Sa.sa

Brutální Nikita v novém provedení a akci.. Jinak dobrá zápletka, děj i akce... Samozřejmě nesedí čas ani doba, no čekal jsem od Frantíků, že aspoň umí časově sladit dobu ve filmu... 😢😢 Ten konec byl fakt dobrý...! 😎😎 ()

skok01

Vyšší hodnocení a palec nahoru za akční scény. Děj, napětí, akční scény jsou skvělé. To jsem si opravdu užil a vychutnal. Závěr nic moc. Bistro  v parku, odsun agentů z místa děje, to je slabší = na druhou stranu docela vtipné, pobavil jsem se. H. Mirren byla skvělá, vyhulená, chladná. Závěrem: docela dobrá podívaná, užil jsem si to. Doporučuji. ()

Bragi66

Proč Luc Besson vyrobí druhý nálev z filmu Brutální Nikita (1990)? Ano, má to svoje kvality a dá se na to dívat, ale ten přímočarý odkaz tomu trochu plive na záda. Ale jinak v rámci žánru vřele doporučuji ke shlédnutí. ()

CheeseFigure

Po hutnom a cool úvode prišla mierne mdlá pasáž o Anne troske. Tá ale rýchlo zmizla a film ma pohltil. Príbeh je jednoduchší, ale vďaka retrospektívam (a že ich nie je málo) zaujímavý. To, že chudá modelka pobije armádu mi až tak nevadilo, neudieralo to až tak do očí. Za mňa spokojnosť. ()

nudlis

Po Nikitě a Lucy třetí Lucova "nasraná" holka, tentokrát Anča, v podání modelíny Sáši. Byť skoro bez héreckejch zkušenosti, poprala se s tím pěkně. A i držení zbraní (na který jsem u ženskejch háklivej) dopadlo dobře. Celý to dopadlo tentokrát dobře. Víc než dobře. I s těma všema rusákama kolem a standartní, ale nijak nevybočující Helčou. ()

Michal.Vacul

Taková Brutální Nikita po 30 letech . Oddechová akčňárna od začátku do konce děj odsýpá nenudí a to že člověk zhruba od poloviny tuší jak to skončí k tomu už asi patří. Jediné co si vážně mohly pohlídat jsou časové linky. Neb když kolem žigula v roce 1985 projíždí auta s roku cca 2015 působí to minimálně divně. Ale jinak to má vše co k žánru patří fešná herečka, trocha sexu a přiměřeně krve. Prostě uvelebit se užívat si akci a moc nad tím nepřemýšlet . ()

Redyx1

No tak já jsem byl spokojen.Tento akční film je jakousi vzdálenou kopií akčňáku z roku 1990 - Brutální Nikita ovšem hozenou do moderního převleku.Podle mě velmi dobrý scénář a samozřejmě i výkony hlavních protagonistů acsuper je Helen Mirren.Jasně škarohlídi mohou namítnout,že některé scény se zabíjením režisér dost přehnal,nicméně tento příběh je vyprávěn z mnoha úhlů a rozhodně je divák překvapen,jak se jednoduché zápletky totálně později změní.Taktéž triky a rvačky jsou dobře natočeny a zejména borci za kamerou se dost při tom vyřádili... ()

vvendigo

Rozplizlá zrecyklovaná Nikita v podivné paralelní minulosti, kde konec osmdesátých let vypadá jako přelom tisíciletí. Akční scény působí jako nechtěná parodie, stejně jako překombinovaná zápletka. A že tomu dělal hudbu E. Serra si člověk všimne až z titulků. A tak se ptá, proč to Besson vůbec točil? ()

HSGID

Na tento film som sa celkom tešil po pozreti prvej upútavky. Akcia bola celkom slušná aj keď jej moc nebolo dokonca aj zábavná v niektorých okamžikoch. Nebolo to vôbec zle lenže v poslednej dobe si potrpím na to aby film mal aj zaujímavý alebo niečím výnimočný príbeh a tu sa to bohužiaľ nekonalo nakoľko sme už takýto príbeh mohli vidieť a preto dávam iba 3 hviezdy. ()

