Spolu to dáme

This Crazy Heart

Srdcoví rebeli

Komedie / Drama

Německo, 2017, 104 min

Na tento film jsem zpočátku koukal skrz prsty, nicméně i obyčejného klišé, když je správně podané jako u Elyas M'Barek se člověk dokáže zasmát a i dojmout. Příběhově jak jsem již psal, to není žádné terno, ale na odpočinutí si od všedních problémů to úplně stačí. Jen ještě doplním, že knižní předlohu jsem nečetl a doporučuji.(29.6.2019)

Když opomenu nejeden klišé moment a občasně (hlavně ke konci) moc velký nátlak na city, tak musím s potěšením říct, že Spolu to dáme je pro mě jedno velké překvapení, protože i když jsem čekal, že by to nemuselo být špatné, tak se z toho nakonec vyklubala kvalitní dramedy jedoucí v hodně podobném stylu, jako snímek Nedotknutelní a já ji tímto plně doporučuji. Navíc mimo ostatních herců vás zde určitě překvapí i samotný Elyas M'Barek, kterého zde uvidíte i v krapet jinačím světle, než jen jako fakujícího učitele. 80%(17.11.2018)

Elyas M’Barek má díky úspěchu trilogie Fakjů pane učiteli a převážně zásluhou svého charisma skvěle našlápnuto a doufám, že jeho tvorba nezapadne prachem v ryze německých menších filmech. Spolu to dáme mě v traileru zaujalo především kvůli němu, přeci jen obdobných komediálně-dramatických snímků týkající se těžké nemoci jsou tu každoročně mraky. Rozhodně ale v žádném případě nelituju toho, že jsme se do kina vydali zrovna na tenhle méně známý film, kde jsem se nenudil jedinou chvílí. Holky si vedle mě i znamenitě pobrečely, mě málem dostal až nezapomenutelný dialog: “A ty máš přítelkyni?” “Kamaráde, já jich mám” “A u kolika z nich víš, že budou brečet, až umřeš?” [viděno v Cinema City Chodov 15.9.2018](16.9.2018)

Prvních třicet minut jsem si musel zvykat na český dabing, protože němčina je jazyk Mordoru, ale jinak to už šlapalo jako precizní německé stroje. Samozřejmě to není žádná topovka, ale v rámci žánru je to fajn oddechovka, která přesně mixuje vtipné a dojemné scény. Nečekejte nějaký umělecký vrchol, ale M'Barek hraje fajnově a Schwarz je pravděpodobně teenagerským německým objevem. 75%(25.1.2019)

MBarek chápu, že táhne - hlavně díky Fakjů pane učiteli - to jo - to je fakt vtipné - ale tento film je za mě průměr. Ano - téma super - člověk - tím myslím i diváka si snad uvědomil, že se má oproti smrtelně nemocnému člověku jako prase v žitě. Že by to bylo natočené nějak světoborně - to ne - mě šlo spíš o tu myšlenku. Sem tam nějaký vtip, lehký úsměv, ale jinak za mě průměr.(3.2.2019)

• - Při titulcích hraje skladba „Das Herz schlägt bis zum Hals“ od skupiny Revolverheld. (jiricek33)

• - Film je podle skutečné události. (RusTi)

• - Natáčelo se v Berlíně a Mnichově v Německu. (BMW12)