Komentáře uživatele CheeseFigure k tomuto TV seriálu

Tak. A mám za sebou svoj prvý slovenský rodinný seriál (Búrlivé víno aj Divoké kone ma oblúkom minuli). Moje pocity sú dosť zmiešané. Tak čakal som seriál s témou 90-tich rokov, dočkal som sa dramatického seriálu o obrancovi vlkov a právnickej rodine plnej špinavostí. Tie 90-té roky sa tu moc nepreberali, čo je škoda. Epizód je naozaj veľa, skrátenie ich počtu by nevadilo. Spočiatku seriál bavil, ale čím ďalej, tím ma to bavilo menej a našli sa aj epizódy, ktoré ma nudili (i keď tých bolo našťastie len pár). Čo sa týka postáv, tak boli ako na hojdačke. Niektoré sympatické som pomaly znenávidel, niektoré si obľúbil, potom sa moje názory na nich vrátili späť k tím pôvodným. A potom tu boli tie, ktoré som mal v obľube celých štyridsať dielov (manželia Bajanovci). A ak by to náhodou niekoho zaujímalo, splnil som svoju výzvu a to, že ku každej jednej epizóde som napísal komentár.(6.5.2018)

Pocity vo mne boli ako na hojdačke. Nesympatická detská postava, Milan Ondrík s Annou Javorkovou skvelý, to malé psíča roztomilé, ten bojovník za práva vlkov na odstrel, predvídateľná linka (medzi tým chovateľom vlkov a dcérou sudcu) a zaujímavá linka s minulosťou sudcu (dúfam, že ju scenáristi nejako blbo nezaklincujú). Uvidíme, čo prinesú ďalšie diely.(2.1.2018)

Ok, chybička se vloudila, Vzhľadom k tomu, že JOJ-kári nespravili predel, tak som túto druhú epizódu stále vnímal ako prvú. Takže, to čo som napísal k prvej časti sedí aj k druhej.(3.1.2018)

Linka so stratenou jeb...chorou matkou mala stupídne rozuzlenie, sudcova dcéra je na prezdržku, Anna Javorková ako milujúca a vypočítavá matka je stále skvelá, Ondríka bolo pomenej (čo je rozhodne škoda).(4.1.2018)

Pamätám si, keď som pri 1890 hádal kto je vrah. Tu môžem hádať, kto je s kým v akom presne vzťahu. No, hádam to do finále nejako dajú viac najavo, lebo sa v tom pekne strácam. Viac sa predviedli manželia Bajanovci (Peter Šimun a Jana Oľhová) za čo som rád, ich linka bola fajn, aspoň do príchodu novej postavy, ich dcéry Jany (Dominika Kavaschová). Jana Bajanová sa hneď zaradila do tímu mojich neobľúbených postáv, kde stojí bok po boku Johanky, Andreja a Alici. Koniec zaujímavý som zvedavý ako to Dagmar (Anna Javorková) a Radovan (Milan Ondrík) vyriešia.(9.1.2018)

Slabšia epizóda než predchádzajúce štyri. Zachraňovali to spory medzi Eduardom a Dagmar ohľadom Alice.(10.1.2018)

Vrchol seriálu? Dúfam, že nie a že prídu aj ďalšie, podobne dobré epizódy. Andrej sa dostáva z kategórie na odstrel do kategórie sympatických postáv, Alica tiež neprekážala, manželia Bajanovci (Jana Oľhová + Peter Šimun) úžasný, tajný spolok vedení na poli mŕtvym, ale stále pri moci sa držiacim Viliamom (František Kovár) geniálny. Nečakal som, že niekedy pri slovenskom seriáli kliknem na 5 hviezdičiek ale ako píšem...(zatiaľ) vrchol seriálu.(10.1.2018)

Príbehové linky ohľadom Viliama s Radom a Eduarda zaujímavé, na Bajanovcoch som sa nasmial, Andrejova a Alicina linka spočiatku nudila (i keď my tí dvaja už nelezú na nervy jak na začiatku). Som zvedavý, čo Andrej nájde v tom kufri a aký to bude mať dopad (a či vôbec nejaký) na zvyšok seriálu.(16.1.2018)

Našťastie linka s tými deťmi a Johankou netrvalo dlho (bál som sa, že tomu bude venovaná väčšina dielu). Návrat ,,milovanej,, Janky, ktorú zase takmer prizabil Kubo (hádam sa mu to na tretí krát podarí). A ten koniec...to malo byť čo? Keď predchádzajúca epizóda končila záberom na Andreja s kufrom, nečakal som, že ďalšia epizóda bude končiť záberom na Andreja s otvoreným kufrom. Proste, ohľadom obsahu kufra sme sa dozvedeli absolútne nič. Som zvedavý, či sa to v ďalšej epizóde zmení.(17.1.2018)

Takže z kufra sme sa nedozvedeli prakticky nič...(30.1.2018)

Dejové linky pokračujú, pribúdajú nové a som zvedavý, koľko krát ešte Kubo svojím cúvaním znepríjemní Janke život.(30.1.2018)

Alica a Andrej. Došlo medzi nimi k tomu, čo sme čakali od prvého dielu. A chcem spin-off o Stankem a Šimunovi, neohrozených lovcoch meteoritov.(30.1.2018)

• Episode 12 (E12) (epizoda) (2018)

2 hviezdičky za to, že som pri tejto epizóde zaspal. Ale i tak som zastihol, že Chmelár skončil v base. Dobre mu tak, strašne odporná postava.(2.2.2018)

Akože dobre, že Alice a Andrej sú zamilovaný, ale nemusia sa v každej scéne bozkávať. Začínalo to byť otravné. A ten záver navnadil na ďalšie epizódy.(6.2.2018)

