Vito_LePour

Většinu doby to bylo spíš na 4*, ale způsob jakým se to v závěru rozmotá je na takové hodnocení příliš geniální. Film nestačí vidět jednou, těším se na druhé kolo. Besson předvedl svoji extratřídu, výborně si poradil s vyprávěním, které není chronologicky poskládané v podstatě od začátku až do konce. Jediné scény, ve kterých jsem měl maličko problém poznat kdy se odehrávají, jsou ze začátku, protože chyběl opěrný bod. Jakmile se děj posunul dál, už bylo jasné, kdy se jaká sekvence odehrává díky opakování úvodních scén. ()

Drozdo57

Luc Besson má ohromný dar, natočiť obrovskú hovadinu, ktorá sa mi zvyčajne ale celkom dosť páči. A inak to nie je ani tentoraz. 40 kilová anorektická bloncka likviduje KGB s najhoršie strieľajúcimi vojakmi hádam okrem Stormtrooperov. Na rozdiel od takej Red Sparrow sa to ale neberie až tak vážne a nikto nám nepchá hešteg silnazena a ako výplach odporúčam každému, čo dokáže na chvíľu vypnúť logické myslenie. ()

Brenda.Ch

Bláznivina bláznivého Luca Bessona. Pátý element v prostředí špionážních služeb. Brutální Nikita v tmavě červeném, v poněkud ultramoderním outfitu. Herecké výkony k zulíbání, říkejte si co chcete. Nejroztomilejší Helen Mirren, přímo k sežrání. Miluji mrchy, co drží slovo. Děj skákal v čase jako hopík na keramické podlaze, ale ani tento atribut filmu nebyl rušivý a kupodivu normálně srozumitelný. Pravda, akčních scén poskrovnu, ale i tady platí radši méně a kvalitně - a o kvalitách těchto scén nelze pochybovat.Úsměvný závěr. Prostě nežerte ten film doslova a nehledejte logické chyby a nesmysly. Stačí se naladit na Bessonovo psyché balancující na pokraji normálnosti a vychutnávat si sladký filmový bonbónek. A zazvonil zvonec a agentce je konec. 75%. ()

fafejt001

LUC stále umí . Mělo to švih , napětí , akční scény , dobré zápletky . Jen ty posuny v čase mi trochu lezly na nervy . Ale , asi to mělo svůj význam . Jo a výborná Sasha . Rovněž závěr v parku povedený . Prostě taková Nikita 2 . ()

rigby

K filmu jsem přistupoval bez větších očekávání, podle nelichotivého hodnocení spíše s despektem. Ale tentokrát jsem byl mile překvapen. Nejen půvabnou hlavní hrdinkou, ale i svižným tempem a překvapivými zvraty. Jen ten závěr byl takový nijaký a oproti celému filmu působil velmi slabě. Další minus bylo neustálé přeskakování v čase, ale chápu, že na tom byl příběh založen a bez toho by postrádal napětí. Dalo se na to nakonec zvyknout, ale možná by to šlo i trochu citlivěji. ()

Kinison

Atomic Blonde/Red Sparrow vs. Anna - 0:1 Míň akce, ale rafinovanější příběh. 3 a půl, protože pro Helen Mirren mám slabost. ()

HellsAngel

Luc Besson sa snaží dokázať, že ešte nepatrí do starého železa a v rámci tohto pokusu vykráda sám seba, ako aj žánrovú tvorbu navôkol. Anna začína ako Brutálna Nikita, aby skončila v podstate ako Atomic Blonde - a niekde uprostred tohto procesu je jedna bravúrne spracovaná akčná scéna, zopár hriešne strhujúcich erotických momentov a viacero šikovne zakomponovaných dejových prestrihov na udalosti minulé/budúce. Kultová klasika z toho nebude, zapamätania hodný film taktiež nie, no ako pohodový akčný relax plný špiónskych podrazov a dvojitých hier to funguje slušne. Navyše Sasha Luss ako Bessonov najnovší objav zanechala dobrý dojem. ()

Kushina

Tak tenhle film byl potěšením pro mé oči, uši, i celé tělo. Tolik zvratů, tolik akce, tolik aférek, tolik intrik. Neskutečně skvěle propracované, ačkoliv by se to zdálo být jako klasický akční film, tak opak je pravdou. Ve filmu šlo o mnohem víc, roli hrály hlavně emoce a city, důmyslně propracované plány a strategie. Klobouk dolů, dlouho mě žádný film tohoto žánru nebavil a nejspíše ani dlouho bavit nebude. Ano film měl své mouchy, ale důležitý je ten dojem, který nakonec zanechal. 90% ()

Repulsion

Ten film je skoro celou dobu poměrně dost nudný. To skákání dopředu a dozadu tomu taky moc nepomohlo. Konec to trošku spravil, ale ne moc. ()

Saxos

Brutálních Nikit už jsme viděli haldy, ale KGB vs. CIA Anička je prostě miláček. Klady: zábavná blbina, ale nějak z toho na mě dýchá rusáctví; nechybí humor; zrychlené roční pracovní nasazení - super. Velká změna - místo kluka má v mimoagentským životě holku. ()

hony23

Tak tohle Luc Besson umí. Když už hrozilo, že bude točit jen samé sračky, udělal z BRUTÁLNÍ NIKITY brutální ANNU a vznikla dosti zábavná a dobře vypointová špionážní podívaná. Děj sice neustále skáče v čase, ale na rozdíl od jiných filmů to zde má logiku, protože to přináší překvapivé dějové zvraty, při kterých si tvůrci s divákem pěkně pohráli. ()