Gangy Berlína (TV film)

Berlin Eins

Berlín 1 - Oddelenie vrážd

Krimi / Historický

Německo, 2015, 123 min

Gangy Berlína jsou mírně nadprůměrným televizním filmem, kterému nejvíce škodí prostřední část, která se celkem táhne. Nicméně scénář tohoto příběhu má dobrý motiv. Projekt má výborný casting, výpravu a kompars. Celkově tedy jde o trochu nenaplněný dějový potenciál, který je kolem sesmolen do velice dobrého hávu, jenž by sám o sobě si zasloužil pět hvězd. Ovšem kvůli příběhu jde o film, který po čase celkem zapadne a vy si na něj jen tak nevzpomenete. Ale kouká se na to moc hezky. 70%(7.1.2017)

Výborné zpracování, propracovaný scénář i námět, hodně uvěřitelné, napínavé, téměř adept na plný počet bodů.(20.11.2016)

Na televíznu produkciu vizuálne slušné, ale príbehom celkovo slabšie. Jediný z pléna postáv má šarm Tobias Moretti lenže jeho postava hoci je to najväčší záporák má málo priestoru. Komisár Lang nie je stvárnený vyzretým hercom, neverím mu a to je iba jeden problém z viacerých prečo táto kriminálka nemá krimi tvár. Prekáža mi, že príbeh nemá naplnený potenciál, dramatizácia príbehu je slabá, zápletka je bez hlbšej myšlienky... všetko je až príliš jednoduché a priamočiare.(7.9.2017)

Název téhle televizní gangsterky je celkem zavádějící, ale jedná se o celkem napínavou ikdyž teda pomalou retro kriminálku natáčenou i v Praze i s několika českými tvářemi. Je to pestré , výpravné na tv film s celkem solidní zápletkou. Celkem milé překvapení okořeněné i prvním komisařem Rexem Tobiasem Moretti. Snaha o noir moc nevyšel, protože je to spíš takové veselé barevné jako tv novela, ale vězeňské prostředí bylo celkem frankensteinovské.(9.9.2016)

Pro českého diváka může být atraktivní, že film se natáčel převážně v Praze a okolí. Hlavního záporáka si střihnul nám známý "komisař Rex" v podání Tobiase Morettiho a zmrzačeného bezdomovce si tady zahraje pro změnu Jirka Mádl... K samotnému filmu nutno říct že je to docela slušný televizní počin. Podívání neurazí, a je dost možné, že se dočkáme i pokračování. Pro milovníky detektivek je to docela dobrý tip, i když se u nás film špatně shání, takže němčina výhodou.(5.1.2016)

• - Bylo natočeno 55 hodin materiálu o velikosti 11,5 terabaitu (11 500 000mb). (Nach)