Epizody(8)

Alyssa se po dvou letech rozhodne začít nový život, zatímco se jiná žena, plná nenávisti, vydává na vražednou cestu pomsty. (Netflix)

ZeroCZ1233

Od minulé série je to krok zpět. Základní prvky jsou stejné, stále se jedná o parádu suchého humoru černotou protkaného se skvělým castingem a narací. I to příběhové napojení je dobré a to i příběh jako takový i když možná až moc centrovaný a nezabíhající do extrému jako dříve. Bohužel je ale všechno volnější a bez jiskry, jež minule plápolala skrz celou stopáž a dodávala tomuto projektu tu neodolatelnost na první pohled. Na druhou stranu musím ocenit vývoj naší dvojice, jejich myšlení se za ty dva roky se zákonitou logičností vyvinulo, už to nejsou děcka, jež sloužila jako předobraz naší zhýralé mládeže, ale prakticky dospělí jedinci a podle toho jsou koncipovány jejich dialogy. Ty jsou celkově dospělejší zaobírající se vážnějšími tématy a celá emoční stránka je posunuta na vyšší level a to jsem konzumoval velmi rád. Konec je méně otevřený než u minulé série, ale pokračování bych se vůbec nebránil, určité prvky tomu vybízejí a hlavně tahle věc je napsaná a koncipovaná moc dobře na to, aby se po šestnácti epizodách zapíchla. Mezi 8/10. ()

Jaro.Krafcik

Ten začiatok druhej série bol asi zlý vtip. Je vidieť že seriál stratil svojho režiséra. A to mal seriál po prvej serií dokonca dobre nakročené vyradiť niekoho z mojej top 10. Ale tá druhá séria bola fakt nič moc. Postava Bonnie poriadne nevýrazná. Aspoň skvela hudba ostala a herecké duo z prvej. Ale už je cítiť že to čaro niekde zmizlo. Veľká škoda po tých dvoch rokoch čakania si fanúšikovia zaslúžili viac. 3* ()

vyfuk

Asi se nedá mluvit o zklamání. Ani za nic. Vlastně hned první díl nám ukáže, že to jde jinak, originálně. Jiným úhlem pohledu. A ono to jde. Postavy se vrátí, mají nový osud a mají co nabídnout. Zápletka mezi nimi někdy zní trochu až moc pubescentně a hlavně stupidně, ale není to nijak strašná věc. Naopak se nedá mluvit o ničem, co by bylo vyloženě strašné. Jde o velmi důstojné pokračování, které se dokázalo jako jedno z mála vydat originální cestou. Docela bych řekl, že třetí série není potřeba, ale určité naděje bych v ní měl. Nemusela by bát úplně katastrofická. Stranger Things by se mohli učit. ()

klukluka

Zhruba po pěti dílech mi začala vadit Alysse, ta její deprese mi přišla nakažlivá. Přesto TEOTFW zůstává mým oblíbeným seriálem. S chutí bych si dal i třetí sérii- snad někdy spatří světlo světa. ()

Sygi

Druhou sérii této seriálové jednohubky jsem opravdu nečekal, ale proč ne, když tvůrci dokázali přijít s tak neočekávanou zápletkou. Cením, že si seriál zachoval svůj osobitý styl a strohé konverzace mezi charaktery jako ve skvělé první sérii. Je to příjemný doplněk původního děje, byť chápu, že se někomu může zdát zbytečným, ale na druhou stranu proč ne. ()

Michelle75

O dost slabší, než jednička, presto hodnotím kladně. Tenhle seriál na mě působí jako zjevení, bez zbytečností a přehršelo postav. Takové malé Fargo pro teenage nebo pro nás lidi, s věčně mladou duší:))) ()

Devadesát Dva

Tenhle seriál tak ladně balancuje na absolutní rozštěpenosti a tápání hlavních postav, co s jejich osudem, láskou, minulostí. Jsou tak divní, ale přesto k sobě nachází cesty. Seriál není nic extrémního, ale skvěle pracuje s tím málem, co má. Začíná se to slušně rozjíždět, má to potenciál. Otázkou je: je v plánu pokračovat? Ale definitivně se těším, jestli bude další série. ()

Hanys_

Další z těch pokračování "na sílu", kdy ten nastavovaný děj už vůbec nebaví. Chyba bude ale možná na mém přijímači, protože už s1 mi nějak přelomová nepřišla. Fakt ani nechci vědět, co by se mělo dít v dalších sériích. ()

Mitin

Tohle mělo bohužel zůstat u první série, která měla 100% víc šťávy. Neříkám, že druhá byla vyloženě špatná, ale v podstatě už je to jen takový doťuk a celý mi to připadalo dost zbytečný. ()

Oralfabet

Tak druhá série mi vydržela ještě kratší dobu, než jsem předpokládal. A jde o sérii vskutku skvělou, opět musím vyzdvihnout hlavně parádní práci s postavami, tentokrát už je navíc i příběh celou dobu zajímavý a poutavý, hodně scén je navíc fakt dojemných. Jo a ještě zmíním super soundtrack, na nějž jsem minule zapoměl. 9/10 ()

