Epizody(6)

Čtvrtá série nazvaná "Blackadder Goes Forth - Černázmije pokračuje" se odehrává za I. světové války. Hlavní postavou je kapitán britské armády Edmund Černázmije (to není chyba - po těch staletích už se to píše dohromady) snažící se dostat pod jakoukoliv záminkou z války. Skvělý plán mu ale vždy překazí generál "Mroží ksicht" Melchett a jeho pobočník, kapitán Darling, který kapitána Černouzmiji nenávidí. Kromě nich jsou zde opět jeho přátelé - pucflek svobodník Baldrick a naivní poručík George. (Fary)

aannemer

Nemám favorita mezi čtyřmi sériemi Black Adder. Všechny jsou pro mě dokonalé. Varování: nesledovat s dabingem! Jen malou vzpomínku. Pokaždé se válím v křečích smíchy po zemi, když sleduji scénu, kdy Černázmije rekapituluje s Baldrickem pití kafe a čím ho celou tu dobu sladili. ()

SelfishMan

"Sir, I have a cunning plan!" Asi můj nejoblíbenější Black Adder. Nestárnoucí limitovaná edice britského humoru, zasazená protentokrát do špinavých zákopů a drsného období světové války. Krásná tečka za ságou rodu Zmijáků (ten 5. speciál nepočítám). Tony Robinson ala Baldrick je je tak strašně krásně škaredý a tupý, až sem si ho oblíbil snad nejvíc ze všech. Hugh Laurie dokonale předvedl své komické nadání a Rowan Atkinson už pro mě není Mr.Bean, ale hlavně BlackAdder! "Permission to die sir!" 95% ()

Clapped

Prvních pět dílů je skvělá sranda, poslední je pak výrazně proti válečný. S předstihem odhaduji, že se bandě dvou idiotů a jednomu sarkastickému kapitánovi podaří vysvětli, proč je válka k ničemu desetkrát lépe, než to udělá příští rok s velkou slávou Harry potter a Na západní frontě klid...bože chraň.. ()

dthwinter

Pro mě (subjektivní názor) je Blackadder nejlepší britský komediální seriál. Zejména díky čtvrté sérii, kterou musím vyzdvihnout úplně nejvýše. Tak geniální satiricky černě zabarvený anglický humor jsem několikrát odnesl neovladatelným záchvatem smíchu. Chtěl jsem tady nějakou ocitovat, ale nemůžu vybrat jedinou, která by trůnila nad ostatními. V každém díle se najde nepřeberné množství vtipných přirovnání, trapných situací a zejména satirických výlevů, z nichž si každý vybere ten svůj oblíbený. Konec celé série přesně zapadá. Absolutní hodnocení. 100 % ()

superzurda

Špatný sitcom ztrácí s další a další sérií šmrnc, správný vygraduje a u těch TOP se i pozná kdy skončit. Je neuvěřitelné, že se někomu podařilo udělat takhle vtipný a vkusný seriál z prostředí zákopů první světové války. ()

ButchCB

"Vy kouříte Černázmije?" "Ne, většinou ne, jen po sexu, takže doma v Anglii běžně dvacítku denně." :-) Fantasický závěr průřezem černozmijácké historie. Našlápnutá série nejvíc ze všech. Stejně jak to tu všichni psali, tak i mě poslední díl zasáhl tak hořce, že i přes úsměv z veškerých vtípků jsem měl při zpomalujícím se zvuku piána hrajícího ústřední melodii slzy v učích a žaludek se kroutil jak citron mačkaný do konvice s čajem. Tuto čtvrtou sérii jsem postavil nade vše, vracím se k ní neustále a pocity jsou stále sejně intezivní. Skvělé, vivat Black Adder, dávám 100% ()

