Circle: Uzavřený kruh

• Česko The Circle (více)

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). SDÍLET ZNAMENÁ STARAT SE. Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování. CHOVÁŠ SE HŮŘ NEBO LÍP, KDYŽ TĚ NĚKDO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? KDO MÁ TAJEMSTVÍ, LŽE. (Bontonfilm)

hygienik

Jedinou chybičkou krásy bol pre mňa málo plastický výkon EW. Ako keby brala antidepresíva a mala sploštené emócie. Táto rola si vyžadovala zvýšiť hlas, prejaviť strach. Ale možno to bol scenáristov zámer, aby sa správala ako husička, čo je vlastne tiež zaujímavé. ()

dee-key

Jednak musím říct, že nálepka sci-fi k tomu zas tolik nesedí. A vlastně ani drama a thriller. Spíš bych to klasifikoval jako otřesnou prvoplánovou nudu. Takže příště budu chytřejší a využiji veřejně sdílených dat a nepustím si film, který má okolo padesáti procent. ()

easaque

-4* Námět filmu vybízel k zajímavému zážitku a jen to současné celkové hodnocení varovalo před zklamáním. Ale nakonec jsem rád, že jsem překonal obavy a shlédl tuhle odstrašující vizi budoucnosti, která se k nám však bohužel blíží mílovými kroky. Soukromí a tím pádem svobody se zbavuje čím dál více lidí a docela dobrovolně a nevidí v ní žádný problém ... a z toho vyplývá patrně i hodnocení filmu. Jestli diváci od toho očekávají čistou sci-fi nebo thriller, tak je to opravdu zklame. Spíš se jedná o jemné filozofování a upozorňování před následky současného lidského počínání. Režisér to na můj vkus nebere moc do důsledků a postavy se chovají naivně, ale to podstatné tam vyzní. Proto si za svou smysluplnost už 4 hvězdy zaslouží a výsledný dojem nekazily ani průměrné herecké výkony. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Tohle se dost nepovedlo. Námět sám o sobě je to velmi zajímavý a prvních 15 minut vypadalo překvapivě skvěle, ale pak to šlo celý do kelu. Tomu filmu hlavně chybí nějaké zvraty. Děj se totiž posouvá bez nějakých větších problémů, všechno jde lehce a Emma Watson si vždycky ví rady, ať se děje co se děje. K žádným komplikacím (kromě jedné - a to je jediná napínavá scéna z celého filmu) taky nedojde, chybí tomu víc nápadů a přesně kvůli tomuhle všemu ten film celé ty dvě hodiny strašně nudí. Celkově to je ale dost blbě napsané, protože třeba postava zakladatele je zde naprosto zbytečná a film by se mohl obejít i bez něj. Ponsoldt si ale evidentně myslel, že to je hodně podstatná postava, protože jeho roli hraje Tom Hanks, jenže ve skutečnosti do toho nudného děje ani pořádně nezasáhne. Hodně blbě napsaný je i ten závěr, který jsem sice pochopil jakožto varování, ale celé to bylo tak strašně divně podané, že jsem chvílemi přemýšlel nad tím, jestli to Ponsoldt náhodou nemyslel jako happy end. Věřím tomu, že ne, ale ten konec byl tak blbě podaný, že jsem nad tím nějakou chvíli fakt přemýšlel. No nic, The Circle je fakt nepovedený film a ani herecké obsazení ho nezachraňuje. Navíc jsem měl pocit, že jak Tom Hanks, tak Emma Watson zde hráli na půl plynu, ale Hanks na rozdíl od Watson neměl pořádně co hrát. Emma Watson jo a bohužel ten její výkon byl poněkud... průměrný. 2* ()

M.i.k.e

ten nápad je hodně dobrej a hodně nepříjemnej,tím spíš,když do něčeho podobného se svět řítí a vždycky to bude hodně diskutabilní.V tomhle ohledu nemám Circle co vytknout.Druhou věcí je ale samotná hlavní hrdinka.Emma Wtason je nejen krásná,ale umí i hrát,nicméně tady jsou veškeré její motivace minimálně zvláštní a nepobíral sem je.Tím spíš,že je pořád mění a spousta věcí se děje buď jen tak mimochodem,nebo strašně snadno.Konec mě pak potom co se všechno celkem solidně rozejlo docela naštval a jen mě utvrdil v mém nepochopení hlavní hrdinky...70% ()

Vyhy

Paradoxně je závěr filmu to nejlepší, co můžeme vidět, ale pak přichází konec a vy jen nevěřícně koukáte na závěrečné titulky. Trochu to působí jako konec první části a vy byste si rádi pustili pokračování. Začátek je hrozně fajn. Příslib dobrého filmu s aktuálním poselstvím. Ono to poselství je skutečně trefné po celou dobu filmu a bavilo mě, jen škoda, že to zpracování lehce pokulhávalo. Resp. prostředek filmu je fajn a živí vaši zvědavost, ale je to pořád to samé (jsme v kruhu) a pak to ke konci graduje a konec. I když jsem čekal něco víc (třeba větší zapojení Johna Boyega), bavilo mě to a jsem rád, že to útočilo na problematiku, která se v našem světě bude jen a jen stupňovat. ()

Aljak

Popis k filmu znel veru lákavo, vlastne viac ako len lákavo. O to trpkejšie sklamanie bolo zistenie, že okrem ústrednej témy a pozoruhodnej originality, to napokon bolo úplne priemerné a potenciál zostal akosi v úzadí tohto celého. Mám taký pocit, že "Circle" až taká utopia v podstate nebola a možno nás to už o pár rokov skutočne čaká. Aj keď mi to prišlo celé také akési choré. Týmto by asi u ľudí nadobro zabili ich pravú osobnosť a všade by bola len samá pretvárka, lebo sa všetci stalkujeme ako diví... Príbeh bol slabučký, ale záver celkom pobavil. No keď už film nezažiaril, tak aspoň táto téma neobmedzeného stalkingu vytvára zaujímavú úvahu o ideálnom svete. ()

Havaj8

Vizionářské sci-fi o technologiích budoucnosti, který by pomohly proti všemu zlu a všichni by se měli rádi. No ale to nestačí, je třeba expandovat a vynalézat dál. Všechno to vypadá pěkně, to se musí nechat, ale vlastně nechápu záměr Emmy Watson dělat to, co dělá. Nechat si vlízt do vlastního soukromí a lízt do soukromí všem lidem na světě, to nemá logiku, přestože by to bylo s dobrým úmyslem. Bylo otázkou času, kdy to někdo neunese a celý se to posere, ale to nevadí, protože oni jsou tak mocní, že po nich nikdo nejde. To mi opravdu vadilo a už mě ani moc nezajímalo jak to dopadne. Mimochodem dopadlo to jak jinak než pohádkově. Škoda dalšího promarněnýho potenciálu. ()

johny89

Nerozumím, proč má tento film tak špatné hodnocení. Ve skutečnosti mi přišel docela povedený a vidím zde velice zajímavou analogii v oboru sociálních sítí. Pravděpodobně nás časem čeká něco podobného. ()

Jonash87

Zrovna před týdnem jsme se bavili, že Hanks a DiCaprio nemají skoro žádné špatné filmy. Mno, tenhle slabý teda je. Postavy, vývoj děje a ten (ne)konec? Čekal bych rozjezd, ale ten nepřišel. Na Watson se dívá hezky, ale jinak těch pozitiv bylo pomálu. ()

Figu

Z Circle by jsme si možná měli všichni vzít příklad a brát ho jako takový malý varování! Tomík Hanksů v mých očích předvádí opět to co umí nejlíp! Kvalitní herectví a pověst jednoho z nejlepších herců světa předhazuje stylově a to i přes to, že tenhle biják není tak nějak jen jeho šou. Jedničkou je zde slečinka Watsonová, která překvapivě slušně Tomovi sekunduje! Za ty postavy a za myšlenku film hodnotím kladně, za zdlouhavý pasáže nasáklý nudou nikoliv! Průměrná známka. 55% ()

