nadprůměr. ()

Scaevola

Je lepší žít v malých každodenních lžích nebo se chovat jako prase? - Doufal jsem v kratší metráž a větší uměleckou i myšlenkovou zkratku, i když rozumím tomu, co chtěl S. Kurbick drásavým rytmem a až přílišnou nahotou vyjádřit. Škoda jen, že hrdina vychází ze své eskapády poučen ne vlastní vůlí, ale shodou náhod a vyznívá proto jako slaboch. ()

Meggie3

Výborně nasvícený film - každá scéna má atmosféru. Taktéž dialogy. Jediné co mě chvílemi točilo byl klavír, který měl přidat na dramatičnosti, ale spíš mě rušil. Samozřejmě vynikající herecké výkony. ()

OK11

Tak jsem se dal do Kubricka a vzal jsem to pěkně od konce. To jsem neměl dělat... jsem totiž na vážkách a zmatený. Vůbec nevím, co si mám myslet a jak mám film hodnotit. Uvažuju...tak 2 - 5 hvězdiček. Zatím to nechám v hlavě rozležet a napíšu něco až po Osvícení :). ()

blezg

Tenhle film nemám rád a hádám, že počet shlédnutí (1) je minimálně o jedno větší, než bych kdy chtěl, aby byl. S filmy, co zaměňují nebo nahrazují lásku chtíčem nebo ještě líp s tajnou sektářskou sodomií jako smyslem života, si nikdy nepotykám. A ať už mi nelezou na voči. ()

B3njamin

Ze začátku mi to přišlo docela nudné, ale pak přišel Cruise do domu kde probíhají orgie a začne hrát depresivní hudba a film nabere nečekané obrátky, jeden zvrat střídá další...K obsazení N. Kidman to zahrála výborně, i v té době její manžel T. Cruise podal nečekaný výkon. K režii se nedá moc co říci, prostě byl to Kubrick... ()

Misterioso

Kubrick i svým posledním dílem potvrdil, že jeho filmy nejsou pro každého. Eyes Wide Shut je zvláštní film. Ale to je třeba brát pozitivně. Při některých scénách (nebudu spoilerovat, protože by to opravdu hodně uškodilo těm, kteří film ještě neviděli) mi běhal mráz po zádech, nadšeně jsem vstával ze židle nebo jsem si ustříkával do trenek. Výjimečně podařená atmosféra, manželské duo Kidman & Cruise (ten podává jeden ze svých nejlepších výkonů), podmanivá hudba... A příběh si vylož jak chceš! Když jsem viděl film poprvé, byl jsem opravdu na větvi a zažíval něco, co nikdy předtím. Jasných 5*. ()

bmx6

Viděl jsem už hodně......To že je Stanley Kubrick génius,to už vím dávno.Miluju totiž jeho filmy,ale pár filmů od něj mi stále unikalo a jedním z nich byl právě tento a to co jsem viděl je snad nemožné.Ihned se tento skvost od tohoto mistra stává mým nejlepším a nejoblíbenějším zároveň.Celkem dlouhá stopáž a já to tak žral,že to uteklo jako nic.Za celý film jsem se ani nanapil kafe,které jsem tu měl připravené a to je co říct.Luxusní,detailně propracovaná podívaná,která mě dostala. ()

mich4l.b

Kubrick je hlavně kvůli kameře a stylizovaným dialogům můj nejoceňovanější režisér. Jeho poslední dokončené dílo je krásně a zároveň mrazivě bizarní. Podobně jako ve Vertigu se hlavní hrdina stává jen figurkou v dávno rozehrané partii. Velmi působivé. ()

r007

Kubrick není právě můj oblíbený režisér a tento film se jím bohužel taky nestane. Tom Cruise rozhodně nemá na to, aby utáhl celý film, i když mu zdatně pomáhá jeho žena Nicol, která je o něco lepší. Nejvíc mě zaujal výběr hudby, která neměla chybu . Nemám ráda pornografické scény v rádoby erotických filmech. Pod pojmem erotika si asi představuju něco jiného a tak v tomto směru mě film dost zklamal. Na druhé straně ta mysteriózní stránka se povedla a pointa celého příběhu byla FAKT dost dobrá. Jen mně vrtá hlavou koho tam vlastně ten Kubrick hrál? ()

jjjerry

Kubrick, to už samo o sobě je důvod si film pustit. Skvělý Tom Cruise. Famozní nezapomenutelná hudba, která pár nedostatků zakryje. Na můj vkus příliš dlouhá stopáž a pár nedotažených otázek. Doufám že se někdy dočkáme vydání "directors cut" (původního střihu dle Kubricka a možná to pochopím lépe). ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům