netWoor

Luc si střihnul další Brutální Nikitu, tentokrát ruskou. Některé scény jakoby z oka vypadly své "předloze", akční scény i když solidně udělané, jsou zbytečně dlouhé a těžce nereálné, přesto mě ale ta ruská matrjoška bavila. Rozhodně víc než Rudá volavka. ()

Akaja

Úlet, během celého filmu mi drásaly nervy chyby ve scénáři počínaje rekvizitami (jako použití mobilů, které v té době nebyly, záběry na "moskevské" bulváry plné nových aut, jednu starou ladu s poznávačkou DDR nebo turisty na trhu oblečené moderně, natožpak vybírání si pomerančů v supermarketu v roce 1985 jakože WTF), nelogičností jednání jednotlivých aktérů pokračuje (pojď, schováme se do šatníku s průhledy, tady nás nebude slyšet), po absolutní katastrofu v předstírání ruského přízvuku. Jediné vysvětlení pro mě je, že herci si vždy přečetli jen kousek scénáře a nebo že byli všichni na tripu ()

E lan

No to bylo pořádný raso, jak bych asi řekl za svých mladých let. Až neskutečné množství (sem tam nesmyslné) brutality, průměrné akční výkony a na můj vkus až samoúčelně mnoho zvratů a provázaností. Přesto jde určitě ve svém akčním žánru o vcelku nadprůměrný snímek. Luc Besson evidentně ještě nepatří do smetí... ()

Hellknight12

Nedávno pozreté naposledy videné v kine . Ďalší skvelý špionážny film ale čo čakať, keď je to L. Besson. Film má skvelú atmosféru, zaujímavý príbeh. Čo sa týka dĺžky filmu, ktorá je 118 min tak je to akurát. Je to okorenené aj humorom na správnych miestach a nie je ho veľa. L. Besson sa nebál použiť aj ruštinu je jej tu dostatok na rozdiel od Red Sparrow. Herecké výkony sú skvelé. Celkové hodnotenie za mňa je 80% ()

Ceberus

Až poté, co jsem nedávno poprvé viděl Bessonovu Brutální Nikitu, tak jsem si teprve uvědomil, že Anna je vlastně nepřiznaný reboot Nikity, jen pořádně nadopovaný akcí. Kdyby se to jmenovalo Brutální Nikita 2, možná by se to i líp prodávalo. :-) Každopádně tahle verze akční slečny se mi líbí víc, lepší už je snad jedině Leeloo z Bessonova Pátého elementu. ;-) ()

mirakom

Přesně jak píše POMO, perfektní špiónský thriller. Dobré hercké obsazení, výborné a dobře udělané zvraty. Dále perfektní choreografie, jak soubojů, tak honiček po městě. Také mě zaujal skvělý střih a práce s kamerou. || 9/10 ()

Psycho.R

Luc Besson opět oprášil Nikitu, tentokráte asi lépe, než s paní Saldanou, ale škodí si tím, že občas cituje právě svůj hit, viz. zkouška v restauraci. Hlavní hrdinka celkem dobře hraje, na to, že jde o nezkušenou modelku, to je určitě k plusu. Dokonce bych dal 4*, kdyby se Besson nevykrádal (na druhou stranu to zvládá lépe, než nedávný Matrix 4, který byl úplná katastrofa). ()

samkko

7/10 aneb levná napodobenina Wickovských filmů? Odpověď zní ano i ne. Anna sice vypadá, že v místech ten rozpočet chybí, jenže svou žánrovou úlohu plní dostatečně. Herecké výkony jsou velmi slušné, příběh je víc než poutavý, překvapí vás i C. Murphy, akce nijak nezaostává a konec je dost povedený. Bohužel, mě film nezaujal svou vizuální stránkou, což je pro mě jeden ze zásadních prvků. Je to takové.. Ve zkratce až moc dobře ruské a šedé. To samozřejmě plní naprosto správně svou funkci a problém se tedy chytá jen lehce mě.  Jinak jako oddechovka, popřípadě žánrová doplňovačka, proč ne. ()

FIAT 500

Not good, not bad... Anna má jeden zásadní problém - děj se snaží být zasazen rádoby do minulosti, ale prostředí a atmosféra tomu neodpovídají. Že se v záběrech objevují současná auta, když má jít o přelom 80. a 90. let, vem čert. Ale když agent CIA hraný Cillianem Murphym pronese, že Annu převezou na tajnou základnu do České republiky, přičemž děj se odehrává někdy v roce 1990 (pokud se pletu, budu rád za opravu), působí to jako kýč jak bič. Nicméně časové skoky byly moc fajn, děj to příjemně osvěžilo, akční scény taky v pohodě (především ta v ústředí KGB mi připomínala nějakou počítačovou hru), Anna velmi pěkná, a vlastně i zápletka nebyla vůbec zlá. I tak je to ale téměř nejslabší Besson (ale pořád jsou tu Mafiánovi), co jsem viděl. Na druhou stranu je to koukatelnější než Hobbes a Shaw... Celkem tři oriony a pokud nechcete moc přemýšlet, asi se to dá doporučit... ()

