Než přišla bouře

• USA Adrift (více)

Ve filmu o přežití natočeném podle skutečného příběhu vyústí náhodné setkání dvou mladých lidí nejdříve v lásku a posléze v největší dobrodružství jejich života, když musí čelit jednomu z nejkatastrofálnějších hurikánů, jaký byl kdy v historii zaznamenán. (Vertical Entertainment)

pushover

Slušný survive film, který je bohužel příliš podle skutečné události, tzn. místo vizuálně strhujícího dobrodružství se tu přežívá. ()

GudMen

Nelze tomu věřit nos mezi očima, těžko si myslet, že se cokoliv z toho stalo Tami Oldhamové, neb jsme svědky omšelých scenáristických vzorců, ledabyle poskládaných za sebe, opsaných z kurzů tvůrčího psaní spíš než odpozorovaných z reálného života. V tom filmu nejsou lidé! ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Nebylo to "špatné", ale fakt o ničem. Hodinová lávstory na moři. Žádné drama, napětí, boj o přežití...jenom jeden "minizvrat" a konec. +++ SPOILER 20ti slovy: Zamilovaný pár vypluje na moře, zastihne je hurikán a žerou konzervy. Ona má halucinace, kluk je dávno utopený a nakonec je záchráněna. ()

estik97

Na to že se děj odehrává v roce 1983, tak to z filmu vůbec nešlo poznat. Několikrát jsem si za film řekla "proč to jako dělá" nebo "to tam jako neproletělo ani jedno letadlo/vrtulník/žádná loď" atp. Musela mi vždy připomenout kamarádka, že je to vlastně z toho roku 83, tudíž to nebylo, jako dnes. Štvalo mě střídání se děje před/po bouři. Herci mi nijak nevadili, ale ani neoslnili. Nejlepší pasáž asi ze samotné bouře. ()

Mr.Ward

Moc pěkný příběh, ale dost mi to kazilo neustálé přeskakování v čase. To sice ke konci získá svůj důvod, ale ten zas tolik výsledný dojem z filmu nezpraví... ()

Mamlas

80% jsem popřeskakoval, protože ty romantický kecy fakt nemusím, zbytek monotónní nuda s očekávatelným zakončením a nepohlednou ženskou. ()

marek29

Moc dobře udělaná katastrofa podle skutečné události! Zpočátku protivný prolínání časové linky, které se ale ve finále ukázalo být super gradujícím prvkem ;) I nějaká romantika tam byla v celém příběhu a tudíž mě na jaře 3.3.2019 (I.N.). Tento film rozsekává víc, než normálně. Zasloužené 4 a s plnou palbou budeme šetřit jasný pane. ()

jprmusic

Hrozná nuda - navíc jsou mi ty postavy tak divně nesympatický nebo co - zvlášť Shailene - jako by to všechny zůčastněné tak nějak otravovalo .... ()

mirkath1

Nudný film. Většinu filmu mě dost vytáčela hlavní hrdinka těma kecama. Možná za to mohl dabing. Tak jo, tak jo, to bude dobrý blebleble ()

DonBraso

Po traileru jsem se těšil moc a nedopadlo to zrovna úplně růžově.Ta nálepka podle skutečných událostí je vždycky bráno s velkou rezervou,protože ono i v reálu si člověk může vymýšlet.Kormákur podle mě vůbec nemůže za to,že příběh je tuctovej a absolutně nezajímavej.Možná právě proto se snažil a jakoby věděl,že příběh bude kouskovat.Pravda je,že ze začátku...no víceméně pomalu až za půlku ty časové smyčky jsou spíše tahem vedle.Vlastně jako drama to funguje skvěle,ale nemá to v kontextu nic.Jedna digitální bouře bohužel neudělá velkou paseku z esencích,který zde máte.Ač slyšíte nenásilnou hudbu,občas dobrou kameru,sympatickou hlavní dvojici,tak je to prostě pořád jen průměr.Hrozně to celé propluje mezi prsty a co je nejhorší,že je to vlastně jedno,jestli přežije či ne kdokoliv.Film přestává bavit a hlavně začíná nudit.Díky docela rozuzlení,kterýmu jsem skočil na špek a už velkým prstem jsem si říkal,boha jeho jak ten kluk se mohl potopit a přežít.Nečekejte nic extra,jen klasickou šablonu,kdy film roztáhne díky dnům změnu vizáže. ()

Kytarka

Tyhlety komorní, nepřehnané snímky, ve kterých vynikne, co má, já moc ráda. Víc netřeba dodávat. Silný snímek, parádní kamera, emoční kolotoč. Když film skončil, nebyla jsem schopná vypnout ani závěrečné titulky a s čučením do blba někam mezi řádky se jmény jsem to dojela až do poslední vteřiny stopáže. Hotovo, vyřízeno. Díky. ()

solisoli

Keď sa podarí v takomto príbehu réžii zaradiť do hlavnej úlohy, takú postavu, ako to zahrala vynikajúca Shailene Woodleyová, nie je pochýb, že príbeh zaujme. Niet pochýb, že jeden z najlepších projektov tohto žánru. Skvele zostavený a premyslený dramatický priebeh s precíznou kamerou. Veľmi pôsobivo natočené. ()

pafka

Snad jedine, s cim jsem mel vetsi problem byly velmi dlouhe flasbacky, ktere dost nici a kouskuje atmosferu na vode. Krome toho casto dost nudi a nakonec dost otravuji. Jinak slusny a zajimavy prumer. ()

blondboss

Tento skutočný príbeh bol natočený celkom slušne a ja osobne som si ho vcelku vychutnal. Asi je to aj tým, ako to celkovo poňal samotný Kormákur, ale nepochybne je to aj hlavnými hereckými výkonmi v podaní Shailene a Sama. Očividne im to svedčalo a do rolí sa doslova vžili. Minimalistický snímok s maximalistickým emočným vypätím. 75 % ()

pollstro

Nádherný a inspirující příběh o síle lidské vůle a schopnosti svádět souboj s přírodou o přežití, z prostředí rozlehlého osamoceného oceánu, který se stává obětí jednoho z největšího období hurikánů v Pacifiku, navíc na základě skutečného dojemného lidského příběhu. Poměrně plynule a zajímavě se střídající přechody mezi romantickým příběhem a survival dramatem. Po technické stránce komornější, ale za to neustále skvěle vypadající film využívající skutečné exteriéry s perfektní kamerou slavného Richardsona, jehož zachycení podmořských soubojů a života na plachetnici působí opravdu skvěle. V rozboru postav a zachycení vzájemného láskyplného vztahu lehce slabé, nevýrazné a nasáklé sentimentem a kýčovitými momenty a dialogy, které zbytečně narušují skvělou dramatickou dějovou linii a soustředí se spíše na slze dojímající milostný příběh, kterému by mnohonásobně víc slušel volný průběh. I přesto v závěru inspirující díky silnému lidskému příběhu a obdivuhodném herectví Shailene Woodley. Velice mile překvapí nečekaný příběhový zvrat, který přece jenom svojí chytrostí a využitím momentu překvapení vyčnívá z řad průměrných filmů o přežití. "And after a few days there's hallucinations." ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PF 2018

PF 2018