Nejen, že měl Vlasta Burian ve velké oblibě uniformy všeho druhu, on byl pohybově nadaný a po jazykové strance na tom nebyl vůbec špatně. Ostatně, to velmi dobře dokazuje scéna s parodováním světových jazyků. Ta je úžasná. Na ni se vždycky z celého filmu těším nejvíc. Burian tu skutečně perlí. Jen by mě zajímalo kolikrát ji museli točit a jestli to Burian řekl také několikrát stejně po sobě. Osobně si myslím, že to vůbec není možné. Také jsem si myslela, že tady bude Burianova role jaksi upozaděná, ale nebyla, protože jako vždy Vlasta Burian strhává veškerou pozornost na sebe jen co otevře ústa.(7.7.2011)

Není to klasický film, i když podle nosiče (filmový pás) by se to možná mohlo zdát. Jsou to dvě delší scénky ze dvou divadelních her a jako takové je nutno je brát. Zbytek filmu je tam čistě jako vata. Za zaznamenání kromě Vlasty Buriana tam stojí snad jenom režisér smrtelně vážných filmů Josef Rovenský jako skutečný Boleslav Hnipírdo a Růžena Šlemrová jako nevěsta(!).(10.6.2002)

Klasický Karel Lamač na cestách, napresoval tohle natáčení mezi lepší a nákladnější filmy, které měl rozdělané venku (respektive to nejlepší, co udělal s Anny Ondrákovou ve Výmaru), Burianovi do toho moc nemluvil a film byl na světě. Pobavil se, odpočinul si a než bys řekl švec, už byl zase ve vlaku. Aneb jak jinak hodnotit přátelsky společně vystupující partu známých a přátel? Baarová se tu objevila díky své roli v Lelíčkovi, ale dál už jí Nina Burianová filmy svého muže zatrhla, stejně jako vystupování v jeho divadle. Jan Richtr se pomalu upíjel k smrti, Betty Kysilková předvedla ve větším svou dobrou rutinu a například Růžena Šlemrová v 46 letech předvedla hysterickou novomanželku. Nakonec i tohle mohou být ingredience dobré komedie.(14.2.2009)

Dvě scény, základ filmu, ale velmi dobrá zábava. V první přichází pan Pleticha (Vlasta Burian) na svatbu myslíc si, že jde vykonat poslední věci zesnulého, vyjde z toho jiná svatba a Pleticha předvádí jiné národy.. Ve druhé se pak pan Pleticha neoprávněně domáhá odškodnění od československých drach a z jeho smyšlené historky vyskočí tolik pokut, že se skutečný pan Boleslav Hnipírdo (Josef Rovenský) nestačí divit. Pro mě je to velmi nečekané kvalitní humorné dílo. Další zajímavé postavy: drážní rada Klapka (Theodor Pištěk), nevěsta Plicová (Růžena Šlemrová), její původní ženich (Čeněk Šlégl), kterého odvedla policie, úplatný drážní kancelista (Lamačův kamarád a také režisér Martin Frič) a nesmlouvavý inspektor drah Jahn (Jan Richter). Příjemně zábavné.(21.4.2010)

Učedická léta filmových mistrů: experimenty, nevyzrálost, roztahaný příběh, zárodky filmové civilnosti a vrcholných komických scének - převážně jen pouhé tušení brzkých budoucích skvostů. Sled scének a písniček, vězících kořeny na kabartení scéně, si i ve filmu vyžaduje účast publika ale současně asi dokáže přiblížit atmosféru tehdejších živých vystoupení.(2.1.2014)