Sunwheel

Jednoznačne pre mňa najlepšia séria Black Adder-ovského seriálového skvostu! Kedysi človek dával jednotku, no postupne zistil, že sa dostáva až na samotný vrchol britského humoru s ďalšou sériou. Posledná časť a ja som smutný, že to už skončilo. A samozrejme, kto tento seriál pozerá v (akomkoľvek) dabingu, je absolútny idiot. ()

luke4ever

Brilantní věc. První řada na poprvé velký dojem neudělá, druhá řada je od začátku dokonalá. A třetí řada, kde se na pevno objevuje vedle "mistra Beana:)" Atkinsona i "dr. House:)"Laurie jako mladý princ musí královsky pobavit snad každého. Skvělé roličky vykreslil i Stephen Fry. Čvrtá řada svojí kvalitou už nedosahuje na třetí a druhou sérii. Celkové hodnocení: 1.řada 80%, 2.řada 99%, 3.řada 95% a 4.řada 75%. ()

dawexx

Nejlepší Černá zmije! Tenhle seriál zraje jako víno (pravda, ještě jsem neviděl všechny díly I. a II. série, ale na výsledném hodnocení to už asi nic nezmění). Rowan Atkinson se v postavě sarkastického a ironického kapitána Edmunda Černázmije vyloženě vyžíval, nemluvě o doktoru Houseovi Lauriem a vtipálkovi Robinsonovi. Všechno skvěle, všechno vtipně. Británci mají zatraceně podobnej humor tomu našemu, nemyslíte? ()

HMTD

Nejlepší série,přesně tohle chování bych od Edmunda čekal,Boldrick a Georg jsou zde nejlepší.Černá zmije se sérii od série zlepšuje a zlepšuje.A vše tak krásně vrcholí(stejně jako každá série smrtí). ()

Cor-Angar

Pro tuto sérii platí to, co pro ty předchozí, tedy že pokaždé když ji vidím znovu, se mi líbí ještě víc než předtím :) Všechny díly jsou znovu perfektní, navíc se vrátili herci ze druhé série, což mě rozhodně velmi potěšilo. A Flash je prostě dokonalý :D Navíc tato série má skvělý poslední díl, který je úplně jiný než ty ostatní, má takovou zvláštní atmosféru, která je cítit celý díl. A pak je v něm aspoň na malou chvilku Geoffrey Palmer, kterého jsem si opravdu oblíbil v As time goes by. No a na závěr : "kdo by si všimnul, že je tady o jednoho blázna navíc"....perfektní zakončení. ()

Mort09

Čtvrtá série je krásným vyvrcholením celého Černozmijovského historického eposu. Svým humorem se vrací k druhé sérii, ale navíc přidává větší množství vulgarit a sexismu, což je v kombinaci s typickým Britským humorem naprosto skvělá kombinace. Jedná se o jeden z největších komediálních počinů všech dob. ()

Vacice92

geniální seriál (tedy s vyjímkou I.řady, která se mi moc nelíbila), s velkou dávkou klasickýho anglickýho humoru, kterej mám moc ráda...líbí se mi zde taky Aktinson v naprosto odlišné roli než sme zvyklí z Mr.Beana ()

IlMagnifico

To nejlepší, co nám Černá zmije může nabídnout. Opravdu jsem netušil, že by mohla čtvrtá řada překonat třetí, která byla již tak výborná. Možná za to může výborné herecké obsazení anebo prostředí a doba, do kterých je příběh zasazen. Zákopová válka dala tvůrcům tolik možností... A všech se chopili na výbornou. ()

Tomulka

Váhal jsem mezi čtyří a pět, ale dalo se z toho vytřiskat i více. Každopádně je čtvrtá řada naprosto nejlepší ze serií. Příměry k určitým situacím jsou famozní kapitán Darling je skvělý pro konfrontaci s Černou zmijí a celkově je kapitán černá zmije prostě dokonale vyzbrojen humorem jemu vlastním v každém díle je hlášek, že by si to měl člověk pomalu zapisovat. ()