vampvegetar

"hollywoodska moderná Nikita krížená s Leonom pod rúškom až nadnesenej satiry studenej vojny a mikročrepov humoru". Touto jednou dlhou vetou som to vystihol po mojom a napriek negatívnym momentkám dávam prekvapujúco až 4*. Dôvodmi sú : C, prekvapujúca funkčnosť tejto skladačky - občas sú síce prepojenia buď očakávané ( zo 1-2 prequel časti som intuitívne čakal pri odhalení "systému" filmu ) alebo skôr logické ako šokujúce, ale v takom akčnom odľahčováku sa hodia, B, film nenudí, rýchlo plynie, strieda úryvky až priam sondážne ( práca modeliek ako pozadie ) a akčno-zápletkové ( uvedené retro a realtimové ) a aj keď to v sebe má Brutálnu Nikitu, Leona v ženskom šate, nedávnu Červenú volavku - je to klišé, ktoré do mňa nasiaklo. C, aj keď nijaké novoty neprináša ( viď predošlý bod ), je to najkvalitnejší Besson od Leona ( a napriek kritikom mi viac ide ako sugestívna a ponurá Nikita či preexponovaný a chaotický 5 element ). A, hlavná postava je nielen slovom, pohybom a okom modelka a agentka, ale po dlhom čase aj postava, ktorá diváka/predovšetkým chlapov/ zaujme ( uvedený 5 element, nepodarená druhá polovina Lucy a ostatné "fotogenicko-vizuálne Bessonovky za cca 20 rokov, napr. aj odfušovaný Angel-A to postrádali ), iste - je to celé mierne nadnesené v akčnom tenise západ-východ, kde sa strany, obete a "ponuky na slobodu" menia ako šaty modeliek a humor fungoval len minimálne, no so samotnou akciou sa to nepreháňa a je vyvážená dejom nútiacim diváka neprestať sledovať skladačku, ktorá nie je síce prekvapivá veľmi, ba miestami až preexponovaná,no dáva filmu status nie len Béčka. Žiadne extra fanfáry, ale nudiť sa nebudete ( okrem cca 5-10 min. rýchlostrihu Anniných "vybavených objednávok", ktoré tam nemuseli byť a vadia trochu nedotiahnuté a vláčne niektoré "romantické scény" ). 3,75 = 4 ( ale osobne, Anna je nádherná a Rusko obrovské, tak taký príbeh sa mohol reálne stať, diktátori nesedia len na politických stoličkách, verte mi ... ). ()

imarkeye

Filmy Luca Bessona sledujem uz niekolko rokov a myslim ze aj on ma svoje povedzme to uchylnosti, myslim tym nekonecne Taxi a Kurierov.. vidiet to na tych auto nahanackach, ano aj ja som sa ako dieta rad hral a anglicakmi :-) Potom su to filmy, na ktore sa sustredi ako Nikita, Hlbocina, Leon a 5ty element, 96 hodin a teraz Anna. Film mal vsetko z tych uspesnejsich filmov, na ktorych sa viac sustredil napatie, zapletku, rozuzlenie a vyvrcholenie.. Hlavna hrdinka by este potrebovala viac hereckych skusenosti, alebo povedzme si, asi by som si vedel predstavit v jej roli Caru Delevingne, co je skoda ze to Luc neurobil, ale predpokladam ze to aj planoval, ale nebola v case nakrucania proste k mani.. Ano, to cakanie agenta pred ruskou ambasadou bolo troska detinske ale ano vykradal sam seba a vela je z Nikity, tak 35 - 40%. Ale ja som sa bavil a to je hlavne.. za mna taky maly oskarek pre Luca a davam mu 5 hviezd aj za doterajsiu pracu.. PS: Keby ste Sashu hladali vo Valerianovy, tak https://www.imdb.com/title/tt2239822/mediaviewer/rm481637632?ft0=name&fv0=nm7712734&ft1=image_type&fv1=still_frame ()

im8

Bessonova odpověď na Rudou volavku střihnutá U.N.C.L.E.M. Jako film zůstala Anna rozkročená někde mezi, na průsvitnou Sashu Luss se během poněkud nudného začátku docela dobře dívá, a pak si naštěstí film pro sebe zabaví Helen Mirren. Její postava KGB kamandírky přináší do žánru ujetého špionážního thrilleru alespoň nějaký punc originality. Řešit logické a časové lapsy asi nemá cenu. Jako jednohubka na večer – proč ne. ()

mdf

Tak určitě hodně překvapený,jaká pohoda to byla a na Sashu Luss se hodně dobře koukalo,jako bych i chvílema viděl Brutální Nikitu...Petu Wilson.Možná v hlavní budově KGB to bylo malinko přepalené,ale jinak skvělá zábava. ()

princeznaaur

hubenourka by sice takovy gorily nepreprala, ale libil se mi styl, skoky v casech, kdy jste se az posleze dozvedeli, jak to bylo dobre vykonstruovane. ()