brondy

takto.. z mojho pohľadu pomalý rozbeh.. z pohľadu diváka, ktorý si až tak nerochní v téme "tajné služby" je ten rozbeh brutáááááááálne pomalý.. potom ale už je to dobre.. s jedinou výtkou... NIE, akokoľvek dobre trénovaná vychrtlina s akokoľvek úžasnými bojovými schopnosťami by nevytĺkla 30 chlapov v krčme.. až na túto 3,14čovinu je ten film od prvej tretiny dobrá akčná SS (secret service) oddychovka.. 3* ()

Katgatoo

Údaje o čase jsou tam dobré hlavně kvůli tomu, aby si člověk mohl vygooglit, jak přesně vypadala elektronika v Moskvě roku 1988. ()

McGuffin

Scénář režírujícího a produkujícího Luca Bessona pro film Anna dává titulní Anně jednoduchý úkol vraždit. Pro stát a prý na dobu určitou. Takže vraždí, ale doba určitá nebere konce. Přijme proto nabídku druhého státu vraždit pro něj také na dobu určitou, jen mnohem kratší. Historka z práce a vraždění přiměřeně odsejpá a dvojitá agentka i diváci, ne ale všichni hrdinčini kolegové, se nakonec té její trvalé dovolené dočkají. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

VenomSK

Po dlhšej dobe pre mňa dosť solídny akčno - špionážny film, hlavne tie z obdobia studenej vojny mám veľmi rád. Slabých miest veľmi málo, resp skoro žiadne, len už ako to dnes chodí, miestami pritiahlé za vlasy a mierne štrajchnuté štýlom alá John Wick ale to si všimnete aj sami ale ako vravím, dobré, veľmi dobré dielo. ()

ma.h.ma odpad!

ak by som si chcel pozriet Nikitu, tak si pustim Nikitu... Luc Besson by sa mal pobrat na zasluzeny dochodok a neokradat ludi o drahocenny cas... ()

Natt

Klasika za poslednych 30 rokov. Luc si nasiel nejaku modelecku a za jej "zasluhy" jej urobil film. Len bohuzial, minimum jeho modeleciek ma aspon schopnosti Mily, takze teta je bohuzial herecke drevo. Relaitvne jednoduche , ale zvysny "komparz" nie je vobec marny. Ci uz Murphy ale hlavne Evans a Mirren su isota. Len keby Sasa nebola take totalne drevo ( ako nohy ma pekne) , tak by sa to dalo pozerat. A j ked technologie trocha nesedia s dobou v ktorej by sa to malo odohravat :) ()

Rene.Laskavy

No, takže Brutální Nikita co tahá za frňák CIA i KGB? No pěkně děkuju. Ještě s tváří S. Luss, ze které femme fatale nevytvoří ani skutečná armáda. Ale jo, hezká akce. Ale těch chyb! Proč agent Smith ze CIA nemá nataženou pistoli? Zrovna tak by na Ivana Hrozného v parku mohl mířit prstem. To samé, když ji tasí v noci v plážovém domku. Počítače, semafory, auta,....špatně. A kde se, proboha v sovětském svazu berou všechny ty Beretty? Vždyť je má i v sídle KGB. Ehm, ne. Tohle je děs a jen tradičně skvělá H. Mirren to vytáhla z odpadu na jednu hvězdu. Fuj. ()

somme

Zajimavy objev v podobe puvabne Sashy Luss se nam tu predstavuje v podobne ladenem filmu na zpusob Rude volavky/ Atomic Blonde aka dalsi sexy badass blodyny (a Bessonovy prvotni Nikity). Dej doplnuji dva hezounci v podobe Evans & Murphy a mrcha Mirren je tresnicka;). Mily prekvapeni! ()

evita_

Ono asi nie je úplne jednoduché robiť agenta pre Rusko aj pre USA. Anna ich však vyfajčila oboch úplne dokonale. Vynikajúca akcia, tempo, zvraty, vrátane toho finálneho predurčujú Annu k všeobecnej obľúbenosti. Taktiež sa pridávam do radu fanúšikov. Ak svet špionáže funguje čo i len sčasti tak ako sme to mali možnosť vidieť, tak sa celkom obávam toho v akom svete to žijem. Radšej preto ostávam v mojej sladkej nevedomosti, veď je to predsa iba film :) ()

ezop1012 odpad!

