Vestor

Opravdu tohle režíroval Besson? Nebo se pod to jenom podepsal a ve skutečnosti je to dílo nějakého béčkového patlala? Někdo vzal Brutální Nikitu, přidal jí schopnosti masového vyvražďování Johna Wicka a celé to neumně zakomponoval do parodické KGB a fantasmagorických 90. let. Pro navození atmosféry sice použili pár žigulíků a postavy Rusů semtam prohodí "Da", ale jinak na tu dobu absolutně nesedí technika, kolem roku 1990 si tam všichni vesele mobilují (i v Moskvě!), laptopy mají velké barevné displeje a webkameru, občas se jim do záběru vloudilo i nějaké to moderní auto. Scénář je plný zvrat(k)ů a děravější než ementál, divák je každou chvíli ohromován nelogickým odhalením typu "já nejsem tvoje dcera, ale tvůj dědeček". Abych jen nekritizoval, tak je to po stránce kamery dobře natočené. Má to i pár světlých momentů kdy se děj trošku uklidní a divák má šanci aspoň na chvíli uvěřit příběhu. Plus se na hlavní hrdinku v sexy kostýmcích hezky kouká. Ale jinak je tenhle akční femme fatale eintopf spíš zklamání. ()

BStone

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Průměrný Bessonův špionážní thriller, který má podobný námět jako Nikita, ovšem tam kde Nikita skórovala, Anna hraje něco jako druhé housle. Pár zajímavých akčních scén, semtam nějaká ta vyložená pitomost a výborná Helen Mirren. Zase jedna mladá žabka co přechcala všechny, včetně KGB a CIA. Na jedno kouknutí dobrý... 50% ()

altean

Bohužel nic moc. Akce je dobrá, ale je to nějaké hloupé. Zaprvé mi vadí nekonečné skoky v čase. Zejména z počátku jsem se neorientoval. Křehká blondýna modelka, která přechytračí CIA i KGB a sama vymlátí hospodu s asi tak 20+ borci z ochranky je fakt pohádka. Navíc nevím, co to bylo za mafiána, který v klidu jí v restauraci a najednou se ho snaží chránit 20+ goril. To snad nemá ani prezident. Jo a samozřejmě je tak neodolatelná, že i zkušení agenti KGB i CIA se nechají okouzlit. ()

Lucy39

Pro mne jedna z nejlepších "špionážních" story ze studené války.. pravda, někdy překvapí skoky plus mínus rok, dva, tři.. a co jste viděli je vše špatně.. :-D což je nakonec vlastně největší zábava.. a největší kur.a je samozřejmě místoředitelka KGB :-) kdo má rád tohle téma, vidět musí, názor si udělá sám.. Kdo nerad skáče v čase a nemusí cold-war nechť přeskočí .. ()

DarioG

Anna sa prezentuje ako nabúchaný akčný film s prekvapivými zvratmi a nákladom vášnivých vzťahov. Ale dve akčné scény s jednou naháňačkou nevytvoria akciu na steroidoch. Báchorku o modelke, ktorej motívom je anonymný predčasný dôchodok ozvláštňujú len flashbacky, ale aj tu to ku koncu začne liezť na nervy. Dva alebo trikrát by to bolo fajn. V Anne však divák tŕpne, kedy Besson znova siahne po časovom skoku, až je to ku koncu nesmierne otravné. Nezachraňuje to ani herecké obsadenie. Modelka/herečka Sasha Luss, ktorá si zahrala Annu však nemá takú oporu v scenári, aby vedela ukázať plnohodnotné kvality. Pozerá sa na ňu fakt skvele a s umom kosí svojich protivníkov. Navyše v akčných sekvenciách to vyzerá, akoby sa jej nesmel skriviť ani vlas a len z jednej konfrontácie vychádza reálne od krvi. Vo výsledku je Anna ďalšia nekonzistentná bessonovka. Ako celok ide však o veľmi béčkový pokus, ktorý sa snaží byť nasilu niečím viac. Niekde som čítal že toto malo konkurovať Wickovi. Pre Johna Wicka nulová konkurencia. ()

mroz2

Excelentní výkon Helen Mirrenové, která si roli ruské agentky výborně užívá a její ruský akcent je dokonalý. Ve filmu není nic mimořádně objevného, ale i přes několik skoků v čase se děj vyvíjí se snadno sledovatelnou logikou a všechno do sebe zapadá jak má, což u Bessonových filmů není vždycky pravidlem. Velmi solidní herecké obsazení a výkony ve vedlejších rolích, s kterým místy při vší snaze nedrží krok hlavní hrdinka. Celkově ale velmi koukatelná oddechovka ()

