• nascendi
  **

  Aj keď na Vlastu Buriana nedám dopustiť a Ondoň Hnipirdo hral dlhú dobu významnú úlohu v našich študentských vtípkoch, zo súčasného pohľadu ho považujem za jeden z jeho slabších filmov. Dokonca aj Burianove výstupy, ktoré sú jedinou hodnotou tohto filmu, mi v niektorých momentoch pripadali silené. Nič sa však nedeje. Burianova filmografia je bohatá a je úplne prirodzené, že okrem perál a priemeru obsahuje aj trochu smetia.(14.7.2011)

 • SkyCaptain
  *****

  Pokud vezmete v podtaz že tento film v podstatě nemá scénář a skládá se ze dvou divadelních představení budete se určitě skvěle bavit, tento film považuji za jeden z nejlepších s Burianem, například scéna kde předvádí rozličné národnosti nebo ta ve které se dohaduje na úřadě dráhy jsou naprosto skovostné, jasných 5*(29.9.2006)

 • Mishelen
  *****

  Další ze zdařilých "burianovek" pod taktovkou K. Lamače a tak trochu i určitě M. Friče, který si zde vystřihl skvělou roličku (mnohem zajímavější a komičtější nez jeho Sherlock Holmes). Burian zde řádí jako o život. První půlka tak nějak v poklidu a pak jeho brilantní výstup před publikem a konverzační smršť vtipů na úřadě drah. Super! Tohle je klasika české kinemtografie. Nejlepší (asi životní výkon) J. Richtera, který moh s Burianem vytvořit více takových povedených čísel. Osobně tento film považuju za jeden z nejlepších v Burianově filmografii. Za šest dní natočit něco čemu se člověk řechtá i po desítkách let je prostě geniální.(3.9.2010)

 • NinadeL
  *****

  Klasický Karel Lamač na cestách, napresoval tohle natáčení mezi lepší a nákladnější filmy, které měl rozdělané venku (respektive to nejlepší, co udělal s Anny Ondrákovou ve Výmaru), Burianovi do toho moc nemluvil a film byl na světě. Pobavil se, odpočinul si a než bys řekl švec, už byl zase ve vlaku. Aneb jak jinak hodnotit přátelsky společně vystupující partu známých a přátel? Baarová se tu objevila díky své roli v Lelíčkovi, ale dál už jí Nina Burianová filmy svého muže zatrhla, stejně jako vystupování v jeho divadle. Jan Richtr se pomalu upíjel k smrti, Betty Kysilková předvedla ve větším svou dobrou rutinu a například Růžena Šlemrová v 46 letech předvedla hysterickou novomanželku. Nakonec i tohle mohou být ingredience dobré komedie.(14.2.2009)

 • Subjektiv
  **

  Pominu fakt, že film je vlastně jakýmsi chatrným dějem poslepovaný sled skečů, které mají ukázat komediální talent Burianův. Ten je bezpochyby na plátně přítomen, obzvláště ve scénce napodobování různých jazyků, žel jsou tam i scény slabší. Nejslabší chvíle však přicházejí, když Burian plátno opouští. Příslušné pasáže slouží pouze a jen jako lepidlo, lépe do nich nesahat.(5.1.2009)

 • - Námetom filmu boli dve divadelné hry "Už mou milou" a "Srážka vlaků". (Raccoon.city)

 • - Celý film byl natočen za 6 dní. Na dnešní dobu něco neskutečného. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace