Chůva na zabití

• USA The Babysitter
Trailer

VOD (1)

Cole jednou zůstane déle vzhůru a zjistí, že jeho krásná chůva je členka satanského kultu – a ten udělá všechno pro to, aby ho umlčel. (Netflix)

Trailer

*CARNIFEX*

"Šunka a vajcia" to síce nepochopil/a, v hlave nezaradil/a, no presne takto mohol, a hlavne mal vyzerať, "Better Watch Out", ktorý v porovnaní s týmto, napriek lepšiemu nápadu v podobe "miernej" kopírky "Home Alone", vďaka potláčaniu násilia a vizualizácii gore, akosi ťahá za kratší koniec. Ja osobne som sa bavil. Je to dostatočne vtipné, krvavé, úplne jebnuté a idiotské, no presne takto má vyzerať "dokonale" spracovaný hororový subžáner zvaný "splater", ktorý sa skrátka neberie nijak vážne. A presne takto by ho mal vnímať aj samotný divák. Tu ide o krv, zábavu a hlúpotu v plnej (americkej) kráse, nie o rozlúštenie hádanky v podobe matematickej rovnice ako v "Dobrom Will-ovi". ()

silentname

"The Babysitter" sa nakoniec ukázalo ako celkom schopná hororová komédia. Je pravda, že nie všetko sa podarilo, no film ako taký funguje. Vie čím chce byť a ide s tým od začiatku do konca. A ja som si to užil. Musím povedať, že Samara Weaving bola skvelá voľba do tejto role. V prvom momente ako som ju uvidel som si hovoril, že dievča nebude normálna a vôbec ma neprekvapuje, že bude členkou satanského kultu. No súčasne by som povedal, že spolu s Judahom Lewisom fungujú veľmi dobre. Všetky scénky medzi nimi sú spracované tak, že im nemám problém uveriť. Dokonca aj posledné dve pôsobili veľmi úprimne na oboch frontoch. A keď Bee vyroní na konci slzu, niečo v tom skutočne bolo. Ostatné postavy sú lepšie a horšie. Max je celkom dobrý a vie ma pobaviť. Prial by som si viac užiť Sonyu, ktorej Hana Mae Lee dala ohromnú charizmu. John je dokopy zbytočný a filmu toho moc nepridá. V podstate tu slúži dokopy na jeden fór. A Allison v podaní Belly Thorne je miestami skutočne otravná. Rodičov moc nevidíme nakoľko film o nich moc nie je. A čo sa týka humoru filmu, tak ja som sa úprimne bavil. Je to trošku čierna komédia na niektorých miestach, no funkčná. Sú tu trápne miesta, sú tu dobré miesta. Uvidíme čo chce McG priniesť do pokračovania. Len aby to film nepokazilo. Hodnotenie: B ()

corpsy

Možno som čakal trochu viac oddanosti jednej slávnej hororovej ére ( 80. roky ), ale som spokojný. V niektorých momentoch som aj zabudol, ako hlúpo je napísaný scenár, pretože charaktery prestreté v tomto snímku toto negatívum potlačovalo do úzadia. A že sú to charaktery s veľkým Ch ( Bella Thorne, dievča zlaté, podala si tu životný herecký výkon a to len tým, že si zahrala vlastne samú seba )! Gore, hlášky, sympatické postavy ( a to aj bad guys ). Škoda len toho...no proste Netflix. ()

Morholt

Fajn gore i konce jednotlivých aktérů, sedl mi i ten odlehčený tón a Samara Weaving mě v roli chůvy bavila, stejně jako se mi líbil i zbytek castingu. Nicméně ta crazy stylizace skončila někde napůl cesty. Jako by McG nevěděl, jestli chce točit klasickou hororovou komedii, nebo totálně střelený masakr. A rozjezd mi na danou stopáž připadal také příliš dlouhý. Každopádně bavil jsem se slušně a to se počítá. 60% ()

tron

McG ma uchvátil akciou v Charlieho anjeloch, kde bola natoľko bombastická, až som si prial, aby mu niekto ponúkol akčný veľkofilm za 200 miliónov a bez humoru a infantilných herečiek. Stalo sa. Terminator Salvation je dodnes najhorší diel ságy. Potom to už s týmto režisérom išlo dole kopcom (To bude boj!, 3 dni na zabitie) a tak asi mohol byť rád, že mu v roku 2017 Netflix ponúkol réžiu aspoň tohto nenáročného, ale miestami celkom zábavného, krváku. Je pravda, že Sám doma si koledoval o krvavý remake, ale zrovna takto som si ho nepredstavoval. Mohlo to byť lepšie. Ale aj horšie. ()

• Natáčanie prebiehali ešte v roku 2015, kedy sa počítalo aj s premiérou. Nakoniec však práva získala spoločnosť Netflix a film putoval do kín v piatok 13. októbra 2017. (m.a.t.o.)
  • Scenár k filmu sa v roku 2014 ocitol na Blackliste: zozname najlepších ešte nesfilmovaných scenárov. (m.a.t.o.)

Související novinky

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (více)