Spolu to dáme

Srdcoví rebeli

Komedie / Drama

Německo, 2017, 104 min

• MrHlad

Flákač Lenny musí dělat společnost umírajícímu Davidovi. Nadšený z toho není, ale brzy zjistí, že mu tenhle kluk přirostl k srdci. A i když se z nich stanou kámoši, zákeřná nemoc číhá za rohem...Spolu to dáme bohužel do žánru dojemných komedií nepřináší nic nového, ale především se bojí být opravdu zábavná a legrační. Takže ve výsledku především nudí. Když to znovu pustíte Nedotknutelné, dá vám to víc.(14.9.2018)

Celkem dobrá citová vydíračka, jež chce raději slzy než smích a nabízí jen prostoduché kontrasty životních hodnot, nicméně je velmi slušně sehraná, v čele s mladým představitelem Davida, také celý vývoj děje rozhodně není žádný trapas. Pro mě určitě milé filmové překvapení. [Kino Citadela - Litvínov].(14.9.2018)

Pěkný příběh, pěkný film. Vkusně natočený a kdo aspoň trochu chce, najde v něm vysokou výpovědní hodnotu. Příběh pochopitelně zasáhne více diváka, který má osobní zkušenost s nemocným dítětem nebo zná rodiny, které si něčím podobným prošly/procházejí... Ale i ti, "bolestí" nepolíbení, by si z toho mohli něco odnést. Třeba tu o těch silných a zároveň zlomených maminkách... Absolutně mi nevadilo, že je to "podobné" geniálním Intouchables, naopak. Toto téma je důležité. Kdo jednou viděl dětský hospic, ví své...(22.9.2018)

Elyas M'Barek je po trojici Fakjů populární, tak se z toho musí něco vyždímat. Melodramatický příběh o polepšení nezodpovědného flákače, který je donucen starat se o smrtelně nemocného kluka, ovšem kromě nepravděpodobné expozice ničím zajímavý není. Všechno už jsme viděli a většinou lépe. Takže jen průměrný kousek na jedno použití.(26.9.2018)

Německá variace na film "Nedotknutelní" inspirovaná skutečným příběhem těžce nemocného teenagera a floutka z bohaté rodiny, který se o něj začne starat. Film funguje překvapivě dobře, poměr vtipných a dojemných scén je podle mě vyvážený. Elyas M'Barek tu hraje téměř stejně jako učitele z Fajků, ale to je dobře. Hlavní dvě výtky bych měl k dabingu (ale protlačit německý film s titulky do českých kin je asi problém) a k hereckému výkonu Davidovy mámy. Každopádně pohodový a vtipný "feel good" movie, za mě 4*(16.9.2018)

• - Při titulcích hraje skladba „Das Herz schlägt bis zum Hals“ od skupiny Revolverheld. (jiricek33)

• - Film je podle skutečné události. (KoubikTK)