Zo začiatku veľa Viliama, čo je dobré, tu postavu mám rád. Inač väčšinu času zaberala dedinská Anti-vlčia légia, ktorá sa ku koncu odhodlala k činu. Ale prečo práve Mauglí? Prečo nie Johanka?(6.2.2018)

Aj to málo Johanky zo začiatku epizódy je moc Johanky. Alicin súd, o ktorom sa dlho vyprávalo a toľko problémov s ním bolo sa vyriešil celkom rýchlo, což je škoda.(14.2.2018)

Klasika za štyri. Len mi vadí, že Andrej sa z kategórie obľúbených postáv zase vracia do kategórie úplných dementov. Jaj :-((14.2.2018)

Štandardná epizóda. Niečo sa vyrieši, niečo sa zauzlí. Škoda, že sme nevideli viac tej barovej bitky. Chcel by som vidieť Andreja mlátiť sa.(14.2.2018)

Dá sa v našej republike vzniesť takéto obvinenie? To ma dosť zaujíma.(17.2.2018)

• Episode 19 (E19) (epizoda) (2018)

Dvanástej epizóde som dal dve hviezdičky, lebo som zaspal. Táto si tie dve odnáša, lebo to bol otras. Ani Bajanovci to nezachránili. Viliam bol zo začiatku skvelý, ale čím ďalej viac je to postava, ktorá ma otravné, nič nehovoriace reči a nikam sa neposúva. Našťastie František Kovár tú postavu svojím výkonom stále drží v medziach prijateľnosti.(27.2.2018)

Dagmarina linka bola z tejto epizódy najzaujímavejšia.(27.2.2018)

Taká...neviem, čo o tejto epizóde napísať. Možnože len to, že tá konfrontácia medzi Andrejom a poľovníkmi ma sklamala. To jej vyriešenie prišlo rýchlo, ľahko, taký Boží (alebo skôr Hirschov) zásah.(13.3.2018)

Tá Emilova žena je väčší zloduch než Viliam :-D . Dúfam, že linka Bajanovci a Alica bude pokračovať a že sa to nevyrieši ďalšiu epizódu nejak rýchlo. A Andrej Vs. Rado. Tých to dvoch kohútov bojovať o Alicino srdce je radosť sledovať.(13.3.2018)

Epizóda 23. Nedá mi to, konečne sa k tomu vyjadrím. Nepáčia sa mi tie zábery, kedy je vidieť hlava herca v rohu obrazovky a obrazovku z veľkej časti zaberá prázdna stena alebo obloha. Pripadá mi to neprofesionálne.(20.3.2018)

Linka medzi Dagmar a Hirschom zaujímavá, som zvedavý čo z toho bude. Scéna u Bajanovcov ohľadom kalcia sa mi páčila, hlavne vďaka príchode Janky a náhlemu odchodu Bajanovcov, gynekológ Vajda. To sú veci, ktoré sa mi na epizóde ľúbili. Čo sa mi neľúbilo? Linka medzi Klárou a Valentom. A bojím sa, že sa táto linka seriálom ešte dlho povlečie.(20.3.2018)

Viliam sa vrátil. Moc toho nepredviedol, i tak ale jeho prítomnosť potešila.(21.3.2018)

Linka s Valentom a Klárou bola hrozná...vôbec ma nebaví. Som rád z toho jak to dopadlo so Žanetou. Nádherný okamžik.(21.3.2018)

Slušná epizódka. Vyšetrovanie prebiehalo pekne, vypočúvanie svedkov bolo fajn, každý ponúkol svoj pohľad na Andreja, čím sme sa dozvedeli o jeho postave čosi málinko viac (len ich mohli vypočuť viacej). Škoda, že Hirsch je až taká sviňa, aj napriek všetkému som mal aspoň malý plamienoček nádeje, po tom to sa však teším na jeho pád.(27.3.2018)

Aj napriek tomu, že linka Klára a Valent ma ne-ba-ví, tak epizódka to bola dobrá. Chudák Andrej, je mi ho až ľúto jak Hirschovi verí. Viliam pobavil. Zdá sa mi to, alebo začína dej trošku temnieť?(27.3.2018)

Hotel, more, ruky hore. Či ako to bolo...(8.4.2018)

Chudák dedo Laco.(18.4.2018)

To s tou Ňuškou a Dagmariným telefonátom snáď nie :-D(18.4.2018)

Normálne mám radostný pocit, že sa Lacovi pošťastilo. Som si tú postavu celkom obľúbil.(18.4.2018)

Andrej je horkokrvný...pipík. Nová nenávidená postava? Johankin otec.(18.4.2018)

• Episode 34 (E34) (epizoda) (2018)

Nudné, moc nebavilo. Tešil som sa na konflikt medzi Andrejom a Radom, ale ono nič...(21.4.2018)

Do dobrej jaskyne Johanka zaliezla.(29.4.2018)

Normálne by som tomu dal dve, ale kvôli konfrontácií medzi Hirschom a Dagmar tomu jednu hviezdičku navrch prihodím.(29.4.2018)

Posledné diely sú tak ledva za tri hviezdičky, ale vždy sa nájde niečo, prečo tam tú jednu pridám. Teraz to bolo stretnutie Valenta s Viliamom Brázdom a koniec.(2.5.2018)

Viliam Brázda je fakt odporný záporák. Zbožňujem ho.(3.5.2018)

Veľmi dobrá epizóda, len to s tou Dagmar mi príde ako deus ex machina. A z Viliama som zmätený.(6.5.2018)

Hirsch kontra Brázda. Tento ich finálový rozhovor som si užil. Inač také...zvláštne finále. Som zvedavý, či to dostane druhú sériu.(6.5.2018)