Spolu to dáme

This Crazy Heart

Srdcoví rebeli

Komedie / Drama

Německo, 2017, 104 min

Elyas M'Barek je po trojici Fakjů populární, tak se z toho musí něco vyždímat. Melodramatický příběh o polepšení nezodpovědného flákače, který je donucen starat se o smrtelně nemocného kluka, ovšem kromě nepravděpodobné expozice ničím zajímavý není. Všechno už jsme viděli a většinou lépe. Takže jen průměrný kousek na jedno použití.(26.9.2018)

Podle zdejších komentářů jsem čekal nedotknutelné, ale ve výsledku jsem dostal něco úplně jiného. Když jsem byl v kině na Nedotknutelných, utkvěla mi v hlavě spousta kvalitního humoru, který odlehčuje lidské neštěstí a uspokojený kvalitním filmem jsem si pak zašel na pivo, jak je mým dobrým zvykem. Po shlédnutí "Spolu to dáme" jsem si žádné pivo nedal, ale pouze jsem vrátil prázdné láhve a popřemýšlel o tom, že bych si možná místo chlastu mohl konečně doděla vysokou školu a trošku víc volat mámě...(30.9.2018)

Německá variace na film "Nedotknutelní" inspirovaná skutečným příběhem těžce nemocného teenagera a floutka z bohaté rodiny, který se o něj začne starat. Film funguje překvapivě dobře, poměr vtipných a dojemných scén je podle mě vyvážený. Elyas M'Barek tu hraje téměř stejně jako učitele z Fajků, ale to je dobře. Hlavní dvě výtky bych měl k dabingu (ale protlačit německý film s titulky do českých kin je asi problém) a k hereckému výkonu Davidovy mámy. Každopádně pohodový a vtipný "feel good" movie, za mě 4*(16.9.2018)

Když opomenu nejeden klišé moment a občasně (hlavně ke konci) moc velký nátlak na city, tak musím s potěšením říct, že Spolu to dáme je pro mě jedno velké překvapení, protože i když jsem čekal, že by to nemuselo být špatné, tak se z toho nakonec vyklubala kvalitní dramedy jedoucí v hodně podobném stylu, jako snímek Nedotknutelní a já ji tímto plně doporučuji. Navíc mimo ostatních herců vás zde určitě překvapí i samotný Elyas M'Barek, kterého zde uvidíte i v krapet jinačím světle, než jen jako fakujícího učitele. 80%(17.11.2018)

Elyas M'Barek se úplně nevymkl z role učitele z Fakjů, přesto to vůbec nevadilo. Zbohatlík, povoláním syn si nakonec najde cestu k velmi nemocnému Davidovi a tvoří spolu nerozlučnou dvojku. Přestože scénář je klasickej "doják", mě to bavilo. Přestože je to především dojemné, jsou tam i dobré hlášky a vtipné situace..Jako oddechovka super, 4* zaslouženě :-)(29.10.2018)

• - Film je podle skutečné události. (KoubikTK)

• - Při titulcích hraje skladba „Das Herz schlägt bis zum Hals“ od skupiny Revolverheld. (jiricek33)