Spalující touha

• Česko Eyes Wide Shut (více)

PinkCrimson

Brilantní, precizní, promyšlené, dráždivé, smyslné, vizuálně dokonalé. Mistrná studie temnějších zákoutí sexuality a mezilidských vztahů vůbec, film, ke kterému je potřeba si hledat cestu, ale který jen tak neomrzí. Podle mého nedoceněné a spolu s Mechanickým pomerančem nejlepší Kubrickovo dílo. ()

Peenugirl

Nuž, jednoznačné sú mi dve veci, Kubrick to zhrnul skvele a druhá, že naše myšlienky by mali byť len naše, lebo náš mozog je jediné miesto kde sme sami (dokonca sami sebou). Nič iné nám neostáva len a len "fuck" veď o nič iné nejde v tomto svete. Skvelá Nicole - chladná kráska, tu som si akosi aj Toma obľúbila... 95% ()

Spike86

Toto je dost zvláštní film, ale má hodně dobrou mysteriózní atmosféru podpořenou dobře zvolenou padnoucí hudbou. Je to trochu lechtivé, bez zábran, ale zároveň psychologické. Vlastně když se nad tím člověk zamyslí, tak scénář je velmi dobře promyšlený a všechno to nakonec dohromady funguje. Je to opravdu originální koktejl. Dobře působí i ne úplně do puntíku vysvětlený děj, takže zůstává prostor pro domýšlení si, jak to asi bylo. Na druhou stranu stopáž je hodně dlouhá a trošičku se už začínala občas dostavovat nuda. 80% ()

zero_zelo

todle je asi jedinej kubrick, kterej mě sral. ač to dílo samo o sobě je vynikající... nejspiš. jenže mě už z těch dlouhej pohledů a nekončícího ticha protkanym vzdycháním bezmoci v podání cruise fakt dělalo špatně od žaludku. nicméně se musí nechat, že má sníkem neuvěřitelně temný kouzlo. asi přesně tak jako touhy, který doprovází. ()

Pythonator

Stanley Kubrick mě dokázal jako vždy vítečně nudit. Možná kdyby byl film kratší, tak by se dal ten výlet do lidské nadržené mysli přežít snáz. Takhle to připomíná dvě a půl hodiny trvající soulož bez následné ejakulace, což je jinak řečeno prostě na piču. Přesto je ve filmu spousta pěkně nasnímaných obrázků, které vám uvíznou v hlavě. Některé scény jsou mistrovské, ale celek mě fakt nudí. ()

ragtime

Posledný Stanleyho zárez je pôsobivým filmom, ktorý je lepší každým ďalším zhliadnutím. Ostane v ňom viac otázok ako odpovedí a to je len na prospech veci. Kubrick sa nebojí odhalovať túžby a vášne, ktoré sa v menšej alebo väčšej miere skrývajú vo väčšine z nás. Zaujímavé je porovnanie hereckých výkonov ústrednej dvojice, kde Toma Cruisea (v tom období výraznejšiu celebritu - schválne nepíšem herca) úplne válcuje skvelá Nicole Kidman. Je to veľmi dôstojná bodka za tvorbou tohoto velikána, ktorému konvencie nikdy nebránili v natočení toho, čo chcel. RIP S.K. ()

Pan_Sady

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s pořádnou dávkou napětí a mysterióznosti. Myslím, že k tomuhle filmu není co dodat. Je to za mě nejlepší mysteriozní film, který byl vůbec, kdy natočen. Chvála pana Kubrickovi ve výběru herců, hudby, kamery a dějové linie vůbec. Scéna, kdy se pohybuje Tom Cruise za hry piána pronásledován neznámým člověkem nebo scénka, kdy je před tančícím domem a přijede k němu neznámý člověk a podá mu vytištěný papír. To jsou všechno úžasné momenty na, které se nezapomíná. Nic jiného než plný počet bodů nepřipadá v úvahu. ()

shinlove

Zajímavé a ponuré, prostě typický film Kubricka! :) Ale film mě před deseti lety strašně dostal, nyní už je spíše průměrným filmem, který upadl v zapomění. 3* ()

WugWugs

Jeden príbeh (aj) o tom, čo sa môže mužovi (žene nie*) prihodiť, keď sa pod vplyvom silných zážitkov, vyberie v noci sám na prechádzku. Na psychologickej úrovni funguje kontrast medzi ženou so všetkými jej tajnými fantáziami o cudzích mužoch a jej manželom s naivne sebaistým presvedčením o svojej výlučnosti v jej živote. Už len neverná fantázia zraní jeho ego, ktoré hľadá zadosťučinenie v reálnej nevere, čo je náplňou ďalšieho deja. Kubrič, Nekubrič, príbehový obsah 2 a pol hodinového filmu mi príde nedostatočný, záver nebol zďaleka taký silný ako by chcel byť. Súčasná všadedostupnosť porna robí z orgií a postávajúcich postáv v maskách skôr vtipnú ako pôsobivú scénu. "Oni tam v sprievode temného ťukania do klavíra bezbožne anonymne jebú v kostýmoch zaplatené prostitútky a z nejakého nejasného dôvodu, sa to snažia strašne utajiť". *tá musí byť vždy s deťmi, alebo kamoškami, sama sa prechádza len neviestka 3.5 ()

