Spolu to dáme

• Česko Spolu to dáme (více)
Trailer 2

Po další divoké pařbě zaparkuje zbohatlický floutek a playboy Lenny svojí káru jen těsně vedle garáže, hned na dně napuštěného bazénu. A tátovi dojde trpělivost. Konec flákání, konec utrácení, konec toho být naprostý budižkničemu. Lenny se musí začít starat o patnáctiletého Davida s těžce nemocným srdcem, kterému podle lékařů zbývá pár měsíců života. David žije v sanatoriu a kromě operací toho vlastně moc nepoznal. V jeden moment se tak střetnou dva naprosto rozdílné světy, svět klubů, mejdanů, alkoholu a krásných holek se světem nemocnice, léků a operačních sálů. S tím druhým světem si ale Lenny moc starostí nedělá a začne se o Davida starat tak, jak prostě umí. „Jste bezstarostný ignorant a egomaniak. To je pro těžce nemocného kluka ideální,“ slyší od krásné lékařky. Rozhodne se, že to spolu dají a že si David musí užít, dokud to jde. Ukrást auto, jít na striptýz, do klubu, prostě jen nakupovat blbosti. A pak si David přeje, že by se chtěl zamilovat do nějaké holky. To je velký oříšek, ale nečekané kamarádství už je tak pevné, že začnou pracovat i na tom. Když se s někým stanete opravdoví kámoši, nese to sebou i jeden závazek – Spolu to dáme. A na plno, jako kdyby už nemělo být žádné zítra... což se ostatně může opravdu stát. (Bontonfilm)

Trailer 2

mchnk

Celkem dobrá citová vydíračka, jež chce raději slzy než smích a nabízí jen prostoduché kontrasty životních hodnot, nicméně je velmi slušně sehraná, v čele s mladým představitelem Davida, také celý vývoj děje rozhodně není žádný trapas. Pro mě určitě milé filmové překvapení. [Kino Citadela - Litvínov]. ()

MrHlad

Flákač Lenny musí dělat společnost umírajícímu Davidovi. Nadšený z toho není, ale brzy zjistí, že mu tenhle kluk přirostl k srdci. A i když se z nich stanou kámoši, zákeřná nemoc číhá za rohem...Spolu to dáme bohužel do žánru dojemných komedií nepřináší nic nového, ale především se bojí být opravdu zábavná a legrační. Takže ve výsledku především nudí. Když to znovu pustíte Nedotknutelné, dá vám to víc. ()

Stanislaus

Spolu to dáme je neskutečně pohodový film o dvou naprosto rozdílných lidech, které jednoho dne svedl osud dohromady, což oběma změnilo život. Elyas M'Barek si po Zekim vyzkoušel poněkud vážnější polohu a rolu mu opravdu sedla, avšak i ostatní herci byli nadmíru sympatičtí a uvěřitelní. I když se film zaobírá tématem, které bylo podobně natočeno vícekrát, tak i přesto působí mile a neotřele. Film, jemuž se perfektně daří mísit jak dramatické, tak komické momenty - dojme, pobaví a poučí zároveň. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $20,089,000▐ Elyas M'Barek tak trochu na silu vtipným, hrajúci takmer zhýčkaného teenegera, ktorý vo svojej podstate už na pohľad otravný. Takže podľa toho tak aj tak zaujme. Občas niekde niečo fajn ale ináč ako celok dosť povrchné, necelistvé. /40%/ ()

Slarque

Elyas M'Barek je po trojici Fakjů populární, tak se z toho musí něco vyždímat. Melodramatický příběh o polepšení nezodpovědného flákače, který je donucen starat se o smrtelně nemocného kluka, ovšem kromě nepravděpodobné expozice ničím zajímavý není. Všechno už jsme viděli a většinou lépe. Takže jen průměrný kousek na jedno použití. ()

• Při titulcích hraje skladba „Das Herz schlägt bis zum Hals“ od skupiny Revolverheld. (jiricek33)
  • Film je podle skutečné události. (Comida)
  • Natáčelo se v Berlíně a Mnichově v Německu. (BMW12)