Spolu to dáme

This Crazy Heart

Srdcoví rebeli

Komedie / Drama

Německo, 2017, 104 min

Elyas M'Barek je po trojici Fakjů populární, tak se z toho musí něco vyždímat. Melodramatický příběh o polepšení nezodpovědného flákače, který je donucen starat se o smrtelně nemocného kluka, ovšem kromě nepravděpodobné expozice ničím zajímavý není. Všechno už jsme viděli a většinou lépe. Takže jen průměrný kousek na jedno použití.(26.9.2018)

Film, inšpirovaný skutočným príbehom zo Života, ktorý vás doslova chytí za srdce. Avšak celé je to zobrazený možno až príliš zjednodušene a miestami povrchne. Ale aj napriek tomu je odkaz filmu jasná. Typická a na mieru šitá rola pre Elyas M'Barek. Osobné hodnotenie: 76% (***) (2.2.2019)

Jelikož jsem to viděl s dabingem (který byl podle mě fakt hrozný), tak se to pomalu bojím objektivně hodnotit, protože si myslím, že v originálním znění by z toho třeba takové herecké výkony mohly vyjít mnohem líp. Občas mi však připadalo, že sleduju vyloženě kýčovitej televizní film, který pomalu nemůžu brát vážně (až mi někdy bylo trapně). Občas to ale naopak mělo světlý chvilky a lhal bych, kdybych řekl, že mě příběh nezajímal. Ale obecně to bylo fakt prvoplánový a silně nedotažený. Jak kdyby to nechtělo jít ani trochu pod povrch. Navíc bez opravdového vtipu i silnějších emocí, což vzhledem k námětu opravdu nechápu. Se zavřenýma očima (a hlavně vypnutým dabingem) slabé 3*.(29.9.2018)

Pěkný příběh, pěkný film. Vkusně natočený a kdo aspoň trochu chce, najde v něm vysokou výpovědní hodnotu. Příběh pochopitelně zasáhne více diváka, který má osobní zkušenost s nemocným dítětem nebo zná rodiny, které si něčím podobným prošly/procházejí... Ale i ti, "bolestí" nepolíbení, by si z toho mohli něco odnést. Třeba tu o těch silných a zároveň zlomených maminkách... Absolutně mi nevadilo, že je to "podobné" geniálním Intouchables, naopak. Toto téma je důležité. Kdo jednou viděl dětský hospic, ví své...(22.9.2018)

Obsahuje spoilery: "Nový telefon, nový tenisky, hustou koženou bundu, pyžamo Bayern Mnichov, zůstat dlouho vzhůru, jít do klubu, projet se limuzínou, projet se sporťákem, řídit sám sporťák, nahrát písničku, jako pravá rocková hvězda. Přespat v suprovém 5-hvězdíčkovém hotelu, objednat si tolik hranolek s Colou, kolik budu chtít. Vidět mámu zase šťastnou, dát nějaké holce růži, políbit holku, zamilovat se, vidět nějakou holku nahatou." To je seznam přání mladíka, který se možná nedožije 16 narozenin. Učitel Miller tentokrát plní přání. Neuvěřitelně citlivý příběh plný emocí, kde je i dostatek humoru pro odlehčení. - 80%.(26.1.2019)

• - Film je podle skutečné události. (KoubikTK)

• - Při titulcích hraje skladba „Das Herz schlägt bis zum Hals“ od skupiny Revolverheld. (jiricek33)