DA_NO

Byl jsem plný očekávání na tenhle film a když jsem spatřil hodnocení 54%, jednoduše jsem nemohl uvěřit. Vždyť tam hraje Tom Hanks a Emma Watson! A jelikož jsem si chtěl udělat vlastní názor, vydal jsem se do kina. Potěší zajímavý vizuál, kdy se zprávy přímo zobrazují na plátno, Emma jako vždy hraje perfektně, i když její postava za celou dobu neprochází žádným vývojem a je celá dost nezajímavá. A i přesto si krade všechen čas pro sebe a na ostatní postavy nezbývá žádný čas, i když ty jsou často lepší než Emma. Tom Hanks to co zahraje, zahraje výborně, i když vlastně moc nehraje, jelikož hlavní je prostě Mae. Ale tahle výtka s nezajímavou hlavní postavou je nic oproti scénáři. V celém tom filmu jsou jen asi čtyři zvraty, které stojí za to. A na konci čekáte na vygradování, na vyvrcholení celého tohohle filmu a ono nic, jen hezká pointa. Ale i přesto, co jsem teď vyjmenoval to nenudí a chvílemi to dokonce i baví. 60% ()

Streeper

Když film měl jít do kina, opravdu moc jsem si na něj přála jít, nakonec mě dost odradilo hodnocení filmu, ale stejně mě kamarád přemluvil, abych na to zašla a byla jsem mile překvapená. Film mi krásně utíkal, soucítila jsem s hlavní postavou, kterou skvěle ztvárnila Emma Watson. Byla tam spousta emocí a navíc i výborný Tom Hanks. Co mě ale mrzelo na filmu bylo, že jsme se více neseznámili právě s postavou Toma Hankse a že konec nebyl dostatečně vysvětlený, například, co se stalo s těmi dvěma, byli nějak potrestáni? Takže za konec je jedno obrovské mínus, jinak jsem ale byla spokojená. ()

Elyssea

:( Strašák spojující dohromady technologické giganty ze Sillicon Valley, firemní kulturu start-upů a všechny články o tom, že mileniálové jsou úplně blbí. The Circle díky naivitě hlavní hrdinky a zobrazení orwellovské totality ve sdílení informací a soukromí (aneb Američané objevují Ameriku) funguje spíš jako horor pro introverta. V rozjuchané komunitě, kde se musíte mít skvěle a hlavně se všemi sdílet co a kdy děláte, co máte rádi, jak spíte (a s kým spíte), se kdokoli s uzavřenější povahou ocitne v pozici hádanky, kterou je třeba rozluštit jakýmkoliv způsobem. Kdyby the Circle jelo jen po soukromé ose Mae, která krůček po krůčku ustupuje invazivnímu chování svých spolupracovníků a zjišťuje, že v honbě za informacemi jsou schopni zajít kamkoliv, bylo by to rozhodně působivější. Takhle se totiž musíte spokojit s Mae, která po jedné nehodě začne propagovat absurdní výroky typu Tajemství = Lež a že pokud jste pod neustálou supervizí, chováte se lépe. Zkrátka myšlenkový veletoč, který na konci působí jako jedna velká manipulace všemi. ()

Rodriguez

Lidé blbnou už teď a co potom až nastane tato doba? To už budou jako cvičené stádo ovcí, které se poženou na porážku aniž by věděli proč! Film, který umí krásně vykreslit, jak stačí málo a ztratíte všechno! 50% ()

ProNotor

Myslel jsem si, že to bude lepší, když jsem viděl obsazení. Bohužel i super herci můžou hrát v průměrném filmu. Nápad dobrý, jen doufám, že tyto věci zatím fungují jen v Číně a USA, kde je kamera na každém kroku. Protože takto velké zásahy do soukromí mi přijdou už hodně přes čáru. Možná použitelné u nějakých influencerů, kdyby chtěli ukázat, jak probíhá jejich každodenní život, ale jinak je to nepřípustné takto krást soukromí obyčejných lidí. Adekvátní 3*. ()

Cheeter

Očekávání byla mnohem větší, než dopadla skutečnost. Herecká obsazenost dobrá, ale příběh hodně slabý, směřující jedním směrem, žádné matoucí slepé uličky, prostě nic. Závěr mě pak zklamal, mohl být mnohem lepší. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců