Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Griselda (Catherine Zeta-Jones) vyrůstala v chudobě a již od útlého dětství byla nucena vydělávat si jako prostitutka. Touha po lepším životě ji nakonec přiměje opustit rodnou Kolumbii a přestěhovat se do Spojených států. Zprvu se živí paděláním pasů, avšak později přijde na způsob, jak efektivněji pašovat do Ameriky zásilky kolumbijského kokainu... (fiLLthe3DD)

(více)

Recenze (9)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ (takmer) v každom podobnom filme dostal slovo P. Escobar. Málo kedy sa hovorilo o „človekovi“, bez ktorého by sa nedostal tam, kam sa dostal. Tento akýsi svojský životopisný film o žene G. Blanco, ktorá z určitého pohľadu bola podobne nekompromisná ako P. Escobar. Už samotný začiatok filmu naznačuje, že režisér G. Navarro sa nebojí dotknúť sa aj veľmi citlivých tém (dievčatko robí to čo mama). Avšak všetky tieto témy sú zobrazené len „obecne“ (zbytok si musíme domyslieť), takže také obrazy ako u napr. Scorseseho nečakajte. (Myslím si, že tvorcovia sa to ani neodvážili spraviť). Potom je tam pomerne veľký skok a už sa dostávame do „biznisu“. Ostané zložky (neustála naháňačka políciou, vojna medzi kartelmi, ako sa stal z dobrého človeka zlý) by som nerozobral, pretože je to natočené tak, ako to už dávno poznáme. Avšak jednu vec by som predsa len spomenul: vzťah G. Blanca s Carolinou – tá je pomerne intímna a zo strany G. Blanca otvorená, avšak pre samotný život G. Blanca kľúčovou záležitosťou. Ale jeho konečné zobrazenie taktiež nie je tak hlboká, aká by mala byť. Zachytenie poslednej dekády života G. Blanca sú už „rutinnou záležitosťou“. Catherine Zeta-Jones ako G. Blanca ma prekvapila. Ešte som ju nevidel takú chladnú a horlivou naraz – avšak toto neplatí pre všetky scény. Film, ktorý vo svojom žánru je jednoduchým doplnkom príbehu P. Escobara, kde samotný menovaný hrá na vedľajších husliach. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Trailer sa oháňa tým, že pred Escobarom tu bola Griselda. Lenže pred Cocaine Godmother tu bol Narcos, ktorý vydojil tému Kolumbijských kartelov do dna. Ale dobre, že to neprináša nič nové by nevadilo, ale spracovanie je na úrovni mizerného Hallmarkovského filmu. Nemyslím technickú stránku ale celý ten príbeh je pojatý strašne naivne a herecké výkony kolumbijsko-mexických ochotníkov sú otrasné. Niekoho by mohla nalákať dávna kráska Catherine Zeta-Jones. Ale aj na ňu tu je smutný pohľad. Aby sa podobala miestnym domorodcom, tak ju namaskovali tak, že vyzerá o 48 rokov staršie. Snáď. Ak takto brutálne zostarla, tak to je smutné. Tento film neodporúča ani jeden preživší Medelínsky narkobarón. 2/10. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Catherine Zeta Jones jako Griselda Blanco (1943-2012) nejmocnější a nejbohatší kriminálnice své doby ( jmění 2mld ) . Biografie hodná Hollywoodu aneb jak se z mladičké chudé prostitutky v Medellínu stala nejvyšší členka Medellinského kartelu v USA, která se svojí malou armádou rozpoutala drogovou válku s tisíci mrtvými. Problém je, že tenhle film je něco tak stupidně naivního jak z béčkové produkce za televizní prachy. Zklamání měsíce. A ta Zeta byla divná, nehodila se na tu roli. Před dvěma lety psali, že by roli týhle kreatury měla hrát Jennifer Lopez - to by byla trefa do černého, tak snad to vznikne, protože i jako filmový životopis to je nepřesné a chybí tam spousta základních událostí. K tomuto je jeden z nejlepších dokumentů, které jsem kdy potkal Cocaine cowboys (2006), podle kterého měl už před x lety vzniknout stejnojmenný film s Markem Wahlbergem. Taky nevznikl. Jméno Griselda Blanco je asi pro kvalitní filmovou tvorbu zakázané. ()

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

Místy neskutečně úmorný (zdlouhavé taneční scény), scénaristicky strohý a takřka bez výpravy - takový je snímek o Grisledě Blanco... Příběh jako takový by nebyl špatný, určité části filmu jsou velmi dobře zpracované a Catherine Zeta-Jones a Raúl Mendez ve svých rolích přímo excelují, ale... Čekal jsem trochu něco jiného, méně nudného... Když už nic jiného, herci byli velmi dobří, kamera ušla (sem tam prostřihy na archivní záběry ulic 70. let, páč produkce na retro auta prostě neměla) a životní příběh Griseldy Blanco rozhodně není nezajímavý, jen by to chtělo trochu lepší zpracování... Pohodový film, který extra nenadchne ani neurazí a film, u kterého nemusíte přemýšlet... 65% ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Keď som si tento film dával do Chci vidět, nevedel som, že ide o nepodarenú paródiu na Narcos. Už len vyprávačský komentár sa na neho neskutočne chce podobať. Zetu-Jones konečne prepustili zo psychiatrie, tak sa rozhodla začať hovoriť akože so španielskym prízvukom, čo je nielen smiešne, ale pritom ešte neuveriteľne prehráva (hoci pri tých šminkách vyzerá ešte dosť k svetu). Nudný dej neosviežuje ani záplava scén so salsou, na ktoré sa nechytá ani Ricky Martin. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na základě životního příběhu drogové obchodnice Griseldy Blanco, které se přezdívalo „Černá vdova“ či „Královna kokainu“ – její zločinecké impérium mezi lety 1980 až 2000 doslova vzkvétalo a byla známa pro svou násilnou povahu (zodpovědná je za více než 2 tisíce lidských životů). Byla zastřelena v roce 2012 v kolumbijském Medelínu. Griselda (Catherine Zeta-Jones) byla zmíněna v dokumentárních filmech Cocaine Cowboys (2006) a Cocaine Cowboys II: Hustlin' with the Godmother (2008), byla o ní natočena narconovela La Viuda Negra (od r. 2014) a mihla se coby jedna z vedlejších postav v seriálu El Baron (od r. 2019). (fiLLthe3DD)

Související novinky

Sofía Vergara ztvární slavnou narkobaronku

Sofía Vergara ztvární slavnou narkobaronku

04.11.2021

Herečka Sofía Vergara (Taková moderní rodinka, Šéf) se upsala hlavní roli v chystané šestidílné minisérii Griselda od Netflixu. Seriál bude pojednávat o proslulé kolumbijské narkobaronce Griseldě… (více)

Reklama

Reklama