Vymazaný kluk

• Austrálie

Životopisný / Drama

USA, 2018, 115 min

• Streeper

Pro mě je to velké zklamání. Čekala jsem od Joela daleko více než nudný utahaný příběh o chlapci, kde se vlastně skoro nic nedělo. Úplně nesmyslné flashbacky, které by tam nemusely být, kdyby se to natočilo postupně. Možná kvůli tomu jsem se nedokázala vcítit s hlavní postavou. Scény v "léčebně" byly dobré, ale očekávala bych více dramatu nebo wow momentů. Bohužel mě snímek nezasáhl emočně natolik, aby mě bavil a dala mu lepší hodnocení.(20.1.2019)

Je k neuvereniu, že ešte aj v súčasnej prehnane politicky korektnej dobe existujú v USA tieto prevýchovné lágre pre gayov. Trochu vtipné mi pripadalo, že sa chudák zmätený gay má stať heterákom na mieste, kde je oblokopený takým množstvom bukvíc ako nikdy v živote. A aj všetci dozorcovia, ehm pardon vychovávatelia pôsobia ako chlapi, ktorí si potlačanú homosexualitu vybíjajú na mladých chudákoch, ktorých tam väčšinou poslali správni zbožní kresťania, aby z nich toho gay diabla vymietli. Scény v antigay lágri boli celkom zaujímavé. Bolo fascinujúce sledovať akými primitívnymi metódami sa snažili z človeka vyhnať gay diabla. Aj keď sa nejedná o nič prekvapivé. Trochu fyzického a psychického a hneď si rozmyslíte, či budete tvrdiť, že ste stále gay alebo už nie. Bohužiaľ táto línia tu nemá až toľko priestoru. Často je narúšaná spomienkami ako si hlavný hrdina postupne uvedomil, že je gay, čo pôsobilo skôr rušivo. O niečo zaujímavejšie pôsobí línia v ktorej sledujeme ako sa vyvíjal vzťah medzi hlavným hrdinom a jeho otcom - babtistickým kazateľom - hnusne vypaseným Croweom. Zase sa ukazuje, že keď rodičia nemajú pochopenie pre svoje deti, nech sú akékoľvek, tak je rodina v riti. Takže téma zaujímavá, ale radšej by som bol, keby sa celý film venoval buď tomu lágru, ale aspoň bol zostrihaný chronologicky. 6/10.(2.4.2019)

Na Boy Erased jsem se dost těšil, a proto jsem měl možná až příliš vysoká očekávání - hlavně kvůli hereckému obsazení a samotnému námětu konverzních táborů. Co se hereckých výkonů týká, tak jsem byl spokojený, protože všichni - Hedges, Kidman, Crowe, Edgerton, ale i ostatní (Sivan, Dolan) - to zahráli solidně a uvěřitelně. Někteří zdejší uživatelé měli výtky k nelineárnímu vyprávění, které mně osobně vůbec nevadilo. Nevyčerpaný potenciál jsem však viděl ve scénách z tábora a v množství skutečně silných a hlubokých sekvencí, kterých bylo bohužel pomálu. Kdyby byl film o čtvrt hodiny kratší a kdyby Edgerton v některých scénách trochu víc přitlačil, tak bych neváhal s vyšším hodnocením. Jinak titulní píseň "Revelation" od Troye Sivana nesmírně povedená. Poselství snímku je nad slunce jasné a doufám, že bude mít i kýžený dopad, ale i tak se nemohu ubránit pocitu, že se Garrardův příběh dal natočit úderněji.(22.1.2019)

Na tenhle náboženský fanatismus o homosexuálech jsem se celkem těšila. Herecké obsazení je více než dobré, nicméně hlavní postava mladého gaye moc nevyšla. Lucas Hedges není můj šálek kávy a je takový příliš uťáplý. Šedá myška. Kdyby jeho postavu hrál například účinkující Troye Sivan nebo Xavier Dolan bylo by to naprosto o něčem jiném. A řekla bych, mnohem lepší.(16.2.2019)

• Martin741

Kazatel ma syna, ten holduje zbuznelej homoromantike a tak dotycny vyrazil na kruciatu za jeho odbuznenie. Takto mne je jedno ked sa buzny vzajomne pichaju do prdeli, a ked si skusaju vsetky telesne otvory. Kapku mam problem ked sa v pritomnosti mojej velactenej prdele zacinaju zjavovat ovalne a valcovite predmety - vtedy sa zo mna stava eserocka, spolocnost s rucenim obmedzenym, cize ludovo rucim za seba len obmedzene. Kazdopadne mi tam chybalo, fnukanie a knucanie bukvic, z toho ze su v prdeli, ked za ich seksualny zivot pride kus reality v podobe Hetero God Infective Vendzns, teda zase pardon, to mi uniklo, to bol najnovsi preklad stareho Human Immunodeficiency Virus/. Jo a aby som nezabudol : som funda kazdeho homosa, ktory sa odjebe do kozmu, bez prdele 15 %(14.4.2019)