Skunkiee

Geniální Kubrickova režie, kamera, která pluje záběr od záběru stejně ladně jako taneční pár na začátku filmu a hudba, která se zaryje pod kůži. Jen pár tónů na klavír...a znějí mi pod kůží ještě dlouho po skončení filmu. Líbí se mi, jak se nechal inspirovat němými filmy, kdy nechává jen hrát hudbu, temné lesklé ulice a herce až na dřeň....A nebyl by to Kubrick, abych úplně nepochopil konec :-) ()

gizi

Geniální Kubrick patří mezi nemnoho režisérů, jejichž filmy s věkem režiséra jsou stále stejně skvělé nebo ještě lepší, než ty dřívější. 100%. ()

teckax

Stanley Kubrick umí jednu dost zásadní věc - vytvořit atmosféru. Energie prýštící z Eyes Wide Shut byla natolik silná, že mi dalo velkou práci potom usnout. Napnuté všechny smysly. Důmyslné zachycení nejprimitivnější podstaty bytí člověka. Můžeme dělat co chceme, dusit to v sobě, ale ... zvíře zavřené v kleci bez přísunu nejzákladnějších potřeb umírá. Mentálně a nakonec i fyzicky. ___ to je pro mě poselství tohoto filmu. Natočený precizně, Tom a Nicole dokonalí, Nicole se dostává na seznam žen, se kterými bych snad i zapomněla na orientaci, famózní hudba (ty zdánlivě nahodilé údery do klavíru mě málem zabily, jaká to byla slast). A prosím, ten film není tak vysoko hodnocený, protože je to se jménem Kubrick přizdisráčská povinnost, je tak vysoko, protože je to v Kubrickově režii dokonalost. ()

Brozason

Stanley Kubrick se s námi rozloučil nejlépe jak mohl. Psychologická studie lidského nitra s neodolatelným hereckým duem v hlavních rolích v rukou největšího filmaře všech dob. Děkuju za všechno mistře. /100%/ ()

tata22

Erotický thriller, který si tak nějak nevěděl rady sám se sebou. Podivné tajemno, spousty krásných odhalených žen, napětí. To všechno k žánru patří, stejně tak jako skvělá režie a malinko i přesun do artové zóny. Ale ale, nějak to jako celek úplně nefungovalo a smysl mi uniknul. Přišlo mi, že  i režisér si úplně nevěděl rady a jako příběh to úplně neobstálo. Ale díval jsem se rád, už jen kvůli Nicole, která je opravdu krásná žena a vynikající herečka.... ()

pekarekoto

Spaľujúca vášeň. Konečne niečo fakt originálne. Nenapadne ma nič k čomu by tento film išlo prirovnať. Mnoho mysterioznych filmov alebo aj hororov mi pripadá byť skôr k smiechu. Proste tá atmosféra na mna nepôsobí vážnym dojmom. Tu sa to podarilo. Atmosféra bola fakt znepokojivá a nikdy som netušil čo bude nasledovať a velmi ma to zaujímalo. Výborná bola minimalistická hudba. Dramatický klavír. Ten by ma dostal už sám o sebe. Zbožnujem klavír :-D Tom Cruise to zahral fakt perfektne. Doba keď ešte nehrával v tých scifi sračkách... Škoda len toho konca. Mohol byť dramatickejší toto pôsobilo ako akési nudné konštatovanie faktov. Ale aj tak dávam 5/5. ()

Marcecek

Majster Kubrick sa rozlúčil veľkolepo, ten chlap nemá, proste nemá slabší film. Vynikajúci herecký výkon Toma Cruisa, a až strhujúci v podaní krásnej, ale aj poriadne nadržanej Nicole Kidman. Páni, presne takto má vyzerať psychologický eroticky ladený triler. Nakrútiť to takýmto elegantným spôsobom, to môže len filmový velikán, akým Kubrick nepochybne bol. Dekadentný príbeh o porozumení, vzťahoch, sexualite. Nočná dobrodružná prechádzka Toma Cruisa, no nádhera, čo všetko môže človek zažiť takto v noci. Je to typ filmu, u ktorého sa neho môžete po viacerých zhliadnutiach pozerať inak. Ešte stále nad ním musím premýšlať. Týmto filmom sa s nami rozlúčil jeden z najväčších filmových režisérov, a ani na konci svojej veleúspešnej cesty nesklamal, vytvoril znovu krásne prepracované do detailu vyšperkované dielo hodné obdivu. A nie nemusí nám to byť ľúto, pretože za sebou zanechal nesmrteľný odkaz, v ktorom žije naďalej. Ďakujem. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům