• Francie

Hugues Tissandier

Kostýmy:

Olivier Bériot
  • Vyhy

Největším problémem asi je, že Anna není vůbec akčním filmem, jak trailery slibovaly. Pořádných akčních momentů se dočkáme asi jen ve dvou případech (ta nejlepší byla nastíněna v ukázkách). Jinak se jedná o zdlouhavý, prokecaný příběh jedné modelky, ke které se nechovali přívětivě a tak se stala zabijákem. Kvalitu trochu zvedají Luke Evans, Cillian Murphy a Helen Mirren. Bez nich bych se jednalo o odpad. Je to nudné, překombinované a nezáživné. Potenciál to mělo, ale žel John Wick v sukni se nekoná. Atomic Blonde je rozhodně lepší počin.(12.8.2019)

• majo0007

Dve pozitíva k filmu sú: že tu v "rámci korektnosti" neuvidíte jediného negra, akcia je lepšia než u Atomic Blonde (a to už je čo povedať... že Keanu Reeves), na druhú stranu mínusom je hľadanie klitorisu v rámci lesbickej komunistickej strany. Ukázalo sa, že Peppermintom a A Vigilante cesta k money nevedie.Komu sa nepáčila LUCY, ruky preč, pretože by vám pretrhlo bránicu.(24.6.2019)

Luc Besson servíruje parádní špionážní akční thriller se sex appealem nabitou Sashou Luss. Je to přesně ten špinavý akčňák, který v kinech poslední roky chybí, Hlavní hrdinka to nemá v životě lehké, je vlastně téměř na dně dokud nedostane příležitost stát se KGB vládním Assassinem, který nebude mít konkurenci. Skvělý je také Cillian Murphy jako velitel CIA či Luke Evans z KGB. Zpočátku je lehce matoucí časté skákání v čase, které však v průběhu filmu dostane řádný význam a je zde překvapivě dost nečekaných zvratů. Akce mohlo být více, ale když na ní dojde, tak se pěkně zapotíte. 5 minutová scéna v restauraci na jeden záběr konkuruje Johnu Wickovu a místo noži řezat chlapy urvaným talířem je nápad za 1000 dolarů! Headshotů a mrtvol je zde víc než dost. Bavil jsem se, přesně tohle jsem v kině v létě potřeboval. 80%(16.7.2019)

• Arsenal83

Film láka na niektoré veľké mená, okrem teda Sashy Luss, to neviem kto je. Možno je známa na ruskom instagrame, ale ja neovládam azbuku. Film som sa rozhodol pozrieť napriek prvému komentáru na tejto stránke od užívateľa majo0007, ktorý mi nepovedal o filme teda vôbec nič, ale aspoň mi priniesol prekvapujúcu novinku, že vyskloňovaná lesba, je nové vybrané slovo po b. Ale má pravdu. Sasha tu ale naozaj hrá homosexuálnu modelku, ale keď treba oklamať muža tak vie byť samozrejme aj hetero, čo svojím posolstvom neprináša nič nové. Ale nevadí, filmoví tvorcovia splnili svoju kádrovú povinnosť odviesť svoj desiatok dúhovým úchylákom. Na druhej strane sa nám tu opäť ukazujú nové známe stereotypy - mafiánski Rusi, heterosexuálni muži ako tyrani, policajti ako blbci (ale tomu zas aj trochu verím). Celkovo sa film snaží byť tvrdou gangsterkou, čo Besson v minulosti celkom dobre dokázal urobiť, ale v tomto prípade sa snažil len nakopírovať svoju Nikitu. Fanúšikov tohto žánru môže film ale potešiť.(24.6.2019)

• Sasha Luss