Láska mladého páru vzkvétá navzdory válce mezi jejich rodinami vlastnícími konkurenční pizzerie. (Filmbox)

BOURQUE

Ľahká romantická komédia s nemalou príchuťou Italského temperamentu. Film, ktorý na nič nehrá a (hlavne) chce trošku pobaviť diváka. H. Christensen mi na rolu Lea nepríde úplne „jednoznačnou“ voľbou. Za to E. Roberts áno a je v dobrej forme. Keď chcete zhruba na 100 minút zabudnúť na problémy okolo seba, nevadí vám „malá“ dávka klišé momentov a máte rád pizzu, tak film „Malá Itália“ nebude pre vás zlou voľbou. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

mira.l

No tak nějak neurazilo, nenadchlo. Schéma už x-krát omleté s happyendem na letišti. Je ale fakt, že na Emmu Roberts se hezky kouká. ()

D.Sleeper

Docela šablonovité a místy přesládlé, ale kvůli Emče a příležitostným "emocióne" jsem nakonec zaokrouhlil nahoru. ()

neo93

Oddechová romantická komedie, u které nemusíte vůbec přemýšlet v hlavní roli s pohlednou Emmou Roberts. Ta byla hlavní důvod, že jsem si tento film pustil, jinak bych se k tomu vůbec  nedostal.  Snímek se odehrává, jak už název napovídá v italské čtvrti v neurčitém kanadském městě. Sledujeme dvě rodiny, které společně vyráběly pizzu a byly si tím pádem velmi blízké. Jenže po soutěži o nejlepší pizzu se rozkmotřily ve zlém a nyní fungují každá zvlášť, ačkoli své podniky mají vedle sebe. Do jedné z těchto rodin se z Londýna na nějakou chvíli vrací Nikki (v podání zmiňované Emmy Roberts). A hned vzápětí potkává svou dávnou lásku z dětství Lea, který pochází, jak jinak než  zase z druhé znepřátelené rodiny. Oba dva pochybují o lásce k tomu druhému, ačkoli se znají dlouhá léta, kdy spolu vyrůstali,  dělali různé vylomeniny a hráli třeba fotbal. Nakonec však najdou přesně to, co hledají. Vy si naopak můžete být jistí, jak tato provoněná romance i s jejich rodinami dopadne. Nejvíce zajímavá byla ústřední dvojice, jelikož chemie mezi nimi docela fungovala, pohádané rodiny už méně, jelikož jejich údajná válka platí v podstatě jen pro hlavní hlavy rodiny. Ve výsledku relativně sympatický snímek, který ale příliš nepřekvapil. ()

Domca94

Je to sice plné samých klišé, ale je to moc roztomilá romantická komedie. Chemie mezi Emmou a Haydenem funguje, hvězdička dolů je za ta klišé a bohužel za problematické obsazení herců - postavy měli být ve stejném věku, ale je tu zřejmé, že Hayden je o mnoho let starší. ()

curil

S "kuchařskými" filmy se roztrhl pytel, zřejmě na základě úspěchu televizních pořadů o vaření. Little Italy je pohodový a úsměvný film, žádná hurá komedie, ale na druhou stranu je zatížen spoustou klišé z podobných filmů. Láska mezi znepřátelenými rodinami, až na konci filmu se dozvíme, proč se kdysi dva největší kamarádi rozkmotřili, kolikrát jsme již něco podobného viděli? Jediným pozitivem pro mě bylo, že jsem šel strčit ristorante do trouby k obědu. ()

DandaPiper

Opravdu už hodně vyžilej a zanedbanej Hayden Christensen a krásná a sympatická, tentokrát tmavovlasá Emma ve filmu, který jsme už všichni určitě nejméně jednou viděli, akorát s jiným obsazením. ()

blazma

Film, o kterém si hned řeknete a tak nějak tušíte, že bude zábavný, budete se u něj bavit, ale zároveň vás ze židle nevytrhne. takový ten dokonalý průměr. zasazené do příběhu o vaření, především pizzy, ale dívka chtěla něco víc. Jediná škoda na tomto filmu je, že měla za úkol vytvořit své dokonalé menu do prestižní restaurace a neviděli jsme z toho naprosto nic, ani nešlo vidět že by vůbec něco vymýšlela. Druhá věc která mi nedá spát, bylo že je ta holka pět let aniž by se nejspíš bavila se svým nej kámošem z dětství, ale když se vrátí vypadá to jako kdyby nikdy od sebe neodešli a pořád byli spolu. trošku zvláštní vztah. Jinak v pohodě. ()

rigby

Nevím, čím to je, že v poslední době mě tolik filmů, které vypadají na první pohled dobře, nakonec zklame. A tento byl bohužel další. Nekonečná nuda, navíc silně ukecaná. Ani na tu pizzu jsem neměl chuť. ()

Mukade

Úseky s Haydenom a Emmou za minim. 4** (oboch mám rád a o5, tak ako kedysi v Jumperovi chémia bola "reálna"... :), ale tie ostatné za 3** ()

blackman7

Tohle jsem si opravdu užil, je to pěkná pohodová komedie. Ano, samozřejmě že je to klišé a víte jak to skončí, ale dobrá věc na opakujících se žánrech je alespoň ta, že si z nich můžete vybrat film, který vám sedí nejlíp. Pro mě to byla Little Italy, s mými oblíbenými herci a zbytek neznámého obsazení mě taky úžasně překvapil. Klasický romantický příběh, kde je hlavním pointem pizza, mi přišel vhod právě v době, kdy bylo venku pěkně, ale byl jsem nemocný a celý den doma. Fajn podívaná s vtipnýma hláškama, která zlepší náladu. ()

Pythonator

Další tuctová romanťárna, kterou drží nad vodou hlavně božská Emma Roberts. Nechutný Darth Vader to akorát kazí a celkově mi to přijde poživatelné hlavně tak pro Italy. ()

WazzapKal

Julia Roberts začala kariéru s filmem o pizze a její neteř jí tak končí :D :D Haydena ani nekomentuju nikdy moc hrát neuměl a udělal dobře že se na to vyprdnul, ale evidentně mu práce smrdí a došli prachy tak se upsal na tuhle stupiditu. ()

splaty

Vyměnit hlavní dva herce dostaneme se o několik úrovní výš. A kdo tvrdí, že chemie byla reálná, ať se za trest podívá znovu. ()

Baerdeller

Emma Roberts viditelně hraje jen kvůli jménu a vzhledu. Hereckého umění po tetce příliš nepobrala. Ty její umělé a nepřirozené reakce, to je jak z jihoamerické telenovely. O to mi víc zaráží, že se většině, dle zdejších komentářů, její výkon líbil. Scénář ji moc nepomáhá, protože jde opravdu o maximálně generický, ničím nepřekvapující, romcom. Vyloženě podprůměrná lowcost romantika. ()

Keywee

Taková klasická žánrovka, která neurazí ani nenadchne. Není to film, za který bych zaplatila lístek do kina, ale na dámskou jízdu s kamarádkama ideální...a k tomu pizzu :) ()

zorrra

Taká milá, nenáročná komédia s romantikou a pizzou v každej tretej scéne. Je to predvídateľné, ale na druhej strane príjemné a vtipné, ja som sa teda bavila. A každú jednu pizzu, ktorá tam bola, by som si hneď dala! 3* ()