ProchySBK

Tvl jestli tohle nema ani 80 procent tak uz vazne nevim ktery kriplove to tu hodnoti. Namet, zpracovani, naturalni styl a herci! Kdo nedal 5 hvezd je fakt divnej. Uz jen za tu bitku Anna vs. padouchove v restauraci, tohle je top fight! ()

vanislav

"Asi je šukatelná, šla by použít jako návnada, jinak nevím, co s ní mám dělat" Tímto citátem z filmu bych asi celé dílo ohodnoti. Největší předností filmu je tvářička hlavní herečky. Děj filmu je místy zmatečný a ve zbytku nudný. Cca 15 minut zajímavých akčních scén a rozhovorů film nezachrání. Takové nepodařená kopie Atomic Blonde: Bez lítosti. ()

Zaks

Akčných scén síce pomenej, ale briliantne natočené. Množstvo prekvapení a v celom filme veľa rôznych špiónskych detailov. Časová previazanosť rovnako skvele zvládnutá a nevyvoláva vo mne chaos. ()

Stanislav.Ba

Uplny priemer v tomto zanri a u Luca uz celkom.Pre mna prehnana a nerealna akcia alá J.Wick 3.Nechapem ako tu mozte pisat komentar na 3 strany .Neprehanajte to.Brutalna Nikita je stale lepsia. ** ()

kudryj

Bejt tajita vjec komedie, dám tomu pět hvězd. Ale je tak těžko uvěřitelný, že ta vychrtlá vobludka pokosí ruskou KGB, stejně jako Sylvouš v Rambovi, to se vopravdu sežrat nedá. Ještě jí měl udělat protivníka Schwarci a Rudé Horko 2 bylo na světě. Ne, tohle se opravdu nedá a anorektická agentka s hlavou Avatara je opravdu poslední kapkou tohoto, chci vás překvapit filmku. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Večeře neklapne, tak dáme radši hned sex." Sasha Luss jako plochá modelka... Špionážní thriller s ženskou hlavní postavou, která šu*á tajné agenty znepřátelených táborů CIA a KGB, mezi nimiž se pohybuje. Snahou o komplikovanost značně ubírá na kvalitě. Tu 5 měsíců dozadu, tu 6 dopředu. Málo akčních scén. Většinou hlavní hrdinka někam přijde, otevře dveře a pistolí s tlumičem někoho zneškodní, čímž to hasne. Nejlepší akce je v restauraci, kde má k boji kuchyňské nože, vidličky či talíře. Zlomení talíře na polovinu a sekání Rusáku. Podobné filmy: Brutální Nikita. Místo, odkud není návratu. Rudá volavka. - 50%. ()

Pavlis.xxx

Besson po stopadesátý. Začátek super, bavilo mě to. V půlce mě to přestávalo bavit a konec mě spíš už štval a nudil. Někdy dobrá akce, někdy úplně bez mozku. Možná až spousta skákání časem. Koukatelný to určitě je, vyloženě špatný film to nebyl,ale počáteční nadšení z nějakého důvodu pomalu zmizelo a pouštět znova si to nejspíš už nebudu. Ani kvůli S. Luss ()

Svidron

Komplexne to ušlo, a máme ďalšiu nikitu.... Príbeh fajn, akcia tiež, len ma sere keď 50 kilove vychrtlé bábiky vycápu 15 chlapov v bare ... keby to bola aspoň Gina Carano ale toto... ()

MRParis

Luc Besson opět v plné síle dokazuje že je evropská jednička co jse filmů týče a strčí kdejaké americké sráče s přehledem do kapsy. Klasická Bessonovka s krásnou micinou v hlavní roli. ()

BigJohn02

Tak se Nám Luc pustil po létech do Nikity a vůbec to nedopadlo špatně. Pravda, když vychrtlá holka střílí jako kovboj jednoruč bouchačkama, které určitě mají slušnej zpětnej ráz a svýma tenkýma drátama do betonu zkope deset nabouchanejch Rusáků, je to sranda, ale tahle klišé k žánru patří. No, a konečně jsem pochopil, co myslel Julda Fulda tou zemí, kde zítra znamená včera - v roce 1987 byl v SSSR v domácnosti běžný laptop, volalo se mobilem a v roce 1992 měl KGB archív v počítači, na kterým bylo USB, aby se to dalo snadno stáhnout na flešku. Ty policejní Lady v roce 1987 asi taky vypadaly jinak. A agent CIA chtěl Annu poslat v roce 1992 do tajného vězení v České republice! No jo, no... ()

Majo.evans

Priemer.Nemám rád filmy,kde anorektičky zmlátia tucet chlapov ako nič.Smiešne.Aspoň viac sexu tam mohlo byť.Dej,akcia nič moc.A fllmov na tento štýl je tu už dosť.(Red sparrow,Atomic blonde). ()

nomak

Je to docela dobre udelane, ale trochu prekombinovane a spousta chyb jako trojkova ochcavka v devadesatkach, internet v SSSR atd... ()

simonman

Strhující :-), nervy drásající :-), dechberoucí akce :-) To víte, že jooo, mrk mrk. A teď vážně.... Tu jednu hvězdu dávám ani nevím přesně za co. Asi, že tahle crazy komedie přece jen není horší než, dejme tomu, Waterloo po Česku. ()