Alois88

Taková mainstreamověji podaná Rudá volavka. Rudá volavka byla reálnější, mrazivější a vážnější. Anna je akčnější, svižnější, dost přehnaná a plná scénáristických chyb. Nemohl jsem si pomoci tyto filmy nesrovnávat. Volavka to u mě vyhrává, ale to z tohoto filmu určitě nedělá špatný, jen prostě jiný. Na hlavní představitelku se VELMI DOBŘE kouká, což zde píše každý a musím to napsat i já. Stejně tak na její "přítelkyni". Helen Mirren zase baví svou skvělou a moc dobře zahranou rolí. ()

Shitonit

No to je nářez ! Jako ta rubačka na začátku, jak Annu berou do klubu KGB a v tý nóbl hospodě vyvraždí půl ruskejch oškliváků i se samotným fujtjblíkem, .....to mě fakt dostalo! Bruslí kombinovanej s Termikem, líznutej Fandámem, s ledovým klidem null null síbn.. to to mě fakt poser, takovou kočku bych si vzal do boudy místo pitbull na ostrahu nočních příbytků. Začátek mě sic trochu mát, páč to hopsalo sem tam tak nějak pomateně, ale hned jsem se s tím dík mý znalosti a praxy srovnal, a pak sem jen na nekonečný vlně blaženosti, do toho ta dokonalá stará coura co Annu vede, a ten milostný trojúhelník mezi agenty,m je to tak celkově polaskaný, fak si s tim dal někdo asi práci, asi pan Besón měl zrovan dobrej den a vycákal ze sebe jen to nej.... NO na takovou Nikitu čekám už dvacet let, a nebudu nikterak přehánět, že mě ta pohádka udělala takovou radost, že ji s láskou a péčí zahrnuji okamžitě a střelhbyyytě do svý Toptenky. JES! ()

Brooks

Besson je stále režijne na výši, obzvlášť pri oboch akčných scénach, ktoré sú veľmi dynamické, rytmycky šlapú, majú špičkovú choreografiu a sú ozdobou inak nevýrazného špionážneho thrilleru, ktorý je vzhľadom na svoje inteligenčné mantinely prehnane ambiciózny a škodí si svojou prekombinovanosťou. Takýto scenár nemal šancu tak komplikované rozprávanie ustáť. Hlavná modelka bezproblémová, vedľajšie trio charizmatické. Besson vlastne remakuje Brutálnu Nikitu, len mu z toho omylom vyšiel druhý Atomic Blonde. ()

brigante

Příjemné překvapení. Nádherná Sasha Luss to odehrála, odkopala a odstřílela se ctí. Trio Mirren, Evans a Murphy by člověk v takovém filmu nečekal, ale řekl bych, že si to do jednoho užívali, hlavně kulhající KGB šéfka Helen Mirren.:) Má to jen dvě akční scény a jednu honičku, ale především akce v restauraci stojí více než za to. To, o čem se v souvislosti s tímto filmem hodně mluvilo, jsou neustálé časové skoky, pro někoho možná rušivé nebo až úsměvné. Když si ale na ně člověk po chvíli zvykne zjistí, že mají hlavu a patu, dávají perfektní smysl ( někdo si s tím pěkně vyhrál ) a díky tomu se dočkáme nejednoho zvratu. Pochvalu zaslouží na režisérské sesli Luc Besson, který se vrátil ke svému osvědčenému tématu hrdinek-vražedkyň a zase jednou natočil dobrý film. Dobře natočené a nečekaně zábavné. 8/10 ()

RedRose

Taková jednodušší variace na Nikitu se zapojením více agentur. Luss je celkem hezká, ale měl jsem trochu problém ji ty souboje úplně uvěřit. Trio Mirren, Evans, Murphy si to dávají s takovou lehkostí, že i hlavní hrdinka lehce zaostává a obzvlášť Murphy, kterého fakt nemusím, byl mimořádně civilní! Jako celek je to velice povedené a to přeskakování v čase na které si někteří stěžují, bylo pro dobro věci. Kdyby to přestříhali bez toho přeskakování, bylo by to asi o dost nudnější... 77% ()

oldy

Čekal jsem to lepši. Je to spiš lepši pruměrny akční bečko. Aby Anna ziskala svou vytouženou svobodu,tak se vychrape s každym. At je to muž či žena. ()

GameboyNES

Další Nikitu nebo Leona, už nám asi Lukáš nenaservíruje. Nicméně na tu hrůzu co poslední dobou plodil to docela ujde. Víctkrát to asi vidět nepotřebuju. 67% ()

ANTYCHRYST

Teda to byl nářez.. :) nevěděl jsem vůbec co od toho očekávat..parádní špionážní jízda.. Ty skoky v časové linii mě ze začátku krapet nervovaly.. ale pak cajk.. Scénka v restauraci.. Jako totální strop.. Dámský John Wick hadr.. Velká paráda.. Jestli ta blondska je neherečka.. Tak klobouk dolů tedy.. Obrovský překvapení a 100 % tohle mě hodně bavilo.. Závěr už je jen taková třešnička.. :) ()