Svět, ve kterém musíme žít pohledem populárního komentátora Jindřicha Šídla. Pravdy, lži a alternativní fakta kolem nás v týdenní video-glose s originální grafikou Tomáše Dusila. (Televize Seznam)

mcleod

Šťastné pondělí představuje jeden z mála příkladů výborného politického humoru, který má příjemný nadhled, je zároveň trefný (i do vlastních řad) a stále i dost originální. Co mě ale definitivně přesvědčilo o kvalitě tohoto pořadu, je nadšení Jindřicha Šídla pro devadesátkovou hudbu... kdo ví, tomu netřeba víc dodávat :-) I když k výběru konkrétních kapel bych asi měl co říct, ale nebudeme si to kazit, že ano :-)) ()

ac3r odpad!

Nechutná sračka co má jediný a správný názor a běda jak vy ne. Zlatej Soukup oproti tomuhle zoufalci :-) ()

Schnaubik

Šídlo je John Oliver po česku, ale skvělej. Geniální politický humor těžící z aktuálního dění i historie i překvapivě dobrý mluvený projev Šídla, kterého osobně znám spíš z jeho práce v novinách. Je to ale názorový pořad, tak nečekejte, že budou s obsahem spokojeni všichni. ()

Johny303 odpad!

Nesympatický a arogantní člověk, který si staví kariéru na laciném hejtování jedněch a těch samých pořád dokola - a vyčítá jim v zásadě to, co činí sám. Jeho "jediné správné názory" s mými nekorespondují, což mě jen utvrzuje v přesvědčení, že je z mé strany všechno v tom nejlepším pořádku. ()

Bozvav

Prvoplánový humor, (prý satira) dosti primitivní, pro široké masy a rádoby intelektuály. Proč si dnes každý průměrný pisálek hned myslí, že je François Villon, nebo Borovský? Marná naděje, že autor scénáře teď vydrží nedutat pět let, se rozplynula. Škoda. S trochou nadsázky by se dalo říci, že kdo shlédne Šťasné pondělí, bude mít nešťastný celý týden, ale nebudeme nasazovat na šídlo psí hlavu. Lidově řečeno, bude nasratý až do středy. ()

TETŘEF

Tu dobrý fór, tamhle dobrý nápad. Ale celkově se nedá na Jindřicha dívat 20 minut každý týden, protože nemá dostatečný tým a talent na to udělat něco u čeho bych se necítil trochu trapně. ()

Evander

Místy opravdu zábavná satira. Některé díly jsou lepší, některé slabší, ale tak už to chodí a nápad i zpracování se mi líbí, tak lehce přidávám na 4*. ()

kukkik

Pořad tvářící se jako profesionálně stvárněná satira, ve skutečnosti však velice často trapné pokusy o žert, rozčilující střih a témata, chodící málo do hloubky. Pořad zkrátka předpokládá, že divák bydlí v Praze či v Brně a taky to pro něj točí, kdo bydlí jinde má holt smůlu, jelikož si připadá, jako třetí kolo u vozu. Je to trochu podpásovka ale nějak se mi nedaří přenést přes to, že člověk věnující se profesionálně žurnalistice má takovou vadu řeči.. To je v pořadu, který je celý vlastně jeden dlouhý monolog, značně rušící element. 3/5 ()

Hannibal1913 odpad!

"Svět, ve kterém musíme žít pohledem populárního komentátora Jindřicha Šídla." Chtělo by to alespoň v tom obsahu nemít gramatické chyby, když už je v něm lež (populární komentátor?). ()

topi80 odpad!

Ubohá relace, která z pozice prorežimního angažovaného novináře tepe do všech, co nezastávají jediný povolený a správný názor. Vtipné to není ani trochu, jen ubohé a zbabělé. ()

Phantasma

Celkem v pohodě. Dnešní politická scéna tento typ pořadu hezky krmí, není třeba zvláštní představivosti. Přesto tady tento typ pořadu chyběl, Show Jana Krause měla k tomu potenciál, ale časem Kraus přestal politiku zmiňovat i v úvodu. Tohle je takový český John Oliver. ()

riza-do

Tak trochu česká verze Last Week Tonight. A jak to tak u českých verzí něčeho skvělého bývá, není to tak skvělé. Na druhou stranu to není ale žádný propadák, prostě dobrá politická satira (s jejímiž názory souzním) a zaplácnutí něčeho, co v Česku prostě chybělo. Ať si však o Šídlovi myslím veskrze profesně dobré věci a uznávám ho, ta vada řeči mi prostě do televize nesedí. Doslova mi to tahá uši. ()

Jogi.1

Většinou velmi povedený humor, který politiku nejenom zviditelňuje, ale upozorňuje na závažné problémy s humorem, který se dostane k více lidem. ()