poster

Gangy Berlína (TV film)

 • Německo

  Mordkommission Berlin 1

 • Německo

  Berlin Eins

 • Slovensko

  Berlín 1 - Oddelenie vrážd

Krimi / Historický

Německo, 2015, 123 min

 • brasek
  ***

  Na televíznu produkciu vizuálne slušné, ale príbehom celkovo slabšie. Jediný z pléna postáv má šarm Tobias Moretti lenže jeho postava hoci je to najväčší záporák má málo priestoru. Komisár Lang nie je stvárnený vyzretým hercom, neverím mu a to je iba jeden problém z viacerých prečo táto kriminálka nemá krimi tvár. Prekáža mi, že príbeh nemá naplnený potenciál, dramatizácia príbehu je slabá, zápletka je bez hlbšej myšlienky... všetko je až príliš jednoduché a priamočiare.(7.9.2017)

 • ostravak30
  **

  Film se snaží zobrazit poválečnou náladu v Berlíně, chápu. Ale zoufale se mu to nedaří. Především proto, že k tomu používá nepříliš zajímavý příběh. Tím spíš je to horší, že film má přes dvě hodiny. Kdyby byl kratší, jistě by se stal i napínavějším. Bohužel vše důležité se odehraje v posledních patnácti minutách. Jinak se ale snímek příšerně nudný, nezáživný a většinu času v něm postavy jen tlachají, přecházejí z místa na místo a sem tam bouchnou do stolu. Pro českého diváka může být zajímavý snad jen fakt, že se v něm objevují v mini rolích čeští herci. Chybí ale drama, lepší scénář a především hudba.(30.12.2018)

 • Nach
  ***

  Gangy Berlína jsou mírně nadprůměrným televizním filmem, kterému nejvíce škodí prostřední část, která se celkem táhne. Nicméně scénář tohoto příběhu má dobrý motiv. Projekt má výborný casting, výpravu a kompars. Celkově tedy jde o trochu nenaplněný dějový potenciál, který je kolem sesmolen do velice dobrého hávu, jenž by sám o sobě si zasloužil pět hvězd. Ovšem kvůli příběhu jde o film, který po čase celkem zapadne a vy si na něj jen tak nevzpomenete. Ale kouká se na to moc hezky. 70%(7.1.2017)

 • mira007
  ****

  Název téhle televizní gangsterky je celkem zavádějící, ale jedná se o celkem napínavou ikdyž teda pomalou retro kriminálku natáčenou i v Praze i s několika českými tvářemi. Je to pestré , výpravné na tv film s celkem solidní zápletkou. Celkem milé překvapení okořeněné i prvním komisařem Rexem Tobiasem Moretti. Snaha o noir moc nevyšel, protože je to spíš takové veselé barevné jako tv novela, ale vězeňské prostředí bylo celkem frankensteinovské.(9.9.2016)

 • 7ynek
  ***

  Pro českého diváka může být atraktivní, že film se natáčel převážně v Praze a okolí. Hlavního záporáka si střihnul nám známý "komisař Rex" v podání Tobiase Morettiho a zmrzačeného bezdomovce si tady zahraje pro změnu Jirka Mádl... K samotnému filmu nutno říct že je to docela slušný televizní počin. Podívání neurazí, a je dost možné, že se dočkáme i pokračování. Pro milovníky detektivek je to docela dobrý tip, i když se u nás film špatně shání, takže němčina výhodou.(5.1.2016)

 • - Bylo natočeno 55 hodin materiálu o velikosti 11,5 terabaitu (11 500 000mb). (Nach)