Code 8

Lidi s nadpřirozenými schopnostmi jsou v tomhle městě pod přísným dozorem policie. Jeden z nich se přesto dá na dráhu zločinu, aby pomohl těžce nemocné matce. (Netflix)

Saxos

Jiný svět, jiné zákony, jiné drogy, spousta nadpřirozených schopností, ale pořad stejný a nudný příběh. Chudý, obětavý, rodinně založený chlapeček se dostane na kriminální scestí. Klady: nádech sci-fi krimi. Závěr: nedoporučuji, ač snaha o změnu, stejně končíme v klišé. ()

Mangano

Slabší produkce je z filmu cítit, ale jinak se opravdu jedná o příjemné béčko fungující na zajetých vzorech typu neprůstřelní policejní androidi, zkratování hlídkujících dronů nebo zamilovaná heterosexuální psycho-dvojice. Děj nepobaví, nepřekvapí ani neurazí. ()

Eridan

Chlap, osudem vhozený do neřešitelné situace, udělá pár špatných rozhodnutí a přijde prakticky o všechno co měl. Depresivní film s mizerným koncem. Sice je tu možnost druhého dílu, ale ten jenom stěží vymaže tu hořkost a bezmoc vůči "vůli většiny" a už vůbec neoživí mrtvé. Nacházím v tomto filmu až příliš mnoho paralel s dnešním světem, pokud to byl záměr, pak filmu křivdím. [2/5] ()

daleba

Na béčko, navíc kanadský, jsem se bavil královsky! Navíc mi to mnohem víc, než jakejkoli Marvel, připomnělo PS sérii her InFamous, kterou miluju! S chutí bych si dal další díl... ()

jarynzlesa

Akční detektivní příběh z blízké budoucnosti s lehce odlišnými ale jinak stejnými lidmi. Nosné téma se sociálním přesahem aktivně zakomponováno do akčního dramatu. Hlavní hrdinové postaveni před otázku zneužití moci ve vlastní prospěch na úkor druhých. Kritika systému. Hlavní téma většině naší ignorantské populaci stále cizí, proto není pochopeno. ()

RavenSpector

Srajda. Co za tatary to tady značí jako kriminálku? Jste upadli na hlavu? Odborníci jako svině. Dost, že tu blije verbal svá moudra. Je to obyčejný film o rádoby x-borcích, ale s dokonale prázdným světem, nulovou mytologií a triky jak ze 70-tých let. Tímto se omlouvám Zemanovi a Spielbergovi. Ti byli samozřejmě dost napřed. Příběh tato ptákovina nemá. Morální hloubku nenajdete ani náhodou, Noční hlídka to vážně není. I když celkové vyznění dané hovadiny se jí trochu blíží. Prostě, škoda materiálu, peněz a času. Ovšem co čekat od pana režiséra této kategorie, že.... ()

Milole

Malo to spád, námet nijako nevyniká, ale herecké výkony sa mi nezdali byť zlé. Effekty výborné, film sa nehrá na nič viac a je to SciFi. Dobre sa na to pozeralo a veľmi ma to bavilo. ()

Jenda1cz

Nebylo to špatné, dobře se na to koukalo. Zmrvili to ale hereckým obsazením v momentě, kdy do dystopického světa obsadili dva největší playboye. A generický děj té fádnosti zrovna nepomáhá. Působí to spíš jako hloupý sci-fi fan-film, který vytřískal svůj rozpočet na hercích. Mohlo to být mnohem lepší, stejně jako Stvořitel. ()

Thalin

Takhle nudnou scifárnu plnou děr jsem už dlouho neviděla. Nápad jako takový není špatný, ale to zpracování teda dost pokulhává. Pokud jsem dobře pochytila informace v začátku, tak schopnosti má mít celkem malé procento populace. Ale ve filmu to vypadá, že je má každý druhý. Tak buď se jim všichni sešli v jednom městě nebo se někdo dost sekl. Podobných filmů s utlačovanými chudáky, co nesmí používat svoje schopnosti je v poslední době docela dost a mnohem lepších, takže Code 8 opravdu nemá na to, aby se vyšvihl výše než do naprosto fádního průměru. Amell navíc celkem dobře hraje ve vedlejších rolích, ale nemá na to, aby táhl film jako hlavní charakter. ()

goauld

Bylo nebylo jedno emerické městečko, kde byli lidé se "schopnostmi" a pak ti ostatní... X-meni byli zlí, poldové hodní a mezi tím několik megadronů a robotických pomocníků policie.... teda, oni tam byli i hodní X-meni, ale ti nebyly pro daný příběh důležití a "mihli" se tam jen na chvíli - tedy krom jednoho, kterému umírala milovaná máti na nekontrolovatelnost své schopnosti - mrazit. Bohužel i přes veškerou snahu nakonec také zmrzla, tudíž se dá říct, že vyjímečně film od veliké louže nekončil happyednem. Jako jednohubka na každodenní podvečer to je použitelné, nicméně nic extra, kvuli čemuž by druhý den o tom divák vzpomínal tu není. Takový klasický Netflixový film na večer: nenadchne, ale neurazí. PS: to už je nějaká "norma", že se MUSÍ do filmu "nacpat" alespon jeden asiat?? (nic proti asiatům, ale tenhle tam byl vyloženě -naroubovanej-) ()

Zaks

Možno, keby neboli iné filmy s podobnou myšlienkou o utláčaných jedincoch s nadprirodzenými schopnosťami, tak by sme sa tu všetci nadchýňali nad genialitou tvorcov a prevratnými myšlienkami. Takto je to, žiaľ, len ďalší sci-fi kamienok do mozaiky podobných príbehov o nevšedných luďoch - teraz však na strane zločincov. Natočené je to pekne a hudba tiež príjemne dokresľuje celkovo dobrý až pozitívny dojem z filmu. ()

BigMen

skvělé, skvělé, skvělé. jsem hodně náročný divák a pro ostré slovo kritiky si nejdu daleko. ale pokud je něco na úrovni, má styl, hloubku a promyšlený scénář, napíšu to stejně, jako kritiku. a tohle je po HODNĚ dlouhé době konečně film, který mě díky bohu usadil do křesla a já nevstal. vřele doporučuji všem ()