Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po další divoké pařbě zaparkuje zbohatlický floutek a playboy Lenny svojí káru jen těsně vedle garáže, hned na dně napuštěného bazénu. A tátovi dojde trpělivost. Konec flákání, konec utrácení, konec toho být naprostý budižkničemu. Lenny se musí začít starat o patnáctiletého Davida s těžce nemocným srdcem, kterému podle lékařů zbývá pár měsíců života. David žije v sanatoriu a kromě operací toho vlastně moc nepoznal. V jeden moment se tak střetnou dva naprosto rozdílné světy, svět klubů, mejdanů, alkoholu a krásných holek se světem nemocnice, léků a operačních sálů. S tím druhým světem si ale Lenny moc starostí nedělá a začne se o Davida starat tak, jak prostě umí. „Jste bezstarostný ignorant a egomaniak. To je pro těžce nemocného kluka ideální,“ slyší od krásné lékařky. Rozhodne se, že to spolu dají a že si David musí užít, dokud to jde. Ukrást auto, jít na striptýz, do klubu, prostě jen nakupovat blbosti. A pak si David přeje, že by se chtěl zamilovat do nějaké holky. To je velký oříšek, ale nečekané kamarádství už je tak pevné, že začnou pracovat i na tom. Když se s někým stanete opravdoví kámoši, nese to sebou i jeden závazek – Spolu to dáme. A na plno, jako kdyby už nemělo být žádné zítra... což se ostatně může opravdu stát. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (80)

Mkartaylas56 

všechny recenze uživatele

Když opomenu nejeden klišé moment a občasně (hlavně ke konci) moc velký nátlak na city, tak musím s potěšením říct, že Spolu to dáme je pro mě jedno velké překvapení, protože i když jsem čekal, že by to nemuselo být špatné, tak se z toho nakonec vyklubala kvalitní dramedy jedoucí v hodně podobném stylu, jako snímek Nedotknutelní a já ji tímto plně doporučuji. Navíc mimo ostatních herců vás zde určitě překvapí i samotný Elyas M'Barek, kterého zde uvidíte i v krapet jinačím světle, než jen jako fakujícího učitele. 80% ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Elyas M'Barek je po trojici Fakjů populární, tak se z toho musí něco vyždímat. Melodramatický příběh o polepšení nezodpovědného flákače, který je donucen starat se o smrtelně nemocného kluka, ovšem kromě nepravděpodobné expozice ničím zajímavý není. Všechno už jsme viděli a většinou lépe. Takže jen průměrný kousek na jedno použití. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Pro mě příjemné překvapení a hodně moudrých postřehů ze života. V Německu přišlo na film do kina dva miliony diváků, tak jsem byl zvědavý. Slibované prvky černého humoru ustupují melodramatu, jednak se vyvíjí podle očekávaného schématu, kdy si bezstarostný hýřil postupně uvědomí plytkost vlastního bytí, dotovaného otcem lékařem, a přijme zodpovědnost za osud chlapce, který na rozdíl od něj zná jen hospic s tablem zemřelých dětí, operační sály, kyslík a ustaranou matku. Ostatně celá jeho partička flamendrů působí přestárle a jejich zábavy v nočním klubu ospale. Ani zasvěcování do běžných radostí nehýří originalitou. Dojem zachraňuje výtečný Philip Schwarz v roli puberťáka, který neváhá své nemoci využít ke lstivému citovému vydírání. Právě on zařizuje okamžiky, kdy jde film nad realitu. ()

javak810i 

všechny recenze uživatele

Německá variace na film "Nedotknutelní" inspirovaná skutečným příběhem těžce nemocného teenagera a floutka z bohaté rodiny, který se o něj začne starat. Film funguje překvapivě dobře, poměr vtipných a dojemných scén je podle mě vyvážený. Elyas M'Barek tu hraje téměř stejně jako učitele z Fajků, ale to je dobře. Hlavní dvě výtky bych měl k dabingu (ale protlačit německý film s titulky do českých kin je asi problém) a k hereckému výkonu Davidovy mámy. Každopádně pohodový a vtipný "feel good" movie, za mě 4* ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Tohle je přesně ten žánr, pro který mám extrémní slabost. Stejně jako francouzší Nedotknutelní nebo Než si pro ně přijde z USA, tak i němečtí Bratři, co vše spolu zvládnou mají podobnou kostru, kostru ze které jde ještě dost čerpat a kde jde stále přidat spoustu nového. Hrozně feels good. Elyas né a né zklamat! ()

Galerie (24)

Zajímavosti (4)

  • Film je podle skutečné události. (Comida)
  • Na konci filmu je záber na skutočnú dvojicu. (marek1972)
  • Při titulcích hraje skladba „Das Herz schlägt bis zum Hals“ od skupiny Revolverheld. (jiricek33)

Reklama

Reklama