Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zaměstnanec pohřebního ústavu Pleticha telefonuje svému nadřízenému. Přeslechne, že má koupit svatební dar a dopravit jej šéfově příbuzné. Na udanou adresu se proto vypraví zorganizovat pohřeb. Když se omyl vysvětlí, Pleticha na oplátku za pohoštění předvede svatebním hostům tance a písně různých národů. Jeden z hostů, dědeček Boleslav Hnipírdo, zažil při cestě do Prahy srážku vlaků u Vrňan. Protože se mu nic nestalo, nechce ani žádat bolestné. Pleticha toho využije a se zavázanou nohou se vypraví na ředitelství drah. Vydává se za Hnipírda a je ohledně své cesty podrobně vyslýchán. Díky své užvaněnosti na sebe mimo jiné prozradí, že naskočil do jedoucího vlaku, jel na černo, plival na okno a utrhl záchrannou brzdu... (ČSFD)

(více)

Recenze (103)

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Taková staročeská lepenice, kterou ovšem do nadprůměru vytahuje několik solitérních čísel Vlasty Buriana. Ve svém výstupu par excellence paroduje velmi zručně dikci a styl hned několika jazyků (jeho německé číslo v mnohém předjímá styl Charlieho Chaplina v Diktátorovi), závěrečná dlouhá absurdní scéna z inspektoriátu železnic patří do zlatého fondu našeho geniálního blba (nebo blbého génia?). ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Burianova one-man show, jeho zdařilé kabaretní čísla a smějící se věrné publikum, film natočen v rekordním čase, ale jinak jako celek téměř o ničem, nemám rád Buriana, pro kterého se filmy vyráběly přímo na zakázku, a vše se mu připravovalo jako principálovi až pod nos, všichni se mu podřizovali, a on si mohl se všemi dělat prakticky co se mu zachtělo. To že měl hubu prořízlou a jeho některé vtípky jsou i z dnešního pohledu stále trefné a nadčasové o tom žádná:-) Od druhé poloviny jasně lepší, ty 2*, za dlouhý a báječný výstup na svatbě a dále na ředitelství drah, kde jinak výtečnej byl i Jan Richter, kolega Frič na úřadě mě svým gesty připomínal trochu Plachtu. ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Aj keď na Vlastu Buriana nedám dopustiť a Ondoň Hnipirdo hral dlhú dobu významnú úlohu v našich študentských vtípkoch, zo súčasného pohľadu ho považujem za jeden z jeho slabších filmov. Dokonca aj Burianove výstupy, ktoré sú jedinou hodnotou tohto filmu, mi v niektorých momentoch pripadali silené. Nič sa však nedeje. Burianova filmografia je bohatá a je úplne prirodzené, že okrem perál a priemeru obsahuje aj trochu smetia. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Pominu fakt, že film je vlastně jakýmsi chatrným dějem poslepovaný sled skečů, které mají ukázat komediální talent Burianův. Ten je bezpochyby na plátně přítomen, obzvláště ve scénce napodobování různých jazyků, žel jsou tam i scény slabší. Nejslabší chvíle však přicházejí, když Burian plátno opouští. Příslušné pasáže slouží pouze a jen jako lepidlo, lépe do nich nesahat. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Klasický Karel Lamač na cestách, napresoval tohle natáčení mezi lepší a nákladnější filmy, které měl rozdělané venku (respektive to nejlepší, co udělal s Anny Ondrákovou ve Výmaru), Burianovi do toho moc nemluvil a film byl na světě. Pobavil se, odpočinul si a než bys řekl švec, už byl zase ve vlaku. Aneb jak jinak hodnotit společně vystupující partu známých a přátel? Baarová se tu objevila díky své roli v Lelíčkovi, ale dál už jí Nina Burianová filmy svého muže zatrhla, stejně jako vystupování v jeho divadle. Jan Richtr se pomalu upíjel k smrti, Betty Kysilková předvedla ve větším svou dobrou rutinu a například Růžena Šlemrová v 46 letech předvedla hysterickou novomanželku. Nakonec i tohle mohou být ingredience dobré komedie. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (4)

  • Námetom filmu boli dve divadelné hry "Už mou milou" a "Srážka vlaků". (Raccoon.city)
  • Celý film byl natočen za 6 dní. Na dnešní dobu něco neskutečného. (cariada)

Reklama

Reklama