Eli

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. (Netflix)

Martrix

Tři scénáristi...to nikdy nevěstí nic dobrého. Je to jako kdyby se vám pokoušeli vyprávět příběh tři lidi najednou a navíc každý ze svého úhlu pohledu. Tedy aspoň v Eli to tak je. To, co začíná jako slibný thriller, postupně přejde k duchařině...to je pořád ještě vcelku ok...působí to neotřele...jenže pak příjde supertwist šesté kategorie; jako kdyby jste v TV přepli během reklamy na jiný film, se stejnými herci. Což mimochodem řadí Eli mezi filmy, u kterých nemá smysl dívat se na ně znova...stojí právě na neznalosti pointy. Nu a jak se tento trojitý hororburger povedl? Dětský herec je asi ok, ale popravdě...Sadie Sink by se mi na jeho místě líbila víc, takže bych casting prohodil. To děvče se umí fakt skvěle ksichtit. Ostatní postavy kráčí vcelku věrohodným způsobem k oné zmiňované pointě, která je vpravdě překvapující. Akorát spíš než tím obdivným wow způsobem, tak jde o WTF: odkdy se na hamburger dává krůtí šunka!? No, ale úplně blbě by to nechutnalo, ne? Takže pokud tohle překvápko překousnete-nejste tradicionalista a nebude vám lézt na nervy uvřískanej Charlie...nejspíš to přejdete nějak jako: hm, proč vlastně ne...jednou za čas by to chtělo ten zatuchlej žánr provětrat něčím novým . ()

metal.storm

Parádny film, parádny. Naozaj som rada, že som konečne znovu mohla vidieť niečo napínavé. Film má od začiatku dobrý rozjazd, decko s pochrámanou imunitou, a teraz pozor príde spoiler, ktoré sa teší z tak obyčajných vecí, ako je sprcha, komár, s ktorým si pokecá, že si môže objať maminku. Začína to teda rýchlo, a dojímavo. Potom prichádza zvrat, chvíľa, a vy si začnete uvedomovať, že vám film ponúka konečne nejaký ten pohľad na duchov, ktorí nie sú o nič horší ako tí živí. Ale pozor, má to zvrat, a priznám sa, že som naozaj nič netušila. Takže napätie prekvitalo. A možno ani tí duchovia neboli úplne clear, ale stále, boli to nevinné deti. Krásna ukážka, krásne vyvrcholenie, ktoré už síce pripomínalo divný kameňák, ale stále si to udržalo úroveň kvalitného, možno najkvalitnejšieho hororu roku. Bravo. Možno skreslených päť hviezd, ale momentálne zaslúženým právom. ()

Gavin87

Mě osobně tento horor příjemně překvapil. Charlie Shotwell to opravdu na svůj věk zahrál velice dobře. Žádný prvoplánový film s předvídatelným dějem a koncem. ()

Avathar

Dobrý nápad, ale škoda, že to nedostal do rúk odvážnejší režisér s originálnejšou víziou. Takto len slušné remeslo. Ale aj to niekedy stačí. Takže v konečnom dôsledku odporúčam. ()

BROKEN_

Hororová jednohubka, která se pokoušela nadchnout něčím jiným, ale v závěru si dívák uvědomí, jak špatné postavy kolem a kolem jsou, a přestane to bavit. Atmosféra v některých pasážích velmi dobrá, a líbilo se mi to rozuzlení, proč to dělají ti duchové. Ale.... ten závěr lidi, u toho už všechno přestalo fungovat, a poslední scéna mě rozesmála. Kdyby to mělo nějakou tu krvavou scénu, smysluplnější postavy, a trošku lepší závěr, jednalo by se o povedený horor, který by nevadil na další zhlédnutí. Takhle se, ale jedná o průměrný horor, na který si za pár dní nevzpomenete. Celkem škoda, tohle mělo větší potenciál. ()

Sfinkter

Lehký duchařský nadprůměr, který dlouhou dobu mate diváka, ale rozuzlení je vyloženě pohádkové. Zpracování ohleduplné k mladším divákům. ()

LUKICKK

Fajn horror, který se v průběhu z lekavé creepy věci stal satanisticky naplněný, což bylo dost cool a konec byl dost překvapivý a epický. ()

Yoshimitsu

Eli je po delší době zase obstojná duchařina podle mého gusta. Drží Vás to v napětí, pořád dumáte, kdo je ta krysa, která vše zavinila a poslala ho na smrt atd. Samotné finále je místy i překvapující, ale dost věcí vyplyne v průběhu filmu. Netflixi jen, tak dál a servíruj nám další pecky a budu spokojený. Dávám 75% ()

Micro41CZ odpad!

