Tony (J.P.Belmondo) je rošťák jak se patří a téměř každého svým sympatickým zjevem dostane tam, kde ho vždycky chce mít. Bohužel a možná i bohudík se vždy nespokojí jen s jednou ženou a ne s jednou ženou také zametá. Tak to jde až do té doby, než pozná Muriel (Mylène Demongeot) a jejího přítele Bibiho (Philippe Noiret), díky kterým se dostane do vyšší společnosti, kde páchá neplechu v daleko větším měřítku než dosud. (MJMilan)

dr.fish

Film tak trochu ve stylu Veselé velikonoce a Nenapravitelný. Jenže právě na tom, že to není ani jedno ani druhé, se to rozsypalo. Ne, že by nebyla zábava, je to fajn, ale je Belmondovy nejlepší kusy měly prostě teprve přijít. Jean Paul je můj velký oblíbenec, zejména v když hraje floutka, který se všemi "vyjebe". A to samozřejmě udělal i v tomto snímku. Jen ne s takovou grácií, jako ve filmech o deset let později...70% ()

MrPierc

Tak do tance mládeži ! Tony je podvodník ve všem, mění styl, jméno i chování za pochodu. Je chudý, ale dokáže se vždy vetřít na správné místo k bohaté paničce. Bohužel to jsou samé nymfomanky a chlap se někdy musí vyspat. Série šíleností, gagů a milostných zápletek. Belmondo se svým stylem a lehkostí dostane každou, až na jednu ... Výborná hudba na začátku http://www.youtube.com/watch?v=1BW_ISeXzwE&feature=related ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 22.5.1982, réžia českého znenia (ÚPF 1979) = VÍT OLMER - Toto je jeden z filmov, ktorý by s iným (rozumej netalentovaným a necharizmatickým) hlavným predstaviteľom nestál za nič. BELMONDO však svoju rolu príživníka a "frajírka" zvláda s ľahkosťou a nadhľadom. (2.4.2009) ()

ORIN

Jedna z nejlepších belmondovek 60. let, film nabitý vtipem a především v první polovině těžící z neskutečného Belmondova komediálního talentu, kvalitativně trochu upadající v druhé polovině, která se v podstatě celá odehrává na výletní lodi, kde už je prostoru k čemukoliv daleko méně a variují se s pár obměnami ty stejné vtipy. ()

altaica

PRO MUŽE:Bezuzdný žvanil a sedmilhář. Brilantní výkon Belmonda, nonšalantní Noiret a rozkošné lízátko Mylène Demongeot s divokou dračicí Nadja Tiller v typické ptákoidní francouzské komedii z šedesátých let. Zatímco mnozí razí tezi, že cesta na vrchol vede zadem, JPB používá tradičně jiný tělesný otvor k jako výtah mezi společenskou smetánku. Být sexuální štvanec může být zábava, dokud je kam zdrhnout, jenže zdrhnout na jachtu na cestu okolo světa jako hračka nenasytné nymfomanky, to je na pováženou. Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Okouzlující muž, madame, by dokázal přemluvit ptáky, aby slétli ze stromů, vyrazit z dětí bonbóny a z lichváře prachy. Role šitá na tělo Jean-Paul Belmonda v době slávy. A na lyžích mu nemůže konkurovat ani Bridget Jonesová ani Gustav Anděl. Být absolutní střevo a hrát si na démona, to dokáže s přehledem zmáknout jen JPB a snad ještě Sellers. Dokonalý značka: hochštapler.          HLÁŠKA:Žijeme, milý pane, v době darebáků.//Nechci po tobě, abys balil vévodkyně. Znám tvý omezený možnosti, ale přece jen .. květinářka?! ()

• Belmondovi při natáčení vyhovovalo, že jeho postava ve filmu neuměla lyžovat. Tento sport byl jedním z mála, které herec neovládal. (raininface)