TheSpearCZ

Druhá série mi přijde jako taková sázka na jistotu. Alyssa s Jamesem jsou pořád strašně super, anglický slang tu jede jak jen může, tempo díky krátké stopáži odsýpá rychlostí blesku a soundtrack je dost nejspíše nejlepší věcí na celém seriálu (minimálně nejlepší za poslední dobu). Jenže ty postavy, které se přidaly do druhé série jsou jednoduše o level níž. Nejvíce to za mě odnáší Naomi Ackie, která se sem vyloženě nehodí a přijde mi to jako špatný vtip Netflixu v roce 2019 přidat afroameričanku do seriálu, kde prostě chybí člověk černé pleti. Celkově jsem ale spokojený a věřím, že přijde třetí série, která bude minimálně tak dobrá, jako ty předchozí dvě. 2. série - 80% ()

Darren98

Nechápu, že právě druhá řada byla vytvořena bez předlohy, když právě ona dotváří a navyšuje tomuto seriálu ten klíčový emocionální prvek mého nejoblíbenšího televizního páru na úroveň dokonalosti! Seriál jsem si zamiloval okamžitě, jenže do srdce mi jako symbiont zarostl právě díky nejlepším možným osmi epizodám (jeden filler o Bonnie + sedm hlavních), jakými kdy šlo navázat na emocemi vypjatý až zchaotičtělý neuspokojivý cliffhanger prvního příběhu. Zatímco předchozí sezóna vzájemně přeměňovala Jamese i Alyssu do spřízněných duší zločineckými zápletkami, tak do druhé epizody jsou vhozeni odděleně s nedořešenými pozůstalými či nevyřešenými novými překážkami, které jim brání šťastně zakončit trpké budování jejich vztahu, navázat na soulad dosažený na pláži v noci a být prostě šťastní. Jenomže v tom je pro mě to pětihvězdičkové kouzlo těch dvou sympaťáků - stačí pouze, aby byli ve své přítomnosti, naprosto přirozeně spolu ač se snaží být uzavření nebo neupřímní k tomu druhému nebo sami k sobě, tak ti dva po první řadě natolik patří k sobě, že ani Alyssyn ženich, Jamesův dopis, pomystychtivá Bonnie, delší odloučení, fyzická ani psychická zranění a traumata nestačí dohromady na zabránění toho, aby zhruba šest epizod ztráveného druhého (emočně dospělejšího) dobrodružství spolu naprosto plynule a maximálně nenuceně nacházeli jistou a nezničitelně pevnou cestu. To, jak je scénář chytrý, že jsou veškeré dialogy i realistické i vtipné zároveň, ale že rovněž si tím ti zamilovaní ztracenci při těch nutných konverzacích průběžně vyříkávají každý neduh a lečí všechny rány, aby v poslední epizodě došli oba do toho samého domu, a hořkosladce, nepopsatelně smutnovesele vkročili do toho nejpůsobivějšího nejemotivnějšího objětí, jaké jsem kdy v televizi viděl. 95% ()

HenryIvan

Myslím si, že druhá séria je miestami až príliš hraná na nihilistickú nôtu. Herci sú solídni, lenže to už nemá nejaký ten drive ako malá prvá séria (aj tak prvá séria nebola nič dychberúce). Nemožno tak povedať, žeby som bol týmto seriálom unesený. Primárna dejová linka bola ok a hudba bola zaujímavá, len mám pocit, že jej tam bolo až priveľa. Rovnako som mal kvôli vybranej hudbe pocit, že ide skôr o americkú tvorbu než britskú. Paradoxom zostáva, že aj napriek slušným hereckým výkonom ma postavy vo väčšine srali a (okrem Jamesa) nemohol som im prísť na chuť. Sú to tie isté nedostatky, ktorými disponovala aj séria prvá a aj kvôli tomu, prípadnú tretiu nejak zvlášť očakávať nebudem. Nie žeby tomu tak bolo u druhej. ()

JetDryerFan

Trochu jsem si říkala, co druhá série asi může nabídnout a jestli to nezabředne do nějakého klišé a nestane se z toho akorát průšvih. Nestalo se, je to pořád stejně skvělý, ti dva jsou výborní, Alyssa stále na přesdržku a James se prostě stébla chytá,.. a opravdu bych neřekla, že fucking world dokáže být ještě víc fucked up. 90% ()

255085349

Ano, možná trochu nadbytečná, ale přesto povedená druhá série, která zachovává duch předchozí a jede v zajetých kolejích. Co oceňuji zvláště, je neskutečně skvělý a sedící soundtrack, ten je opravdu dokonalý. Nová postava mi dost lezla na nervy a ze začátku to trochu drhne, ale scény v motelu a kavárně to perfektně kompenzují. Musím prohlásit, že s koncem druhé série jsem subjektivně spokojenější, než s koncem první, ale to jsem celá já. ()

holub109

Z druhé série mám hodně rozporuplné pocity. Na jednu stranu je to pořád parádně natočené a obsazení je skvělé, stejně jako v minulé řadě. Na druhou stranu mi ale po celou dobu sledování přišla celá druhá řada jako dost zbytečné pokračování skvěle ukončené první řady. Nebylo to špatné, ale první série byla minimálně o level jinde. ()