Au, studna Netflix špatných filmů tady dosahuje dna. Bolelo to. Jak televizní filmy Novy devadesátých let. Netflixi, prosím, zkrachuj. Nebo natočís příští řadu Premiéra. (Odpad pořád nedávám, to si nechávám pro pokračování (jakýchkoliv Netlix filmů)). Extrémně špatný. //// nic, stejně musím snížit na odpad, aby i ta jedna hvězda měla váhu u jiných filmů, které vlastně nebyly tak hrozný, ale i tak maji jednu dostat ()

oveckaoa

Z těch 3 Foyových hororů co jsem měl možnost vidět nejslabší. Největší problém je v klukovi, který není výrazný a chvílemi člověka tak sere , že to co mu tam dělají místo, aby odsuzovali tak mu to přejí. Ani ten konec to nezachrání jelikož když je hlavní herec tak neuvěřitelný tak to nemá ten drive na branku a účinek na diváka ono ostatně všichni herci stojí za hovno například ta holka co ho povzbuzovala z venku kdyby tam nebyla nic to nezmění jeho osud a původ by mu řekla ta doktorka třeba. Spoiler jinak pointa je ve stylu původních Omenů případně remaku Přichází Satan přijde mě, že režisér si to vyloženě vykradl jen to nechtěl přiznat tak tam nahodil zhruba 50 minut ve stylu nemocný kluk ,,nemůže´´ žít venku musí se léčit je ´´vyléčený,, vidí duchy a pak obrat a překvapivá pointa. 40 procent ()

sedm.1

Určitě nenudící hororová podívaná, která rozhodně disponuje spíše pozitivy než naopak. Každopádně je hned na úvod nutné zmínit, že se jedná o duchařinu s dětmi v čele, takže na něco ostřejšího si musí nechat divák zajít chuť, nicméně v rámci žánru se i tak jedná o nadprůměrněji působivé strašeníčko, fungující především díky velmi zajímavému a pro daný typ filmu výraznému prostředí. Atmosféra a napětí se zde tak velice působivě vyskytují po celou dobu, lekaček je dost a jsou vážně přesvědčivě zpracované, postavy a jejich herečtí představitelé jsou pak sympatické a divák až do samotného závěru vážně nemá tušení, jak to s kým vlastně je, a co se zápletky týče, tu lze označit za poměrně originální, a to především díky závěrečné, zatraceně nečekané pointě, která mě osobně nadchla a která měla vážně koule. Fajn je i svižný spád a postupnou gradaci nelze též opomenout. Možná bych tedy uvítal o něco více temnější a syrovější zpracování, ale přeci jen se pořád jedná o spíš ten komerčnější druh hororu, takže to bych chtěl už asi moc, nicméně i tak se v rámci duchařského žánru jedná o podívanou, která určitě stojí za pozornost. ()

Kienast

Hezky se na to kouká, atmosféra stoupá a závěr to je vyloženě bomba. Jsem rád, že jsem konečně mohl dát hororu od Netflixu víc jak 3* a Ciarán Foy si u mě složil reparát po špatném Sinister 2. 7/10 ()

666Carnage

Tohle byla jiná liga. Super atmosféra a pár herců. Závěr filmu něco neuvěřitelnýho. Hodně pohodová hororová jednohubka. 80% ()

Silwer

Me to proste nebavilo..clovek si brzo uvedomi o co jde a duchu jsem asi uz prejedeny..nejlepsi je poslednich 5 minut.. ()

WathanajX

SPOILERY! Poněkud zvláštní hororová verze bubliňáka, která ale stojí za to. Klady: Výborný nápad, úžasná atmosféra a záhadná léčba to vše dává dohromady zcela novou atmosféru hororu, kterou jsem byla opravdu velmi mile překvapena. Herecké obsazení velmi dobré zvláště hlavní postava filmu. Klasické ale dobře provedené lekačky tady odvádí velmi dobrou práci a přiznám se, že jsem z toho baráku měla celou dobu husí kůži. Příběh o chlapci, který je alergický na svět mě dost zaujal a největší hrůzu jsem, než z domu nakonec měla z jeho léčby. Líbilo se mi ty neustálé změny pohledů na všechny postavy. Na začátku má každý celkem jasno kdo je "hodný" a kdo "zlý" ale v průběhu filmu a s novými informacemi divák postupně začíná vše přehodnocovat až do finále. Zápory: Celý film se mi honily hlavou scénáře, jak jsem si představovala, že by mohl být děj uzavřen. Bohužel to, jak film doopravdy skončilo mě opravdu vyrazilo dech, a ne úplně v dobrém slova smyslu. Čekala jsem toho spoustu. Nevydařené šílené pokusy na dětech nebo i zombíky a duchy ale to, že se film nakonec uchýlí opět k Satanovi a církvi jsem vážně nečekala. Satana a podobné nesmysly můžeme najít v každém druhém špatně hodnoceném hororu. Jen jsem vážně doufala, že se filmu tahle blbost vyhne. Opravdu škoda ale konec byl pro mě vážně zklamání. Hodnocení: (3*) za skvělý nápad, atmosféru a herce ()