Ak je to paródia na špionážne filmy, tak nechápem prečo CIA je nezobrazovana rovnako tragikomicky ako sovietska KGB. Mám pocit, že mister Besson sa načisto pomiatol, režíroval to vôbec on? Nebol pod drogami? Kamera je dobrá, väčšina scén trápne, žigulaky sa prevracajú jedna radosť, KGB zosmiešnená a agenti KGB komunikujú cez verejný telefón. Hlavná predstaviteľka je možno pekná, ale hrať nevie. Zas tu máme zámerný kontrast medzi východom a západom, východ všetko zlé, špinavé staré, každý chce preč, západ čisté, dobrí ľudia, každý tam chce. Film je čistá západná propaganda, Besson je blázon, lebo mať za sebou brutálnu nikitu a potom urobiť toto? To sa inak asi nedá vysvetliť. ()

Majez

Presne to, co jsem do tyhle zkurveny karanteny potreboval. Film skvelej. Mam rad tyhle agentsky hratky. Navic se mi vratila i chut. Teda zatim jen na nakou dobrou bloncku, ale i to se pocita. Necekal jsem od toho skoro nic a dostal paradni davku intrik, akce a telicko Sashy Luss jako bonus. Za me 5* ()

ElleElie

Obsazení hlavní postavy mi přišlo opravdu báječnou volbou. Sasha Luss není nějak moc známá a díky tomu na mě působila více tajemně a realističtěji. A vzhledem k tomu, že její hlavní profesí je modelka, dokázala své roli propůjčit také eleganci a krásu. Dějem a zpracováním se mi tento film líbil mnohem víc než mediálně více propagovaný film Rudá volavka. Z Rudé volavky jsem byla celkem zklamaná. Od tohohle filmu jsem proto tedy neměla ani moc velké očekávání a o to víc mě překvapil. ()

angelle

Za mňa úplná spokojnosť. Páčilo sa mi, ako sa urcite veci vysvetľovali postupne a až po čase sme vlastne pochopili súvislosti medzi udalosťami. Co sa týka hereckých výkonov, tak Helen asi vyhráva. ()

Dunpeal

Režisérovi se podařilo získat několik dobrých herců, což je asi největší plus filmu. Některé bojové scény jsou vcelku povedené, ale občas tak nereálné, že jsou až komické (například souboj v kavárně). Nejslabším článkem filmu je určitě scénář, který je hodně nereálný a obsahuje až příliš velké množství hloupých scén. Doufal jsem, že přijde zajimavý konec filmu, který to celé zachrání, ale stal se bohužel naprostý opak. ()

anakonda007

Určitě dobrý, ale musím strhnout hvězdu za délku, velký počet mrtvol, neboť to začalo díky tomu zavánět parodií....Od půlky už jsem koukala, kolik je do konce.... ()

unitedfan

Tenhle film měl velký potenciál a jelikož Rudá volavka a Atomic blonde jsou pecky, tak něco podobného jsem čekal i od Anny. Bohužel oba zmíněné filmy jsou daleko lepší než tento. Po shlédnutí vám zůstanou v hlavě pouze dvě akční scény(ta v restauraci je mimochodem opravdu luxusní) a pohled na úchvatné tělo Sashy Luss(mimochodem to je také luxusní). Na jedno večerní shlédnutí příjemná podívaná, ale ta pachuť, že to mohlo být daleko lepší vám výsledný dojem poněkud přebije. ()