Spolu to dáme

• Česko Spolu to dáme (více)
Trailer 2

Lenny (Elyas M'Barek) je typický rozmazlený synáček bohatého tatínka. Vysokou školu jaksi ne a ne dodělat, protože jeho zájmy se omezují na rychlá auta, slečny, případně drogy. Když už roupama neví, co dělat a přistane s autem v bazénu, otci přece jen dojde trpělivost. Oznámí mu, že když se míní jenom flákat, žádné peníze od něho už nedostane. Musí prokázat, že umí být užitečný, a tak mu dá na starost svého mladého pacienta, těžce nemocného patnáctiletého Davida, kterému podle lékařů zbývá jen pár měsíců života. Normální život vlastně ani nepozná, jenom operace a sanatorium. Lenny se o Davida začne starat podle svého a rozhodne se, že David si musí užít, dokud to jde, a že to spolu dají. A že to bude opravdu jízda na plný plyn. (JOJ Cinema)

Trailer 2

mchnk

Celkem dobrá citová vydíračka, jež chce raději slzy než smích a nabízí jen prostoduché kontrasty životních hodnot, nicméně je velmi slušně sehraná, v čele s mladým představitelem Davida, také celý vývoj děje rozhodně není žádný trapas. Pro mě určitě milé filmové překvapení. [Kino Citadela - Litvínov]. ()

MrHlad

Flákač Lenny musí dělat společnost umírajícímu Davidovi. Nadšený z toho není, ale brzy zjistí, že mu tenhle kluk přirostl k srdci. A i když se z nich stanou kámoši, zákeřná nemoc číhá za rohem...Spolu to dáme bohužel do žánru dojemných komedií nepřináší nic nového, ale především se bojí být opravdu zábavná a legrační. Takže ve výsledku především nudí. Když to znovu pustíte Nedotknutelné, dá vám to víc. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $20,089,000▐ Elyas M'Barek tak trochu na silu vtipným, hrajúci takmer zhýčkaného teenegera, ktorý vo svojej podstate už na pohľad otravný. Takže podľa toho tak aj tak zaujme. Občas niekde niečo fajn ale ináč ako celok dosť povrchné, necelistvé. /40%/ ()

Slarque

Elyas M'Barek je po trojici Fakjů populární, tak se z toho musí něco vyždímat. Melodramatický příběh o polepšení nezodpovědného flákače, který je donucen starat se o smrtelně nemocného kluka, ovšem kromě nepravděpodobné expozice ničím zajímavý není. Všechno už jsme viděli a většinou lépe. Takže jen průměrný kousek na jedno použití. ()

Stanislaus

Spolu to dáme je neskutečně pohodový film o dvou naprosto rozdílných lidech, které jednoho dne svedl osud dohromady, což oběma změnilo život. Elyas M'Barek si po Zekim vyzkoušel poněkud vážnější polohu a rolu mu opravdu sedla, avšak i ostatní herci byli nadmíru sympatičtí a uvěřitelní. I když se film zaobírá tématem, které bylo podobně natočeno vícekrát, tak i přesto působí mile a neotřele. Film, jemuž se perfektně daří mísit jak dramatické, tak komické momenty - dojme, pobaví a poučí zároveň. ()

• Natáčelo se v Berlíně a Mnichově v Německu. (BMW12)
  • Film je podle skutečné události. (Comida)
  • Při titulcích hraje skladba „Das Herz schlägt bis zum Hals“ od skupiny Revolverheld. (jiricek33)