Reklama

Reklama

Vymazaný kluk

  • USA Boy Erased (více)
Trailer 1

Film Vymazaný kluk vypráví odvážný příběh Jareda Eamonse (Lucas Hedges), syna baptistického pastora v malém americkém městě, který musí překonat následky přiznání své homosexuality rodičům (Nicole Kidman a Russell Crowe). Ti bojují s tím, jak uvést v soulad svou víru s láskou k synovi. Ze strachu ze ztráty rodiny, přátel, komunity se Jared nechá dotlačit k návštěvě terapeutického programu přeměny. Během pobytu se dostane do konfliktu s jejím lídrem (Joel Edgerton) a začíná jeho cesta k nalezení vlastního názoru a akceptování sama sebe. (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (79)

castor 

všechny recenze uživatele

Obelhávat Boha se přeci nevyplácí. Ano, pořád to tady je a zřejmě vždy to bude téma. Homosexuální syn kazatele se vydává na cestu převýchovy, na cestu k uzdravení. Vyprávění nese prvky problematiky dospívání a rodinného dramatu, téma homosexuality se podařilo opatřit přirozeností a vylíčit bez klišé. Občas bych přesto zatlačil na emoce, občas na vyznění několika scén. Tvůrci nám každopádně předkládají velmi solidní soundtrack a herecké výkony (Lucas Hedges nebo rodiče Nicole Kidman a Russell Crowe) charakteristické naprostou autenticitou. ()

a.kopecka 

všechny recenze uživatele

Po Převýchově Cameron Postové přichází letos již druhý film pojednávající o převýchově homosexuálů a dalších „exotů“ na „normální“ lidi. Stejně jako drama s Chlöe Grace Moretz je i Boy Erased adaptací stejnojmenné knihy, i když v případě torontské novinky jde o knihu podle skutečné události. Což příběhu o čerstvě dospělém chlapci z křesťanské rodiny, který zjistí, že je na kluky, rozhodně přidává na výpovědní hodnotě. Občas je totiž fajn narušit svou sociální bublinu, abyste zjistili… že lidé všude na světě jsou občas fakt blázni. A místy je to opravdu těžká podívaná, u které si dost možná i pobrečíte. Joel Edgerton ve svém druhém režijním počinu potvrzuje, že mu to jde nejen před kamerou. A skvěle mu sekundují i Nicole Kidman a především výborný Lucas Hedges - pomyslná hlavní hvězda letošního festivalu. [TIFF18] ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,788,692Tržby Celosvetovo $11,388,692 ▐ Jednoznačne námet na oscarové ambície, k tomu aj výber hercov, ktorý nemusí úplne sadnúť. Edgerton sa snaží na režisérskej stoličke ale, ale až moc okaté kam tým smeruje, čo chce vyždímať z toho. Dobre miestami to má celkom slušné grády hlavne to vymítanie úchyliek. /55%/ ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Téma převýchovy je velmi důležité. Je důležité mluvit o omezenosti, která se pořád děje, o omezenosti, která ničí životy mnoha rodin ještě v 21. století. Způsob myšlení lidí, kteří dodnes věří, že homosexualitu je nutné zvládnout jako nemoc, je problém. A netýká se jen USA a tamních náboženských směrů. Přesto si úplně nemyslím, že se film Boy Erased vyloženě povedl, pouze herecky je silný. Nicole Kidman rutině zvládá roli matky v nelehké situaci, ale není to poprvé, co si vybrala roli z příběhu podle palčivé skutečné události. Russell Crowe dozrál do otcovské psychologické polohy, která mu velmi svědčí a jen díky němu se dočkáváme očistné katarze porozumění. Boy Erased není filmovým zážitkem, je filmovým manifestem za moderní chápání rodiny. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

-"We always come back to Dog's true design." Bohužel poněkud bezpohlavní film. Ale nemá to nic co do činění s námětem, nýbrž za vše může ten kýčovitý styl, jakým jej Joel Edgerton zpracovává. Do dvojice k Vymazanému klukovi je zajímavé podívat se i na Ben Is Back. Ani ten film mi sice úplně nepřirostl k srdci, ale je tam vidět veliký rozdíl v tom, že Peter Hedges si mnohem lépe uvědomuje, s jakou příšerou se to pouští do boje a jak své snažení formálně podpořit a obohatit. (A taky dokáže ze synátora i ostatních protagonistů vytřískat doopravdy vrstevnaté výkony.) ()

Galerie (45)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 1. září 2018 na filmovém festivalu Telluride. (ČSFD)

Reklama

Reklama